Şimdi Ara

2 EL TELEFON SATARKEN NE YAPMALIYIZ ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler telefonunu satcam nelere dikkat etmeliyim ? Adam sahte para verirse veya telefonu alıp kaçarsa yada kullanıp iade etmek isterse ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ParaylaBurnunuSilenAdam P kullanıcısına yanıt
    Teslimati Avm de yap. Parayida Sadece Atm den aliyorum de.Ben biyle yapiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ParaylaBurnunuSilenAdam

Beyler telefonunu satcam nelere dikkat etmeliyim ? Adam sahte para verirse veya telefonu alıp kaçarsa yada kullanıp iade etmek isterse ?

güzel bir soru olmuş bende bu konuda deneyimli olanlardan paylaşımlar bekliyorum

bu konuda benim aklıma takılan en önemli nokta telefonu sattığımız adam 1-2 gün sonra bahaneler bularak işte telefon bozuk şurası çalışmıyor vb. tarzda şikayetlerle bizi uğraştırırsa ne yapacagız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onzy -- 15 Nisan 2015; 10:05:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onzy

quote:

Beyler telefonunu satcam nelere dikkat etmeliyim ? Adam sahte para verirse veya telefonu alıp kaçarsa yada kullanıp iade etmek isterse ?

güzel bir soru olmuş bende bu konuda deneyimli olanlardan paylaşımlar bekliyorum

bu konuda benim aklıma takılan en önemli nokta telefonu sattığımız adam 1-2 gün sonra bahaneler bularak işte telefon bozuk şurası çalışmıyor vb. tarzda şikayetlerle bizi uğraştırırsa ne yapacagız.

Sen artık satmışsın ve satarken herhangi bir garanti vermediğin için bu durumdan sorumlu olmuyorsun. Satın alacak kişinin almadan önce kontrol etmesi gerekli.

Benim sorum; telefonun içindeki bilgileri geri getirilemeyecek şekilde nasıl silebiliriz?

• quote:

Orijinalden alıntı: MrKemal17

quote:

quote:

Sen artık satmışsın ve satarken herhangi bir garanti vermediğin için bu durumdan sorumlu olmuyorsun. Satın alacak kişinin almadan önce kontrol etmesi gerekli.

Benim sorum; telefonun içindeki bilgileri geri getirilemeyecek şekilde nasıl silebiliriz?

bu da önemli bence bunun cevabınıda bulmak lazım

ama bazı çakallar var yakandan düşmez ver benim paramı belki 2 günde telefonu açtı belki sattı yerine aynı model başka aldı seninle uğraşacak ya sürekli peşinden düşmez acaba satarken karşı tarafa tutanak şeklinde yazı yazıp imzalatsak işe yarar mı?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MrKemal17

quote:

quote:

bu da önemli bence bunun cevabınıda bulmak lazım

ama bazı çakallar var yakandan düşmez ver benim paramı belki 2 günde telefonu açtı belki sattı yerine aynı model başka aldı seninle uğraşacak ya sürekli peşinden düşmez acaba satarken karşı tarafa tutanak şeklinde yazı yazıp imzalatsak işe yarar mı?

Aynen, cihazı sorunsuz bir şekilde teslim aldım diye kimlik fotokopisinin de bulunduğu bir kağıt imzalatırsan daha garanti olur.

• sahibinden sitesinde get kullansak, adam telefonu alıp içine hıyar koyup gönderse ne olur?
  • Fatura üzerine karşılıklı olarak şerh düşüp imzalayabilirsiniz;

Telefonumu falancaya sattım, paramı aldım.

Falancadan telefonu aldım, parasını verdim şeklinde.

Ayrıca belirtmeliyim ki en güvenilir alış-veriş aynı şehirde ve elden olanıdır bence. Cihazı alacak kişinin telefonu güzelce kontrol etmesini sağlayın. Ürünün 2. el olduğunu sonradan bir sorun çıkarsa artık kendisinin değil de yetkili servisin sorumlu olduğunu ve imei olaylarından dolayı iade kabul etmiyeceğinizi açıkça belirtin.

Alış-veriş için çok ücra, ıssız veya karış tarafın evi-dükkanı gibi yerleri tercih etmeyin, topluma açık yerleri tercih edin ve mümkünse ayaküstü aceleye gelecek şekilde olmasın.

Benim önerilerim bu şekilde. Sorunsuz alış-verişler dilerim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.