Şimdi Ara

2 kişiye internet paylaşımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bende pikatel marka tek çıkışlı bir modem var bitane de switch aldım kablo falan döşedik.2 bilgisayarı ve modemi nasıl bağlayabilirim?switch arkasında 1,2,3,4,5 ve up-link adlı girişler var Lan üzerinden nasıl bağlayabilirim?
    lütfen yardım

• Tam anlamadım ama
    Bu şekilde bağlaman gerekiyor. Swich üzerinde normalde hangi porta taktığın önemli değil
    ama madem yazıyor modemden geleni uplink e tak diğerleri fark etmez
    kablo kaliteli ve sıralaması doğru ise bağlanması lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ontpl -- 5 Aralık 2009; 16:38:05 >
  • teşekkürler bağladım ağ bağlantıları da kuruldu ancak sadece benim bilgisayara bağladığımda internete giriyor şu an olduğu gibi ...ama 2sini birden takınca ünlem işareti çıkıyor elle ip atamam gerekiyormuş galiba internette gördüm ama bi türlü beceremedim bi yardım?
  • Bilgisayardan ayarları yapamamış olabilirsin yada kablo uzunsa ondada sorun olabilir.
    senin bağlandıgın kabloya diger makinayı takıp dene mümkünse
    ben iki kere 50mt kablo aldım olmadı en 3.cü aldığım kablo sorunsuz çıktı çin malı ucuz şey çok piyasada.
    Kablona ufak güçlü mıknatısları (neomidyum galiba) yaklaştırdığında tutmaması gerekir, bakır yerine başka malzeme kullanıyorlar normalde saf bakır olması gerekir.
    Birde Cat5 kablonun uçlarını yaparken sıralamaya dikkat ettinmi renk sıralaması var bu kablolarda sadece iki ucun aynı olması yeterli değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ontpl -- 5 Aralık 2009; 17:00:58 >
  • teşekkürler kardeş sorun çözüldü sorun switch teymiş 3. girişe taktım halloldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ontpl

Tam anlamadım ama
    Bu şekilde bağlaman gerekiyor. Swich üzerinde normalde hangi porta taktığın önemli değil
    ama madem yazıyor modemden geleni uplink e tak diğerleri fark etmez
    kablo kaliteli ve sıralaması doğru ise bağlanması lazım

Eyvallah

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.