Şimdi Ara

### 2 X SEAGATE ST3500320AS RAİD 0 TESTİ 215 MB/S ###

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

DİSKLERİ ALALI 1 HAFTA FİLAN OLDU AMA NVİDİA ÇİPSETLİ BOARD KULLANDIGIM İÇİN RAİD PERFORMANSININ DÜŞÜK OLDUGUNU DUYDUGUMDAN DİSKLERİ KUTULARINDAN HİÇ ÇIKARMADIM. DAHA SONRA BOARDU DEĞİŞTİRDİM VE GİGABYTE EX38-DS5 ALDIM. 2 GÜN ÖNCE DİREK RAİD 0 OLARAK KURDUM SİSTEMİ. DİSKİ BÖLÜMLERE AYIRMADIM TEK BÖLÜM OLARAK 931 GB OLARAK GÖRÜNÜYOR VE 2 GÜNDÜR BU ŞEKİLDE KULLANIYORUM. PEK ANLAMADIGIM İÇİB BU RAİD İŞİNDEN YORUMLARINIZI BEKLİYORUM, SONUÇ İYİMİDİR KÖTÜMÜDÜR NEYE GÖRE KARAR VERİYORUZ TOPİCLERDEN ANLADIGIM KADARI İLE AVERAGE READ NE KADAR YÜKSEKSE ve RANDOM ACCESS NE KADAR DÜŞÜKSE O KADAR İYİ HERALDE

MALESEF DİSKLERİ TEK TEK DENEMEDİM SADECE RAİD 0 OLARAK TEST ETTİM. HARDDİSKLERİN JUMPERLARINI ÇIKARTMADAN ÖNCE 133 MB/S CİVARLARINDA AVARAGE READ, 16 MS CİVARINDADA RANDOM ACCESS ÇIKARTIYODU. JUMPERLARI ÇIKARTINCA AVARAGE READ BAYAGI Bİ YÜKSELDİ RANDOM ACCESS TE BAYAGI Bİ DÜŞTÜ JUMPERI ÇIKARTINCA NEDEN BU KADAR FARKETTİ VE DİSKİ BÖLSEK BİŞEY FARKEDERMİ ACABA YADA TEK PARÇA OLARAKMI KULLANMAYA DEVAMMI ETSEK NAPSAK BİLEN ARKADAŞLAR YORUM YAPARLARSA SEVİNİRİM.
    YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

8 MB

32 MB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FREEMAN -- 31 Mart 2008; 20:29:53 >

• bir arkadaşın tavsiyesi ile sistem geri yazma önbelleğini etkinleştirince skor biraz daha arttı

8 mb

32 mb

BAŞKA ARTIRABİLİRMİYİZ BU SONUÇLARI

• Öncelikle hayırlı olsun bende kullanıyorum çok memnunum.Değerler oldukça iyi.Jumperdan sonra artmasının sebebi hızın satadan sata2ye geçmesidir.Diski böldüğünde de hız kaybetmezsin.Paşa gönül kriterleri geçerli.320ASnin test sayfasına bakarsan tekli disk değerlerini de görürsün.En hızlı benimkiydi en son ve read 93mb/s civarıydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FREEMAN

bir arkadaşın tavsiyesi ile sistem geri yazma önbelleğini etkinleştirince skor biraz daha arttı

8 mb

32 mb

evet güzel degerler bende de hemen hemen aynı degerler cıkıyor

• quote:

bir arkadaşın tavsiyesi ile sistem geri yazma önbelleğini etkinleştirince skor biraz daha arttı

8 mb

32 mb

sata1 jumper lardan kurtulunca tabiki hd ler uçuşa geçmiş bende bi ara takıldım böyle raid 32mb ile ama baktım tek tek bile diğer disklerden çok çok performanslı 3 adet alıp tek tek takılıyorum şuan mükemmel performansa sahip hd serisi güle güle kullan

• quote:

Orijinalden alıntı: arbiter

sata1 jumper lardan kurtulunca tabiki hd ler uçuşa geçmiş bende bi ara takıldım böyle raid 32mb ile ama baktım tek tek bile diğer disklerden çok çok performanslı 3 adet alıp tek tek takılıyorum şuan mükemmel performansa sahip hd serisi güle güle kullan

Alıntıları Göster
    Testler için teşekkür ederim. Ben de dahil olmak üzere bu HDD'den alacak olanlara yardımcı olduğu kanısındayım

• quote:

Orijinalden alıntı: hasan_hzl

Testler için teşekkür ederim. Ben de dahil olmak üzere bu HDD'den alacak olanlara yardımcı olduğu kanısındayım

Alıntıları Göster
    quote:

sistem geri yazma önbelleği nereden aktifleştiriliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keops -- 24 Mart 2008; 21:30:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: keops

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: keops

quote:

resimde görüldüğü yerde etkin olmadıgı zaman o kısımda etkinleştir yazıyor. ordan etkinleştir diyosun. bende şuan etkin oldugu için devre dışı bırak şeklinde görülüyor

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: keops

quote:

resimde görüldüğü yerde etkin olmadıgı zaman o kısımda etkinleştir yazıyor. ordan etkinleştir diyosun. bende şuan etkin oldugu için devre dışı bırak şeklinde görülüyor

Alıntıları Göster
    Biraz daha arttı dediğin burst speed 10 kat artmış. Bende açayım dedim ama benim asus anakart intel chipsetli ICH7R olmasına rağmen programı kurmuyor.Başka bir yol varmı bu iş için?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi labrodorit -- 25 Mart 2008; 0:34:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: labrodorit

Biraz daha arttı dediğin burst speed 10 kat artmış. Bende açayım dedim ama benim asus anakart intel chipsetli ICH7R olmasına rağmen programı kurmuyor.Başka bir yol varmı bu iş için?

Alıntıları Göster
    2 disk benim tek diske yetişememiş yahu. Benim diskte mi bir anormallik var, sistemde mi, anlamış değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: CoolnQuiet

2 disk benim tek diske yetişememiş yahu. Benim diskte mi bir anormallik var, sistemde mi, anlamış değilim.

Alıntıları Göster
    7200.11 serileri gercekten cok ii performans gösteriyolar @((( free_man ))) testler icinde teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Comaa

7200.11 serileri gercekten cok ii performans gösteriyolar @((( free_man ))) testler icinde teşekkür ederim

Alıntıları Göster
    anakart destekleseydi raid yapardım ama mlsf bahtım kara benim

@CoolnQuiet hocam senin testlere inanmıyorum bi sorun war bence

• quote:

Orijinalden alıntı: ordinaryCitizen

anakart destekleseydi raid yapardım ama mlsf bahtım kara benim

@CoolnQuiet hocam senin testlere inanmıyorum bi sorun war bence

Alıntıları Göster
    testler doğru arkadaşlar, inansanızda inanmasanızda doğru.

• quote:

Orijinalden alıntı: CoolnQuiet

testler doğru arkadaşlar, inansanızda inanmasanızda doğru.

Alıntıları Göster
    raidi 32kb ile 2 bölüm olmak üzere tekrar kurdum. windows kısmı 50 kalanı 880 gb. yeni test sonucu

• quote:

raidi 32kb ile 2 bölüm olmak üzere tekrar kurdum. windows kısmı 50 kalanı 880 gb. yeni test sonucu

Alıntıları Göster
    kendı sıstemımde ıntel matrıx storage yı bulamadım.

bu arada xp kurarken f6 ya basıp sata suruculerıonı tanıtmıstım ondan olabılırmı?
    cunku ıntel matrıx storage yıo anakart cd sınden kurmak ıstedıgımde daha guncel drıver var dıyor

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ((( free_man )))

şimdi bende 64ü 32 olrak değiştirsem bende de böyle bi artış olurmu acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ali Arslan

quote:

Orjinalden alıntı: ((( free_man )))

şimdi bende 64ü 32 olrak değiştirsem bende de böyle bi artış olurmu acaba?

Alıntıları Göster
    İşletim sistemi çok farkediyor.
    Mesela Raptor Raid0 a daha evvel Vista32 kurulu idi. Raid bozuldu yeniden sistem kurdum ama bu sefer Vista64 kurdum. Belirgin bir hızlanma var.

• quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

İşletim sistemi çok farkediyor.
    Mesela Raptor Raid0 a daha evvel Vista32 kurulu idi. Raid bozuldu yeniden sistem kurdum ama bu sefer Vista64 kurdum. Belirgin bir hızlanma var.

Alıntıları Göster
    32 kb ile 2 ye bölmek ne demek? ben raid yapmayı düşünüyordum fakat siz ne önerirsiniz ne alayım ve raid yapmak kolay mı?( anakartım destekliyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: borealatis

32 kb ile 2 ye bölmek ne demek? ben raid yapmayı düşünüyordum fakat siz ne önerirsiniz ne alayım ve raid yapmak kolay mı?( anakartım destekliyor...

Alıntıları Göster
    selam mıllet sımdı bende raıd0 hdd kullanıyorum elımde yedek dsıkım yok

ılk defa raıd yaptığım ıcın volume 0 500 gb (c: 65 / d: 100 / e: 300 ) olarak ayarladım (cahıllıkten)

sımdı ben bunu tekrardan volume0 100gb , volume1 400gb olarak ıkı bırım olarak bolsem ıcındekı datalar kaybolurmu

• quote:

selam mıllet sımdı bende raıd0 hdd kullanıyorum elımde yedek dsıkım yok

ılk defa raıd yaptığım ıcın volume 0 500 gb (c: 65 / d: 100 / e: 300 ) olarak ayarladım (cahıllıkten )

sımdı ben bunu tekrardan volume0 100gb , volume1 400gb olarak ıkı bırım olarak bolsem ıcındekı datalar kaybolurmu

Evet arkadaşım diskler sıfırlanır yani dataların kaybolur
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.