Şimdi Ara

2000 model s40 1,8 de DSA sistemi var mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2000 model 1,8 s40 larda DSA (Dynamic Stability Assist),ESP,ASR sistemi var mı var mı yokmu nasıl anlayabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teblig -- 26 Ocak 2011; 23:41:28 >

• 2000 1.8 s40larda DSA sistemi yoktur DSA sistemi olanlarda DSA tuşu bulunur. W ve S tuşu bulunan 1.8 otomatik vites 2000 model s40'larda W tuşu winter yani kış modudur kışın karlı ve buzlu havalarda kullanılır
    S tuşu seri anlamında yani vites aralıklarının kısalmasıdır yani daha hızlı vites degiştirerek aracın daha kısa sürede hızlanmasını saglar ve dahada performanslı gider buda =daha fazla yakıt demektir ihtiyacınız olmadıkça bu tuşu kullanmayın derim.
  • merhabalar herkese foruma yeni katıldım benim volvo s40 2003 1.6 benzin/lpg li aracım var yol bilgisayarında 100 km ye 13.8 litre yazıyor acaba bi sorunmu var yoksa normalmi böyle yazması benzinde kulanmıyorum aracı lpg de geziyorum bakımları yeni yapılmıs 1000 km önce arac 131 bin de suanda cevap alabilirsem sevinirim birde tüpte km ye ne kadar yakması normaldir elazıgda oldugumdan trafik sorunu yok ama bi türlü yakıtı 380 kurus tan asagı düsüremedim sakin kullanmama ragmen saygılar..
  • merhaba volvo 23 aracının tam olarak ne kadar yaktıgını anlamak için
    1. benzin deposunu tam olarak doldurup lambası yanana kadar kullanmak ve yaptıgı kilometreye göre hesaplamak gerekir
    2.lpg 'de aynı işlemi yapmak gerekir yakıtını nekadar yaktıgını daha iyi anlayabiliriz.
    3.not olarak= yazıyorum kullandıgın mesafe kısa yol ise yakıtı arttrır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartime -- 9 Şubat 2011; 13:12:11 >
  • tamam sagolun aynen dediginiz gibi kısa mesafe kullanıyorum araba kaloriferi ısınana kadar ben gidecegim yere kavusuyorum stop ediyorum 2 3 saat sonra çalıstırıyorum devamlı çalısmıyor araba bugun yine bi ayar yaptırdım lpg ye insallah düzelir uzun yolda hiç denemedim zaten sagolun saygılar
  • rica ederim dedigim gibi kısa mesafeli yol ve soğuk havalarda yakıt biraz daha fazla yakar bu gayet normaldir
  • benzer durumu ben de başka aracımda yaşamıştım...çok kısa mesafeler ve sık sık stop ve çalıştırmalar inanılmaz derecede arttıryor.kışın özellikle motor soğukken çok yakar..ama yine de sizin veriler fazl..sizinki kısa mesafeden kaynaklı gibi geldi bana ...ben değişik mesafe denemelerimde bunu net olarak gördüm....
  • banada fazla bizde var s80 t6 99 model 10 litre yakıyor s40 ın 13 litre çok ama kısa mesafe ve soğuk etkiler dedikleri gibi İzmir'i bilirsiniz havasını ona göre değerlendirin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.