Şimdi Ara

2000 TL Toplama için yardım (Özel durum)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
77
Cevap
1
Favori
1.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar herkese iyi geceler. Öncelikle bütçemin maksimum 2000 TL olduğunu ve 1-2 ay içerisinde alacağımı belirteyim. Malumunuz yaz geldi ve bir öğrenci olarak yazın çalışıp para kazanma derdindeyim, şimdilik 1 tane öğrencim var ders veriyorum. Babası ile anlaştık nakit para almak yerine kredi kartı ile 2000 liraya bilgisayar aldıracağım, adam bana yaz tatilinde 1500 vereceğine 9 taksitle 2000 TL vermiş olacak karlı bir iş anlayacağınız. Ben de siz forumdaşlara danışmak, fikirlerinizi almak istedim masaüstü sistem önerileriniz için. Ayrıca Unity 3D,RPG Maker,Game Salad,Photoshop tarzı programlar kullanıyor bu esnada ise JavaScript öğreniyorum. Şu anki dizüstü bilgisayarım ihtiyacımı karşılamıyor ıkınıp kasınıyor işlem yaparken bilginize.

İsteklerim:

Genelde online oyun oynayan biriyim, öyle çok grafik kasma gibi derdim yok.
    Fps düşmesi olmasın, oyun kasmasın very low'da bile oynarım.
    İleride upgrade yapabileceğim bir sistem olmasını isterim. Her yaz bilgisayara gerekli update yaparım işler böyle giderse.
    Monitör dahil değildir, onu babam alacak.
    Bilgisayarın sessiz olması da bir etken, yurtta kalıyorum arkadaşlara rahatsızlık vermesin ses olarak.
    Fanlar ledli olabilir o konuda sıkıntı yok, gece lambası niyetine kullanırız.

Yardımcı olacaklara şimdiden çok teşekkür ederim, hem ön fikir oluşması hem de bilgilenmek için açılmış bir konudur.

Saygılarımla...

• 970a ud3p anakart
    Amd fx6300 islemci
    Sapphire r9 280
    Seagate barracuda 1tb hdd
    2x4 gb gskill 1600mhz ram
    Corsair 200r 550w kasa

Isinizi cok rahat gorecektir
  • Çoğu oyunu yüksek ayarlarda oynarsınız,hayırlı olsun

FX X8 8320 Soket AM3+ 3.5GHz 16MB Cache 125W 32nm İşlemci
    970A-UD3P AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2000MHz (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 Anakart
    R9 280 DUAL-X GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı
    8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
    3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
    CARBIDE SERİSİ™ 200R 550W MidT ATX SİYAH KASA
    TPC-812 V2 LGA 775/1156/1155/1366/2011 & AM3/FM1/FM2 İŞLEMCİ SOĞUTUCUSU ( Sessizlik istiyorsanız yeni bir soğutucu almanız gerekliydi,AMD stok fanları gürültülü çalışır.)

Toplam 2047 TL yapıyor,kasanın içinde fan vardır ayrı almanıza gerek yok

• momenty kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkür ederim. Birkaç sorum olacak;

r9 280x biraz fazla gelmedi mi bu sisteme ?
    Ses konusunda nasıldır bu bileşenler ?
  • Teşekkür ederim öneriniz için, amd fanlarının sesli çalıştığını bilmiyordum. Ayrı fan almak mantıklı, kaliteli bir ürüne benziyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: duzah

Hocam 280x degilki 280 zaten ama benim dedigim sistem 1800 felan ediyor herhalde arkadasin dedigi gibi 8320 alabilirsiniz.stok fanlari baya sesli evet
  • quote:

Orijinalden alıntı: momenty

quote:

Hocam 280x degilki 280 zaten ama benim dedigim sistem 1800 felan ediyor herhalde arkadasin dedigi gibi 8320 alabilirsiniz.stok fanlari baya sesli evet

Karıştırmışım kusura bakmayın, teşekkür ederim yorumunuz için. Peki bu fiyat aralığında Intel tabanlı sistem kurmak ne kadar mümkündür ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: momenty

quote:

Karıştırmışım kusura bakmayın, teşekkür ederim yorumunuz için. Peki bu fiyat aralığında Intel tabanlı sistem kurmak ne kadar mümkündür ?

Alıntıları Göster
    Bu fiyat aralığında Intel sistem kurmak maalesef pek karlı olmayacak ve diğer bileşenlere ayıracağınız bütçenin düşmesine yol açacaktır.
    Benim önerim:
    M5A97 LE R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart 210TL
    8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram 243TL
    ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX SİYAH KASA 248TL
    R9 280X VAPOR-X GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı 872TL
    FX X8 8320 Soket AM3+ 3.5GHz 16MB Cache 125W 32nm İşlemci 387TL
    3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk 139TL
    TOPLAM: 2099TL
    100TL aştım bütçeyi ancak stok fan ile idare edeceksiniz bunu alırsanız. Hatırlatma yapayım, AMD Stok fanların dezavantajı sesli çaılşmalarıdır. Kulaklıkla duymayı rahatlıkla engellersiniz. Yalnız, ekran kartı gerçekten iyi

• H4PPY kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim öneriniz için 100 lirayı kendim vereceğim artık sorun olmaz bir şekilde hallederim :)
  • quote:

Teşekkür ederim öneriniz için 100 lirayı kendim vereceğim artık sorun olmaz bir şekilde hallederim :)

Teşekkürler güzel yorumlarınız için. Sizden tek isteğim başka üyelere danışıp, istişare etmeniz ve sistemi almanız durumunda bana PM atmanız
  • H4PPY kullanıcısına yanıt
    Başım gözüm üstüne hocam. Ne kadar çok kişiden öneri gelirse o kadar iyi bilgi edinir, ona göre hareket ederim
  • duzah kullanıcısına yanıt
    Kolay gelsin, hayatta başarılar dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: typhlosion

Çoğu oyunu yüksek ayarlarda oynarsınız,hayırlı olsun

FX X8 8320 Soket AM3+ 3.5GHz 16MB Cache 125W 32nm İşlemci
    970A-UD3P AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2000MHz (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 Anakart
    R9 280 DUAL-X GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı
    8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
    3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
    CARBIDE SERİSİ™ 200R 550W MidT ATX SİYAH KASA
    TPC-812 V2 LGA 775/1156/1155/1366/2011 & AM3/FM1/FM2 İŞLEMCİ SOĞUTUCUSU ( Sessizlik istiyorsanız yeni bir soğutucu almanız gerekliydi,AMD stok fanları gürültülü çalışır.)

Toplam 2047 TL yapıyor,kasanın içinde fan vardır ayrı almanıza gerek yok

Bunu al. Guzel sistem

• @H4PPY Teşekkür ederim hocam.

@mstfylmz08 Başka önerilere de açığım :)
  • Typhlosion arkadasin yaptigi sistem olmus anakarti M5A97 R2.0 yapmani onerebilirim fan olarakda evo 212 tercih edebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: usemiz

Typhlosion arkadasin yaptigi sistem olmus anakarti M5A97 R2.0 yapmani onerebilirim fan olarakda evo 212 tercih edebilirsin.

Teşekkür ederim hocam, Asus anakartlarını çok araştırmadım ancak evdeki 8 yıllık masaüstü PC'de asus + dualcore işlemci var hala çalışıyor yarı yolda bırakmadı sağolsun. M5A79 r2.0 da tozu pisliği rutin olarak temizlenirse canavar gibi çalışır tahminim. Teşekkür ederim değerli öneriniz için.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: usemiz

Typhlosion arkadasin yaptigi sistem olmus anakarti M5A97 R2.0 yapmani onerebilirim fan olarakda evo 212 tercih edebilirsin.

Teşekkür ederim hocam, Asus anakartlarını çok araştırmadım ancak evdeki 8 yıllık masaüstü PC'de asus + dualcore işlemci var hala çalışıyor yarı yolda bırakmadı sağolsun. M5A79 r2.0 da tozu pisliği rutin olarak temizlenirse canavar gibi çalışır tahminim. Teşekkür ederim değerli öneriniz için.

Alıntıları Göster
    Günceldir.

• quote:

Arkadaşlar herkese iyi geceler. Öncelikle bütçemin maksimum 2000 TL olduğunu ve 1-2 ay içerisinde alacağımı belirteyim. Malumunuz yaz geldi ve bir öğrenci olarak yazın çalışıp para kazanma derdindeyim, şimdilik 1 tane öğrencim var ders veriyorum. Babası ile anlaştık nakit para almak yerine kredi kartı ile 2000 liraya bilgisayar aldıracağım, adam bana yaz tatilinde 1500 vereceğine 9 taksitle 2000 TL vermiş olacak karlı bir iş anlayacağınız. Ben de siz forumdaşlara danışmak, fikirlerinizi almak istedim masaüstü sistem önerileriniz için. Ayrıca Unity 3D,RPG Maker,Game Salad,Photoshop tarzı programlar kullanıyor bu esnada ise JavaScript öğreniyorum. Şu anki dizüstü bilgisayarım ihtiyacımı karşılamıyor ıkınıp kasınıyor işlem yaparken bilginize.

İsteklerim:

Genelde online oyun oynayan biriyim, öyle çok grafik kasma gibi derdim yok.
    Fps düşmesi olmasın, oyun kasmasın very low'da bile oynarım.
    İleride upgrade yapabileceğim bir sistem olmasını isterim. Her yaz bilgisayara gerekli update yaparım işler böyle giderse.
    Monitör dahil değildir, onu babam alacak.
    Bilgisayarın sessiz olması da bir etken, yurtta kalıyorum arkadaşlara rahatsızlık vermesin ses olarak.
    Fanlar ledli olabilir o konuda sıkıntı yok, gece lambası niyetine kullanırız.

Yardımcı olacaklara şimdiden çok teşekkür ederim, hem ön fikir oluşması hem de bilgilenmek için açılmış bir konudur.

Saygılarımla...

Hocam şuna bir bak istersen fiyat düştü acil son fiyat çok iyi bir sistem..

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-masaustu-son-fiyat-garantili-sifr-gibi-oyun-makinas-plusorjinal-battlefield-3-152660678/detay/

• godfather24 kullanıcısına yanıt
    Hocam 2. el düşünmüyorum çok teşekkür ederim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: H4PPY

Bu fiyat aralığında Intel sistem kurmak maalesef pek karlı olmayacak ve diğer bileşenlere ayıracağınız bütçenin düşmesine yol açacaktır.
    Benim önerim:
    M5A97 LE R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart 210TL
    8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram 243TL
    ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX SİYAH KASA 248TL
    R9 280X VAPOR-X GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı 872TL
    FX X8 8320 Soket AM3+ 3.5GHz 16MB Cache 125W 32nm İşlemci 387TL
    3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk 139TL
    TOPLAM: 2099TL
    100TL aştım bütçeyi ancak stok fan ile idare edeceksiniz bunu alırsanız. Hatırlatma yapayım, AMD Stok fanların dezavantajı sesli çaılşmalarıdır. Kulaklıkla duymayı rahatlıkla engellersiniz. Yalnız, ekran kartı gerçekten iyi

Bu sistem le her oyunu rahatlikla ultrada acabileceksiniz 2 3 yil oyunlarda isare edecek bir sistem yalniz kasadaki psu brz az gibi kasayi zalman z5 yapip ckrsair 650 psu yapabilirsiniz

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.