Şimdi Ara

2006 Model Audi A4 2.0 TDI mi 2006 Bmw 3.20d mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
21.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Araç seçiminde son düzlükteyim:)

BMW 3.20d fiyatları uçmuş durumda, az kullanılmış bir 3.20 70000 TL' ye çıkmış durumda, hayretler içindeyim.
    Önceki konularda C180K ile Saab 9.3' ü elemiştim yorumlarınız sayesinde.

Son sorum bu Audi kıyaslaması olacak.

2006 Audi A4 2.0 TDI otomatikler nasıl? 3.20d ile boy ölçüşebilir mi? Fiyat olarak daha uygunlar.

Görüşlerinizi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

• 2,0 TDI motorların motor sesinin A6 da bile çok fazla olduğu söyleniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkvan

2,0 TDI motorların motor sesinin A6 da bile çok fazla olduğu söyleniyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: raifkokten

quote:

Orjinalden alıntı: llUlisisll

Gönül isterki 0 bir BMW 3.20d alalım fakat fiyatlar uçuyor.

Gönlüm 2006-2007 model 60000TL civarında bir BMW düşürmek, fakat 2.elde de maşallah, 70000 TL altı az kullanılmış 3.20d yok.
    Saab'ın 2008 modelini 60000TL'lerde görünce merak ettim Saab nasıl diye.
    Sonuçta yine BMW ağır basıyor:)

Bakalım ağustos başı 2010lar çıkınca belki 2.el biraz düşer.

Bu arada 3.20d için 8.5-9 lt yakıyor deniyor, 3.16i ve 3.18i otomatik ne kadar yakıyor?

Yerinde olsam 320i düşünürüm.

1.En az 10bin lira ucuza alırsın
    2.Kilometresi daha düşük olur
    3.Satarken aradaki fiyat makası; dizelle ilk aldığın zamanki kadar olmaz
    4.Bakımları biraz daha ucuz olur

Diğer konuya bunları yazmıştım ama hiç cevap yazmadın.

Audi
    1.Eski kasa
    2.Motor 140 hp ve common rail lere göre daha sesli çalışıyor.
    3.Bmw den daha dar

Bunların dışında bence B7 kasa Audi iyidir

• quote:

Orijinalden alıntı: eczman2000

quote:

Orjinalden alıntı: raifkokten

quote:

Orjinalden alıntı: llUlisisll

Gönül isterki 0 bir BMW 3.20d alalım fakat fiyatlar uçuyor.

Gönlüm 2006-2007 model 60000TL civarında bir BMW düşürmek, fakat 2.elde de maşallah, 70000 TL altı az kullanılmış 3.20d yok.
    Saab'ın 2008 modelini 60000TL'lerde görünce merak ettim Saab nasıl diye.
    Sonuçta yine BMW ağır basıyor:)

Bakalım ağustos başı 2010lar çıkınca belki 2.el biraz düşer.

Bu arada 3.20d için 8.5-9 lt yakıyor deniyor, 3.16i ve 3.18i otomatik ne kadar yakıyor?

Yerinde olsam 320i düşünürüm.

1.En az 10bin lira ucuza alırsın
    2.Kilometresi daha düşük olur
    3.Satarken aradaki fiyat makası; dizelle ilk aldığın zamanki kadar olmaz
    4.Bakımları biraz daha ucuz olur

Diğer konuya bunları yazmıştım ama hiç cevap yazmadın.

Audi
    1.Eski kasa
    2.Motor 140 hp ve common rail lere göre daha sesli çalışıyor.
    3.Bmw den daha dar

Bunların dışında bence B7 kasa Audi iyidir

Alıntıları Göster
    3.20i çok yakmaz mı? Normalde dizel araba kullanan biriyim, benzinliyi biraz zor kaldırırım gibime geliyor artık.

Bu dediğim 2006 Audi A4 ( B7) modelde 1.9 ve 2.0 TDI seçeneği var. İki motor arasında ne fark var. Bunlar comman rail değil mi? Çok mu sesli?

• bir arkadaşım da var 2007 model 2.0 dizel tiptronik deri koltuk sunroof lusu. malzame kalitesi süper ve araçta çok güzel bi ses sitemi arkada yan perdeler filan süper. arka camdaki otomatik olarak açılıp kapnıyo. motor sesi dışardan çok duyuluyo ama içeri o kadar gelmiyor yani abartıldığı kadar deil vites geçişlerini pek hissetmiyosunuz.yanlız tek eksi yönü var o da arka diz mesafesi biraz dar öyleki 3 kişi binmek işkence gibi oluyo kol dayama yeri yüzünden. 2007 focus un arkası daha geniş öyle hesap edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasher

bir arkadaşım da var 2007 model 2.0 dizel tiptronik deri koltuk sunroof lusu. malzame kalitesi süper ve araçta çok güzel bi ses sitemi arkada yan perdeler filan süper. arka camdaki otomatik olarak açılıp kapnıyo. motor sesi dışardan çok duyuluyo ama içeri o kadar gelmiyor yani abartıldığı kadar deil vites geçişlerini pek hissetmiyosunuz.yanlız tek eksi yönü var o da arka diz mesafesi biraz dar öyleki 3 kişi binmek işkence gibi oluyo kol dayama yeri yüzünden. 2007 focus un arkası daha geniş öyle hesap edin
    bide araç genel olarak şehir içinde kullanılıyo. geçen yol bilgisayarına bakmıştım 7.6 yazıyodu ortalama tüketim
  • quote:

bir arkadaşım da var 2007 model 2.0 dizel tiptronik deri koltuk sunroof lusu. malzame kalitesi süper ve araçta çok güzel bi ses sitemi arkada yan perdeler filan süper. arka camdaki otomatik olarak açılıp kapnıyo. motor sesi dışardan çok duyuluyo ama içeri o kadar gelmiyor yani abartıldığı kadar deil vites geçişlerini pek hissetmiyosunuz.yanlız tek eksi yönü var o da arka diz mesafesi biraz dar öyleki 3 kişi binmek işkence gibi oluyo kol dayama yeri yüzünden. 2007 focus un arkası daha geniş öyle hesap edin
    Gönül isterki 3.20d alalım fakat fiyatları çok yüksek. 2005 kasası da çok iddiasız duruyor.

O yüzden Audi'yi araştırmaya başladım.

Ses olayı dışarıda istediği kadar olabilir, yeter ki içeride beynimizi yemesin:)

İki aracı da ( 3.20d && A4 TDI) kullanan ve kıyaslama yapabilecek var mı?

Eklenti:

7.6 lt tüketim gayet güzel.
    Kaliteli de araba aslında. Ama bilmiyorum birkaç yorum belki daha faydalı olur:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi llUlisisll -- 20 Temmuz 2009; 13:28:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: llUlisisll

Gönül isterki 3.20d alalım fakat fiyatları çok yüksek. 2005 kasası da çok iddiasız duruyor.

O yüzden Audi'yi araştırmaya başladım.

Ses olayı dışarıda istediği kadar olabilir, yeter ki içeride beynimizi yemesin:)

İki aracı da ( 3.20d && A4 TDI) kullanan ve kıyaslama yapabilecek var mı?

Eklenti:

7.6 lt tüketim gayet güzel.
    Kaliteli de araba aslında. Ama bilmiyorum birkaç yorum belki daha faydalı olur:)

Alıntıları Göster
    valla elimden bu kadarı geliyor ama alırsanız pişman olmassınız arka diz mesafesi hariç. bence fiyatları da makul seviyede arkadaşım 98 liraya almış zamanında şimdi satsa 50 60 eder mi bilmiyorum

• quote:

valla elimden bu kadarı geliyor ama alırsanız pişman olmassınız arka diz mesafesi hariç. bence fiyatları da makul seviyede arkadaşım 98 liraya almış zamanında şimdi satsa 50 60 eder mi bilmiyorum

Alıntıları Göster
    iki arabada güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: tandem_78

iki arabada güzel

Alıntıları Göster
    http://www.sahibinden.com/a4_hatasiz_dizel_multitronic_tertemiz_sahibinden-32WQQaXQQ15500232WQQpXQQdisplayitem?source=promotion_hpva

O kasa BMW'lerin özellikle arkası bana çok itici ve sıradan geldiği için(Primera stopu gibi:))size şunu öneriyorum:

http://www.sahibinden.com/a4_hatasiz_dizel_multitronic_tertemiz_sahibinden-32WQQaXQQ15500232WQQpXQQdisplayitem?source=promotion_hpva

• quote:

Orijinalden alıntı: enoman

O kasa BMW'lerin özellikle arkası bana çok itici ve sıradan geldiği için(Primera stopu gibi:))size şunu öneriyorum:

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enoman -- 20 Temmuz 2009; 16:35:56 >

• quote:

.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler önerilerin için.
    İlk linktekini ben de dün akşam gördüm, iyi görünüyor, bir arayıp soracağım.
  • quote:

Rica ederim,ilk linkteki araç bence de hem çok temiz duruyor,hem de fiyatı uygun gibi,ne alırsanız alın,hayırlı olsun şimdiden.
  • quote:

quote:

Rica ederim,ilk linkteki araç bence de hem çok temiz duruyor,hem de fiyatı uygun gibi,ne alırsanız alın,hayırlı olsun şimdiden.

Alıntıları Göster
    daha spor tasarımından dolayı 320 d derdim

• quote:

Orijinalden alıntı: SAİM.

daha spor tasarımından dolayı 320 d derdim

Alıntıları Göster
    A4 1.9(B7) lar eskisi gibi 130 değil 115 hp ve düz vites haberin olsun.
    Eğer 60 bin verebiliyorsan bence bu linklerdekilerden daha sağlam(galerilere değilde; kurumsal ikinci el satan yerlere---Dod,Borusan oto gibi--)araçlar var.

http://www.dod.com.tr/VehicleCard.aspx?vehicleID=264114
    http://www.dod.com.tr/VehicleCard.aspx?vehicleID=266827

Bu verdiğim iki ilan da Dod garantili

Audi alacak olsam ya sahibinden bakarım ya da Dodcity Esenyurt/Ataşehir 'e bakarım,başka yerlerde macera aramam

• quote:

Orijinalden alıntı: eczman2000

Eğer 60 bin verebiliyorsan bence bu linklerdekilerden daha sağlam(galerilere değilde; kurumsal ikinci el satan yerlere---Dod,Borusan oto gibi--)araçlar var.

Audi alacak olsam ya sahibinden bakarım ya da Dodcity Esenyurt/Ataşehir 'e bakarım,başka yerlerde macera aramam

Alıntıları Göster
    Otomatik olmak zorunda olmasa; Sıfır km Seat Exeo 2.0 143hp 65 bin TL civarında.. B7 kasa A4 ile de aynı araba..

• quote:

Orijinalden alıntı: Quadrifoglio

Otomatik olmak zorunda olmasa; Sıfır km Seat Exeo 2.0 143hp 65 bin TL civarında.. B7 kasa A4 ile de aynı araba..

Alıntıları Göster
    raifkokten,

Bu 2.0 TDI lar common rail değil mi? Çok ses mi yapıyor?
    Önerilir mi?

Linkler için teşekkürler bu arada , güzel araçlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi llUlisisll -- 20 Temmuz 2009; 16:39:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: raifkokten

Çok haklısınız,galeri linklerini kaldırdım hemen.

• quote:

raifkokten,

Önerilir mi?

Commonrail'e VW yeni geçti,bunlar CR. değil ama gerekli kabin yalıtımı olduğu için ses sorun olmaz diye düşünüyorum.
  • quote:

quote:

raifkokten,

Önerilir mi?

Commonrail'e VW yeni geçti,bunlar CR. değil ama gerekli kabin yalıtımı olduğu için ses sorun olmaz diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Ben olsam bu 2' si arasından BMW' yi tercih ederdim.Ahh o arka stoplar yokmu 3 serisinin onun dışında 10 numara bi araç.Makyajlıdaki stoplar çok güzel ama o ayrı tabi

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.