Şimdi Ara

2009 Avrupa Şampiyonası (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.433
Cevap
0
Favori
35.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: robertpires

ömer'e gereksiz yüklenilmiş. zaten 1 seneyi sakat geçirdi. gelişim konusunda da katılmıyorum söylenenlere. ömer'i izmir'deki avrupa ümitler şampiyonasında canlı izledim. o turnuvayı aklınıza getirin gelişim için. zaten oyunun son bölümünde hücumda ikili oyunlarda ve özellikle de savunmada maça damgasını vurdu. bu arada engin de sakatlanmış, tanjevic'lik bir şey değil. yarın da oynamıcak büyük ihtimal. hala tanjevic eleştirisi, adamın agzıyla kuş tutması bekleniyor heralde.

aynen bazılarının ömer aşık'ı bi kere bile izlemediği ortada. adam sakatlıktan çıkmış ve ayrıca maçın sonlarında gayet iyiydi. maksat çamur at izi kalsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: [DMC]

Radoviç turk dusmani

bence hırvat olduğu için daha çok tanjeviç/bosna alakalı olabilir. ama bence çok fazla hakemlik bir şey de olmadı. mm dikkat edin bunu her maç yapıyor.
  • hakemlerin art niyeti falan yok, murathanoğlu verdi gazı verdi gazı sonuç bu! oğuz'un ilk yarıda yaptığı hücum foul'ü es geçince hakemler sus pus oldu. daha sonra ikinci yarıda adam şuta kalkmış, bizimki eline vuruyor çalınmayabilirdi dedi oha!
  • Yarın Engin de Ömer de oynayamayacakmış. Kısa sayısı azaldı birden. Bekir ve Sinan'ı baya bi izliyeceğiz artık.

Ender de acaip şaşırttı beni. Enteresan bi şekilde şut falan attı.

MM hakem olayını sürekli yapıyor ama bu maçta da halkın duygularını dile getirdi ekranda. Çok kötü kararlar verdikleri oldu hakemlerin.
    Ama tabi kötü niyet aramak gereksiz olur. Her hakem haya yapar. İşte hata bize olunca insan sinirleniyor.

Genel olarak güzel bi maçtı. Hep böyle oynarsak iyi geçer turnuva.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Behram -- 8 Eylül 2009; 0:37:03 >

• gerçekten bravo!

40 dakika boyunca oyundan kopmayan, sakinliğini yitirmeyen, mükemmel konsantrasyon ile mücadele eden 12 Dev Adam'a, bize bu mutluluğu yaşattığı için teşekkürler.

bu grubu bu saatten sonra birinci bitirmememiz, mucize olur herhalde.
    devam milli takım, devam..
  • NTV acin Kaan Kural geldi
  • her zaman ilk olarak savunmayı düşündüğüm için sinan ve bekir'i çok beğendim. oynadıkları süre boyunca hatasız oynadılar. hücumda da doğru paslar attılar, özelikle sinan'ın şutları da 3. periyotta üstün olmamızı sağladı.

ender çok çok ekstra oynadı. inşallah böyle devam eder. ersan, kerem ve hido içinde birşey söylemeye gerek yok. işlerini iyi yaptılar. tanjevic'i de rotasyonu doğru kullandığı için tebrik etmek lazım.

yalnız uzunlardan şut tehdidi olan sadece oğuz var. semih ve ömer aynı anda sahada olunca uzunlardan sayı gelmiyor. gerçi savunmayı iyi yaptıkları için benim gözüme fazla batmıyorlar ama toplam 6-7 sayı atsalar kısaları biraz rahatlatırlar.

bu arada maçın en güzel şeyi serbest atış yüzdemizdi. ben yıllardır bu kadar iyi attığımızı hatırlamıyorum. bunda ömer'in 2, semih'in hiç serbest atış kullanmamasınında payı var elbette.

maçın en kötüsüyse hakemlerin dengesiz kararları ve 2. yarıda hücum ettiğimiz pota arkasının kameralarıydı. serbest atışlarda oyuncular bir büyüdü, bir küçüldü.

• Ömer Aşık'ın en büyük sorunu istikrar. Oynadığı zaman çoşuyor ama bazen de çok erken faul proplemine girip maça konsantre olamıyor. Uzun sakatlık sonrası Gameon turnuvasında kendine geldi demiştim. Bu maça kötü başladı ama diğer arkadaşların da dediği gibi sonlarda iyiydi. Bu takımda olmaması gereken Semih. Kaya ve Hüseyin Beşok'u düşünmüyor maalesef Tanjevic. Tanjevic'i çok eleştiririm, bu maç hakkını vermek gerek. İyi savunma yapan ve teslim olmayan bir takım izledik bu gece. Devamını getirelim artık
  • bir maçta adam asmaya o kadar meraklıyız ki. semih bir dahaki maçta mükemmel oynasa acaba o zaman yorumlar ne olacak? bugün gerçekten berbattı. semih'in çok iyi oynadığı maçlarıda biliyorum. yaptınız fatih solak'tan daha kötü. herkes için kaliteli uzun bulmak zor onun için böyle genç isimleri bir anda harcamayalım.
  • Sinan'a helal olsun çok sakin bir oyun çıkardı. Ender'e şaşırdım adam tüm eforunu resmen sahaya verdi. Maşı getirende oydu zaten. Bir ara farkettim Litvanya sadece uzundu Lit.'a maçı kaybettiren buydu zaten. Ersan ve Hido her zamanki yıldızlığını yaptı. Oğuz da uzun olmasına rağmen sayı potansiyeli yüksek ve elinde topu tutmayı biliyor. Ömer her ne kadar o eski hali gibi olmasada gene iyi iş çıkardı. Ömeroğlu olsaydı durum biraz daha farklı olabilirdi tabi ama healal olsun bizimkilere inşallah böyle devam ederler.
  • Yalnız 10 senedir gerek milli takımın,gerekse türk takımlarının maçlarını izlerim,ben bu kadar yüksek serbest atış yüzdesiyle oynadığımızı hatırlamıyorum buna üçlük yüzdemizide katabiliriz .Bu arada Murat Kosova ve Kaan Kural nerede
  • Bir anda harcamak değil ki ? Mesela ben Semih'i beğenirim..Savunmasını beğenirim hırsını beğenirim..Tamam kendini hiç geliştirmedi.Hatta geriye gidiyor hücum yönünden ama milli takım kadrosunda yıldırıcı adam olarak olmalı diyorum..
    Fakat bugün berbat idi..Savunma yapmadı..Zaten tek yaptığı olan şeyi..Allahtan Tanjevic doğruları yaptı da az zarar ettik.Yoksa Tanjevic uzun rotasyonda saçmalasaydı Semih'e kalabilirdik son dk larda.
  • lanet olsun maçı izleyemedim hiç bir türk kanalı yok uyduda hep euro kanalları var nereye gitmiş bunlar
    bu arada tanyeviç'i eleştirdikçe adam ayaktayım yıkılmadım hep çıkardığı kadroya bahane buluyoruz yok o yok bu yok ama iş ciddiye binince milli takım oynuyor demekki artık bu grubu 1. bitirmeliyiz bu seferki statü nasıl acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: d.granger

bir maçta adam asmaya o kadar meraklıyız ki. semih bir dahaki maçta mükemmel oynasa acaba o zaman yorumlar ne olacak?

Diğer maç yine kötü oynayacak. Oğuz her sene kendi geliştiriyor. Ömer Aşık henüz beklenen gelişmeyi sağlamasa da ondan ümitliyim ama Semih'ten ümidimi kestim açıkçası. Ben ondan çok sayı atmasına da beklemiyorum. Görevini yapsın yeterli. Tanjevic'in en çok azarladığı oyuncu Semih'tir. Hocasıdır kızacak ama adamı da sinirden delirtecek bir gün. Bana istediğiniz kadar önyargılı deyin, ben Semih'ten umudumu kestim. Beni yanıltmasını da isterim açıkçası. Sonucunda tuttuğum takımda oynuyor. Semih iyi oynasın, gelişim göstersin ben rezil olmaya razıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Bir anda harcamak değil ki ? Mesela ben Semih'i beğenirim..Savunmasını beğenirim hırsını beğenirim..Tamam kendini hiç geliştirmedi.Hatta geriye gidiyor hücum yönünden ama milli takım kadrosunda yıldırıcı adam olarak olmalı diyorum..
    Fakat bugün berbat idi..Savunma yapmadı..Zaten tek yaptığı olan şeyi..Allahtan Tanjevic doğruları yaptı da az zarar ettik.Yoksa Tanjevic uzun rotasyonda saçmalasaydı Semih'e kalabilirdik son dk larda.

Semihin yeri ancak Barışın yerine 12adam olarak bi sakatlık durumunda oyuna girmesi.Ama Tanjeviç ısrarla onu oyuna sokuyor.Maçı kazanmamızdaki en büyük etkenden biriydi Semihin 5faul alması..yoksa hala oynardı..yani bir top kesse iyi bir savunma yapsa bir hırs gösterse tamam anlarım oyunda kalmasını da son dakikalarda 3 uzunla + sg hidayete döndük.Çok iyi oynamış bir Sinan olsaydı maç daha önceden de koparabilirdik.

quote:

Orijinalden alıntı: d.granger

bir maçta adam asmaya o kadar meraklıyız ki. semih bir dahaki maçta mükemmel oynasa acaba o zaman yorumlar ne olacak? bugün gerçekten berbattı. semih'in çok iyi oynadığı maçlarıda biliyorum. yaptınız fatih solak'tan daha kötü. herkes için kaliteli uzun bulmak zor onun için böyle genç isimleri bir anda harcamayalım.

Ben semihin milli takımda bu gibi turnuvalarda tek iyi maçının hatırlamıyor..Hatta bırak orta halli oynadığı bile sayılıdır..Keşke 10sayı 5blok oynasada bizde aalkışlaşak ama gerçek bu bu adam bu kadar süreyi haketmiyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RccP -- 8 Eylül 2009; 1:00:57 >

• Sinan olsaydı evet ama Ender hücumda ekstra oynadığından alamadı Sinan'ı oyuna diye düşünüyorum..
    Semih 5 lemesiydi eminim ki yine alırdı oyundan..Sinyallerini veriyordu çünkü maç boyu.
  • Maçları kaydeden & kaydetme imkanı olan var mı ?
  • daha öncede yazmış olabilirim ama tekrar yazayım. semih konusunda ismet badem'in yanılmasını çok isterdim ama yanılmadı.

yayın hakları kanal 1'deyken maçları yorumluyordu. semih için" çok iyi bir oyuncu; ancak bu seviyeyi kendisi için yeterli görüyor. gelişmek için hiç çaba göstermiyor" demişti. hakikatten öyle oldu. oğuz'la aynı seviyedeydi, oğuz geçti, ömer geriden gelip, geçti. artık bir çaba göstermesi gerekiyor.
  • ünlülerin turnuva tahminleri bakalım kim ne kadar tahmininde başarılı olacak
    Doğan Hakyemez
    Finali Kim Oynar: İspanya - Hırvatistan
    Şampiyon Kim Olur?: İspanya
    Sürpriz Takımınız: Hırvatistan
    Yıldız Adayınız(MVP): -
    Türkiye Ne Yapar?: Gruptan çıkar
    Kaan Kural
    Finali Kim Oynar: İspanya - Sırbistan
    Sürpriz Takımınız: Sırbistan
    Yıldız Adayınız(MVP): Pau Gasol - Rudy Fernandez
    Türkiye Ne Yapar?: 2. Grup'ta kalır
    Murat Özyer
    Finali Kim Oynar: İspanya - Türkiye
    Sürpriz Takımınız: Türkiye
    Yıldız Adayınız(MVP): Navarro
    Türkiye Ne Yapar?: Final
    Altar Tunçkol
    Finali Kim Oynar: İspanya - Litvanya
    Sürpriz Takımınız: Türkiye
    Yıldız Adayınız(MVP): Rudy Fernandez
    Türkiye Ne Yapar?: 5-6.'lık maçı oynar
    Emre Uğurlu
    Finali Kim Oynar: Fransa - İspanya
    Sürpriz Takımınız: Fransa
    Yıldız Adayınız(MVP): Rudy Fernandez
    Türkiye Ne Yapar?: Çeyrek Final Oynar
    Cem Şengezer
    Finali Kim Oynar: Yunanistan - Hırvatistan
    Şampiyon Kim Olur?: Yunanistan
    Sürpriz Takımınız: Litvanya
    Yıldız Adayınız(MVP): Antonios Fotsis
    Türkiye Ne Yapar?: Çeyrek finale çıkamaz
    Yasin Tunç
    Finali Kim Oynar: Rusya - Litvanya
    Şampiyon Kim Olur?: Litvanya
    Sürpriz Takımınız: Slovenya
    Yıldız Adayınız(MVP): Linas Kleiza
    Türkiye Ne Yapar?: 5-6.'lık maçı oynar
    Sedat Balcı
    Finali Kim Oynar: İspanya - Fransa
    Sürpriz Takımınız: Fransa
    Yıldız Adayınız(MVP): Juan Carlos Navarro
    Türkiye Ne Yapar?: İkinci gruptan çıkamaz

bence çeyrek finale çıkarız yarı final ise çeyrek final maçını kiminle oynayacağımıza bağlı

• Keşke Sırbistan-İspanya maçını izleyebilsem..Tekrarını verir mi acaba Ntvspor ?

MM nun hakem olayı eskiye oranla çok fazla hakem konuşuyor..Ama bende kredisi o kadar çok ki hiç kızamıyor halen keyifle dinliyorum,izliyorum..
    Yarın ki Bulgar maçında dikkatli olmak gerek..Engin-Ömer'in olmaması beni düşündürüyor çünkü Bulgaristan kısalarıyla etkili olan bir takım ve de gününde olduklarında zorlarlar rakibi..Ayrıca alan savunması da en büyük silahları..Bizim Litvanya maçını bize getiren uzun 5 rotasyonunu yarın da uzun süre denememiz eğer Bulgaristan gününde olursa facia ile sonuçlanabilir..

Çok da abartmamak lazım..Doğru oynadık yüzdeli attık ve de en önemlisi kısalarda büyük üstünlük sağladık.Jasi ve Siskauskas olsaydı bu maç bize gelmezdi...
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.