Şimdi Ara

2009 Avrupa Şampiyonası (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.433
Cevap
0
Favori
35.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İzlemeyi unutmuşum, zaten yayın rezaletmiş.
  • herkes ispanya ispanya dedi.
    Sırbıstan darmadağın etti ispanyayı.Adamlar pota göremedi:)
    topu topu 57 sayı attılar.

Bu turnuva da çok süpriz olacak.İnşallah en büyük süpriz de biz olacağız.
  • Güzel bir maç ve güzel bir galibiyetti. Tebrik ediyorum oyuncularımızı.

Ah birde Mehmet Okur olsaydı takımda pota altı sıkıntımız olmazdı, adam dünyanın en iyi uzunlarından birisi ama alınmıyor kadroya.
  • maç gerçekten kaliteli, çekişmeli ve zevkli idi. tebrikler millilerimiz

bende kendi görüşlerime değineyim biraz:

*hakemler çaldıkları düdüklerde biraz litvanya taraflıydı. özellikle maçın sonlarında hızlı hücuma kalktığımız bir pozisyon vardı ki orada önce kereme sonra hidoya fauller yapılmasına rağmen çalmadılar. neyseki sonuca tesir etmedi. ama yinede çok taraflı değillerdi.

*ender ve oğuz süperdi. bekir, engin, sinan iyiydi. kerem hücumda çok yetersiz kaldı. hido ve ersan birkaç pozisyon dışında akıllıca oynadılar. ömer vasattı. semih için söyleyecek söz bulamıyorum.

*hocaya gelince, buradaki bazı arkadaşlar gibi (bknz malazgirt,drexler gibi) bu adamı sevmem. litvanya maçında oyuncu değişiklikleri genelde iyiydi. ama hala hızını almış, verimli oyuncuları oyundan çıkartma huyu devam ediyor. oğuz hem savunmada hem hücumda pota altını çok iyi kullanıyordu, çocuğu çıkardı oyundan. bogdanın en büyük hatası kadro oluştururken almadığı çok önemli oyuncular var. fatih solak, semih erden,barış hersek alınanlar, alınmayanlar kaya, hüseyin, ermal,okur ilk aklıma gelenler.

herşeye rağmen takımımızı yürekten destekliyor,bu gurupta kalan iki maçımızda da bu ciddiyet ve savunma ile devam etmemizi diliyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: ozwizard7

quote:

Orijinalden alıntı: metinyurdaer

Güzel bir maç ve güzel bir galibiyetti. Tebrik ediyorum oyuncularımızı.

Ah birde Mehmet Okur olsaydı takımda pota altı sıkıntımız olmazdı, adam dünyanın en iyi uzunlarından birisi ama alınmıyor kadroya.

kaya pekerde iyi oyuncu ama 2 sene önce onlar varkende milli takımın hali kötüydü
    bana hido mu okur mu diye sorsan hido tabiki ..okur o kadar sert değil uzun oynamak için ...eski formundada değil..

bizim takım 2006 havasını yakalamış çok konsantreler ve defansı iyi yapıyorlar ender ,ersan,oğuzda formda gözüktüler zaten k.tunçeri,hido hücumda çok önemli oyuncular..

final oynamamız için hiçbir enedn yok biraz skorer guard ta eksikliğimiz var ama 2forvetimiz ersan ve hido kapatıyor onuda ...

Hidoyu bende tercih ederim ama neden onları tercih etme gibi durumuna düşelimki. İkiside farklıı oyuncular.

Şu takımdaki Oğuz-Semih-Ömer Aşıkı toplasan Mehmet Okurun yarısı etmezler.

• O kadar da değil..Ben son 2 şampiyona daki Okur yerine 10 kere Semih'i 1000 kere de Oğuz'u tercih ederim...Ömer Aşık'a herkes yüklenmişYahu ne yaptı ki adam.Çok önemli bir sakatlık geçirdiğini ve yeni yeni oynamaya başladığını unutmayalım..Geçen sene takımında son maçlarda yavaş yavaş süre alabiliyordu ancak...

Şütor eksiğimiz yok değil..Kesinlikle var...
    Hido Ersan dün ilk yarıda attılar 2.yarıda Hido zaman zaman Ersan'da hücumda durdu..Ender ekstra atmasaydı işimiz çok zordu.Ender her zaman atmaz...Bekir'in de katkısı sınırlı olmaz da pek bakmıyor potaya nedense ?? Bir tek Ömer var.Onun da hücum tarafından güvenilir bulmuyorum ben.
    Kerem'in içeri drive lar edip mutlaka skora katkıda bulunması gerek..Ceza şutlarını atması gerek..Mesela Engin oyundayken bunlar çok iyi yapıyor.

İleride özellikle 2.tur da İspanya karşısında daha da çok zorlanacak Ersan..Dolayısıyla Hidayet...Sırbistan da geçeriz diyordum ama onlar da tehlikeli..
    Sloven uzunlarının da Llitvanya dan aşağı kalır yanı yok aksine daha çabuklar..
    Demek istediğim Ersan mutlaka yorulacaktır..Psikolojik olarak da yıpranacaktır..Gönlüm'ün olmayacağı belli olduğu an takıma Mirsad çağrılmalıydı..Kaya demiyorum çünkü malum nedenler.Ama artık geç..Bu kadro var..Ersan yıpranacak yerine Bariş oynayacak..Bariş'in sahada olduğu anlarda güvensizliği apacık belli oluyor...Üstelik uzunlarımız da faul sorunu yaşarlarsa eyvah.
    Yani demek istediğim bir yerde mutlaka güvenebileceğimiz bu adam atar da maçı alır diyebileceimiz isim yok.Ve bunun sıkıntısını çekeceğiz...Hidayet böyle maçı tek başına alır bizi kurtarır diyebileceimiz isim değil..Skorer değil...

• Harun ve İbrahim gibi şutör adam yetiştiremedik, bu eksiklik bence. Bu adamlar inanılmaz şut yüzdesine sahiptiler. Birara Serkan Erdoğan çok iyi şut atıyordum ama ortalarda gözükmüyor.

Okuru neden bu kadar hafife aldığınızı anlamış değilim açıkçası.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozwizard7

quote:

Güzel bir maç ve güzel bir galibiyetti. Tebrik ediyorum oyuncularımızı.

kaya pekerde iyi oyuncu ama 2 sene önce onlar varkende milli takımın hali kötüydü
    bana hido mu okur mu diye sorsan hido tabiki ..okur o kadar sert değil uzun oynamak için ...eski formundada değil..

bizim takım 2006 havasını yakalamış çok konsantreler ve defansı iyi yapıyorlar ender ,ersan,oğuzda formda gözüktüler zaten k.tunçeri,hido hücumda çok önemli oyuncular..

final oynamamız için hiçbir enedn yok biraz skorer guard ta eksikliğimiz var ama 2forvetimiz ersan ve hido kapatıyor onuda ...

Hidoyu bende tercih ederim ama neden onları tercih etme gibi durumuna düşelimki. İkiside farklıı oyuncular.

Şu takımdaki Oğuz-Semih-Ömer Aşıkı toplasan Mehmet Okurun yarısı etmezler.

Sorunda buradan çıkıyor.Saydığın 3 adam 5 numara oynuyor.Tanyeviç de memoyu 5 numara oynatıyor diye sorunlar çıktı.Memo 4 numara oynamayı istiyor.

Maç gerçekten çok güzeldi.Uzunların faul problemine erken girmsi oyunun kopmasına engel oldu.

• Semih tam bir rezaletti.Topu potaya 1 m mesafeden bırakamıyor.Top panyaya çarpıyor böyle bir kazmalık yok.Oğuz dışında dış şut tehtidi oluşturan uzunumuzun olmamasıda bir handikap.Bu konuda Memo' yu arıyoruz.Oğuz' u çok beğendim gerçekten.Ömer' de bence fena değildi.Özellikle son dakikalarda Ender' le olan uyumu harikaydı.Ersan' ında artık bileğine güvenmesi gerekiyor.Boş pozisyonlarda bile fake atmayı kendine adet edinmiş durumda.İlk yarı etkiliydi ama 3.çeyrekten itibaren yavaşladı.Hidayet' te sazı eline aldımı durdurulamaz bir oyuncu haline geliyor.Eskiye nazaran takım oyununu daha iyi oynuyor.Bu sene Orlando ile final oynaması Hidayet' i dahada olgunlaştırmış.Sinan yine müthiş işler yaptı.Tanjevic' in daha çok süre vermesi lazım.Kısa olarak NBA' e gönderebileceğimiz tek oyuncu bana göre Sinan' dır.Savunması harika.Şutları etkili.O boyla smaç bile vuruyor adam.Fiziksel üstünlüğü tartışılmaz.Ender bana göre herzamanki oyununu oynadı.Tek farkı şut seçimlerini yerinde kullanmasıydı.Yoksa ender iki adamın arasından geçmeyi, gözyaşı damlası turnikeleri sürekli yapan bir oyuncu.Kerem bugün savunmada iyi olsada hücumda biraz etkisiz kaldı.Bekir görevini yaptı.Engin' de oyundan çıkana kadar litvanya savunmasını oldukça zorladı.Ender eksikliğini iyi kapattı Engin' in.Litvanya' da ise petrovicius çok çok iyidi.Gerçi bunda Semih' inde payı büyük ama adamın hakkını vememiz lazım.Galatasaray' ın yeni transferi Jasaitis benchden gelip müthiş katkı yaptı.Zaten onun üçlükleri olmasa Litvanya' nın yüzdesi dahada düşük olurdu.Lavrinovic kardeşler herzamanki gibi oldukça tehditkar bir oyun sergilediler ama Litvanya takımının guardları etkisiz kalınca Lavrinoviclerde fazla etkili olamadı.Artık grubu lider bitirmememiz için hiçbir sebep yok.3' de 3 yapıp 2.tura yüksek puanla gitmemiz şart.Çünkü bildiğim kadarıyla Sırbistan ve İspanya' nın bulunduğu grup çapraz grubumuz.Sırbistan' ın nasıl bir takım olduğunu hep birlikte izledik.Gerçi İspanya şu sıralar çok formsuz.Litvanya maçındada çok kötüydüler.O maçtada 22 sayı fark yemişlerdi.Bakalım neler olacak.Süpriz takımlar olabilir bu turnavada.Milli takımımızı Litvanya galibiyetinden ötürü kutlyorum.Tebrikler 12 DEV ADAM.

• Hakemlere rağmen eze eze yendik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whoracle1905

Semih bana göre milli takım oyuncusu değil bana göre çok yetenekli bir uzunda değil ama ne işse adam oynuyor :)

semihi hayatında kaç kere izledin...
    semih yeterki gününde olsun yetenek bakımında hiçbirinden eksiği yok....fazlası var
  • quote:

Harun ve İbrahim gibi şutör adam yetiştiremedik, bu eksiklik bence. Bu adamlar inanılmaz şut yüzdesine sahiptiler. Birara Serkan Erdoğan çok iyi şut atıyordum ama ortalarda gözükmüyor.

Okuru neden bu kadar hafife aldığınızı anlamış değilim açıkçası.

ben memoyu beğenirim hatta şutunun iyi olması her zaman uzun için ciddi bir artıdır ama memo pek sert değil pota altını fazla sevmiyor dışardan yada uzaktan şut atmak istiyor uzunsan muhakkak içeriyi zorlayacan.tabii ömer aşık-oğuz-semihin üçlüsünün yanında memo olsa fena olmazdı ama iyice uzardık ve belkide tempoya ayak uyduramazdık.
    açıkçası bizim milli takımlarımız papatya falı gibi ne zaman ne yapacağı belli olmadığı ortaya çıktı herhalde.yani efes pilsen world cupta bu kadar kötü oynayan takım litvanyayı iyi oynayarak yendi.kısalarımız üstünlük kurdu litvanyanın kısalarına.lavrinoviclerde pek etkili değildi hücumda.petrivicus(yanlış yazmış olabilirim)çok iyiydi,kleiza 2.yarıda daha etkiliydi,ilk yarıda çok top kaybı yaptı.bizde hido ve ersanın skor yükünü çekeceği belliydi.bunlara ekstra katkı yaparsak galip gelebilirdik.nitekim ender ve oğuz çift hanelere ulaşarak bu katkıyı verdi.bence beklediğimden iyi oynadık.3te3yaparsak galiba doğrudan çeyrek finale gidecez o yüzden umarım son8e kalırız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Susturucu10Şanlı

quote:

Semih bana göre milli takım oyuncusu değil bana göre çok yetenekli bir uzunda değil ama ne işse adam oynuyor :)

semih yeterki gününde olsun yetenek bakımında hiçbirinden eksiği yok....fazlası var

Semihi çok kere izledim hayatımda sen panik yapma da ben iyi oynadığı maçları biliyorum ve kötü oynadığı maçlarıda biliyorum semih bana göre abartılacak bir Yetenek değil... Mesela bir Ömer Aşık değil yada Bir Oğuz Savaş Semih'i kenara oturturlar ve bir daha kalkamaz o yerden semih te ömer sakatlıktan yeni çıktığı için Semih fazla süre alıyor ;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whoracle1905 -- 8 Eylül 2009; 10:49:06 >

• turnuvaya galibiyetle başlamak güzel.. ama rüyadan uyanmak lazım.. 2 gün üstüsüte 2 maç daha yapacağız.. litvanya galibiyetinin anlamlı olması için bu 2 maçı da almamız lazım..

dünkü maça gelirsek.. tanjanın hırslarından vazgeçmesi güzel.. hido 32, ersan 29 dk süre aldı.. ersan 4 numara oynayıp pivot pozisyonunda ömer başladı.. rotasyonu fena kullanmadı.. bunlar güzel şeyler.. ama dünkü maçı analiz edip dikkatli olmak lazım.. dün mesela hiç karakterimizde olmayan şeyleri yaptık.. başta ender olmak üzere oyun kurucu bölgesinden maksimum faydalandık.. 3 oyun kurucumuz toplam 21 sayı 7 asist yapmış, ki ender tek başına 16 sayı 3 asist yaptı.. bunu muhtemelen her maç yapamayız.. litvanyanın pg pozisyonu rezalet, belki de turnuvanın en kötüsü.. sadece pg değil kadro olarak da son yılların en kötü kadrosu.. 1 tane takımı alıp sürükleyecek adamları yok.. petravicius bu kadar ekstra oynamasa maç buralara bile gelmezdi.. bir siskauskas bile çok fark ettirirdi bu takıma.. 2. olarak çok iyi şut ve ft attık.. ft olarak 23/26 gibi hiç bize tanıdık gelmeyen bir yüzde.. 2 sayılıklarda %50, 3 sayılarda %54 ile oynadık.. her zaman bu kadar iyi atamayabiliriz.. bir diğer nokta da rakibin 2 sayılıklarda 18/26 (%70) gibi anormal yüzdesi.. dikkat etmek gerek pota altı savunmasına

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Susturucu10Şanlı

quote:

Semihi çok kere izledim hayatımda sen panik yapma da ben iyi oynadığı maçları biliyorum ve kötü oynadığı maçlarıda biliyorum semih bana göre abartılacak bir Yetenek değil... Mesela bir Ömer Aşık değil yada Bir Oğuz Savaş Semih'i kenara oturturlar ve bir daha kalkamaz o yerden semih te ömer sakatlıktan yeni çıktığı için Semih fazla süre alıyor ;

söylediklerin bu bağlamda doğru...
    zaten öğuz da ömerde kadro da ve oynuyorlar ve ömer aşık zaten aşırı derece de yetenekli bir uzun ama şutu zayıf sadece ömere laf söyleyenlere yuh diyorum adam mücadele etti elinden geleni yaptı zaten sakatlıktan yeni çıktı ömerin bu kadar oynadığına dua edilmeli....
    basketbol da 1yıl sakatlık ne demek ya...
    ömer ve engin çok büyük eksiklik ya bu kadar şanssızlık da olmaz ki....
    ersan fazla kendini yoruyor biraz daha düz oynamalı...
    hala kerem gönlüm diyenler var yuhhh diyorum sizlere...
    mehmet okurun alınmaması çok doğru bence savunması sıfır kendi de söylüyor zaten bunu....
    polonya maçında umaırm ömer onan ve engin atsüt oynar.....

• bence öyle sağa sola fazla "yuhhh" deme. yuhh larla başlayıp küfürlerle bitiririz sonra.
  • quote:

Aynen katılıyorum. Ligimiz için yeterli olabilir ama finallerde oynayacak kapasitesi yok. Bu Ömer Aşık için de geçerli.
  • Bazı arkadaşlar final falan demiş bence abartmayalım arkadaşlar.Çapraz grubunda işimiz bitecek zaten.Takımda istikrarlı şut atabilen kimse yok.Adam gibi eline güvenilir güçlü bir pivotumuz yok (Nicola Vujcic,Femerling,Beşok gibi) Yine 4 numaramız çok istikrarsız şut kullanıyor.3 numaramız skor üretmekten daha başka işleri var onları yapmaya çalışıyor.Guardlara gelince belki en iyi olduğumuz kısım ama yine yetersiz.Çalım ve şut tehditi alt seviyede oyuncular.Bu yüzden her 24 saniyenin 15 saniyesi baskı altında geçiyor.Zorunda kaldıklarında kendilerini şut atmak için ufak bir boşluk bile bulamıyorlar(Bu işin kralları Navarro ve Mula) Calderon gibi içerisini karıştırabilecek oyuncu olarak Ender var ama zorunda kaldığı zaman giriyor kendine güvenerek girmiyor içeriye.Zaten yıllardan beri 1 numara sıkıntımız var.Takımı çekip çevirecek gerektiğinde kendi insiyatifini kullanıp istikrarlı şut atacak asist yapacak bir maestromuz hiç olmadı.

Ama inancımız,mücadelemiz,disiplinimiz en üst düzeyde.Esasen yenemeyeceğimiz takım yok ama abartmamak ta lazım.Finale doğru mücadele ve savunma baskısı arttıkça 60'ı göremeyeceğimiz maçlar olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: .TaneR.

quote:

Aynen katılıyorum. Ligimiz için yeterli olabilir ama finallerde oynayacak kapasitesi yok. Bu Ömer Aşık için de geçerli.

semih için haklısında ömer aşık'a laf etme.adam geçen sene ağır bir sakatlık geçirdi.fenere alpelladan zorunlu geldiği ilk yıl adam euroleagude blok kralı oldu ve en 10savunmacı arasında mı gösterildi ne öyle birşey oldu tam hatırlamıyorum yanlış bilgi vermeyeyim.şutu zayıf ama zaten çoğu uzun şut konusunda sıkıntı çeker,şut çalışılarak geliştirilecek birşeydir ama fundementalinin iyi olması önemlidir ömerinki şuan için yeterlidir.ömer sırtı dönük oyun ve şutunu 1adım daha taşırsa nbade en azından yedekten oyuna girer benchte oturur

• mehmet okur'un savunması kötü falan değil. hatta şu anda tapılan hidayet'e göre daha da iyi. benim favori oyuncularımdan biri hidayet, mehmet de tam tersine pek sıcak bakmadığım bi isim ama şu takımda oynatılması katkı vermiyorsa nedeni başka yerlerde aramak lazım. nedense takımda ikisinin aynı anda olması yasakmış gibi bi hava var. M.Pietrus sakatlanmasa Fransız ilk beşi Parker - Pietrus - Diaw - Turiaf - XXX gibi olacak .yani 5 te 4 nba oyuncusu..
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.