Şimdi Ara

2010 Jetta mı 2012 fluence mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
6.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sonunda benzin parasına dayanamadım 2006 model 2.0fsi passatı satıp, 2012 model ikinci el bir dizel edc fluence aldım.

Fluence ile passat arasındaki farka gelince..
    Yakıt konusunda fluence cok avantajlı ama diğer konularda biraz zorluk çekecegim galiba. Bu nedenle keşke jetta mı alsaydım diyorum.
    Zira galericide 2010 model 1.6 dizel dsg 80 bin km de bir jetta vardı aynı fiyata.
    Ancak ben fluence'yi 2012 model olması garantisinin hala devam etmesi ve 50 bin km de olması nedeniyle tercih ettim.
    ayrıca fluencede hic boya yok, jettanın sair 4-5 yerinde boya var, ancak kazası değişeni yok.
    Fluence businnes modeli jetta primeline modeli. yani her ikisi de aynı donanimda.
    galerici pişmansan gelip jettayı alabilirsin, ancak kararını cabuk ver diyor.

ne yapayım arkadaşlar? alışabilir miyim fluenceye? Yoksa gidip jettayı mı alsam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xms -- 13 Şubat 2013; 10:47:43 >

• Bence aradaki yıpranma payı ve kmyi düşünürsek mantıklı bir karar.arada çok kalite farki olacağını düşünmüyorum.jetta çok ahım şahım bir araç değil.onu geç jetta da dsg var.şanzıman arızası verebilir.tam bir piyango.bence hiç değişmeyin.
  • ben olsam değiştirmem.Renaultla devam ederim. 50 bin Km - 80 bin km ve 2 sene az değil,ayrıca 2 ay değil ki Bu 2 yıl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkan74 -- 13 Şubat 2013; 11:51:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkan74

ben olsam değiştirmem.Renaultla devam ederim. 50 bin Km - 80 bin km ve 2 sene az değil,ayrıca 2 ay değil ki Bu 2 yıl
    Fluence ile devam et derim, fakat ben olsam Jetta alırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkan74

ben olsam değiştirmem.Renaultla devam ederim. 50 bin Km - 80 bin km ve 2 sene az değil,ayrıca 2 ay değil ki Bu 2 yıl
    reno dan devam et hertürlü daha avantajlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akifsari

reno dan devam et hertürlü daha avantajlı.

Alıntıları Göster
    Fluence devam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mahell

Fluence devam.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar tavsiyeler için sağ olun, benim asıl korkum dsg şanzıman.
    Ev, iş, çoluk, çocuk arabasızlığa tahammülüm yok.
    Jetta'nın şanzımanı bir arıza yapar da ben bir hafta arabasız kalırsam ailecek perişan oluruz.
    Tabi 3-4 bin tl vereceğim para da cabası.
    Fluencenin garantisinin olması güven veriyor.
    Yoksa çoktan Jetta almıştım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: xms

Jetta'nın şanzımanı bir arıza yapar da ben bir hafta arabasız kalırsam ailecek perişan oluruz.

Alıntıları Göster
    kesınlıkle devam edın.. hıc agrısız basınızı agrıya sokmayın

• quote:

Öyleyse FLUENCE ile devam et ve yolun açık olsun. Bu arada 50 km'de mi araba yoksa 50 bin km'de mi?
  • quote:

tekrar söylüyorum,bence macera aramayın, Fluence ile devam..
  • Dsg het yerde yerden yere vuruluyor. Aldığınız araç gayet iyi hem garantisi devam ediyormuş hemde daha kullanılmamış. Değiştirmeyin bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CAD34

quote:

Öyleyse FLUENCE ile devam et ve yolun açık olsun. Bu arada 50 km'de mi araba yoksa 50 bin km'de mi?

yanlış yazmışım, fluence 50 binde, Jetta 80 binde
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CAD34

quote:

yanlış yazmışım, fluence 50 binde, Jetta 80 binde

Alıntıları Göster
    her ne kadar flue bir senede 50bin yapmış ise de (şirket arabasıdır büyük ihtimal) dsg nin riskinden dolayı, edc li ve sorunsuz dci motor her zaman daha avantajlıdır.

jetta hem 2 yaş büyük, hem dsg, hemde primline araç, donanım olarak boş araç yani, onu seçmenizin size bir avantaj getirmesi de söz konusu değil.

beni sadece 50bin yapmış olması acaba dedirtiyor onun dışında doğru seçim...

• quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

her ne kadar flue bir senede 50bin yapmış ise de (şirket arabasıdır büyük ihtimal) dsg nin riskinden dolayı, edc li ve sorunsuz dci motor her zaman daha avantajlıdır.

jetta hem 2 yaş büyük, hem dsg, hemde primline araç, donanım olarak boş araç yani, onu seçmenizin size bir avantaj getirmesi de söz konusu değil.

Anlatılan doğruysa araba tek kişi tarafından izmit istanbul arası kullanmış,
    çok temiz duruyor ancak,
    mantığım fluence diyor, gönlüm jetta;
    karar almamı kolaylaştıran arkadaşlara teşekkür ediyorum.
    hayırlısı olsun

• quote:

0km gıcır gıcır araba varken orası burası darbeli şanzımanının ne çıkaracağı belli olmayan hele hele galeriden çıkma arabayı almak gazetelerin magazin sayfalarına çıkmak gibi bir şey olur herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 13 Şubat 2013; 12:33:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

0km gıcır gıcır araba varken orası burası darbeli şanzımanının ne çıkaracağı belli olmayan hele hele galeriden çıkma arabayı almak gazetelerin magazin sayfalarına çıkmak gibi bir şey olur herhalde.

Alıntıları Göster
    dsg gunumuzun en guzel sanzıman secenegı oldugundan vw karsıtları yerden yere vuruyo.kullanıpta memnun olmayan cok cok nadır.ben olsam jettayı alırdım.renault 5 yıl sonra hangı sorunlarıı cıkarır suphelı.ama su an ıcın garantılı sorun olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cobra Takibi

dsg gunumuzun en guzel sanzıman secenegı oldugundan vw karsıtları yerden yere vuruyo.kullanıpta memnun olmayan cok cok nadır.ben olsam jettayı alırdım.renault 5 yıl sonra hangı sorunlarıı cıkarır suphelı.ama su an ıcın garantılı sorun olmaz.

Alıntıları Göster
    hiç fluence almamış olsaydınız jetta derdim ama darbeli olan değil kazasız sahibinden alınmış bir jetta açıkcası fluence kullandım nedense bana hiç tatmin edici gelmedi kalite olarak v.s. ama aldıysanız ve tek seçeneğiniz gelericideki jetta ise hiç değiştirmeyin.

• Reno Flu aldı geçen arkadaşım gayet geniş güzel bir araba satarkende sorun yapmaz güle güle kullanın. Kalite olarak Jetta belki daha iyi olabilir bayide 2012 incelmeiştim çok şahaneydi ama sonuçta siz 2010 demişsiniz o yüzden FLU iyidir diyorum. Kazasız belasız.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

Anlatılan doğruysa araba tek kişi tarafından izmit istanbul arası kullanmış,
    çok temiz duruyor ancak,
    mantığım fluence diyor, gönlüm jetta;
    karar almamı kolaylaştıran arkadaşlara teşekkür ediyorum.
    hayırlısı olsun

sonunda mantığın ile hareket ettiğin için rahat edeceksin, gönlündeki aslanı şimdilik ertele ilerde 0 km alırsın...fluence şu an piyasadaki en mantıklı araç bence...

• quote:

Orijinalden alıntı: carantinas

Reno Flu aldı geçen arkadaşım gayet geniş güzel bir araba satarkende sorun yapmaz güle güle kullanın. Kalite olarak Jetta belki daha iyi olabilir bayide 2012 incelmeiştim çok şahaneydi ama sonuçta siz 2010 demişsiniz o yüzden FLU iyidir diyorum. Kazasız belasız.
    Dertsiz başınıza dert açmayın, Fluance ile devam edin.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.