Şimdi Ara

2011 C180K Fascination veya 2016 Megane Touch Edc

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
2.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar konuyu başka bir araç için açmıştım ama pek de olumlu fikir veren olmayınca bu sefer daha mantıklı seçeneklere yöneldim.

Önceki aracımız Sorento idi ve eşimde rahat kullanıyordu. 85-90 bine kadar çıkma imkanım var şimdilik.

Mercedes kilometre olarak 100 bin civarı bulunuyor, Megane kilometre olarak çok daha düşük kilometrelerde var.

Bir tercihim Mercedes 2011 C180K Fascination veya Megane Touch Edc arasında karar vermek istiyorum.

Bu kadar para verince C180K nın kalitesi malum, yakıt benzin bile olsa bayanların da sık kullandığı ve kalitesi tartışılmaz bir araç.

Megane Sedan 1.5 dCi Touch EDC de kalite olarak çok yüksek bir kalitede olmasa da ekonomik ve kabul edilecek seviyede konforlu.

Alternatif olarak Kia Cerato da bu fiyatlara düşük kilometrede bulunuyor ancak motor-şanzuman uyumu olarak Megane biraz daha başarılı.

Tavsiyede bulunacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum, Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tergener -- 2 Mart 2019; 15:50:20 >

• İyi mal satılır. Çok şey söylenir de sizin araçtan ne beklediginize bağlı ona göre konuşmak daha mantıklı olur

Tekrar acmissiniz konuyu söylenecek bir şey yok herşey soylenmis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DBBDAD18F -- 27 Şubat 2019; 23:7:27 >
  • Aracın F segment olduğu unutulmamalı.Siz servise bakım için veya yedek parça için gittiğinizde fiyatlarda F segment oluyor model düşünce yürütme masraflarıda düşmüyor ne yazıkki.
  • Alınır ömürlük binilir.
    Ama problemleri.olabilen bir kasa W220.
    Elektronik arızadan yolda kalabilir
    Ama motor ve şanzuman iyidir.
    3.2 V6 224ps e göre az yakar. Lpg ye de uyumludur
    Araç iyi kondüsyonda alın, yoksa daha iyisine bakın.

99 model lpg li bir S mesonunda 245binde oluşu ilk sahibi değilse bende soru işareti oluşturdu bunu da bilin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acc04 -- 1 Mart 2019; 11:14:27 >
  • Aslında yolda bırakıcak bir arızadan çok konforu düşürecek arıza verme olasılığı daha yüksek sanki,airmatik, kapı vakumları, koltuk motorlaro gibi. Bu incelemede Abi miz çok güzel anlatıyor.
  • tam binici arabası. bence de zor satılır ama binicisini çok mutlu eder.

bu abinin testini izleyin. işinde uzman;

• Tır söförlüğünden emekli olmuş bi abim vardı onun vardı yakıttan şikayetçi idi ama başkada şikayet edecek bişeyi yok diye bıyığının ucuyla gülerdi
  • Arkadaşlar hedef daha ayakları yere basacak şekilde değişti, 2010-2011 Mercedes C180K veya 2016-2017 Megane Sedan EDC, ne dersiniz?
  • Macera arama dci iyidir bakımı iyi ucuz c180 ağır bakımın altından kalkaman
  • Zor tercih, biraz daha kafa karıştırayım o zaman, bmw e90 serisine de bir göz atın bence

Bende açıkçası çok beğeniyorum c180 i ancak kendi açımdan bakarsak bakımlarının altından kalkamayacağımı düşündüğümden ve 8 senedir kullanılıyor olmasından dolayı megane tercih ederdim sanırım.
  • Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar,

Gönül 42 yaşında bir Mercedes e binelim diyor. Eşim de çok beğendi, bu kadar para vericeksek adı Mercedes olsudiyor.

Ancak dediğiniz gibi mantık olarak da Megane daha akılcı bir tercih. Hem bakımı ucuz , hemde daha yeni.

Peki 1.5 dCi Touch EDC ve Kia Cerato 1.6 CRDi Concept arasında tercih yapılır mı,

20-30 bin km de temiz araçlar var, ikisi de 85-90 TL civarı bulunuyor.
  • Tergener kullanıcısına yanıt
    Ben cerato ile megane arasında kalsam kesinlikle megane tercih ederdim. Sebebi ise daha yeni bir yüzü var ve maalesef Türkiyede alırken satmayı da düşünmek zorundayız.

Aslında 100.000 bandında 1.16 da tercih edilebilir ancak anladığım kadarı ile geniş bir araca ihtiyacınız var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beetle Juice -- 2 Mart 2019; 17:48:11 >
  • konuyu ikide bir kafanıza göre değiştirmek yerine edit şeklinde yapsanız sonrada konuya giren biri hiç bir şey anlamıyor.f segment c180 mi olur diyoruz sonra
  • 2011 model makyajsız W204 Mercedes adının hakkını gram veren bi araba değil. Özellikle iç mekanın düşük görselliği ve darlığı, multimedyanın karışıklığı ve renksizliği hiç Mercedes hissi vermiyor. Sadece isimdense gerçekten iyi bir arabaya binmek istiyorsanız bütçenizi artırıp temiz w211/212 kovalayın derim.
  • O mu bu mu derken 2017 Megane Icon dizel otomatik aldık arkadaşlar. Daha doğru dürüst doya doya kullanamadım ama ilk izlenimlerim güzel. Eskiden 2012 Fluence ve 2008 Laguna 3 kullanmıştık. Neredeyse Laguna 3 kadar kaliteli bir araç olmuş, oturaklı ve tok bir araç. Yorum yapanlara tekrar teşekkürler.
    Hayırlı olsun,kaça aldınız kaç km de,opsiyonu var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arda2007

Hayırlı olsun,kaça aldınız kaç km de,opsiyonu var mı?
    Teşekkürler, 101 e aldım , Standart Icon paket zaten bana göre yeterince dolu ama en önemlisi eller serbest bagaj açma var, markette, pazarda en büyük ihtiyaçtı
    Güle güle kullanın,bende 2016 icon edc dizel var.27.000 km de sorunsuz biniyorum.

Çok iyi fiyata almışsınız.Ben satacak olsam 110.000 altına vermem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arda2007

Güle güle kullanın,bende 2016 icon edc dizel var.27.000 km de sorunsuz biniyorum.

Çok iyi fiyata almışsınız.Ben satacak olsam 110.000 altına vermem.
    Bizimkinde kapılarda boya var Hocam, sol ön plastik çamurluk da değişmiş. Bu sebeple fiyatı uyguna aldık. Temizleri dediğiniz gibi 110-115 arası değişiyor. Allah cümlemize kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.
    Olsun hocam,bence boya çok önemli değil.

Kafaya takmayın,tadını çıkarın.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.