Şimdi Ara

2011 focus computest sonucu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar araç 2011 otomatik hatchback focus comfort lpg li .
    Aracı almak için aracı test e soktum. Sonuclar aracın fabrıka degerlerinin üzerinde çıktı.

motor güç 101 Hp @ 4255 rpm
    motor tork 230 Nm @ 2511 rpm

Fabrika çıkışı 100 hp (74 kw) / 6.000 rpm 2011 focus computest sonucu
    ve 150 Nm / 4.000 rpm görünüyor.

yapan ustaya sordum otomatik arabalarda böyle sonuclar oluyor. Aracın durumu gayet iyi . Yoksa çok düşük degerler cıkardı dedi . %75-80 motor oranı dedi .

Böyle birşey başına gelen var mı ?

• Bu testlerin gerçeği yansıtmadığı söyleniyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu test ölçümlerini adam gibi yapıp, adam gibi mantıklı yorumlar yapacak bir usta yok mu ? Bu mudur yani ?

Yeni araçların nerdeyse hepsi otomatik. O cihaz bu aracları doğru ölçemeyecekse o cihaza neden o kadar parayı verdin de ölçüm yaptığını söylüyorsun ?

Yorumuna mı güvenelim cihazın verdiği değerlere mi ?

• Kaç para vercen bu mala?

• Madem bu sonuç tüm otomatiklerde böyle çıkıyor sonucu 0.6 gibi sabit bir sayıyla çarptıgında dogru değeri gösteriyor gibi birşey demesi lazım.
    Ben de aynen sizin söylediğiniz gibi söyledim. Hepsinde böyle sonuç çıkıyor vites geçişlerinden dolayı vs dedi.
    Bana çok saçma geldi. Madem sonuc tamamen atmasyon çıkıyor neden para veriyorum ben bu teste. Sadece boya testi yaptırır geçerim
  • 35bin
  • Hadi motor gucunu es gecelim,torku 80 nm yanlis olcup,bunuda normal birseymis gibi utanmadan diyebilen bir yerin,boya degisen hakkinda dediklerine nasil inanabildiniz.yerinizde olsam kurus para vermem,aracida biraz fazla verip ford servisine gosterin derim.

• Ankarada bir test yeri beni yanıltmıştı 2 sene sonra aracım rapora göre olmadıgını anladık
    Allah vicdan versin
    Önüne gelen test yeri acıyor bilgi yok tecrübe yok.

• Aracın fabrıka cıkıs degerlerini test yaptırdıgımda bilmiyordum sonradan farkedip telefon ettim adama. Suanda konyadayım. Testi 80 tl ye yaptırdım. Fordda ki fiyatı nedir biliyor musunuz.
  • nasıl bir sıkıntı yaşadığınızı anlatırmınız? Bir de mümkünse yerin adını da vermeniz iyi olabilir.
  • Acaba adamlar araci dizel sanip ona goremi rapor cikardilar.dizelin torkuda,beygir gucude sizin degerlere yakin.servislerin fiyati computeste gore yuksektir.servise gore degisiyor sanirim.belli standarti yok.araci aldiysaniz ve icinize sindiyse gule gule kullanin.fazla kafanizi bulandirmayin.birde servislerde aracin motoru yuzde kac diye bir rapor vermezler.bu biraz computestlerin yayginlasmasindan onra ortaya cikan bir rapor.

• Lastikler kabaksa ve dynodaki merdaneler eskimisse fazla deger cikabiliyor

• Kapora verdim yarın sabah almayı düşünüyorum arabayı fakat bu olay çok canımı sıkıyor. Kapora yansın önemli değil sonra pişman olmaktan iyidir. Karar veremedim
  • lordsansar L kullanıcısına yanıt
    Bir cami derneği başkanından connect aldım fiyatta anlaştık aracı kompitese götüreceğimi söyledim duraksıdı ama tamam götür bizde gösterdik aldık dedi

Ankaradan bir akrabamı cagırdım şehri cok iyi bilmediğimden oda tam iyi hatırlamıyorum ama sanki ankamal civarıydı rasgele bir yere girdik

Arac zaman zaman sonra yakınım olan boyacı tarafından incelendi aracda sökülüp takılan parca ve boyalı yerleri gösterdi

Ben iyiki motorda bişey yok deyip şükrettim napım

Satarken alıcı da kompitese götürdü aynı noktaları oda işaret etti

• Fabrika verisi 6000 devirde 100 bg.Ama test 4500 civarı 101bg.Motor da %80 mantıksız.Motor %101.

• Mumkun oldugu kadar kendinizin incelemenizi tavsiye ederim.
    Arabayi aldim.Testte farlara sileceklere bile bakmamislar. Test yaptirdigim yer konya total benzinlik icinde doctor oto check-up.
    Far in biri çalışmıyor. Arka silecek ve arka cam çözücü çalışmıyor. Arka camda film var o yüzden bunlari iptal etmis olabilirler diye düşünüyorum. Bu arada ben de orda ki bir tanidik tavsiyesiyle gittim sizin gibi. Ne yazik ki.

• Hepsini anlarımda 1.6 atmosferikte 230 tork imkansız. Bu testi yapanlar bunu bilmiyorsa işi bıraksınlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordsansar

Kapora verdim yarın sabah almayı düşünüyorum arabayı fakat bu olay çok canımı sıkıyor. Kapora yansın önemli değil sonra pişman olmaktan iyidir. Karar veremedim

Bende bu aracın aynısı var.Kaporayi vermişsiniz,çok fazla takılmayın artık.Kilometresi kaç bilmiyorum ama lpg li araçta en çok subap yemiş olabilir.Lpg yi kaç km de taktırmış onu öğrenin.Subaplarin lpg ile 100 bin km ömrü dolabilir.Bir de triger değişimini öğrenin.

• Adam 1.6 TDCI CVT diye girmiş herhalde arabayı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.