Şimdi Ara

2013 Honda Civic Dream Eco Elegance Lpgli Nasıl Arkadaşlar Yardim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
13.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar honda civic dream eco elegance lpg en donanimli modeli baktik bu hafta hoşumuza gitti yarin deneme surusu yapip alacağız ilk sıfır arabamiz olacak kullanici olan arabayi bilen bilen arkadaşlar civic lpgliyi nasıl bilirsiniz bayiden neler istemeliyim nelere dikkat etmeliyim şöyle bi anlativerseniz :)) 57.340 fiyata bayi indirimi yapti 1800 tl indi arkadaş 55.540 oldu [DHTUBE=]

• dream mi eleance mi?

dream ise pahalı elegance ise süper fiyat
  • Dream Elegance nasıl oluyor
  • slayerxp kullanıcısına yanıt
    Abi bilmiyorum he doğru dream boş kasa kusura bakma kafam allak bullak çok düşünüyorum ya :D
  • _MaxPayne_ kullanıcısına yanıt
    Elegance abi elegance kafam sulanmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: AutoXMotoX

LPG kiti dahil mi bu fiyata ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _MaxPayne_

quote:

LPG kiti dahil mi bu fiyata ?

Alıntıları Göster
    Lpg kiti alma. Normal elegance al dışarıda prins taktır. Garantin 3 yıla düşer bence 3 yılda yeterli zaten.

Eco alırsan fazladan 2.000 tl'ye yakın para vericeksin , üstüne bide lpg kit parası vereceksin. Gerek yok , normal elegance al , git dışarıdan 2.200 tl civarına prins takıyorlar hemde kaliteli bi kit kullanmış olursun.

Civic Türkiye piyasasında kendini yıllardır lpg uyumu ve uzun ömürlü olması ile kanıtlamışken tuttular eco diye lpg uyumu çıkardılar. Yıllardır civicler lpg ile yollarda sorunsuz dolaşıyor , önünüzde binlerce örnek var.

• HondAta kullanıcısına yanıt
    Abi okumustum bi forumda düşündüm ben onu ama garanti bozulur diye uzak duruyorum ne yapsam bilemedim o 3 yil garanti prinsin mi
  • _MaxPayne_ kullanıcısına yanıt
    Abi elegancelerde dahil yazmislar ama bazi forumlardada 600 lira istiyorlar yazmislar ,adam hiç açmadı o konuyu bişey demedi aldığınız zaman kiti takiyoruz dedi bende sormayi unuttum şahsen arabanın karşısinda
  • quote:

Abi okumustum bi forumda düşündüm ben onu ama garanti bozulur diye uzak duruyorum ne yapsam bilemedim o 3 yil garanti prinsin mi

Hayır honda'nın kendi garantisi. 3+3 yıl garantisi var honda'nın , sen lpg'yi dışarıdan taktırınca sadece +3 yıl garantini siliyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HondAta

quote:

Hayır honda'nın kendi garantisi. 3+3 yıl garantisi var honda'nın , sen lpg'yi dışarıdan taktırınca sadece +3 yıl garantini siliyorlar.

Alıntıları Göster
    Eco elegance otomatik vites modelini 1 senedir kullanıyorum, 0 km olarak almıştım. Şuan 16000 km de, 1000 km ilk kontrolü ve 10000 km bakımı hariç herhangi bir sorun ve arıza için hiç servise gitmedim. Sana tavsiyem eco modelini alman, normal civic'lerde lpg'ye gayet uyumludur, fakat eco modellerde motor sübapları, motor üst kapağı, elektrik tesisatı ve bujiler lpg için özel olarak tasarlanmıştır. Bu yüzden normal civic motoruna göre eco modelinin lpg ile kullanımda uzun vadede daha sorunsuz olacağı aşikardır. Bu demek değildir ki normal civicler lpg'de problem çıkarır, ben uzun vadeli kullanım ve lpg için optimize edilmiş motoru nedeniyle alacaksanız eco modelini almanızı öneririm.

Normal bir kullanımla şehir içinde 10-11 litre lpg yakar, konfor , donanım vs. olarak parasının hakkını göreceli olarak piyasadaki araçlara istenen fiyatları düşününce sonuna kadar verir.

• kürşat alp K kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler evet abi hakkini veriyor, evet eco modeli lpgye göre dizayn edilmiş anladim ben seni abi yani kronik sorunu falan var mi? kullanicisi sensin sonuçta sehir ici sehir dışı full depo lpg kac yapiyorsun? Ses yalıtımı nasil? Ileride elektronik aksaminda bi sıkıntı olur mu? Arabada takılan yerler oldu mu?iç kalitesi sence nasıl? Bakım maliyeti ne kadar?
  • HondAta kullanıcısına yanıt
    Anladım abi
  • quote:

Anladım abi
    Atmosferik bir motor ve tam otomatik şanzımanlı bir araç garantiye ihtiyaç duyuracak ne sorunu verebilir.Garantiyle işiniz falan olmaz bencede dışarıda taktırın.Ama yukarıda dendiği gibi gerçekten eco modda farklı sübap falan varsa ki bence yinede çokta önemli değil o zaman eco belki tercih edilebilir risk 0a insin diye.Ben daha lpgden dolayı sorun yaşayan hondalı görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sefa KC

Atmosferik bir motor ve tam otomatik şanzımanlı bir araç garantiye ihtiyaç duyuracak ne sorunu verebilir.Garantiyle işiniz falan olmaz bencede dışarıda taktırın.Ama yukarıda dendiği gibi gerçekten eco modda farklı sübap falan varsa ki bence yinede çokta önemli değil o zaman eco belki tercih edilebilir risk 0a insin diye.Ben daha lpgden dolayı sorun yaşayan hondalı görmedim.

Alıntıları Göster
    Konuya bir katkım olmayacak kusura bakmayın, bir kaç defa kullanmak dışında Honda ile bir geçmişim yok. Ancak bir sorum var. Makyajlı kasanın Abd'de piyasaya çıktığını okumuştum, bize de 2014 gibi geleceği söylenmişti. Bir gelişme var mı?

• hayirli olsun baska bayileri gezdinizmi iyice heryerden fiyat alin
  • quote:

Teşekkürler evet abi hakkini veriyor, evet eco modeli lpgye göre dizayn edilmiş anladim ben seni abi yani kronik sorunu falan var mi? kullanicisi sensin sonuçta sehir ici sehir dışı full depo lpg kac yapiyorsun? Ses yalıtımı nasil? Ileride elektronik aksaminda bi sıkıntı olur mu? Arabada takılan yerler oldu mu?iç kalitesi sence nasıl? Bakım maliyeti ne kadar?

Giderilemeyen herhangi bir kronik probelemi yok.Sorun olarak, benim araçta bi sorun olmadı ama kimi araçların kalorifer fanından ses geldiği ve serviste düzeltildiği, yolcu airbag kapağının köşesinin hafif kalktığı ve yine servislerde giderildiği gibi şeyler duydum. Ama dediğimi gibi giderilemeyen bir sorunu yok bildiğim kadarıyla.Şehiriçinde 30- 35 lt gazla 300-330 km yol gidersin, şehir dışında 400-420 km gibi yol gidersin. İleride elektronik -mekanik aksamında büyük sorunlar olacağını düşünmüyorum.İç malzemelerin bir kısmı biraz daha kaliteli olabilirdi(kapı iç plastikleri,otomatik vites topuzu vs.), benim aracın 10000 km bakımı lpg bakımı dahil 400 tl tuttu.

• quote:

Orijinalden alıntı: kürşat alp

quote:

Giderilemeyen herhangi bir kronik probelemi yok.Sorun olarak, benim araçta bi sorun olmadı ama kimi araçların kalorifer fanından ses geldiği ve serviste düzeltildiği, yolcu airbag kapağının köşesinin hafif kalktığı ve yine servislerde giderildiği gibi şeyler duydum. Ama dediğimi gibi giderilemeyen bir sorunu yok bildiğim kadarıyla.Şehiriçinde 30- 35 lt gazla 300-330 km yol gidersin, şehir dışında 400-420 km gibi yol gidersin. İleride elektronik -mekanik aksamında büyük sorunlar olacağını düşünmüyorum.İç malzemelerin bir kısmı biraz daha kaliteli olabilirdi(kapı iç plastikleri,otomatik vites topuzu vs.), benim aracın 10000 km bakımı lpg bakımı dahil 400 tl tuttu.

Alıntıları Göster
    Dream almayın bence premıum yada elegance bakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Thecrow.

Dream almayın bence premıum yada elegance bakın.

Alıntıları Göster
    @kocaballi
  • kürşat alp K kullanıcısına yanıt
    Sağolasin abi cevaplaman güzeldi bana denk gelmez inşallah perşembeye plaka falan filan hazir olacakmış perşembe elimde olacak Hayırlı ola bakalim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.