Şimdi Ara

2014 Trafiğe çıkışlı 2013 model araç pert hakkında (Fotoğraflı)) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
1
Favori
2.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar. Son gelişmeleri aktaracak olursam biz hala aracın yapılması yönünde karar çıkacağını düşünüp bunu istiyoruz. Perte ayrılırsa da ya bayiden 2013 model için fiyat alınacakmış ki piyasada sıfır km araç kalmamış sanırım, yada alırken kesilen fatura bedelinin üzerine o yılki tüfe oranı eklenerek ödeme yapılacakmış. Gelişmeler devam ettikçe bilgi vereceğim süreç hakkında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hakanlevent kullanıcısına yanıt
    bu arkadaşın söylediğine tamamen katılıyorum bir daha kaza yapıldığında aynı guvenlıgı saglayamayabılır arac o yüzden siz ya 0 parasını yada aynı aracın baska 0 ını alın geçmıs olsun
  • eğer size hem sıfır km araç parası vermeyeceklerini ima ettikleri anda o maddeyi şiddetle savunun, dava açacağınızı da belirtin, dava masraflarından hiç kaçınmayacağınızı ve hukuksal olarak hakkınızın ihmal edildiğini önemle vurgulayın. aracın kaç model değil kaç ay kullanıldığının üzerinden kurun cümlelerinizi. size sürekli olarak aracın ruhsatından bahsedeceklerdir muhtemelen ama siz ilk 12 ay ile alakalı maddeyi öne sürün.

inşallah ya sıfır km araç alırsınız ya da 0 km aracın parasını.
  • mebia M kullanıcısına yanıt
    Aracın durumu hala belli değil ancak perte ayrılırsa muhtemelem fatura bedeli üzerine tüfe oranı eklenerek ödeme yapılacak gibi duruyor. Ruhsatta ilk tescil tarihi 03.02.2014

• kozmak K kullanıcısına yanıt
    iyide bu yıl araçların fiyatları tüfe'den daha çok zamlandı. Kaskonun verdiği parayla kazalı aracımızın sıfırını alamıyorsak neden kasko yaptırıyoruz. Bence her türlü hakkınızı arayın.
  • Geçmiş olsun da perte ayrılcak kadar pek hasar görmedim air bag leri saymazsak.
    Bu araç rahat toplanır bence.
  • Geçmiş olsun araç bana "Çıtır Hasarlı" gibi geldi umarım sıfır km araç parası alabilirsiniz her ne kadar vermemek için uğraşacak olsalar dahi.
  • 1 yılda degil bazı koskolarda 6 ay sonra ikinci ele düşüyor...
  • Geçmiş olsun. Ama arabada pert olacak bir durum yok bana göre. Yoksa ben mi yanlış görüyorum. Yani ne bileyim büyük bir hasarı yok gibi.
  • Alt takımlara falan bakmak lazım, bilmiyorum gerçi kaldırıma falan da çıkmamış görünüyor ama,

Yolcu ön hava yastığının açılmasından dolayı göğüs de değişecektir muhtemelen, yine de 21 bin lira çok fahiş fiyat. Bir tezgah var muhtemelen.
  • Şu kazada 21 bin lira nedir yaa. Araba kullanmayalım oldu olacak. Nesine 21 bin lira istenir aklım almıyor valla.
  • Arkadaşlar kasko firması aracın yapılmasına karar vermiş ve resmi işlemlere dün başlandı. Yapıldıktan sonra verdikleri belgede net masrafı tekrar bildiririm. Aracın ön tamponu dışında kasada değişmesi gereken birşey yok gibi duruyor. Motor ve yürüyende de sıkıntı yoktu. Kaza sonrası aracı çalıştırıp yürüterek yol kenarına çekmişler zaten.

• Hocam maddi olarak sizin için hayırlı olan bence perte çıkmasıydı. Çünkü yarın satmak istediğinizde aracınızın plaka ve şasi nosu sorgulandığında çok büyük meblağlar çıkacak ve bu durum sizi sıkıntıya sokacak.
  • onder46 kullanıcısına yanıt
    Aracı bir aksilik olmadıkça uzunca bir süre satmayı düşünmüyoruz hocam, o sebeple sorun olmaz diye düşünüyorum. Olur da satmak gerekirse elimizde kaza fotoğrafları var, alacak olan arkadaşa gösteririm.

• kozmak K kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun hocam, Allah beterinden korusun.
  • hasar çıtır da olsa sigorta şirketi bir kuruş fazla kazanmak için aracı perte çıkarıp satar. servis parça ve işçilikle 25bin liraya yaparız derse piyasada yarı fiyatının altında yaptırmak hiç zor değil. sıfır araç klozu varsa aynı aracın yenisini alırsınız.
  • Ön yolcu hava yastığı da açıldığı için tahminimce göğüs komple değişecek, direksiyon da ha keza. Para tutan da bunlardır galiba. Arabayı tek parça alınca ucuz ama, parça parça yedekparça olarak alınca inanılmaz pahalı oluyor.

arabanın önünde birşey yok gibi görünüyor. Tampon kırılmış sadece. Plastik parçalar da ikinci el değerini düşürmez arabanın. İster 100 defa değiştir veya boyat. Plastik olduğu için parçadan sayılmıyor. Radyatör, şase ve kırılan bölgenin arkasında kalan parçalarda hasar yoksa, yetkili serviste yaptırıp binin bence de. Perte çıkarsalar, 1 ay sonra ilana düşer çıtır hasarlı veya tampon boyalı diye...
  • anlaşmalı pert ( bknz: biz şirketi dolandırıyoruz ) da böyle oluyor demek ki ...
  • yazılanları en başından itibaren okudum. arkadaşların yorumlarına saygı duyuyorum lakin siz bu aracı yaptırıp bineceğiniz zaman yarın satarken tramerinde 22. bin liralık bir hasar söz konusu olacakki sizi genelde ölücüler arayacak. aracınızın bu hali ile pert olması ve tarafınıza kasko bedelinin ödenmesi bence daha isabetli olur. yeni araç istiyorsanız 2014 için ek para ödersiniz ve model yükseltirsiniz ama bu araca binmeyin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: novinovi

Bu kadar hasar için pert ediliyorsa vay haline.! Sanki bu kadar az hasarlı araçları pert'e çıkarmalarında başka bir şey var.Yine bir üç kağıt yine bir hinlik seziyorum.
    Bu arada çok geçmiş olsun.

Vardı ya geçen konusu Corsa Opc araç takla atmış hasarı yazılmamış sigorta firması satmış vatandaşta komple boyalı zevkten diye satıyor du
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.