Şimdi Ara

2018 HONDA CIVIC MI TOYOTA COROLLA MI? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
9.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zf şanzıman ve dizel gelmeden bu araca elimi bile sürmem. O zamana kadarda firma şu göçüğe kesin ve kalıcı çözüm bulur herhalde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sedanı bilmem ama kırmızı renkli civic hb çok tarz ve karizmatik araba. Resimlerden ziyade canlı olarak gorunce bu daha net belli oluyor. Benim görüşüm şu an piyasadaki en karizmatik hb kasa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozr2pkr -- 3 Haziran 2018; 13:25:16 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam her iki aracada bayide baktık.. acik ara civige karar verip aldık. Hatta corollanin ici bize cok itici geldi.. civicte arkadaslarin dedigi gibi beni uzen on lastiklerden gelen yol sesi lastigin degismesiyle duzelceginide sanmam...

• 2018 Civic elegance eco sahibiyiz, memnun olduğumuz yönleri yakıt ve genişlik, eksileri araç kaportası vasat; kaput dalgalanıyor resmen uzun yolda bakınca kaputa kıpır kıpır bu tenekeye para mı verdik diyoruz. Bagajda su alma yok fakat Allah aşkına 10 liralık malzemeden çalıp bagaj altını o kadar kabloya rağmen boş bırakmak nasıl bir ahmaklıktır, yazık. Ayrıca bagaj içi kaplama malzemesi çok dandik, bir vag gurubuna bakın birde yeni Civic ‘e farkı hissedersiniz. Araçtan en çok benzinliğe girince keyif alıyorum sadece, yoksa cvt gibi tork katili şanzıman ve kağıt gibi kasası bu aracın en eksi yanları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekiraz -- 3 Haziran 2018; 16:32:56 >
  • quote:

2018 Civic elegance eco sahibiyiz, memnun olduğumuz yönleri yakıt ve genişlik, eksileri araç kaportası vasat; kaput dalgalanıyor resmen uzun yolda bakınca kaputa kıpır kıpır bu tenekeye para mı verdik diyoruz. Bagajda su alma yok fakat Allah aşkına 10 liralık malzemeden çalıp bagaj altını o kadar kabloya rağmen boş bırakmak nasıl bir ahmaklıktır, yazık. Ayrıca bagaj içi kaplama malzemesi çok dandik, bir vag gurubuna bakın birde yeni Civic ‘e farkı hissedersiniz. Araçtan en çok benzinliğe girince keyif alıyorum sadece, yoksa cvt gibi tork katili şanzıman ve kağıt gibi kasası bu aracın en eksi yanları.

En sonunda Honda kullanan ama “fanatik olmadan gerçeği yazan” birisi olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 3 Haziran 2018; 17:19:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ekiraz

2018 Civic elegance eco sahibiyiz, memnun olduğumuz yönleri yakıt ve genişlik, eksileri araç kaportası vasat; kaput dalgalanıyor resmen uzun yolda bakınca kaputa kıpır kıpır bu tenekeye para mı verdik diyoruz. Bagajda su alma yok fakat Allah aşkına 10 liralık malzemeden çalıp bagaj altını o kadar kabloya rağmen boş bırakmak nasıl bir ahmaklıktır, yazık. Ayrıca bagaj içi kaplama malzemesi çok dandik, bir vag gurubuna bakın birde yeni Civic ‘e farkı hissedersiniz. Araçtan en çok benzinliğe girince keyif alıyorum sadece, yoksa cvt gibi tork katili şanzıman ve kağıt gibi kasası bu aracın en eksi yanları.
    Kaputta dalgalanmayı başkalarından da duydum işte, o nedenle tereddütlerim vardı.
  • Premium diyorsunuz, kaldı ki advance donanımda bile geri görüş kamerası var corollada. Hatta daha orta paketlerde bile var diye hatırlıyorum. Elektronik park freni de var premium pakette. Navigasyon konusunda fikrim yok.
  • Bence hb civic alın.Hem göçük sorunu yok hemde kuduz köpek gibi gidiyor araç.Sedan kağnı gibi.
  • quote:

hocam açık sözlü olduğunuz için sizi tebrik ederim. keşke herkes sizin gibi olsa.
  • manisa_tr kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam
  • 2018 temmuzda honda civicin dizel versiyonu gelecek, satılmaya başlanacakmış.
    sizce benzin+lpg mi alınmalı yoksa dizel otomatik mi alınmalı?
    hangisi doğru bir tercih olur acaba? yakıt tasarrufu açısından..
  • Ben şahsen Corolla almazdim. İçi özellikle ön traf çok basık o ön konsol duvar gibi duruyor resmen.

Zaten Corolla miadini doldurdu. Yeni kasasi gelecek.

C sinifinin tartismasiz f/p araci civic alinir

• Ben olsam muhtemelen Civic i alırdım, Corolla ise makyajlandı ve hatta ömrünün son demlerinde, yani Civic e nazaran kusurları zaman içerisinde giderilmiş bir model olabilir.

• Civic....1 buçuk yıldır civic executive kullanıyorum göçük yok araçtan memnunum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir turk olarak her zaman once onemsiz ama gorunus gosteris olan seylere bakiyoruz. Yakin zamanda araba aldim, seceneklerim civic - corolla ve mazda 3 du. Servisin yetersiz olmasina ve piyasasinin olmamasina ragmen mazda 3 alacaktim cunku digerlerinden cok bariz onde bir arac. Gerek tasarim, gerek teknik, gerek kalite. Ama biraz eski kafali ve elalemi cok dinleyen babam mirin kirin edecek diye vazgectim.

İkinci olarak civice dondum rotayi. Her sey cok guzel. Gocuk sorunu varmis yokmus. Arkadaslar, aracin sasesi saglam. Disindaki sac yamulsa nolur yamulmasa nolur. (Yamulsun demiyorum. Sifir arac almissin, o kadar para vermissin. Tabiki oyle sorunlar olmasin ister insan.) Ama arabanin alinmayacak tarafi gocuk degil. Yil olmus 2018, Honda Civicte HİC BİR GUVENLİK DONANİMİ YOK arkadaslar. Herkes gocuk gocuk diyor. Guvenlik donanimi yok diyen adam nerede? Bu cok daha onemli bir sorun. Bunu neden elestirmiyorsunuz. Sunroof var mi, deri doseme var mi, gocuk var mi? Bunlarla ilgileniyoruz ama, guvenlikle ilgili neden kimsenin sesi cikmiyor? Civic almayin! Ama gocuk var diye degil. Adamlar turkiyeye getirdikleri araclara guvenlik donanimi koymuyor diye almayin. Burada ncap 5 almis diye ovunuyoruz. Guvenlik donanimsiz versiyonunu, yani burada satilan bindigimiz versiyonunu, ncap testine sokun bakalim 3 alabilecek mi donanim olmadan?

Ote yandan corolla, surus zevki-tarz ve ic kullanislilik acisindan benim gozumde civicin yanina dahi yaklasamasa bile, her tur guvenlik donanimini alabiliyorsunuz. Ayrica bunu alirken de kaliteden odun vermiyorsunuz, birisi honda ise digeri toyota. Hele hele colugunuz cocugunuz varsa, olacaksa, kesinlikle corolla tercih edin ikili arasindan.

Uzun lafin kisasi, arabalar guzel zevkli aletler. Ucsun kacsin isteriz, tarz olsun isteriz, kullanisli olsun isteriz ama en cok unuttugumuz sey kesinlikle guvenlik. Her seyden once icinde can tasiyorsunuz. Kendi hayatiniz, ailenizin arkadaslarinizin hayati, yayalarin ve diger suruculerin hayati... Hepsi icin lutfen en cok guvenlige dikkat edin. Aracin kagni gibi olmasi, odun gibi surusu olmasi, sunroof olmamasi ya da gocuk olmasi size bir zarar vermez ama kor nokta uyari sistemi, sehir ici fren destegi gibi donanimlar sizin, bir cocugun veya karsidaki diger surucunun hayatini kurtarabilir. Yasamak her seyden daha onemli!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rkursada -- 11 Haziran 2018; 8:29:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• electronica kullanıcısına yanıt
    Tabii ki de benzin lpg. Dizel otm versiyon muhtemelen %60otv dilimine girecek, bu da fiyat farkinin acilmasina neden olacak. Benzin ile arasinda en az 30bin fiyat farki olur. O kadar fark verip bu daha ekonomik demek sacma olur.

• 120.000 TL olan Honda Civic executive benzinli temmuz itibari ile 124.000 olmuş.
  • quote:

test edip neden almadınız?
  • 1.0 TSi octavia al.
  • jimhendrix kullanıcısına yanıt
    Test ettik elbette, aracı babama aldık,

illa 1,6 motor olacak ve tüp olacak kafasında olduğu için başka seçenek yoktu.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.