Şimdi Ara

206 ve lpg YARDIM!!!!.... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
19.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sana "atiker sistem memnuniyet" başlığı altında az önce yazdım (http://resim.donanimhaber.com/m_13030630/mpage_8/key_/tm.htm ) . ordan bak istersen.

quote:

Orjinalden alıntı: skaan07

Hayırlı olsun bende düşnüyorum atiker. Herkes iyi diyor zaten. Sen antalya da nerde taktırdın?

quote:

Orjinalden alıntı: mercury07

206 aracıma Antalya'da taktırdığım Atiker sıralı sistem ile yakıt ölçümü yaptım. Şehir içi 10,5 Ykr(105bin lira); şehirler arası sabit 90 km ile 9,5 Ykr (95bin lira) yaktı.

Gazı hep aynı bayiden aldım (opet/aygaz).

Performansta kesinlikle düşüş yok, motorda dizel benzeri bir ses de yok. ustanın ve sistemi üretenlerin ellerine sağlık. Peugeot'u olanlara Atiker tavsiye ederim.

not: bu yazdıklarımı başka bir başlık altında da yayınladım ama 206 başlığı altında olması gerektiğini de düşünüyorum.

• 206 sahipleri için güncelleme.
  • 95 kuruş süper yahu benim için rüya gibi. şimdi avcılardan bi taksim yapsam 3.5 ytl tutacak, zaten iki katlı eksprese de 3 ytl veriyorum.
  • benim için de rüya gibiydi, gerçek oldu. Antalya'da yaşıyorum ve çalıştığım yer tatil yörelerine uzak. eskiden evde kös kös otururdum. artık alanya-side-manavgat-belek-antalya gezip duruyorum. zaten bu yüzden bu siteye yazıyorum, herkes gözünü açsın, benzine 3 ytl vermesin diye. aslında belki de kötü yapıyorum. herkes lpg alırsa LPG'nin de sonu mazotla aynı olur. mazot/benzin eskiden 1/2 idi. yakında mazot yakalar benzini.
  • merhabalar bugün bende izmir bölge bayi ay-ok otogazda 2005 1,4 206 aracıma atiker sıralı takrıtdım bugün 50km ye yakın yol yaptım şimdilik sorun yok ama cok yeni ilerleyen zamanda gene fikirlerimi yazarım
  • mercury birader sana bir sorum olacak; senin aractada benzin göstergesinde düşme oluyordu sanırsam kontak acıp kapatınca peki bu sorun düzeliyormu yani ibre geri eski yerine geliyormu?? dikkate ettinizmi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mrtyrtsvn

mercury birader sana bir sorum olacak; senin aractada benzin göstergesinde düşme oluyordu sanırsam kontak acıp kapatınca peki bu sorun düzeliyormu yani ibre geri eski yerine geliyormu?? dikkate ettinizmi?

@muratyurtseven kardeş(tahmin ediyorum açılımını)
    maalesef benzin göstergem yol aldıkça düşüyor. ve sık seyahat ettiğim için de benzin göstergemin turuncu ışığı sürekli yanık. her çalıştırmamda benzinin bittiğini gösteren biplemeyi duyuyorum. ancak 5-10 YTL'lik benzin alınca gösterge depoda mevcut olan gerçek benzin seviyesini gösteriyor. bunun sebebi, peugeot araçlarda bilgisayar sistemi, araba yakıt harcamasa da tekerlek döndükçe benzinin harcanması gerektiğini düşünerek ibreyi aşağıya çekiyor. sadece peugeot'lara has bir durum. arabamda yarım depo benzin var ama 0 görünüyor. ilk başlarda gıcık olmuştum ama performans ve ekonomi bunu bana unutturdu. artık takmıyorum kafama.

bu durumun çözümünün de olduğunu söylüyorlar. ama nasıl olduğunu henüz öğrenmedim. öğrenince bu başlık altında yazarım.

aracın hayırlı olsun tekrar.

• teşekkürler birader bir sorum daha olacak benim araba calışıo ama benzinden lpg ye ne zaman geciyor anlamıorum sendede bu sekildemi yoksa ses falan veriomu yada arac hissettiriyormu?? vallaha kaç kere denedim anlayamadım lpg ye ne ara gectiğini !! yoksa hiçmi gecmio lpg ye diye şüphelenmeye bile başladım
  • benim bagajdaki lpg tankından tık diye bir ses geliyor. gaza geçtiğini oradan anlıyorum. oldukça duyulabilir bir tık sesi bu. ama motor sesi değişmiyor diyebilirim. sadece kaput açıkken motor sesindeki değişme anlaşılıyor.
  • peugeot 206 sahipleri için güncelleme.
  • 2006 model 206 da atiker takılı yaklaşık 3 ay oldu süper
    allah razı olsun şu atikerden
  • ALLAH razı olsun atiker dende montajı yapandanda bak böyle yazıyoz sonra başımız ağrıyor
    quote:

Orjinalden alıntı: tamerbagdas

2006 model 206 da atiker takılı yaklaşık 3 ay oldu süper
    allah razı olsun şu atikerden
  • kardeş elbet bir gün akıllı olmayı öğrenecekler

atiker club

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tamerbagdas -- 22 Haziran 2007; 18:51:05 >
  • beyler arabada cekişten düşme oldu ama az anlamda ama klimada acınca- ki ben dewamlı acıyorum bu düşüş bayağı hissettiriyor ş.içinde sorun yok ama arabada 4kişi varken rampa cıktım klimada acıktı araba bayağı bayıldı sonra klimayı kapadım rahatladı, aklıma geldi benzine mi gecsemde klima acsam die ama sonra vazz gectimm klimasız cıkmak zorunda kaldım
  • quote:

beyler arabada cekişten düşme oldu ama az anlamda ama klimada acınca- ki ben dewamlı acıyorum bu düşüş bayağı hissettiriyor ş.içinde sorun yok ama arabada 4kişi varken rampa cıktım klimada acıktı araba bayağı bayıldı sonra klimayı kapadım rahatladı, aklıma geldi benzine mi gecsemde klima acsam die ama sonra vazz gectimm klimasız cıkmak zorunda kaldım

murat, benim arabada 4 kişi varken ve klima açıkken, normalde araba zorlanıyor. gazdayken olacak tabi ol kadar. 75 bg, 1.4 motor ne de olsa

• haklıı olabilirisin bugün kendimce hesap yaptım izmirde ş.içi dışı karışık olarak klimada genelde acık tabiki 700km yol yaptım buna karsılık toplam 90ytl'lik lpg almışım demekki 0,129 ykrş civarı bişe yapmış yarın ayar için gidecem 500km de ayar yapalım demişlerdi ilk 500km biraz fazla yakabilir dediler bakalım belki ayardan sonra daha bile düşer ama ben bu kadarınada razıyım :)) saol atiker...
  • burada montajda eksiklik gözüküyor. gaz borusu ve elektronik devrenin üstünün spiral hortumla korumaya alınması gerekiyor
    quote:

Gaz girişi. Tamponun arkasında, stepnenin yanında. Arkadan bakınca kesinlikle görünmüyor.

206 ve lpg YARDIM!!!!....

• Sayın polaristanbul slm. Bahsettiğiniz montaj hatasını araştırdım. Bizzat takan bayiyle görüştüm. Sizin bahsettiğiniz şekilde korumaya alınırsa korumaya alınılan kısında gaz birikimi olabileceğinden MMO tarafından tasvip edilmiyormuş.

quote:

Orjinalden alıntı: polaristanbul

burada montajda eksiklik gözüküyor. gaz borusu ve elektronik devrenin üstünün spiral hortumla korumaya alınması gerekiyor
    quote:

Gaz girişi. Tamponun arkasında, stepnenin yanında. Arkadan bakınca kesinlikle görünmüyor.

206 ve lpg YARDIM!!!!....

• aramıza hoşgeldiniz hayırlı olsun iyi günlerde bol tasarruflu günler
    quote:

haklıı olabilirisin bugün kendimce hesap yaptım izmirde ş.içi dışı karışık olarak klimada genelde acık tabiki 700km yol yaptım buna karsılık toplam 90ytl'lik lpg almışım demekki 0,129 ykrş civarı bişe yapmış yarın ayar için gidecem 500km de ayar yapalım demişlerdi ilk 500km biraz fazla yakabilir dediler bakalım belki ayardan sonra daha bile düşer ama ben bu kadarınada razıyım :)) saol atiker...
  • peugeot 206'sına lpg taktırmayı düşünenler için güncelleme.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.