Şimdi Ara

2600k vs 3770k

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    elimizde bir tane asus maximus v gene anakart ve bir tane h80i soğutucu var
    bu işlemcilerden hangisini seçmeliyiz
    ilk çıkan ivy bridge işlemciler overclock özürlüydü biliyorsunuz plakayla çip arasındaki termal solüsyonun dandikliği yüzünden ama yeni revizyon çıkartıp düzelttiler mi bilmiyorum
    overclock ile 5 ghz olmadı 4.6 ghz gibi bir hedefimiz var

aslında şu an elimdeki işlemci 2600k fakat iade etme şansım var eğer 3770k daha iyi olur derseniz iade edip 3770k almayı düşünüyorum ama daha kötü olur derseniz 2600k ile yoluma devam edeceğim

bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum

• 5ghz ve üzeri için i7 2600k veya i7 2700k seçilmeli. 4.8ghz ise i7 3770k için sınır diyebiliriz. Ancak i7 3770k'nın 4.8ghz'deki performansı, i7 2600k'nın 5ghz'deki performansı civarındadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

5ghz ve üzeri için i7 2600k veya i7 2700k seçilmeli. 4.8ghz ise i7 3770k için sınır diyebiliriz. Ancak i7 3770k'nın 4.8ghz'deki performansı, i7 2600k'nın 5ghz'deki performansı civarındadır.

teşekkürler
    işlemci hızı 4.5i geçsin yeter aslında
    fanlar fazla tantana yapmasın diye öyle sınırları da zorlamak istemiyorum
    zaten standart clocku o hızlara çekmiyeceğim turbo modununun çarpanını değiştirme var sadece turboyken bu hızlara çıkacak işlemci
    müşteri hizmetleri kapanmadan konuşmak istiyorum çünkü bugün verdim servise gitmeden raporu değştirtmem gerek eğer ivy bridge daha iyi olacaksa

diğer özellikler
    corsair 2*4gb 1600mhz cl9 ram
    asus gtx 660ti ekran kartı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MASTERMIND -- 27 Şubat 2013; 21:15:29 >
  • 2700k kullaniciyim . 3770k ile 2700k arasinda kaldim alirken . Testleri ve OC potansiyelini göz önünde bulundurarak 2700k aldim . Elinde 2600k varsa 3770k almaya deymez .
    Sifirdan cpu alacaksan 3770k alinir . Zaten benchmark kasmayacaksan 5 ghz de cpu kullanmanin pek bir anlami yok .Su an 4,6 ghz de kullaniyorum .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trumpet

2700k kullaniciyim . 3770k ile 2700k arasinda kaldim alirken . Testleri ve OC potansiyelini göz önünde bulundurarak 2700k aldim . Elinde 2600k varsa 3770k almaya deymez .
    Sifirdan cpu alacaksan 3770k alinir . Zaten benchmark kasmayacaksan 5 ghz de cpu kullanmanin pek bir anlami yok .Su an 4,6 ghz de kullaniyorum .

ben işlemciyi vatandan almıştım sorun çıkardı gitti geldi yine sorun çıkardı bu sefer iade etmek istiyorum dersem alırlar %90
    ufak bir hesap yaptım ben şu an 3770k'nın fiyatından dha fazla ödeme yapmışım zamanında 2600k'ya hatta çekten artıyor para onunla da ethernet kablosu alırım
    ben iade istersem hatta süreç muhtemelen daha hızlı işlemiş olacak

ekran kartım pci e 3.0
    ivylerin içindeki igpu biraz daha hızlı
    3boyutlu transistör var
    22nm mimarili
    daha yeni

bunlar kısaca aklıma gelen ib işlemcinin artıları tek eksi ısınması ama o da sanırım çok ciddi bir fark değil

• quote:

Orijinalden alıntı: MASTERMIND

quote:

2700k kullaniciyim . 3770k ile 2700k arasinda kaldim alirken . Testleri ve OC potansiyelini göz önünde bulundurarak 2700k aldim . Elinde 2600k varsa 3770k almaya deymez .

ben işlemciyi vatandan almıştım sorun çıkardı gitti geldi yine sorun çıkardı bu sefer iade etmek istiyorum dersem alırlar %90
    ufak bir hesap yaptım ben şu an 3770k'nın fiyatından dha fazla ödeme yapmışım zamanında 2600k'ya hatta çekten artıyor para onunla da ethernet kablosu alırım

ekran kartım pci e 3.0
    3boyutlu transistör var
    22nm mimarili
    daha yeni

bunlar kısaca aklıma gelen ib işlemcinin artıları tek eksi ısınması ama o da sanırım çok ciddi bir fark değil

O sekil degistirebilirsen sorun yok , 3770k al . ancak o pcie3 olayina ve diger özellikler pek agirlik verme . 3770k alan igp ile ugrasmaz diye düsünüyorum . pcie3 2% yada 3% fark yaratir ,belkide yaratmaz .

2600k vs 3770k

2600k vs 3770k

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

ekran kartım pci e 3.0
    3boyutlu transistör var
    22nm mimarili
    daha yeni

O sekil degistirebilirsen sorun yok , 3770k al . ancak o pcie3 olayina ve diger özellikler pek agirlik verme . 3770k alan igp ile ugrasmaz diye düsünüyorum . pcie3 2% yada 3% fark yaratir ,belkide yaratmaz .

2600k vs 3770k

2600k vs 3770k

pci-e 3'ün şu anlık fazla getirisi yok fakat iki kat daha fazla bant genişliği sunuyor ilerde sırf ekran kartını yükseltirsem gelecek kartlar veri yolunu daha fazla kullanacağından muhtemelen pci-e 2 ile fark daha da açılır diye düşünüyorum onun dışında pci-e 3'ün sunduğu birkaç özellik ve teknik geliştirme daha var

ekran kartı harici kullanacağım zaten ama video dönüştürme işlerine girdiğim için igpu da lazım oluyor
    hd3000 ile hd4000 arasında hatrı sayılır fark var

yardımların için çok teşekkür ediyorum
    şu an 3770k cpu'ya daha sıcak bakıyorum
    overclock yapanların deneyimlerini okumaya geçicem birazdan

• quote:

Sıvı soğutmam yok ama, bir bakmanızı öneririm voltaj ve ısı değerleri açısından. 3770K Hava soğutma ile overclock
  • İade edip değiştirmeye değmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: N.Aksel

quote:

Sıvı soğutmam yok ama, bir bakmanızı öneririm voltaj ve ısı değerleri açısından. 3770K Hava soğutma ile overclock

sonuçlar çok güzel söylendiği kadar ısınma sorunu yok anlaşılan
    yarın vatana gidiyorum eğer fikrimi değiştirecek birşeyle karşılaşmazsam veya bir akslik çıkmazsa

herkese teşekkürler
    hala diğerlerinin cevabına ihtiyacım var ama

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.