Şimdi Ara

29 nisan Yamaha zammi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu nedir ya iyice suyunu çıkardılar..

Nmax 125 alacaktim 11500 Sıfırı. Araba mi alsak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cudjex -- 30 Nisan 2017; 17:42:54 >

• R25 18'e satıyolar. Yakında 20 olacak.
  • yamahanın pıyasaya bakıs acısı malesef bu..

.

29 nisan Yamaha zammi
  • Tmax 530 52 bin lira

Aksesuar falan derken 60 bin lirayı geçer ...
  • Vespaya pahalı diyorlar bide nmax yakında geçer primaverayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

Vespaya pahalı diyorlar bide nmax yakında geçer primaverayı

klas italyan markalarına bakmaya başladım zaten. ikinci el 9 bin verilir mi bu motora bilmiyorum..
  • Yamaha salak olduğu için insanlar zaten yüksek fiyattan şikayet edip motor alamazken biraz daha zam yapayım hiç alamasınlar diye düşünmüş. Özellikle son bir seneki döviz kurlarıyla, enflasyonla falan hiç ilgisi yok zamların.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre D

Yamaha salak olduğu için insanlar zaten yüksek fiyattan şikayet edip motor alamazken biraz daha zam yapayım hiç alamasınlar diye düşünmüş. Özellikle son bir seneki döviz kurlarıyla, enflasyonla falan hiç ilgisi yok zamların.

Bu son zammin hiç bir açıklaması yok hocam.

Yoluyorlar resmen.

Delight Sıfırı 9700

Nmax ikinci el 9500

Cok ilginc gerçekten
  • Nmax 155 ise daha kendisi gelmeden fiyatına 2 kez zam gelen model olarak tarihe geçti. 750TL sağlam gelmiş hem de. Ancak bunun nedeni kur olamaz döviz düşmedi mi yaw. İlla almayın almayın yapıyorlar. Bir de honda ile rekabet edecekler sözde, bu fiyatlarla olacak iş değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 1 Mayıs 2017; 1:12:34 >
  • Yurtdışındaki euro fiyatlarını bulun 4 ile çarpın ve ona %26 ekleyin türkiye fiyatından azsa haklısınız ama türkiyede daha ucuza denk geliyorsa şükredin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanfsm

Yurtdışındaki euro fiyatlarını bulun 4 ile çarpın ve ona %26 ekleyin türkiye fiyatından azsa haklısınız ama türkiyede daha ucuza denk geliyorsa şükredin..

Bunun Euro ile alakalı olduğunu sanmıyorum.

Bakınız Honda Cbr 125r 11.800

Yamaha yzf r125 19.900

Kendi sitelerinde yazıyor bu.

Hadi onları geçtim

2017 Honda CBF150 nakit 6200 taksitli 6600

2017 Yamaha YBR125 7450 nakit taksit fiyatlarını bilmiyorum 2016 fiyatı da 6636 ki bi çok bayide 2016 kalmadı nerdeyse.

YZF R6 - 66.666 TL

CBR 600RR 46.400 TL

Yamaha resmen Türkiye kullanıcısını sömürme peşinde başka amacı yok şu fiyatlara baktığımız zaman.

Bu verdiğim fiyatlar 2017 modellerin fiyatları 2016 değil.

• Hocam yamaha almayın aldırtmayın. Gitsinler o çok sevdikleri avrupalıları düdüklesinler yer mi ? Yemez. Honda alın hintli alın keyfinize bakın yakında r25 i 20 k yaparlar işim gücüm yok kronik sorunlarla dolu r25 e 18 vericem ? Gider 650f alırım 2006 model en azından daha sorunsuz onun da ikiye katlar.
  • Bu sezon cbr 125 ten R25 e geçmeyi planlıyordum, bütçemin artanına lastik alacaktım malum r25 stock lastik sağlam değil ama bu fiyat artışı cebimi yaktı, 600cc 2. el bi motor daha mantıklı geliyor mevcut tecrübem ile 600cc sert gelecektir ama başa çıkabileceğime inanıyorum.
  • lütfen zam değil, güncelleme gelen vuruyor giden vuruyor. Bu işini sonu yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TITAN291 -- 2 Mayıs 2017; 11:29:20 >
  • Türkiye'den daha ucuza gelmeyebilir Avrupa fiyatı, ama yaptığınız hesap yanlış. Avrupalılara sıfır vergi ile satılmıyor bu, ordaki fiyatın içinde de vergi var. Yani biz oradan vergili alıp üzerine vergi koymuyoruz. Almanyada %19, İngilterede %20 KDV var. Ayrıca euro 4 TL değil 3.86 bugün, farketmez demeyin çok farkeder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 2 Mayıs 2017; 13:23:50 >
  • TITAN291 T kullanıcısına yanıt
    Nedense bu güncelleme kur düşse dahi eksi yönde olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

Nedense bu güncelleme kur düşse dahi eksi yönde olmaz

halk olarak böyle yaşamayı sevdiğimiz içindir.
  • Bu fiyatlardan sonra sahip olduğumuz motorlara canım, cicim, bebeğim muamelesi yapıyoruz tabi ki. Yeni alacak olanlara da geçmiş olsun diyelim, ben motorumu değiştirmekten vazgeçtim bile.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AC85C2B5A -- 4 Mart 2020; 4:4:35 >

• Dövizle alakası yok diyenler 1:14:44'ten itibaren izlesin.

Siz bayiler motorların parasını günlük ödeyerek alıyor mu sanıyorsunuz? Şimdi kullandığınız motorların parası aylar önce ödenmiş oluyor. Yani dövizde aylar önceki yükseliş daha yeni yansıyor fiyatlara. Döviz asıl zirvesine çıktığında gelen zamlar daha yeni yükselmeye başladığı zamanki kurun zamlarıydı yani. Motosiklet firmalarının hiçbir kabahati yok fiyatlarda. Yahu az mantıklı düşünün, siz bayi olsanız böyle bir ortamda fiyat artırır mısınız? Zaten fiyatlar yüksek, millet motor alamıyor, biraz daha zam yapayım hiç alamasınlar mı dersiniz? Yapılan şey gerçekten keyfi bir zam değil aslında, döviz kuruna göre fiyat ayarlaması. Sadece motosiklet fiyatları değil, ithal olan her şeye zam geliyor. Domatesin kilosu bile 4-5 lira olmuş. En düşük sıfır araba 50 bin olmuş. 4-5 yıl önce 30 bin liraya sıfır Polo satılıyordu. Şimdi 30 bine ikinci el bulursanız öpüp başınıza koyun. Ekonomimizin gerçekten iyi olduğunu mu sanıyorsunuz? Hiçbir şey üretmeyip sürekli dışarıdan alırsan bu bir yerde patlar. Hem çalışmıyor maaş almıyorsun hem de sürekli harcama yapıyorsun.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.