Şimdi Ara

29 nisan Yamaha zammi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AC85C2B5A -- 4 Mart 2020; 4:2:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3.köprü

Kardes bu dedigine inanmamiz icin kur dustukten bir muddet sonra da indirim olmasi gerekir. Ama suana kadar hic gormedim.

Kur düştüğünde yeni parti sipariş edilirse indirim olur. Ayrıca kimseyi inandırmak zorunda değilim. Sektörde işler böyle yürür. İsteyen inansın isteyen inanmasın. Bir şeye inanmadığınızda o gerçekliğini yitirmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre D

quote:

Orijinalden alıntı: 3.köprü

Kardes bu dedigine inanmamiz icin kur dustukten bir muddet sonra da indirim olmasi gerekir. Ama suana kadar hic gormedim.

Kur düştüğünde yeni parti sipariş edilirse indirim olur. Ayrıca kimseyi inandırmak zorunda değilim. Sektörde işler böyle yürür. İsteyen inansın isteyen inanmasın. Bir şeye inanmadığınızda o gerçekliğini yitirmez.

Öyle ya da böyle hocam.. D'elight Sıfırı 9750 olmamali bence

• cudjex C kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AC85C2B5A -- 4 Mart 2020; 4:2:8 >
  • Çoğu kişi böyle düşünüyor ancak başka bir forumda birisi bu konuya açıklık getirdi. Büyük şirketler kurlarla gündelik olarak ilgilenmiyor. Kendi belirledikleri, gelecekte beklenen kur fiyatını sene başında belirliyorlar o fiyat üzerinden getiriyorlar. Şu an 3.55 ancak Merkez Bankası tahminleri yine yıl sonu doları 3.85 civarında bekliyor. Bu yüzden firmalar kur düşüşlerinde indirime yanaşmıyor çünkü biliyorlar ki kur yine aynı seviyeye hatta daha yükseğe çıkacak.

Benim aklımda kalanlar bu şekilde. Elbet eksiği vardır keşke bilen birisi tam olarak açıklasa.
  • Arkadaslar bence yamaha piyasaya gore bır nebze daha kaliteli cihazlar getırdıgı ıcın ve su anda da sezon oldugu ıcın ufak ufak fiyatları honda ıle bırlıkte yukarı dogru yapıyor nmax nedir kı 13500 e mal olsun herseyi dahıl ha bır de su var servıs ınsanı cok ıyı opuyor buna emin olun

• Hâlâ motorların Türk lirası fiyatlarına bakarak kalitesini, maliyetini yorumlamaya çalışıyorsunuz. Türk lirasının son zamanlarda en çok değer kaybeden para birimi olduğunu hiç düşünmüyorsunuz, o yüzden size fazla gibi geliyor.

İngiltere'de Delight 2400 sterlin. Asgari ücretin saati 7,5 sterlin. Günde 8 saat haftada 5 gün çalışan biri ayda 1200 sterlin kazanır. 2 ayda Delight'ı alır.

Türkiye'de Delight 9750 lira. Asgari ücret 1450 lira. 7 ayda Delight alır.

Türkiye'de asgari ücret alan kimsenin günde 8 saat hafta 5 gün çalışmadığı konusuna girmiyorum bile.

Sorun Yamaha'da veya Honda'da falan değil, sorun alım gücümüzün giderek düşmesinde.
    https://www.yamaha-motor.eu/uk/products/scooters/urban-mobility/d-elight_125.aspxhttps://www.gov.uk/national-minimum-wage-rates

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre D -- 5 Mayıs 2017; 12:49:16 >

• Emre D kullanıcısına yanıt
    Hocam kısmen haklısınız ama yamahanın bu son zammı bu dediğiniz hiç bir gerekçeye uymuyor. en çok karşılaştırılan 2 modeli ele alalım. Honda pcx125 9900TL, yamaha nmax125 11550TL. Aradaki fark 1650TL güncel dolar kuru ile $465._fark.
    Bu arkadaşların geçen yılki fiyatlarına bakalım. nmax 8900TL, pcx 8600TL, fark 300TL, Şubat 2016 kuru ile $100._fark.
    Şimdi soru şu nmax neden $365 arttı? Gördüğün gibi Türk lirası fiyatlarına bakıp yorum yapmıyoruz. Ortada anormal bir artış var. Dediğiniz gibi olsaydı Honda da zam yapmaz mıydı?
    Asgari ücret ve gelir hesabına hiç girmeyelim orası içinden çıkılmaz bir tartışma olur. Değer kaybeden bir paramız olduğu doğru 3 yıldır aynı TL maaşı aldığımdan her gün cebimize giren paranın azaldığının da farkındayız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 5 Mayıs 2017; 15:37:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

Hocam kısmen haklısınız ama yamahanın bu son zammı bu dediğiniz hiç bir gerekçeye uymuyor. en çok karşılaştırılan 2 modeli ele alalım. Honda pcx125 9900TL, yamaha nmax125 11550TL. Aradaki fark 1650TL güncel dolar kuru ile $465._fark.
    Bu arkadaşların geçen yılki fiyatlarına bakalım. nmax 8900TL, pcx 8600TL, fark 300TL, Şubat 2016 kuru ile $100._fark.
    Şimdi soru şu nmax neden $365 arttı? Gördüğün gibi Türk lirası fiyatlarına bakıp yorum yapmıyoruz. Ortada anormal bir artış var. Dediğiniz gibi olsaydı Honda da zam yapmaz mıydı?
    Asgari ücret ve gelir hesabına hiç girmeyelim orası içinden çıkılmaz bir tartışma olur. Değer kaybeden bir paramız olduğu doğru 3 yıldır aynı TL maaşı aldığımdan her gün cebimize giren paranın azaldığının da farkındayız.

Geçen seneki fiyatlarını bilmiyordum ama öğrendiğime göre NMAX Türkiye'ye ilk defa geçen sene gelmiş. PCX 2011'den beri burada. Yeni gelen motorlar genelde bayağı düşük fiyattan sunuluyor. Sonradan yavaş yavaş asıl fiyatına getiriliyor. Farkın artmasının sebebi bu olabilir diye düşünüyorum.

Bir de bana kalırsa NMAX her türlü PCX'ten daha pahalı olmalı çünkü daha iyi bir motor. Daha güçlü, ön-arka disk fren, ABS, Dunlop lastikler. Sırf ABS olması bile PCX'ten 1000 lira kadar pahalı olmasına yeter bence.

Keşke şu motosiklet firmalarından biri çıkıp açıklama yapsa da biz de burada tartışmaktan kurtulsak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emre D

quote:

Geçen seneki fiyatlarını bilmiyordum ama öğrendiğime göre NMAX Türkiye'ye ilk defa geçen sene gelmiş. PCX 2011'den beri burada. Yeni gelen motorlar genelde bayağı düşük fiyattan sunuluyor. Sonradan yavaş yavaş asıl fiyatına getiriliyor. Farkın artmasının sebebi bu olabilir diye düşünüyorum.

Bir de bana kalırsa NMAX her türlü PCX'ten daha pahalı olmalı çünkü daha iyi bir motor. Daha güçlü, ön-arka disk fren, ABS, Dunlop lastikler. Sırf ABS olması bile PCX'ten 1000 lira kadar pahalı olmasına yeter bence.

Keşke şu motosiklet firmalarından biri çıkıp açıklama yapsa da biz de burada tartışmaktan kurtulsak.

Duyduğuma göre haziranda bi zam daha geliyomus ve nmax 155 fiyat 13400 olacakmis

Artık beni hiç ilgilendirmez istedikleri kadar zam yapsınlar.

• quote:

Artık beni hiç ilgilendirmez istedikleri kadar zam yapsınlar.

Şeytan diyor Piaggio medley150 al..

Abs + büyük teker + start stop + rahat sele + 2 kask alan bagaj..

Fiyat = 3670 euro

Medley'i pahalı fiyatından dolayı çok eleştirmiştim. Alternatifleri ile arasında çok fiyat vardı. Bu koşullarda 1500TL daha verilir piaggio alınır yani gerçekten. Yamahanın takoz selesi yerine sattıkları konfor sele fiyat farkı yani. Hiç olmazsa italyan kalitesi gerçek scooter kullanıyorum dersin. Büyük teker ve start-stop da artı avantaj olur.
  • quote:

Medley'i pahalı fiyatından dolayı çok eleştirmiştim. Alternatifleri ile arasında çok fiyat vardı. Bu koşullarda 1500TL daha verilir piaggio alınır yani gerçekten. Yamahanın takoz selesi yerine sattıkları konfor sele fiyat farkı yani. Hiç olmazsa italyan kalitesi gerçek scooter kullanıyorum dersin. Büyük teker ve start-stop da artı avantaj olur.

Evet hocam güzel motor vallahi araba gibi on tasarımı mübarek. Hayırlısı olsun bakalım...

Tesekkurler yorum icin..

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.