Şimdi Ara

3. Sınıf Elektrik elektronik bırakıp Bilgisayara başlamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elektrik elektronik mühendisliği 3. Sınıfa geçtim. Ygs lys ye çalışmadan girip aynı üniversitede bilgisayar mühendisliği kazandım. Hayalim hep bilgisayar mühendisliğiydi. Eem de derslerim baya kötü ve sevmiyorum bölümü. Sizce eem yi bırakıp Bilgisayara başlamalı mıyım? Birde 1. Sınıf dersleri genel olarak aynı olduğu için verdiğim dersleri sayma ihtimalleri var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hangi üni
  • 2 yıl + Hazırlık (okuduysan) 3 yıl okumuşsun.bence mezun ol yüksek lisans filan yaparsın
  • Aman Vermez A kullanıcısına yanıt
    Kırıkkale

• ceterele C kullanıcısına yanıt
    Hazırlık okumadım hocam

• revivalblast kullanıcısına yanıt
    hocam yanlışsam düzeltin ama mesela cs nin çoğu hocaları bizim bölümde ee mezunu yani ee nin zaten bilgisayara açılan büyük bi kapısı var bence 2 sene zaman kaybetmektense 2 yıl daha sabredin sonrada cs den yüksek lisans/doktora yapın ona yoğunlaşın
  • quote:

Orijinalden alıntı: revivalblast

Arkadaşlar elektrik elektronik mühendisliği 3. Sınıfa geçtim. Ygs lys ye çalışmadan girip aynı üniversitede bilgisayar mühendisliği kazandım. Hayalim hep bilgisayar mühendisliğiydi. Eem de derslerim baya kötü ve sevmiyorum bölümü. Sizce eem yi bırakıp Bilgisayara başlamalı mıyım? Birde 1. Sınıf dersleri genel olarak aynı olduğu için verdiğim dersleri sayma ihtimalleri var mı?

Bölümünü bitir 2 senene yazık olmasın. Hazırlıkta okumamışsın zaten. 2 senen kalmış şuracıkta. Zaten EE ve CE yakın bölümler bazen hocaları bile aynı olabiliyor. Sen bölümünü bitirirken yanında kendini bilgisayar alanında geliştir. Not ortalamanı yüksek tutup iyi bir üniversitede CE Master yaparsın. Böylece daha faydalı bir şey yapmış olursun ama tercih senin tabii ki

• Ben şu an Elektronik okuyorum ve bence geçmelisin, Bilgisayar'da okulun önemi daha az. Ayrıca iş alanın da geniş bankacılık, elektronik, haberleşme, otomotiv, savunma sanayi ve daha birçok sektörde iş imkanın var. Ama okulun pek iyi değil bu yüzden kendini gerçekten geliştirmen gerekli, Bilgisayar'a geçince hemen bölümden arkadaşlar edinip projelerde yarışman, CV'yi doldurabilecek bir seviyeye gelmen gerekir. Şunu da söylemeliyim Elektronik okursan da yazılımda kendini geliştirip çalışabilirsin ama Elektroniği sevmiyorsan bitirmesi zor olacaktır o yüzden geçmeni tavsiye ediyorum.

• Hangi uni hocam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.