Şimdi Ara

300K'dan ilk 70K'ya girmek. Stressten saçlarım döküldü.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar sizlerle bir durumu paylaşmak istiyorum. Biliyorsunuz YGS gibi kabus bir sınava girdik. Girdik girmesine fakat ben köpek gibi calışmama rağmen sonuç 300bin şaka gibi 300bin. 11.sınıfın onbeş tatilinden itibaren ygs kasmaya başladım. Daha sonra kimya öğretmenimin direktifi doğrultusunda LYS başladım halada devam ediyorum. Fizik hariç tüm konulara hakimim.

Gelelim asıl konuya; YGS'den sonra kafayı yedim Telefonumu sattım bilgisayarımı ve odamdaki televizyonu kaldırdım. Dersleri daha yakından dinlemek için en ön sıraya geçtim. Yaklaşık olarak günde düzenli 4-6 saat ders çalışıyorum. Psikolojik dengem bozuldu. Tüm arkadaşlarımı bir rakip olarak görmeye başladım. Onların yapamadığı soru olduğu zaman seviniyorum. Birde ben yaparsam o soruyu resmen zevk alıyorum. Stress konusuna gelecek olursak saçlarım dokülmeye başladı ve saç kıran oldum. Artık saçım 2 numara geziyorum uzadığı zaman çok çirkin duruyor.

Bazı arkadaşlarım soracaklar elbet bu kadar çalıştin nasıl 300bin oldun diye. Her denemede tabanca gibiyim hep patlıyor ve ilk 10 da yerimi alıyor idim. Fakat YGS'ye bir girdim o ortam o zamanla yarış resmen tutukluk yaptı bende. Yapamadıkça daha çok battım...

Şimdi ise yeni hedeflerim var. Bunlar ;
    Matematik : 30-35 NET
    Geometri : 15-20 NET
    Fizik : 15 NET
    Kimya : 20 NET
    Biyoloji : 30 NET (Biyoloji öğretmeni ile bile kapışırım ilgi ve hobi alanım.)

Bunlar ile kaç bine çekebilirim. Deneyimli arkadaşlarım yazarsa sevinirim. Realist yorumlar benim için önemli. Teşekkür ederim okuduğunuz için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• TekDerdiDersler kullanıcısına yanıt
    55k gelir

• heyjude9 kullanıcısına yanıt
    Umarım gelir. Yorumunuz için teşekkürler @heyjude9

• Valla bu netlerle baya iyi olur hocam benimde hedef biyolojiden 25 net :) ne kullanıyorsunuz hocam merak ettimde
  • Uzun Lark

• quote:

Orijinalden alıntı: MezunaKal

Uzun Lark

:(
  • Dayanamadim sorry

• quote:

Orijinalden alıntı: MezunaKal

Uzun Lark
    quote:

Orijinalden alynty: MezunaKal

Uzun Lark

• MezunaKal kullanıcısına yanıt
  • Konuyu hortlatmayın. Ciddi bir sorununu paylaştım sizinle , Biyoloji için favorim Palme mutlaka bitmesi gerekli. Onun dışında ilgi ve alaka gerektiren bir ders.

• quote:

Orijinalden alıntı: TekDerdiDersler

Konuyu hortlatmayın. Ciddi bir sorununu paylaştım sizinle , Biyoloji için favorim Palme mutlaka bitmesi gerekli. Onun dışında ilgi ve alaka gerektiren bir ders.

hortlatmak yanlış kullanılmış ama bu netlerle baktım 70kyı rahat görürsün ama mat 30 geo fkb 15-20 nin altına inmemen lazım
    Biyolojiden 30 net hedeflediğini görünce okumayı bıraktım...

Şaka bi yana hepsinden full hedeflesen, buna inansan imkansızlığına inanırız.Ama fizik kimyadan 15 20 matdan 30 hedefleyip biyolojiden 30 hedeflemek saçma.Çok zor çünkü yapması, ilgi alanım demişsin ama derste hocana 'fok nasıl balık değil hocam yeaa' demekle olmaz.

Herkesin diline pelesenk olmuş, çekerim ben yaa diye.Kolay değil abicim bunlar.Ben çok iyi yapacağımdan demiyorum bunları, ama kolay değil.

Sana tavsiyem bu sene çalışabildiğin kadar çalış mezuna kal.Ama LYS'ye çalışmazsan nasıl olsa mezuna kaldım diye o zaman kesinlikle mezuna kalmanı tavsiye etmem.

Yolun açık olsun :)
  • eüzerixinintegrali kullanıcısına yanıt
    Hocama öyle bir soru sormadım. Genellemeden beni uzak tutun. Ilk okuldan beri doğa ve doğa bilimlerine karşı ilgim var. Ayrıca şunununda altını çizelim. Bunlar sadece hedefler. Biyoloji tam olmasa bile emin ol 20-25 arası gelir kendime güveniyorum.

• Nrunke kullanıcısına yanıt
    Aradığım cevaplar bunlar işte yönlendirin beni. Çok teşekkür ederim güzel yorumun için.

YGS biyolojiyi fullemiş olman lazım o zaman.Neyse umarım yaparsın, iyi çalışmalar :)
    30la 20-25 arasy pek fark yok zaten canym umarym yaparsyn

• olum bu netleri ben yapsam ilk 55 bindeyim bende 300 bindeyim fakat o netleri yapmam çok zor heleki fen bakımından sen nasıl çalışıyorsun hocam?
  • zeka geriliği detected.boşa çalışma lysdede maximum 120-150 arası dediğime kızacaksın ama yerleştirme puanları acıklandığında burayı editle.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.