Şimdi Ara

3500₺ bandında Lian Li Lancool 215 alternatifi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

- ATX anakart uyumlu,

- 350mm GPU desteği olan (350mm desteği sağlayan mümkün mertebe en az derinlikte olan kasa desem daha iyi olur)

- Hava akışı iyi olan (fan varsa cfm değerleri yüksek),

- Genişliği 230mm'yi geçmeyen

bir kasa alacağım. Lian Li Lancool 215 almayı düşünüyorum. Bütçem 3000-3500₺ civarı. Bu kasaya bu bütçede farklı bir alternatifiniz var mı? Benim için ne kadar ucuz ise o kadar iyi.

• nuk28 kullanıcısına yanıt

Lian Li'ye göre avantajı nedir peki? Buna baktım, çok da öneriliyor ama Ön filtrenin fandan sonra gelmesinden dolayı havayı epey engellediği söyleniyor hep.

• filtreyi kullanıp kullanmamak size kalmış iki kasanında özeliklerini bakıp karşılaştırabilirsiniz.

• nuk28 kullanıcısına yanıt
    Filtresiz de sıkıntı ya.

Bir de bu kasanın fan cfm değerleri hakkında bilgi bulamadım hiç.
  • www.qp.com.tr
    Lian Li Lancool 216 Siyah ARGB E-ATX Mid Tower Bilgisayar Kasası
    https://www.qp.com.tr/lian-li-lancool-216-siyah-argb-e-atx-mid-tower-bilgisayar-kasasi

• NeloAngelo kullanıcısına yanıt
    2000'di bütçe önceden. Sonra 3000 yaparak konu açtım. Bu gidişle 10.000lik olmayız inşallah 😂
  • Şahsen kullaniyorum her işini görür ve soğutma olarak önünde 2 3 kasa vardır onlarda dünya para
  • NeloAngelo kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim hocam. 215'e göre kıyaslıyorum şimdi. Fiyat olarak 700₺ kadar fark var 216 ile 215 arasında. Tek fark gördüğüm kadarıyla 360mm üst sıvı soğutma desteği. Başka öneri yoksa bu ikili arasında seçim yapıp devam edeceğim.

• Dark V20 Maxima kullanıcısıyım, dediğiniz gibi fandan sonraki filtre epey engelliyor. Kasa masamın üzerinde olduğundan filtre kullanmıyorum, öndeki ve üstteki filtreleri söktüm. Soğutması çok başarılı. Tek eksisi üst tarafa 360mm desteği bulunmaması. Egzoz fanı pek başarılı değil. Yukarıya 2 adet fan takıp kullanıyorum. 5600ü arctic freezer 34 esports duo ile kullanıyorum 63 dereceyi geçmiyor. Ekran kartım gtx1070 (150wlık ekran kartı gibi düşünebilirsiniz) o da aynı şekilde 60 civarında.

• FaLCoN^ kullanıcısına yanıt
    Dark her ne kadar düşük profil olarak da görülse koşullarımı sağladığı takdirde alabileceğim bir model. Bende Dark N10 var, memnunum ama daha hoş gözükebilecek kasa bakıyorum. Bi de masanın üstüne koyacağım, bu biraz büyük kalıyor.

Bir de Maxima V20'nin fanlarının özellikleri hakkında bilgi bulamadım. Arka ve üste takabileceğim 1 adet Arctic P120 ve 2 adet Arctic F120 fanım mevcut. Hatta duruma göre bendeki 2 adet 140mm Akasa Viper fanları bile ekleyebilirim. Bi o filtre düşündürüyor, bir de fan özelliklerini bulamadım.
  • torkema61 kullanıcısına yanıt

Eski sistemimle bir fotoğraf buldum. Görüntü bu şekilde hocam.

• FaLCoN^ kullanıcısına yanıt

Görüntüden yana tereddütüm yok hocam. Dediğim konularda bir kesinlik sağlayamadım. Yoksa Dark markasına hiçbir ön yargım yok :)

Bir de satış sitelerindeki kasaların görselini biraz daha iyi yapmaları lazım, yamuk, eğilmiş gibi duruyor malzemesi. Dark N10 görüntüsü gibi bir albeni algısı oluşturamıyor Dark bir türlü.

• Mayısta Corsair 4000D Airflow 2.799 liraya inmişti onu takip edebilirsiniz. Antec P20C nin aynı fiyata siyah modelinde 3 tane argb fan ve kontrolcüde var ama stoklarda kalmamış sanırım. Daha önce dark, gamedias gibi çin kasaları elimden geçti malzeme kalitesini hiç sevmedim o nedenle tavsiye edemem ama bütçe/tercih meselesi. Gerekirse fansız şekilde kaliteli kasa alıp zamanla bütçe ayırınca fan almayı daha mantıklı buluyorum ben.

3500₺ bandında Lian Li Lancool 215 alternatifiinventus
    ANTEC P20C White Temperli Yan Cam, 3x120mm Fan, Güç kaynaksız, Beyaz, Mid Tower Kasa - inventus
    https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=14431&srsltid=AfmBOopkgyn6XRPvoJhtSACCjtnXtv2urs_nApKTtwDBF3_ABx4cLwJnZMQ

• wolwes kullanıcısına yanıt
    Bu kasa çok güzelmiş ya. Parçalar siyah ama beyaz kasa çok sırıtır mı acaba bilemedim. Bi de imventus garip şekilde çok ucuza satıyor bunu.

Fansız olsa da olur, bendeki fanlar oldukça kaliteli. Önde 2 adet 140mm Akasa Viper var. Arkada 1 tane arctic P120, üstte de 2 tane arctic f120 var.
    Bende zamanında siyahını bulamadığım için lian li 216 beyaz kasa almıştım. İçinde ki donanımlar siyah güzel kontrast oluyor aslında ama zevkler ve renkler sonuçta. Antec P20C'de ben lian li 216 aldıktan sonra Türkiye'ye geldi. Kasa dev gibi exented atx desteği, kasanın kendisinde ekran kartı desteği, usb type-c, lian li 216 nın aksine bolca fan filtresi var. Siyah modelinde argb fanlar ve fan kontrolcude var ama stokta kalmamis.
    Lianli kasalarda filtre yok ama önde özel tasarım kullanmışlar deniyor hep, tozlanma çok oluyor mu?
    Aliexpressden lian li 216 için filtre aldım filtreden önce ekran kartının üstü kalıp kalıp toz oluyordu filtreden sonra normale döndü. Üstelik sıcaklıklarda da öyle ahım şahım değişiklikte olmadı keşke lian li kasalar direk fan filtresiyle kutudan çıksa.
    Hayda o kadar var mı ya. Lianli alırsam filtre de gerekecek o zaman. Bu ANTEC kasa çok hoşuma gitti ama inventusun ucuz satması şüphelendirdi.
    İnventus fena değildir zaten yetkili distrubutor firmalardan penta,eksen,sinerji falan gibi bana kalırsa Türkiye'de hiç güvenilir firma yokda insanın eli mahkum bir şekilde birşeyler almak zorundayız.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.