Şimdi Ara

36 Saattir arayıp bulamadığım ilginç sorun. Bakalım kim çözecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dün gece problemsiz olarak çalışan bilgisayarımda "iobit system adventurecare" adlı programı yükleyerek eksik gedik var mı bakmak istedim. Programı yükledikten sonra ekranda bir takım karıncalanmalar oldu. Başlangıçta bilgisayarın ısıdan ötürü böyle bir çıkmaza girdiğini düşündüm ve kapatıp biraz soğumasını bekledim. Belirli bir süre geçtikten sonra bilgisayarı açtığımda aynı hata ile karşılaştım. Format çözüm olabilir diye düşündüm ve format attım ancak formattan sonra değişen birşey olmadı. Gece 01:00 dan bu saate kadar belki 10 kez formatladım ancak sorunu gideremedim. 2 farklı Windows DVD'si kullanmama rağmen sonuç aynı. Ramlari test ettim ancak sorunsuz çalışmakta. Bilgisayarımın özellikleri;
    i7 işlemci ve 8 çekirdek
    8 GB RAM DDR3
    2 GB AMD Radeon 7670M

Lütfen yardım edin çıldırmak üzereyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zekrdmn -- 24 Haziran 2016; 20:45:54 >

• Beyler yardım lütfen biri ilgilensin
  • Şöyle saçma sapan virüslü malware programları neden yüklüyorsunuz ya. Benim de eski dell pc min anasını ağlatmıştı o program.
  • Sanırım benim bilgisayarda aynı durumda şuan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zekrdmn

Sanırım benim bilgisayarda aynı durumda şuan
    quote:

Programı yükledikten sonra ekranda bir takım karıncalanmalar oldu.

Format attığınıza göre program falan kalmamıştır ortada.Ekrandaki karıncalanmaları bir video veya fotoğraf ile burada paylaşırsanız daha isabetli tahminler yapılabilir.
    Bilgisayara format atıldıktan sonra tüm driverleri işletim sistemine göre düzgünce yüklenir ve cihaz sorunsuz bir biçimde çalışır normal şartlarda.Ancak sizin sorununuz donanımsal gibi duruyor.Ekran kartı ile ilgili gibi ama umarım yanlış tahmin ediyorumdur

• zwanzig kullanıcısına yanıt
    Hocam değerli yorumun için teşekkür ettim. Masaüstünde HDD'yi tekrar formatladıktan sonra, laptop'a takıp güvenli modda driverleri yükledim. Tekrar deneyeceğim şimdi, sorun devam ederse engin bilgilerinizden yararlanmaya devam edeceğim :) 36 Saattir arayıp bulamadığım ilginç sorun. Bakalım kim çözecek
     36 Saattir arayıp bulamadığım ilginç sorun. Bakalım kim çözecek

• Güvenli mod ile başlattığımda sorun yok ancak direkt başlatınca sorun devam ediyor
  • quote:

Güvenli mod ile başlattığımda sorun yok ancak direkt başlatınca sorun devam ediyor

Yahu şöyle saçma sapan programları yüklemeyin bilgisayarlara. illa bu tarz şeyler yüklemek istiyorsan sana yükleyebileceklerini söyleyeyim. güvenilir sitelerden yükle çok işine yarar. Solution Driver, Agv antivirüsleri ve Ashampoo ürünleri. Bunlar her türlü ihtiyacını görür ve gerçek anlamda işe yarar reklam olarak da sadece kendi ürünleri denemek ister misiniz diye soruyor kendi zorunlu yükleme ya da aldatmaca uygulayarak yükleme yapmıyor. Sorununa gelince ne kadar hdd ssd flash bellek varsa tekrar format at ama atarken sürücüleri hızlı modda değilde yavaş ya da güvenli modda biçimlendir hani şu çok uzun süren seçenek o kesin olarak herşeyi siliyor ve bu tarz sorunlarla da uğraşmazsın. Bilindiği üzere bizim sildiğimiz dosyalar silindi olarak işaretleniyor yani senin format atman önemli değil o bir şekilde geri gelebilir. Kalıcı olarak ve güvenli yolla sil bir sorunla karşılazmazsın.

• Zekrdmn Z kullanıcısına yanıt
    Ekran kartınız arızalı hocam.Geçmiş olsun
  • zwanzig kullanıcısına yanıt
    Hocam ekran kartında arıza olsa bios dahil diğer ekranlarda da bu sorunu yapmaz mı? Şunu fark ettim ekran kartı driver yüklerken bu sorun ortaya çıkıyor
  • Zekrdmn Z kullanıcısına yanıt
    Bugüne kadar gördüğüm konular ve izlediğim videolar ışığında ekran kartının arızalı olduğunu söylüyorum.Ve yine buna göre driveri yüklediğinizde sorunlar ya baş göstermeye başlıyor yada artıyor.Driver yüklemediğinizde kart universal driver ile çalışarak görüntü veriyor.Bios ekranında da bu şekilde görüntü alıyorsunuz.Bu durumda niye görüntü bozulmuyor tam olarak bilmiyorum.Ancak driver yüklemedikçe ekran kartı sadece görüntü vermeye yarıyor.Malesef video izlerken bile sorun yaşanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zwanzig

Bugüne kadar gördüğüm konular ve izlediğim videolar ışığında ekran kartının arızalı olduğunu söylüyorum.Ve yine buna göre driveri yüklediğinizde sorunlar ya baş göstermeye başlıyor yada artıyor.Driver yüklemediğinizde kart universal driver ile çalışarak görüntü veriyor.Bios ekranında da bu şekilde görüntü alıyorsunuz.Bu durumda niye görüntü bozulmuyor tam olarak bilmiyorum.Ancak driver yüklemedikçe ekran kartı sadece görüntü vermeye yarıyor.Malesef video izlerken bile sorun yaşanıyor.

Bildiklerinden yola çıkarak doğru diyorsun ama bence işin aslı öyle değil. Yüklediği bir yazılımdan sonra cihaz arızalanmış üstün körü defalarca format atmasına rağmen düzeltememiş. Zararlı bir yazılım bir anda bozabiliyorsa ekran kartlarını hiç kullanmayalım daha iyi. Bence Bilgisayarı formatlarken iyice temizlenmedi ve bu sorun sürekli boy gösteriyor ya da virüsler hesaplarına da bulaştıysa giriş yaptığı anda oradan da bulaşıyor olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: KahveDüşkünü

quote:

Orijinalden alıntı: zwanzig

Bildiklerinden yola çıkarak doğru diyorsun ama bence işin aslı öyle değil. Yüklediği bir yazılımdan sonra cihaz arızalanmış üstün körü defalarca format atmasına rağmen düzeltememiş. Zararlı bir yazılım bir anda bozabiliyorsa ekran kartlarını hiç kullanmayalım daha iyi. Bence Bilgisayarı formatlarken iyice temizlenmedi ve bu sorun sürekli boy gösteriyor ya da virüsler hesaplarına da bulaştıysa giriş yaptığı anda oradan da bulaşıyor olabilir.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar uzun uğraşlar sonrası bir kaç bilgi edindim. Windows 8.1 sürümünde ekran kartlarının sorun çıkardığı kanısına vardım. Bilgisayarıma şuan Windows7 kurulurumu yapıyorum. Kurulum bittiğinde ekran kartını yükleyeceğim. Sorunsuz çalışırsa sorunuda çözmüş olacağız. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

• Evet arkadaşlar bir önceki yorumda söylediğim gibi, Windows 8.1 sürümünde ekran kartı enteresan bir şekilde hata veriyordu. Windows 7 ile sorunsuz çalışıyor. Teşekkürler yorumlarınız için
  • quote:

Evet arkadaşlar bir önceki yorumda söylediğim gibi, Windows 8.1 sürümünde ekran kartı enteresan bir şekilde hata veriyordu. Windows 7 ile sorunsuz çalışıyor. Teşekkürler yorumlarınız için
    Iobit yazılımlarını sık sık kullanırım ancak başıma böyle bir olay gelmedi daha önce
  • Yanıldım yine olmadı. Ekran kartı driverini yüklediğimde mavi ekran veriyor Windows7 de
  • Ya bu işten anlayan biri tw ile bağlanabilir mi artık çöpe atacağım bilgisayarı
  • quote:

Yanıldım yine olmadı. Ekran kartı driverini yüklediğimde mavi ekran veriyor Windows7 de
    Hocam,www.devid.info sitesinden aygıt kopya kimliğini aratıp bir de öyle deneyebilir misiniz ekran kartı sürücüsünü?
  • Deniyorum Hocam
  • quote:

Ya bu işten anlayan biri tw ile bağlanabilir mi artık çöpe atacağım bilgisayarı

İsterseniz bağlanabilirim hocam şimdi müsaitseniz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.