Şimdi Ara

3D Performansı Iyi, 37-40-42' TV tavsiye edebilir misiniz? (bütçe 1400-1700 tl)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eski tuplu televizyonum arizalandi, 3D performansi iyi olan 37-40-42" tv ariyorum butce 1400-1700 tl arasi eger tv codec ve altyazi sorunu yaratmiyorsa 1700 tl ye kadar olabilir eger boyle bir sorunu varsa 1400 tl ye kadar olursa artan butceye bir media player alabilirim android isletim sistemli playerler gordum bu sayede smart tv olmus olur. ama onemli olan 3D nin iyi olmasi gerekiyor.

Yardimlariniz ve tavsiyeleriniz icin simdiden tesekkur ederim.

• 3D kriterinde istediğiniz boyutlar için bütçe maalesef düşük kalıyor. 32" isterseniz şayet çok uygun fiyata, istediğiniz türde 3D desteği olan, iyi bir panel alabilirsiniz ancak kampanyalarda bile misalen 42LW4500 1799 TL'yi gördü firma garantisiyle.

Paralel ithalat olur derseniz misalen 32LW4500 1300 TL, 42LW4500 1800 TL. Onun dışında codec sorunsuz derseniz en iyi 37D6000 alabilirsiniz paralel ithalattan 1700 lira civarına ama tanesi yaklaşık 150 liradan da gözlük almanız gerekir, kutu içeriğinden çıkmıyor sanırım.

Codec sorununu aşmak için 80 liraya egreat türevi bir media player satın alabilirsiniz bütçenizi biraz arttırarak ama dediğim gibi bütçe biraz zorlayıcı oluyor bu tip seçimlerde.
  • Tavsiyeniz için teşekkürler, sanırım bütçeyi biraz zorlayacağım. 42LW4500 codec konusunda nasıl? DTS sorunu olduğunu duymuştum. Birde araştırma yaparken Philips'in 2 modelini gördüm 42pfl7696H ve 40pfl5507H bunlar sizce nasıldır? Şu anki fiyatları çok yüksek (2400 TL civarı) Teknosa ya da diğer marketlerin indirimlerine denk gelirse alınabilir mi ?
  • 42LW4500 codec konusunda sıkıntılı bir modeldir. DTS zaten LG LW ve Philips PFL serisi de açmaz. 42pfl7696H LG'nin FPR teknolojisini kullanıyor zaten ama 40pfl5507H SG teknolojisinde, aktif 3D kullanır. Yalnız fiyatlar artık çok çok fazla düşmez çünkü 2011 serileri için bantlar durdu, üretim yok. Stok azalıyor, talep çoğalıyor. Bu işin ticaretini yapanların kaymak yediği anlar yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: master08

Eski tuplu televizyonum arizalandi, 3D performansi iyi olan 37-40-42" tv ariyorum butce 1400-1700 tl arasi eger tv codec ve altyazi sorunu yaratmiyorsa 1700 tl ye kadar olabilir eger boyle bir sorunu varsa 1400 tl ye kadar olursa artan butceye bir media player alabilirim android isletim sistemli playerler gordum bu sayede smart tv olmus olur. ama onemli olan 3D nin iyi olmasi gerekiyor.

Yardimlariniz ve tavsiyeleriniz icin simdiden tesekkur ederim.

bence iyi araştırmadan alma kodek ve alt yazı sorunu 100 tl lik media playerle çözülür ben hiremco uydu alıcısı kullanıyorum usb girişinden 3d demo dahi seyrediyorum nete baglanıyor youtubeden bütün filimleri gösteriyor
    aşagıdaki linkte chıp online dergisinin araştırması var sana yardımcı olacagına inanıyorum

http://www.chip.de/bestenlisten/Bestenliste-3D-Fernseher-bis-42-Zoll--index/index/id/1026/

tv alırken bütün kodekleri cözer alt yazı sorunsuzdur bu kritere göre alırsınız ama görüntü çamur gibidir.
    3d ye aldanmayın dogru düzgün film yok bulsanız koyası bile 10 tl den başlıyor.300 tl civarında bluray almanız lazım yok harddisk alsanız oda para 3d bir tane film bile seyredemedim. ancak internetteki demoları seyredebiliyorum.
    sizin paranıza göre cok araştırıp beklerseniz cok iyi tv ler alabilirsiniz

• İlla ki bluray almaya gerek yok ki hocam, tercihtir bluray alıp almamak. 70-80 liralık media playerlar da iş görüyor
  • Bilmiyorum insan araştırma yaptıkça kafası karışıyor, 42LW5400 hafta sonu indirim olacağını duydum 12 taksit sanırım bunu alacağım. İnşallah pişman olmam ne dersiniz?.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi master08 -- 29 Mart 2012; 20:29:11 >
  • Modeli anlatmak lazım o halde. Smart TV özelliği yok ama codec desteği LW4500'e göre çok daha geniş. Yukarıda da söz ettiğimiz gibi DTS desteği söz konusu değil. Tavsiye bizden, karar sizden
  • Evet, bugün Ankamall LG mağazasından 32LW5500 aldım, fiyatı uygun geldi 1399 TL (3 ay erteleme) 10 taksit, servis hemen geldi ve kurulum yaptı. Mağazada acaba 32" küçükmü gelir diye tereddüt ettim fakat eve gelince oturma odasına tam oldu. DSamrt HD kullanıyorum, şimdilik gayet güzel geldi . USB Wifi adaptör olmadığı için SmartTv'yi deneyemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi master08 -- 31 Mart 2012; 20:55:18 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.