Şimdi Ara

4 Senelik Pc'de Sorunlar Yağmuru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba arkadaşlar, 4 yıl önce toplanmış bi masaüstü pc'yi kullanıyorum, son 1 ayda yaşadığım sorunları paylaşmak istedim. Zaten servise götüreceğim el mecbur ama bu sorunların neden/nelerden kaynaklı olduğunu çok merak ettiğim için başlık açmak istedim. Kronolojik sırayla hepsini yazacağım :D

şöyle ki;

-1 ay önce kasadan yüksek ve cızırtılı fan sesi gelmeye başladı. kasayla biraz uğraşınca kesiliyor veya azalıyordu. 1 hafta öyle idare ettim daha sonra ses kesildi.
    -Ses kesildikten bi kaç gün sonra oyundayken görüntü gitti. dh forumda baktım ''gpu fanı dönmüyor olabilir, çok ısındığından da monitor kapanıyordur'' yazmışlar ki keza benim pc'de de durum öyleymiş.
    -Ben de bilgisayar açtıktan sonra gpu fanını elimle döndürüp öyle kullanmaya başladım. 2 haftadır da öyle kullanıyordum.
    -Taa ki düne kadar... dün yine oyundayken oyun kısmen dondu. ctrl+alt+del yapıp kapatmaya çalışırken direkt reset attı ve bios menüsü geldi karşıma. bios menüsünden çıkmaya çalışırken 2 kere daha reset attı ve bios menüsünde takıldı kaldı. Sonra tamamen kapatıp açıp devam ettim.
    -Bugün de yine kasayı açıp fanı elimle döndürdüm. Kasayı kapatıp, yerine doğru iterken pc kapandı. Sonra bi süre açılmadı.
    -Ama şu an bu postu, son haftalarda yaptığım gibi gpu fanını elimle döndürdüğüm emektar pc'den yazıyorum. Tek fark kapağını kapatıp yerine doğru itmedim. Yan kapak açık, kasa dışarda takılıyorum :)

Sizce bu sıkıntılar silsilesi neden kaynaklanıyor olabilir. Teknik servise götürürsem başlığı editlerim. Saygılar, sevgiler :)

• ekran kartını söküp onboardla dene, onboard yoksa başka kartla dene. yine aynı sorun çıkarsa anakart arızasıdır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.