Şimdi Ara

5 sahipleri benim gibi hissettiniz mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
1.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar su an ip5 kullanıcısıyım bundan önce 4s vardı. Uzun zamandır yaklasık 2 . 3 aydır elime 4 ve 4s almamıstım bugün bi arkadasın 4s ine baktım. yani bakmaz olaydım diyecektim nerdeyse o benim gözümde harika olan 4s sanki cok agr kalın takoz gibi hissettim. hatta bu telefona hiç ekran yapmasalar bari diyecektim nerdeyse. 4s ten 5e gectikten sonra içimde biraz pişmanlık vardı sanki bişey değişmemiş ekran uzamıs diyordum bugün büyük değişimi anladım.bu yazıyı forumda 4s ten 5 e gecmeye degirmi diye soran arkadaslar için yazdım ki eminim benim gibi tereddütlü olanlar hiç ama hiç beklemesin. benim kişisel fikrim gercekten cok farklı hissetim. acaba 4s ten 5e gecipte benim gibi düşününler var mı görüşleinizi acıklarsanız forumda değişiklik yapmak isteyenlere yol gösteririz. iyi akşamlar cümleten

• ip5 kullanmıyorum şuan ama nerde 4 veya 4s görsem tam bi takoz gibi geliyo gözüme.. beyaz neysede siyah ip4 leri görünce resmen tiksiniyorum :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Closer

ip5 kullanmıyorum şuan ama nerde 4 veya 4s görsem tam bi takoz gibi geliyo gözüme.. beyaz neysede siyah ip4 leri görünce resmen tiksiniyorum :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Closer

ip5 kullanmıyorum şuan ama nerde 4 veya 4s görsem tam bi takoz gibi geliyo gözüme.. beyaz neysede siyah ip4 leri görünce resmen tiksiniyorum :))
    5 kullanmaya basladıktan bir hafta sonra 4'e bakınca "Tuğla" benzetmesi yapıp "biz bunu mu kullanıyormuşuz" hissine kapılmıştım.
  • Cok basik, kalın ve ağır geliyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShineOnYouCrazyDiamond

• quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

5 kullanmaya basladıktan bir hafta sonra 4'e bakınca "Tuğla" benzetmesi yapıp "biz bunu mu kullanıyormuşuz" hissine kapılmıştım.

ya bende resmen öyle hissettim dedim bu ne ekranı niye bu kadar küçük falan dedim ve kaliteyi artırmış dedim iphone 5 te resmen 4s e göre kalitede acayip üstünlük varmıs buün hissettim ya acaba ben mi böyle düşünüyorum diyecektimde cogunlukaynı fikirdeyiz herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShineOnYouCrazyDiamond

Bilgiler için teşekkürler etrafımızda cogu kısı , kullanmadan alınmaz arada fark yok ( hatta 4-4s daha ıyı gıbısınden ) falan atıp tutuyorlar bu bılgılendırme ıyı oldu aslında telefon hakkında goruslerınızı kasa yapısını falan da anlatırsanız bız almayı dusunenler ıcın daha ıyı olur kanaatındeyım tşkler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

Alıntıları Göster
    Yazdıklarından anladığım kadarıyla, aslında 4s sana yetiyordu, fazlasıyla. 5'e geçerken bir fark hissetmemen ve pişmanlık duyman bundan kaynaklanıyor. Ama üstünden bir süre geçince ve sen eski telefonunu tekrar deneme fırsatı bulunca aradaki o büyük farkı görüyorsun, en başta fark edemediğin. Bana kalırsa bu apple'ın (ve diğer tüm firmaların) yaptığı büyük bir aldatmaca. Yenisini sattırmak için eskisini "eskitmek". Planlı eskitme işte bu oluyor. Yeni programları-oyunları rahat rahat çalıştırabilecek olsa da, programlama kısmında yapılan küçük hilelerle cihazın artık çalışmadığı, eskidiği fikri kullanıcıya aşılanıyor. Yeni yazılımlar, 1-2 jenerasyon önceki cihazlarda kasıtlı olarak yavaş-takılarak çalıştırılıyor. Hepsi bizleri daha fazla tüketmeye, daha fazla para harcamaya yöneltmek için. Ve malesef, hepimiz bunun bir parçasıyız.

• Banada oyle geliyor keske hep 4 inc olsalarmis
  • Bana ekran sanki üstten preslenmiş gibi geldi tuğla gibide agır gelmişti
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazarus_01

Bilgiler için teşekkürler etrafımızda cogu kısı , kullanmadan alınmaz arada fark yok ( hatta 4-4s daha ıyı gıbısınden ) falan atıp tutuyorlar bu bılgılendırme ıyı oldu aslında telefon hakkında goruslerınızı kasa yapısını falan da anlatırsanız bız almayı dusunenler ıcın daha ıyı olur kanaatındeyım tşkler.

zaten konuyu acma sebebimde buydu bende 4s şekil cok iyi deridm baktım forumda ciddi ciddi soranlar oluyor ve bazı arkadaslar 4s sekil olarak 5 ten daha iyi diyorlar haklı olabilirler ama haklılıkları 5 kullanana kadar gecer. su forumda 5 kullanıpta 4s i eline alan altını çiziyorum 5 kullandıktan sonra 4s i eline alan kişiler de acayip bi hayal kırıklığı olacaktır apple gercekten pazarlamadan anlıyor şimdi bakınca aslında 4 ten sonra ekran büyümesinin gercekleşmesi gerektiğini anlıyor insan. kasa olarak siyahta çizilme falan muhabbeti var ben ilk aldıgımda cok yakından bakınca nokta gibi bi çizik hakkımı kullandım :) umarım daha çizilmez bi dahada çizilmedi ama ne olur bilmem. renkte ip5 te siyahı tek gecerim

• quote:

Orijinalden alıntı: geceleriişgören

quote:

Orijinalden alıntı: lazarus_01

zaten konuyu acma sebebimde buydu bende 4s şekil cok iyi deridm baktım forumda ciddi ciddi soranlar oluyor ve bazı arkadaslar 4s sekil olarak 5 ten daha iyi diyorlar haklı olabilirler ama haklılıkları 5 kullanana kadar gecer. su forumda 5 kullanıpta 4s i eline alan altını çiziyorum 5 kullandıktan sonra 4s i eline alan kişiler de acayip bi hayal kırıklığı olacaktır apple gercekten pazarlamadan anlıyor şimdi bakınca aslında 4 ten sonra ekran büyümesinin gercekleşmesi gerektiğini anlıyor insan. kasa olarak siyahta çizilme falan muhabbeti var ben ilk aldıgımda cok yakından bakınca nokta gibi bi çizik hakkımı kullandım :) umarım daha çizilmez bi dahada çizilmedi ama ne olur bilmem. renkte ip5 te siyahı tek gecerim

Alıntıları Göster
    Aynı düşünceleri paylaşıyorum, 5 tam benim istediğim gibi bir telefon olmuş. Evde 4s'te var ama pek yüzüne baktığım söylenemez.

• Ayni hisler bende de mevcuttu
  • quote:

Orijinalden alıntı: PaulGilbertX

Yazdıklarından anladığım kadarıyla, aslında 4s sana yetiyordu, fazlasıyla. 5'e geçerken bir fark hissetmemen ve pişmanlık duyman bundan kaynaklanıyor. Ama üstünden bir süre geçince ve sen eski telefonunu tekrar deneme fırsatı bulunca aradaki o büyük farkı görüyorsun, en başta fark edemediğin. Bana kalırsa bu apple'ın (ve diğer tüm firmaların) yaptığı büyük bir aldatmaca. Yenisini sattırmak için eskisini "eskitmek". Planlı eskitme işte bu oluyor. Yeni programları-oyunları rahat rahat çalıştırabilecek olsa da, programlama kısmında yapılan küçük hilelerle cihazın artık çalışmadığı, eskidiği fikri kullanıcıya aşılanıyor. Yeni yazılımlar, 1-2 jenerasyon önceki cihazlarda kasıtlı olarak yavaş-takılarak çalıştırılıyor. Hepsi bizleri daha fazla tüketmeye, daha fazla para harcamaya yöneltmek için. Ve malesef, hepimiz bunun bir parçasıyız.

aslında senle zihniyetimiz aynı bende aldatmacalra karsıyım buna alette olmak istemiyorum. Ama almasam da paramı baska yerlerede harcıyorum alsamda harcıyorum ve bana ne faydası ne zararı oluyor ve dünyada istediğim seyleride almak isterim haram olmadıgı sürece. ama ben suna karsıyım bende 4 ten 4se gectim bu bi hataydı bana göre ama 4sten 5 e gecmek bence daha mantıklı ama dönüp 4se baktıgımda kesinlikle ve kesinlikle iyi ki geçmişim diyorum bundan hiç kuskum yok . yazı mı yol gösterici olur diye yazdım bazı arkadasların imkanı var 5 e gecmek istiyorlar ama tasarım olarak alışamam gibi bi sorun hissedeckelrini düşünüyorlar. Çünkü bende öyleydim ama iyi ki geçmişim 4s sahipleri de yanlış anlamasın 5 le kıyas yaptım

• Katiliyorum. 4 ve 4s cin mali gibiymis geliyor. Alt ve ust taraflarda bosluk 5'e gore daha fazla...
  • Nasıl bir başlıktır arkadaş.. Tamamen alışma mevzusu bu 4.7 inç telefon kullanırken iPhone ekranı cücük gibi gelmişti şimdi ip4e alıştım ip5 ekranı çok basık ince uzun geliyor. Yani olay ip5in dünyalar harikası galaksiler ötesi olmasından kaynaklanmıyor. Ayrıca en mükemmel ekran 4.5 inç civarı olanlar bana göre
  • Cok sacma sapan yorumlar yazilmaya baslandi bu forumda.

yok tuğlaymis takozmuş falan filan.

Yorum yaziliken birazdaha akliselim yaklasilirsa insanlar faydalanir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enzomaresca

Nasıl bir başlıktır arkadaş.. Tamamen alışma mevzusu bu 4.7 inç telefon kullanırken iPhone ekranı cücük gibi gelmişti şimdi ip4e alıştım ip5 ekranı çok basık ince uzun geliyor. Yani olay ip5in dünyalar harikası galaksiler ötesi olmasından kaynaklanmıyor. Ayrıca en mükemmel ekran 4.5 inç civarı olanlar bana göre

Baslıkta iphone 5 galaksinin en iyi telefonu demedim. Ben bu telefondan sonra applen diğer telefonunu eline alanlara hisseyatı sordum sordugum kişiler belli yani bunda ne var anlamadım. Niye bu kadar dert yaptın. Belirttim zaten 5 e gecmek isteyenlere yol gösterici olur diye yazmıstım baska bi yeri mi okudun
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.