Şimdi Ara

50 mbps Yerine 2 mbps

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sözde superonline fiber altyapıdan hizmet alıyoruz ama download hızı 2 mbps her yerden yazdım fakat bir çözüme ulaşamadım hala. Bu gidişle sözleşmede taahhüt edilen hızı veremedikleri gerekçesiyle aboneliği iptal edeceğim.

50 mbps Yerine 2 mbps

• Bu sonuç nerede alınıyor? Modemin dibinde 5Ghz kanalından mı? Yoksa evin en uç köşesinden mi? Bende bu kadar düşük değil ama 50 mbps olan tarifeden balkondan 10 mbps alıyorum modemşn dibinden de 48 alıyorum.
  • tct123_gs kullanıcısına yanıt
    Modemin dibinden 5Ghz bağlantı ile alıyorum.
  • karasahinemre kullanıcısına yanıt
    Superonline altyapsında 50 mbps tarifesi var mıydı emin misiniz?
  • Evet fiber ile hizmet alıyorum 89.90
  • karasahinemre kullanıcısına yanıt
    Hocam son durum nedir aynı sorunu bende yaşıyorum.
  • Hocam modeme ethernet kablosu ile bağlanarak deneyin eğer aynı değerleri bu şekilde de alıyorsanız sözleşmeyi cezasız iptal edebilirsiniz Tüketici hakem heyeti kararıyla. Verilen hizmetin ayıplı olduğunun tespitinde sadece modeme ethernet ile bağlanıldığında aldığınız hız esas alınır, ki bence mantıken de böyle olması gerekli sonuçta en sağlıklı bağlantı şekli kablolu bağlantıdır ve eğer kablo ile o hızı alabiliyorsanız firmanın bunda kusuru yoktur. (verdikleri modem arızalı değil ise) Kablosuzda o hızlara ulaşmak için gerekli ayarları yapmak ve access point,repeater vb. ek cihazlar almak sizin bileceğiniz iştir.

Sıkıntı sadece kablosuzda ise modemi değiştirmelerini talep edebilirsiniz tabi eğer sorunun kaynağı modem ise. Ya da 2.4 GHz üzerinden deneyebilirsiniz.

Onun dışında iptal ederseniz ceza bedellerini ödemek durumunda kalırsınız malesef. Seçenekleriniz bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BrownSquirrel -- 29 Haziran 2019; 1:49:5 >
  • BrownSquirrel kullanıcısına yanıt
    5GHZ 1200 MBps destekliyor ethernet ile aynı sonuçlar alırlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart0201

5GHZ 1200 MBps destekliyor ethernet ile aynı sonuçlar alırlar
    Kablosuz testinin esas alınmamasının sebebi kullanılan frekansın bantgenişliğinin az veya fazla olması değildir. Kablosuzda etrafta girişim (parazit) yapan çeşitli etmenler olabilir, sinyali zayıflatan diğer faktörler olabilir, olabilir de olabilir. En doğru ve sağlıklı sonuç her zaman kablolu bağlantı ile alınır. Abonelik iptalinde cayma bedeli ödememek için de yasal olarak kablodan alınan hız esastır ki bu çok doğrudur. Eğer kablolu bağlantıda da aynı şekilde çok düşük hız değerleri alınıyorsa o zaman cayma bedeli ödemeksizin iptal ettirilebilir.
  • 5ghz kısa mesafede önünde engeller duvar,başka alıcı verici olmadan performans olması gerekir.Eğer kablo bağlıyken hız düşüyorsa Btk ile yazışın sorun çözümü bulabilirsin
  • Merhaba,Pm üzerinden dönüş sağlanmıştır.
  • Superonline tarafından modem değişimi yapıldı şimdilik sorun görülmüyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.