Şimdi Ara

6600 ve İnternet...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben bluetooht ile 6600 ı pc ye bağlayabiliyorum.Bluetooth dun modem diye bir şey çıktı.Acaba diyorum,pc yi açık bıraksam yani telefondan gprs ile değilde adsl modemi kullanarak telefondan internete girebilirmiyim?Bluetooth adsl bağlantısını yayabilirmi yani aynı wireless ağlarda olduğu gibi?Bu mümkünmüdür?Yoksa bu gprs üzerinden pc de internete girmek içinmi?

• yaa bu dediin dawa için bişiyler yapıyolardı we bluetooth dan bağlanıyolardı ama ben bilmiyorum.. o şekilde oluyo ama nasıl olduğu önemli tabi:)
  • Bu olay için çok yazıldı çizildi ama BEN YAPTIM OLDU diyen görmedim...
  • Arkadaş dedi olabilir diye ama?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ATLANTIK

Arkadaş dedi olabilir diye ama?

Boş ver arkadaş vaktine yazık boş iş yani... Bende çok uğraştım ama deveye hendek atlatmaktan beter ... Wi-Fi bekle ...yakındır...
  • Ben denedim,yapılandırma oldu hatta yeni hesap açtım telefondan,evet bilgisayarın bluetoohtunu kullanarak bağlanmaya çalışıyor ama internet gitmiyor?Sanırım bluetooth üzerinden adsl yi dağıtamadık?Ayrıca windows xp benim bluetooht cihazımı tanımıyor,windowsun kendi bluetooht programı ile taratıyorum hiç bir şey yok,ama nokia pc suite ile kaç gündür dosya atıp dosya alabiliyorum programla ne işse?
  • ALINTIDIR...

""Adsl i Cep Telefonuna Paylaştırma
    Bluetooth dongle ının sana sağladıgı servisler vardır;
    bunlar serial port, network access, dial up networking, active sync, handsfree audio gateway vs. şeklindedir..
    burada senin kullanacagın servis serial port connection.
    my bluetooth places da serial port connection oluştur sonra da telefonunla baglantıya geçmesini sağla.. (serial port ikonunun üzerinde sağ klik ve connect veya start gibi bi komut görüceksin)
    yalnız bu esnada telefonunun bluetooth u başka bi aygıt veya servis tarafından kullanılmamalıdır. buna dikkat!
    baglantı kurulduktan sonra, cep telefonunda internet erişim programını (messenger, mail, browser ya da her ne ise..) açıp, connect komutunu vermek.. gprs, edge, hscsd için senden baglantı seçmeni isteyecektir.. "burada ben tecrübelerime dayanarak; (çünkü öncelikli olarak bu baglantıları deniyo, bulamazsa serial port üzerinden bilgisayarın internet erişimine dahil oluyo. hatta ayrı bi ip numarası bile alıyo) kullanmayacagın bir erişim noktası belirle, ayarlarını kafana göre yap yani baglanmaya çalıştıgında baglanamasın önemli olan bu. bu denemesinden sonra iste bahsettigim serial connection ı deneyecektir ve pc nin internet erişimine dahil olacaktır." bu kadar basit. yeni programlarda artık use active connection, connect through gateway falan seçeneklerini koydular (ör: agile messenger) o zaman bu anlattıgım fake erişim noktası kurmana gerek yok."""

walla ben uygulamadım ama bunu bi forumda gördüm.. buyrun isteyenler denesin.. sonuç: negatif olacak bence:D

• Arkadaşlar bunu deneyen oldu mu acaba ben pda ile denemek istiyorum sanki böyle bir konu görmüştüm ama arıyorum bulamadım henüz...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.