Şimdi Ara

!6F84 için devre istegi(cok basit ama bulamadım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler elimde 16F84 - 628 var ben simdilik 16F84 buldum sadece bunu programlayabilsem yeter varmı devre seması?denizelektronikte gorduydum baktım basıt dedim bende yapayım ..iice ogrenince almayı dusunuyorum obur pic programlıyıcıları..
    bir de bişi soracam proteus 7.2 kullanıyorum bi baktım libraryde eksikler var nasıl onları bulacagım bi yardımcı olurmusunuz?
    mesela gecen 16F84 simulasyonu yapacaktım bi baktım 16F84A var onunda 16 bacagı var..
    Vcc Vdd girişleri yok nasıl yapabilyoruz bu girişleri?

• Vcc Vdd girişleri aslında var proteus ta gozukmuyor o kadar yani 18 bacak var aslinda.
    16f84 ile 16f84a hemen hemen aynı diye biliyorum simülasyonda filan kullanabilirsin.
    Birde ben bu proglayıcı yapmıştım gayet guzel çalışıyor şimdilik işini gorur.
    http://sadandonmez.orgfree.com/projeler/jdmpicprogrammer.php
  • sagolasın hocam bu ii duruyor...bunun için usb com cevirici taksam laptondan da aynı gucu alamazmıyız..
    neyse masaustum de var onlada işimi simdilik goruruz.

şey soracagım bu 16f84A ile 16f84 ile aynı benm bligim de ama heralde prateus 5v ile topragı otomatık mi veriyor.bi aydınlatsan bildigin kutuphne dosyası var mı?
  • Evet toprak ve voltaj otomatik veriliyor. isis te gizli bacakları gösterebiliyorsun aslında ama zaten ares te baskı devresini çizdirirken 18 bacak olarak gelecek merak etme.
    kütüphane dosyası malesef bende yok ama google aratırsan çıkar gibime geliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: atigun216

sagolasın hocam bu ii duruyor...bunun için usb com cevirici taksam laptondan da aynı gucu alamazmıyız..

Maalesef dönüştürücülerle çalışmıyorlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: atigun216

sagolasın hocam bu ii duruyor...bunun için usb com cevirici taksam laptondan da aynı gucu alamazmıyız..

Maalesef dönüştürücülerle çalışmıyorlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.