Şimdi Ara

78000 de aldım 145000 de çıktı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
0
Favori
2.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

malesef artık araç sahipleri bile km düşürmeyi yaptırıyor galericilerinde bir coğu yapıyor

hukuksal acıdan konuyu takip etmek gerek bence

ayıplı mal denebilir sonuçta siz araçı belirli şartlarda belirli km de belirli özellikte olduğu için tercih ettiniz

ama mal aldığınız araç km. si satış öncesi ve anlaşılan zaman içersimdeki şartlarda olmadığını anladınız

TÜDER ile yazışma yapın bence çünkü ortada maddi kazanıma dayanan kayıp var

satıçı sizi kasıtlı olarak kandırmış yalan beyanda bulunmuş kasıt var yani.

hukuki konuda bilgili üyeler daha detaylı bilgi yol yordam tavsiyesinde bulunacaklardır.

birde olayın daha erken cözümü var illegal olarak cözmek orası size bağlı tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gs_KuRTuLuS

Bizde galericiden aldık arabamızı telefonda 58 binde sadece şöför kapısı boyalı ve servis bakımlı olduğunu söylediler.
    Samsundan kalktık Çerkezköye gitttik tabi son ana kadar arabanın dedikleri gibi olmayacağını düşünerek gittim. Galericilere karşı güvenim olmadığı için.

Aldık arabayı servise götürdük ve araba gerçekdende 58 binde servis kayıtları mevcut ve kaportada sadece şöför kapısı boyalı olarak çıktı.
    Hele şükür ülkemde helal süt emmiş bir galerici varmış dedim. :)

'Hepsi' diye genelleme yapmak yanlış ama bu galericilerin % 99'u . . . . . . . . . .

O % 1 lik olanda bizi buldu çok şükür ki.

eger o 58binlik servis kayıdının tarihinide görebildeyseniz ve yakınsa problem yoktur ama eger araç 58000 den sonra özel servislere gittiyse haliyle serviste en son 58binlik olan kalır nasıl siz ögrenebiliyorsanız galericilerde bunu rahatlıkla ögrenip km düşürürken servis kayıtlarıyla çakışmayacak şekilde ayarlayabilirler.
    yani her türlü galeri ve km muhabbeti çok sakat emin olmak çok zor. Sizin durum için demiyorum ama bu şekilde yapanlarda baya bi çok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreamman115 -- 16 Mart 2010; 23:09:07 >

• Aslında alırken 78000 de alındığına dair bir kayıt olsa belki hukuksal bir yol olurdu. Yani siz aracı deviralırken adamın size 78000 de sattığına dair bi kanıt varsa bu size br hukuksal kapı aralar. Ancak bu yoksa çok zor. Ülkem şerefsiz dolmuş ne diyeyim. Yazık günah. Ancak arkadaşlardan birinin söylediği fikir güzel. Çekin arabayı galerinin önüne ve yapıştırın kağıdı. Dursun öyle. Birşey de yapamaz. Ya da en güzelinden temiz bir dayak atacaksınız. Ancak buradaki arkadaşlara tavsiyem 2. el araç alırken kendi aranızda da bir sözleşme kağıdı hazırlamanız. Yani işte aracın özellikleri, kusurları vs yazacak bir kağıt ve sattığım araç bu bu şekildedir şeklinde . Bundan farklı bir durum çıkarsa sorumluluk bana aittir şeklinde. Bu size bir kapı aralar. Ancak siz 3-4 ay sonra demişsiniz ki böyle bir durumda bunun da pek bir faydası kalamaz. Ancak ertesi gün ya da 1 hafta içindeki durumlarda dediğim gibi hukuk yolu açık olur. Ancak en önemlisi ne olursa olsun bir servise götürün aracı. Hoş adamlar artık ilerletti işi. Servis kayıtları olmasa zor anlaşılırdı o durum. Hatta bazıları servisi de alet ediyor ve onlardan da yararlanıyor. Adam senede bir bakıma götürüyor. Mesela araç 1 senede 20000 yaptı adam onu 5-10 bin düşürüyor. Ve servis kayıtlı oluyor. Düşünün artık dolandırıcılığı. Siz de servise gidince sorunsuz aracın kmsi düşük çıkıyor. Ne diyeyim artık 0 dan başkasına güvenemiycez bu gidişle.

• arkadaşlar haliyle araba öyle çıkınca benim içime sinmedi tabi kimin içine sinerki böle bi araba hemen satılığa çıkardım aracı ilanı werdim ve böle böle oldu diyede açıkladım ama ne arayan var ne soran fiyatıda düşürdüğüm halde kimse yüzüne bakmıyo aracın.26000 ne aldım 24000 yazdım bikaç kişi aradı onlarda öldüm pahasına 20000 weriyolar 3 4 hafta falan bekledik en sonunda bizim teyzeoğlu ben alıyım dedi ilk başta ben satmak istemedim arıza masraf çıkarır başına dedim olsun volkswagen nasıl olsa dedi ama 23000 ne baya bi zarar ederek sattım zararın neresinden dönersen kardır derler benim bu olayımı herkez ibret alsın arkadaşlar.bidada 2.el araç almam heralde sırf bu yüzden gittim sıfır araba aldım o korkuyla bidaha öyle çıkar diye....
  • quote:

Orijinalden alıntı: berk984

Bence zamanin varsa arabanin camina kocamna bir kagida DIKKAT 78.000 km diye bu galeriden alindi aslinda 145.000 km imis.
    Sonra da araci galerinin onune parket. Bir sey derse sen de elinden geleni ardina koyma dersin. Bir kac gun boyunca bunu yaparsan ve vazgecmeyecegini hissettirirsen, bir indirim alma sansin olabilir bence.

Eğer dediğini yaparsa adam bu kardeşimizin canını yakabilir.Riskli iş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: byatunga

Aslında alırken 78000 de alındığına dair bir kayıt olsa belki hukuksal bir yol olurdu. Yani siz aracı deviralırken adamın size 78000 de sattığına dair bi kanıt varsa bu size br hukuksal kapı aralar. Ancak bu yoksa çok zor. Ülkem şerefsiz dolmuş ne diyeyim. Yazık günah. Ancak arkadaşlardan birinin söylediği fikir güzel. Çekin arabayı galerinin önüne ve yapıştırın kağıdı. Dursun öyle. Birşey de yapamaz. Ya da en güzelinden temiz bir dayak atacaksınız. Ancak buradaki arkadaşlara tavsiyem 2. el araç alırken kendi aranızda da bir sözleşme kağıdı hazırlamanız. Yani işte aracın özellikleri, kusurları vs yazacak bir kağıt ve sattığım araç bu bu şekildedir şeklinde . Bundan farklı bir durum çıkarsa sorumluluk bana aittir şeklinde. Bu size bir kapı aralar. Ancak siz 3-4 ay sonra demişsiniz ki böyle bir durumda bunun da pek bir faydası kalamaz. Ancak ertesi gün ya da 1 hafta içindeki durumlarda dediğim gibi hukuk yolu açık olur. Ancak en önemlisi ne olursa olsun bir servise götürün aracı. Hoş adamlar artık ilerletti işi. Servis kayıtları olmasa zor anlaşılırdı o durum. Hatta bazıları servisi de alet ediyor ve onlardan da yararlanıyor. Adam senede bir bakıma götürüyor. Mesela araç 1 senede 20000 yaptı adam onu 5-10 bin düşürüyor. Ve servis kayıtlı oluyor. Düşünün artık dolandırıcılığı. Siz de servise gidince sorunsuz aracın kmsi düşük çıkıyor. Ne diyeyim artık 0 dan başkasına güvenemiycez bu gidişle.

insanlar neler yapıyor abi zaten 2.el alcaksan ya tanıdığın olcak yada güvendiğin biri olcak yoksa ne yaptığı belli olmuyo arabaya.ben buraya daha yeni üye oldum böle bişeyler yapılacağını bilseydim hemen yapardım bu konularda bi bilgim yoktu ilk defa duyyorum ilk defa böle bişey başıma geliyo mesela aldığım araç hiç servise gitmemiş olsaydı ben nerden bilebilirdimki bu kmyi güven diye bişey kalmamış

• quote:

Orijinalden alıntı: ssmuho

quote:

Orijinalden alıntı: berk984

Bence zamanin varsa arabanin camina kocamna bir kagida DIKKAT 78.000 km diye bu galeriden alindi aslinda 145.000 km imis.
    Sonra da araci galerinin onune parket. Bir sey derse sen de elinden geleni ardina koyma dersin. Bir kac gun boyunca bunu yaparsan ve vazgecmeyecegini hissettirirsen, bir indirim alma sansin olabilir bence.

Eğer dediğini yaparsa adam bu kardeşimizin canını yakabilir.Riskli iş.

hayır öle bişey yapamazda arabaya bişey yapabilir ben şimdi arabayı oraya çeksem 24 saat başında durmam lazım benim işim war gücüm war hatta adamı aradıktan sonra yanına gitcektim azını burnunu kıracaktım şerefsizin babam dur dedi haklıyken haksız duruma düşersin boşwer bırak allahından bulsun dedi.inşallah kimsenin başına böyle bişey gelmez herkez dikkat etsin..

• Aracı 78.000 km'de aldığınızı kanıtlayabilecek durumda iseniz (tanıkla değil, belge ile) hiç durmayın ve tüketici mahkemesine gidin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreamman115

quote:

Orijinalden alıntı: Gs_KuRTuLuS

Bizde galericiden aldık arabamızı telefonda 58 binde sadece şöför kapısı boyalı ve servis bakımlı olduğunu söylediler.
    Samsundan kalktık Çerkezköye gitttik tabi son ana kadar arabanın dedikleri gibi olmayacağını düşünerek gittim. Galericilere karşı güvenim olmadığı için.

Aldık arabayı servise götürdük ve araba gerçekdende 58 binde servis kayıtları mevcut ve kaportada sadece şöför kapısı boyalı olarak çıktı.
    Hele şükür ülkemde helal süt emmiş bir galerici varmış dedim. :)

'Hepsi' diye genelleme yapmak yanlış ama bu galericilerin % 99'u . . . . . . . . . .

O % 1 lik olanda bizi buldu çok şükür ki.

eger o 58binlik servis kayıdının tarihinide görebildeyseniz ve yakınsa problem yoktur ama eger araç 58000 den sonra özel servislere gittiyse haliyle serviste en son 58binlik olan kalır nasıl siz ögrenebiliyorsanız galericilerde bunu rahatlıkla ögrenip km düşürürken servis kayıtlarıyla çakışmayacak şekilde ayarlayabilirler.
    yani her türlü galeri ve km muhabbeti çok sakat emin olmak çok zor. Sizin durum için demiyorum ama bu şekilde yapanlarda baya bi çok

evet 58binin öncesi varmıydı ona dikkat ettinizmi?eğer benim aldığım adamda 78bine kadar servise getiripte sonralarında getirmeseydi serviste kayıt falan olmazdı anlayamazdık kaç kmdeyse onun öncelerine ve tarihlerine dikkat edin

• quote:

Orijinalden alıntı: Polemik

Aracı 78.000 km'de aldığınızı kanıtlayabilecek durumda iseniz (tanıkla değil, belge ile) hiç durmayın ve tüketici mahkemesine gidin.

malesef öyle bi belge yok işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: efecan06

quote:

Aracı 78.000 km'de aldığınızı kanıtlayabilecek durumda iseniz (tanıkla değil, belge ile) hiç durmayın ve tüketici mahkemesine gidin.

Aslında, araç satın alırken ufak da olsa bir sözleşme yapmak şart ve farz.

Sözleşmeye aracın genel durumunu, boyalı-değişen parçalarının ne olduğunu ve kaç kilometrede olduğunu yazıp alıcı ve satıcı imzalarsa, bu tip sahtekarlıklar azalır.
  • mahkeme öyle birşeyi kabul ederse neden olmasın ama anlarsan ne yaptığını anlamassan öyle gidecek
  • Arkadaşım Okudum Ve Çok Üzüldüm... Sanmıyorum Artık Bu SAatten Sonra Bişey Yapabilesin... Çevren Genişse Çek İti ARabaya Hemde Sana Sattıgı Arabaya Götür Bi yere Bir Temiz DAyak Çek.. Ha Fazla Çevrem Yok Diyorsan Çık Ankara Bul 4-5 Tinerci Veya Sarhoş Ver Rakı Tiner PArasını Hem Dükkanı İndirirler Hemde Adamı... En Güzeli Bunlar Anca Bunlar Yakışır O Şerefsize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @desertrain@ -- 17 Mart 2010; 0:39:10 >
  • İnsanları 2. elden ciddi ciddi soğutuyorlar yahu, bundan sona 2.el araba çok zor alırım...
  • bu konuya yazmak istediğim yorumla en az 30 gün ceza alırım.o yüzden geçmiş olsun kardeş diyip kapatıyorum
  • tekrardan geçmiş olsun.
    en iyisi 0 almak tabii ki,ya da bildiğin bir aracı almak.
    Böyle sahtekarlar piyasada olduğu sürece insan herkese şüpheyle bakıyor.
  • efecan06 , geçmiş olsun diyorum,

efecan06 araça baktığınızda 148.000 binde olsaydı acaba yine alırmıydınız ?
    araç temiz ve bakımlıymış,

galericilerde hemen satılsın diye böyle bir yola başvuruyorlar,

o bir sey değilde böyle bir durumun sonradan ögrenmekte insana koyuyor açıkcası,

satıcı aslında söylemesi gerekliydi km düşürdük diye ona göre bakımlarını
    yaptırmak gerekli belli km lerde değişen parçalar olacagından triger seti vb. gibi

tekrardan çok geçmiş olsun,
  • Böyle bir olayda benim başıma geldi.istanbulda bir galeriden 72000 km boyasız darbesiz bir hyundai araç aldım.Bayram arefesi olduğundan normal bi serviste sadece boya durumununa ve genel durumuna baktırdım.tamirci iyi dedi.aldım bende.sonra memlekete gittim ve giderken araba ilk çalıştıktan bir kaç dakika sonra stop etmeye başladı.neyse biraz uğraştıktan sonra yola devam ettim.Memkette tanıdık bi hyundai yetkili servisi vardı gidince hemen orda aldım soluğu.aracın kayıtlarına bakayım dedi önce 1 sene önce 120bin bakımına girmiş dedi ve ben aynen şok oldum.döner dönmez galericinin yanında aldım soluğu.galericinin bana söylediği bende 72000 km diye aldım oldu.biraz tartıştık falan ama yapacak fazla bişey yoktu.üzerimede henüz almamıştım şansa.hemen ilan verip sattım.o bana ders oldu araç almadan önce mutlaka expertiz raporu alıyorum.herkese tavsiyem ekspertiz raporu almadın 2, el araç almayın.
  • Geçmiş olsun arkadaşım.Anlattığın durumu yaşayan binlerce insan var artık kilometre düşürme olayı sıradan bir hal aldı.100000 kilometre psikolojisi bizim millette olduğu sürece bu devran böyle döner.Hemen hemen tüm galericiler bu işi yapıyor,hiçmi düzgün araç satmıyorlar illaki satıyorlardır ama bu yöntemle ekmek kazanmak artık insanları rahatsız etmiyor.Ben bu forumda senin durumunda olan ve mesaj yazan bir çok kişi gördüm ama hiçbir zaman burda yazılanlara itiraz eden, ben galericiyim hiç bir şekilde kilometre düşürme olayına girmedim girmem de diyen bir tek galerici çıkmadı.Çıksada bu oran % 1'i geçmez.Yani işler rayına oturmuş tıkır tıkır yürüyor.2.elde çok çok dikkatli olunmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: efecan06

quote:

computeste sokmustum demişsiniz onun cıktısında o anki km si yazması lazım elinizdeyse
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.