Şimdi Ara

78000 de aldım 145000 de çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
0
Favori
2.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar geçtiğimiz yaz volkswagen golf 5 kasa 1.6 FSI almıştım araç 2006 model 78000 de adamla buluştuk arabaya baktım çok temiz biraz sürdüm araç baya güzel hiç 78000 gibi gözükmüyor tık yoktu baya temiz kullanmış adamla anlaştık 26000 tl ye ben servise götürmek istiyodum babam gerek yok dedi computeste götürdük bişey çıkmadı 1 2 ay kullandık bujilerden biri bozuldu volkswagen servisten biri geldi yaptı araç bilgilerini aldı gitti ertesi gün beni aradı aracınız 78000 de demiştiniz ama burda 145000 de kayıtlı gözüküyor haberiniz olsun dedi kapattı tabi hemen aldığımız adamın nosunu 118 den aradım buldum galerici çıktı bana müteatim demişti anlıcanız dolandırıcı çıktı ............ seni mahkemeye werecem dedim elinden geleni ardına koyma dedi aracı aldık artık bişey yapamazdım benim size sorum km nasıl düşürüyolar birde birşey yapabilirmiydim adama....

• Siliyimde şimdi gider biri alır ebaydan okur yazıyı yapar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !KO -- 16 Mart 2010; 15:53:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: !KO

Siliyimde şimdi gider biri alır ebaydan okur yazıyı yapar
    Adilikten başka bir şey değil,ülkemizde maalesef cezası yok diye biliyorum.
    Avrupa'da olsa cesaret ister yapmaya.
    Böyle tiplerin yüzünden gerçekten km'si düşük olan araçların adı da kötüye çıkıyor.
    Geçen yaz pazara çıkardım arabamı,abartısız her 3 kişiden 2 si km orjinal mi diye soruyor.
    Meğerse millet boşuna sormuyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: glf26

Böyle tiplerin yüzünden gerçekten km'si düşük olan araçların adı da kötüye çıkıyor.
    Geçen yaz pazara çıkardım arabamı,abartısız her 3 kişiden 2 si km orjinal mi diye soruyor.

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun
  • quote:

Aracın ecusuna OBD2 den diagnostic kablo ile bağlanır
    Kablonun usb girişi laptopa bağlanır
    Program açılır (Vag Tacho)

Kablo budur

Program budur

Change mileage denir

Sizin aracınızdan yola çıkarak şöyle bir menü gelir

Current Mileage 145000

New Mileage
    78000

Ve 78000km bir aracınız oldu

Bu yapılan işleme halk arasında şerefsizlik dolandırcılık üçkağıtçılık gibi terimler verilmiştir :)

Edit : Normalde programın amacı hataları düzeltmektir :) Tamir içindir kötü yönde kullanımı suçtur :)

çook güzel bi anlatım yapmışınız elinize sağlık ama bunun yani böle şerefsizlik yapanların km düşürdüğünü nasıl anlayabiliriz anlama yolu yokmu 2.el araç alırken belki km si düşürülmüştür diye hep tedirginmi olcaz?birde bunu servisten başka herkez yapamaz heralde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~mtnsyn~ -- 16 Mart 2010; 17:37:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: glf26

yaw bizim milletimiz üçkağıtcılıkla uğraşıyo şuna bak daha bir arabamız motorumuz yok ne durumdayız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quadrifoglio

Geçmiş olsun

eywallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~mtnsyn~

quote:

Orijinalden alıntı: Quadrifoglio

Geçmiş olsun

eywallah

Alıntıları Göster
    KARDEŞ O GALERİ KİM BİLELİM Kİ BULAŞMAYALIM
  • quote:

Orijinalden alıntı: efecan06

quote:

XXX

çook güzel bi anlatım yapmışınız elinize sağlık ama bunun yani böle şerefsizlik yapanların km düşürdüğünü nasıl anlayabiliriz anlama yolu yokmu 2.el araç alırken belki km si düşürülmüştür diye hep tedirginmi olcaz?birde bunu servisten başka herkez yapamaz heralde...

Anlama yolu biyerden çıplak gözle anlayamazsınız
    Ya km düşürülmüş araca binip dersinizki bu araba hiçte o kmdeki gibi değil
    Ya servis kayıtlarına bakarsınız orda gerçek kmsi yazar
    Yada gene servisten teste sokarsınız orda çıkar ( Bundan emin değilim tahminim ecu km bilgisini sadece biryere yazmaz farklı yerlere yazabilir testte gözükebilir )

Herkes yapar hocam ebayda 20 $ gibi fiyatlara alınabilcek bir kablo ve software

Ama her alan OBDII girişini bulabilir mi bulursa cesaret edip yapabilirmi bilemem :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !KO -- 16 Mart 2010; 15:45:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nihayet

adamın adı hasan hüseyin eşref oto ANKARA
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nihayet

adamın adı hasan hüseyin eşref oto ANKARA

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun,ne yazık ki galericiler böyle ülkemizde.70.000 deki Megane ın km orjinal mi diye sorduğumda "ee şey heralde öyledir"demişti,anlamıştım.Galeriden araç alınmaz diye boşa demiyorlar,galeriye temiz araba düşmez diye de..Haklılar,araç temiz olsa,km düşük olsa neden galeriye öldüm fiyatına bıraksın..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: efecan06

quote:

XXX

Anlama yolu biyerden çıplak gözle anlayamazsınız
    Ya km düşürülmüş araca binip dersinizki bu araba hiçte o kmdeki gibi değil
    Ya servis kayıtlarına bakarsınız orda gerçek kmsi yazar
    Yada gene servisten teste sokarsınız orda çıkar ( Bundan emin değilim tahminim ecu km bilgisini sadece biryere yazmaz farklı yerlere yazabilir testte gözükebilir )

Herkes yapar hocam ebayda 20 $ gibi fiyatlara alınabilcek bir kablo ve software

Ama her alan OBDII girişini bulabilir mi bulursa cesaret edip yapabilirmi bilemem :)

bindim sürdüm hiç belli değildi araç 78000 ni bırak sanki 30000 deydi bakımlarını hiç aksatmadığı için öle diri kalmış gibi geliyor bana bide 0 hata kaza boya yoktu içini döşemeleri görsen sanki 0 araç dersin öle bi araçtı

• quote:

Orijinalden alıntı: dranov

Geçmiş olsun,ne yazık ki galericiler böyle ülkemizde.70.000 deki Megane ın km orjinal mi diye sorduğumda "ee şey heralde öyledir"demişti,anlamıştım.Galeriden araç alınmaz diye boşa demiyorlar,galeriye temiz araba düşmez diye de..Haklılar,araç temiz olsa,km düşük olsa neden galeriye öldüm fiyatına bıraksın..

haklısın kardeş katılıyorum
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Hukuki olarak yapılacak birşeyler yokmu acaba, hukukçu arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim...

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Bu durum artık basit bir sahtecilikten çıkmış, resmen nitelikli dolandırıcılık halini almış.
    Eğer suç olarak tanımı yapılmaz ve cezai müeyyyidesi konulmazsa daha çok insanın canı yanar.

Ama yakında konuyla ilgili düzenlemelerin yapılacağını düşünüyorum.
    (Bildiğim kadarıyla İngiltere'de bu durumun cezai yaptırımı vardı)

• quote:

Orijinalden alıntı: Fox913

Bu durum artık basit bir sahtecilikten çıkmış, resmen nitelikli dolandırıcılık halini almış.
    Eğer suç olarak tanımı yapılmaz ve cezai müeyyyidesi konulmazsa daha çok insanın canı yanar.

Ama yakında konuyla ilgili düzenlemelerin yapılacağını düşünüyorum.
    (Bildiğim kadarıyla İngiltere'de bu durumun cezai yaptırımı vardı)

Alıntıları Göster
    bunu yapan galericiler zaten başka kimsenin yapacağını sanmıyorum yada aracını tamirciye götürür orda yaptırır bizim ülkemizdede bi cezai işlem uygulanırsa iyi olur

• quote:

bunu yapan galericiler zaten başka kimsenin yapacağını sanmıyorum yada aracını tamirciye götürür orda yaptırır bizim ülkemizdede bi cezai işlem uygulanırsa iyi olur

Alıntıları Göster
    Quadrifoglio kardeşim,şu galericilerden gına geldi artık,iyice uyuz oldum bunlara.İzin verseniz de şu yukarıdaki galericiye bir sövüp sayayım.
    Bu arada geç de olsa tebriklerimi sunarım,terfiniz için.Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: matem@tiqçi

Quadrifoglio kardeşim,şu galericilerden gına geldi artık,iyice uyuz oldum bunlara.İzin verseniz de şu yukarıdaki galericiye bir sövüp sayayım.
    Bu arada geç de olsa tebriklerimi sunarım,terfiniz için.Saygılar...

Alıntıları Göster
    bu konu ile ilgili forumda bir kaç hukukçu arkadaşın verdiği bilgiler var ayıplı mal satmaktan dava açabiliyorsun diye hatta parasını geri alanlar falanda var bir araştır istersen.

Bu arada geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Müşavir75

bu konu ile ilgili forumda bir kaç hukukçu arkadaşın verdiği bilgiler var ayıplı mal satmaktan dava açabiliyorsun diye hatta parasını geri alanlar falanda var bir araştır istersen.

Bu arada geçmiş olsun

Alıntıları Göster
    Bizde galericiden aldık arabamızı telefonda 58 binde sadece şöför kapısı boyalı ve servis bakımlı olduğunu söylediler.
    Samsundan kalktık Çerkezköye gitttik tabi son ana kadar arabanın dedikleri gibi olmayacağını düşünerek gittim. Galericilere karşı güvenim olmadığı için.

Aldık arabayı servise götürdük ve araba gerçekdende 58 binde servis kayıtları mevcut ve kaportada sadece şöför kapısı boyalı olarak çıktı.
    Hele şükür ülkemde helal süt emmiş bir galerici varmış dedim. :)

'Hepsi' diye genelleme yapmak yanlış ama bu galericilerin % 99'u . . . . . . . . . .

O % 1 lik olanda bizi buldu çok şükür ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gs_KuRTuLuS

Bizde galericiden aldık arabamızı telefonda 58 binde sadece şöför kapısı boyalı ve servis bakımlı olduğunu söylediler.
    Samsundan kalktık Çerkezköye gitttik tabi son ana kadar arabanın dedikleri gibi olmayacağını düşünerek gittim. Galericilere karşı güvenim olmadığı için.

Aldık arabayı servise götürdük ve araba gerçekdende 58 binde servis kayıtları mevcut ve kaportada sadece şöför kapısı boyalı olarak çıktı.
    Hele şükür ülkemde helal süt emmiş bir galerici varmış dedim. :)

'Hepsi' diye genelleme yapmak yanlış ama bu galericilerin % 99'u . . . . . . . . . .

O % 1 lik olanda bizi buldu çok şükür ki.

Alıntıları Göster
    Bence zamanin varsa arabanin camina kocamna bir kagida DIKKAT 78.000 km diye bu galeriden alindi aslinda 145.000 km imis.
    Sonra da araci galerinin onune parket. Bir sey derse sen de elinden geleni ardina koyma dersin. Bir kac gun boyunca bunu yaparsan ve vazgecmeyecegini hissettirirsen, bir indirim alma sansin olabilir bence.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.