Şimdi Ara

8800 GTS SLI reset sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar sistem q6600 4gb ram asus striker extreme anakart zotac 8800 gts-sparkle 8800 gts sli. sistem de resetlenme yada bazen kilitlenme sorunu var. ilk zamanlarda video izlerken kilitlenme yapiordu simdiler herhangi bir anda yapabilior bazen windows acilirken bile yaptigi oluor. everestten baktim 62.92.16.00.00 iken digeri 62.92.16.00.26. acaba bu bir cakisma yada uyumsuzluga neden oluyo olabilirmi. bu arada psu yeterli olmasi lazim 700watt tagan takisi sisteme. ne olabilirki bunun nedeni...ben ekran kartlarindan supheleniorum ancak. surucu 177.85 kurulu.

• Asus Striker Extreme’in arkasında ışıklı bir LCD ekran var. Bu sayede çeşitli bölgelerin sıcaklığını, fanların dönüş hızını ve olası sistem hatalarını izleyebilmeniz mümkün. İki eran kartıyla oluşturduğunuz sistemin CrossFire function ayarlarına bakabilirsiniz, biosta veya driver'de bazı ayarları tam olmayabilir.

Sistem Özellikleri > Gelişmiş > Başlangıç ve Kurtarma bölümünden "Otomatik olarak yeniden başla" kutusunu boşaltın. Böylece resetlenme yada kilitlenme sonucu bir hata kodu varsa görebilirsiniz.

8800 GTS SLI reset sorunu

AntiCrash donmalara mavi ekran sorunlarına engel olabilir. Bir program deneyebilirsiniz.
    http://forum.donanimhaber.com/m_13757953/tm.htm

• yardimin icin tesekkurler...ayrica zaman zaman mavi ekran da olusuyor sanirim "exception_machine_check" gibi bir seyler yaziyordu...ama tam emin degilim. aslinda sorunun direk ekran kartlarindan kaynaklandigindan da emin degilim. oncek sisteme gore q6600 ve sparkle 8800gts ilave ettim. ondan sonra stabil kullanamadim. birde tek tek ekran kartlarini deneyip anlamayaca calisacam. bakalim sorun devam edecek mi?
  • 2 kartın da bios sürümü aynı olması gerekir diye biliyorum. sen zotacın kine sparkle biosu at yada dierne zotac biosu at öyle dene. forumda bi arkadaş böle halletmişti sorunu
  • sparkleye zotac biosu at daha iyi olur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.