Şimdi Ara

9600GT 1024MB CALL OF DUTY 2DEKİ PERFORMANS? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: DEATH71

tek çekirdek 3.0ghz +9600gt=1280*1024 full ayarlar 90 fpsden fazla alıyordum..

Anlık olarak alınabilir. Hatta havaya bakınca benim 400 fps'yi gördüğüm yerler bile vardı.

Ama ben ortalamadan bahsediyorum. Sade bir ortamda 90 alıp, çatışma esnasında elimde sniper ile 20 fps alacaksam o 90 fps'nin ne anlamı kalır.
  • 1152 x 864 (32 BİT ) (60Hz yazio ) 17 ekran PHILIPS ////// dxdiagdan baktım dogru sanırım ..
  • 195 TL lik 4770 e yonel.
    veya
    9600gt dp var 150 lira ama bazilari fani 2pin oldugu icin ayar yapilamadigindan sikayet ediyodu, bazilari ise memnun....
  • quote:

Orijinalden alıntı: SchLagzeug3

9800GT 1024MB 256 BİT 170 TL ...

9600GT mi alıcaxın 9800Gt mi ?

Gerçi bu 2 kart'ta systemin + 17'' monitöre cuk die oturur, hatta 9800gt olursa 17'' monitör'le taşabilir bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DhanTE -- 13 Ekim 2009; 18:20:34 >
  • Beyler simdi konu baya tartısma oldu 9600GT iyi mi kötü mü onu söleyin özelliklerimi 2-3kez saydım birazdan gene başlar ekran kartı tavsiyeleri kafam sisio o yüzden direk bu karta yöneldim kendinizce bilgi verin yeterli benim icin yoksa yani sonucta bilgisayar candan kıymetlimi cokta fazla tartısmaya gerek yok dimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: SchLagzeug3

Beyler simdi konu baya tartısma oldu 9600GT iyi mi kötü mü onu söleyin özelliklerimi 2-3kez saydım birazdan gene başlar ekran kartı tavsiyeleri kafam sisio o yüzden direk bu karta yöneldim kendinizce bilgi verin yeterli benim icin yoksa yani sonucta bilgisayar candan kıymetlimi cokta fazla tartısmaya gerek yok dimi

O zaman fps yi, vırtı zırtı düşünme, al 9600GT yi hayrını gör. Güzel karttır, çoğu oyunu yüksek ayarlarda oynatır. Gerisini boşver.

• Buarada işlemcinin tam modeli nedir? Çift çekirdek demişsin ama Pentium D ise 9600gt'yi bile tam performansında kullanamazsın. Eğer modeli bilmiyorsan, bilgisayarım simgesini sağ tıkla özelliklerden bak. Bir de ram yetersiz. En az 2 GB yap.
  • Bende onu anlatmaya calisiyorum 9600GT almayı düşünüorm fps konusuna gelince başım şimdiden agrımaya başladı oyun nede olsa fazla tartısmaya gerek bile yok dimi bn o lafı lafın gelişi söledim ..
  • Pentium D
  • bu coz de yani 1024.768 de gtx 295 de koy işlemci limiti olursa fps sabit kalır..

bu yuzden e5200 felan al o.c ile 3.0ghz ustune aşırt..

yanına da 9800gt koyarsın

ram 2gb olmalı en az ama

butun oyunları full oynarsın..
  • mamad cok ekran kartı denemiş gibi bi halin var para bol heralde
  • öle 9800gt zotac koy demekle olmuo al demeklede olmuo bunun güc kaynagı var uymassa olmuo ekran kartı yükseltmen filan lasım bunların hepsi para sölemekle olmuoki her sölenenide alsaydım suanda parasızlıktan ac kalırdık dimi
  • Evet çok ekran kartı denediğim doğru ancak para bol değil. F/P takılırım ben. Şuan kullandığım kart da 8800gs'tir. Son dönemde derslerden ve yeni serileri beklememden dolayı pek kart değiştirmedim. Ancak Geçen sene ve önceki senelerde çıkan kartların durumlarını büyük ölçüde bilirim.

Şimdi senin sisteme dönelim. İşlemcin Pentium D yani mimari eski. Artık oyunlarda yeterli performans sunmayan bir mimari. Ancak pentium'un son serisi olması yönünden avantajlı. Pentium 4 HT işlemci kullanmış biri olarak diyebilirim ki işlemcin x800xt gibi bir karta bile bazı durumlarda darboğaz yapabilecek bir yapıya sahip. x800xt dediğim kart çok eskidir. Performansı 8600gt seviyesindedir. Senin işlemcinin biraz daha iyi olduğunu düşünürsek 8600gt seviyesindeki bir kartta sorun yaşamazsın. Ancak 9600gt'nin gücünü 8600gt X2 olarak özetleyebiliriz. Yani 9600gt'de her türlü sorun yaşayacaksın. İşlemcinin durumu bu.

Diğer bir konu ise ram durumu. Sisteminde 1 GB ram olduğunu söylemişsin. 1 GB ram şuan için kesinlikle yetersiz. O ram'in yanına 1 GB daha koyup çok daha iyi bir performans almak mümkün. En azından oyunlarda sinir bozucu takılmalar olmaz. Tabi 2 GB ram şuan için yeterli sayılabilir. İlerisi için benim düşüncem 6 GB'lık bir kit olur. Her neyse... Ram fiyatları yüksek değil. Anakartının Pci-e slotu taşıdığını ve ddr2 bellek uyumlu olduğunu zannediyorum. Yoksa burada boşuna konuşuyor oluruz. DDR2 belleklerin fiyatları uygun. 1 GB Veritech ram'i (garantili) geçen sene 20 liraya satmıştım. 2 GB'ı bile şimdi 25-30 liraya bulunur. Ram'in de durumu bu.

En önemli hususlardan birine geldik: Güç kaynağı (PSU). 9600gt'li c2d işlemcili normal bir sistem 180w civarı bir güç tüketmekte ancak tepe noktası değişebilir. Ayrıca sisteme fazladan takılan fan, usb araçları, harddisk, cd-rom, dvd-rom, pcı slotu kullanan kartlar vb. donanımlar da çekilen gücü artıracaktır. Genel olarak yeni donanımlar +12V hattını kullanırlar. Buna bağlı olarak güç kaynağındaki en önemli hat +12V hattıdır. Bu hat üzerinden kaç Amper'lik bir güç sağladığı önemlidir. Açıkcası 9600gt'li bir sistemde tavsiyem +12-->17 ve üstüdür. Tabi +12V hattı sanal olarak ayrıştırılmış olabilir. Güç kaynağı üzerinde bu durum belirtilir ve birden çok +12V hattı ve bunlardan sağlanan amper değeri yazar. +12V hattı ile 200watt ve üzeri güç sağlayan bir psu sistem için yeterli olur. 350w bir güç kaynağı rahat yeter. Tabi öncelikli koşul +12V hattı ile elde edilen güç! Güç kaynağını bilmediğim için (yazdıysan yukarıda görmedim) bunları yazdım, bilgin olsun. Güç kaynağını da hallettik.

Şimdi ekran kartına dönelim. İşlemcinin yetersiz olduğundan bahsettim. Bu durumda benim önerim bütçenin fazla olmadığını ve kullanacağın çözünürlüğün 1024x768 olduğunu göz önüne alarak GDDR3(!) bellekli hd4650 olur. Fiyatı 9600gt'den düşüktür. Performansı da öyle. Ancak oc ile rahatlıkla bir üst seviye olan hd4670'i yakalayabilir, hatta geçebilir. Bu durumu daha iyi anlayabilmen için inceleme olarak:http://www.pclabs.com.tr/2008/12/07/100-dolar-altinda-ati-istilasi-radeon-hd-4650-incelemesi/ . Tabi "9600gt alacağım ben!" dersen ona da lafım yok. Ancak gücünü tam olarak gösteremeyeceğine emin ol. Yok ben Physx, Cuda istiyorum!" diyorsan buyur al 9600gt'yi. Sonuçta 9600gt iyi bir kart. Ancak bir de güç tüketimi konusuna bakmak gerekir. hd4650 ve hd4670 çok iyi güç tüketim değerlerine sahiplerdir. Ek güç kablosu istemezler, çok az güç tüketirler. Eğer güç kaynağın iyi değilse 9600gt için bir de güç kaynağı alman gerekecektir büyük ihtimalle. hd4650 ve hd4670 için çok iyi bir güç kaynağı gerekmez. Daha mütavazi kartlardır kendileri. hd4650 almayı düşünürsen dikkat etmen gereken husus bellek türüdür. hd4650'lerin çoğunda ddr2 bellek kullanılır. Onlar pek işe yaramaz. Sana gereken gddr3 bellekli performansı daha yüksek olan modellerdir. Ayrıca daha iyi oc olduklarını da söyleyebilirim. hd4670'in biraz üstüne çıkarıp gül gibi kullanılabilir. Şuan piyasada olsa ve güç kaynağının da iyi olduğunu bilsem sana tek önerim benim de kullandığım Asus 8800gs olurdu. 9600gt seviyesinde performansı 110 liraya alma şansın olurdu. Ama şuan hiçbir yerde görünmüyor. Ankara'daysan satabilirim sana.

Öneriler ve uyarılar sonucunda alacağın kartı sen belirle. Ancak öyle bir sisteme çok yüklenmeye gerek yok. Bilgisayar dünyası büyük bir dönüşüm içinde şu sıralar. İdarelik donanımlar işini görecektir. Hadi kolay gelsin.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.