Şimdi Ara

9600GT 1024MB CALL OF DUTY 2DEKİ PERFORMANS?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler ben xfire da oynuorm 9600GT 1024MB 256BİT kartını alıcamda acaba 250 fps verirmi ? pc özelliklerim

2.66 Ghz İşlemci

1GB RAM

CİFT CEKİRDEK

yorumlarını bekliormmmm....

• quote:

Orijinalden alıntı: SchLagzeug3

Beyler ben xfire da oynuorm 9600GT 1024MB 256BİT kartını alıcamda acaba 250 fps verirmi ? pc özelliklerim

2.66 Ghz İşlemci

1GB RAM

CİFT CEKİRDEK

ne yaptın arkadaşım iddiayamı girdin 250 fps alırım diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: miharbi17

quote:

Beyler ben xfire da oynuorm 9600GT 1024MB 256BİT kartını alıcamda acaba 250 fps verirmi ? pc özelliklerim

2.66 Ghz İşlemci

1GB RAM

CİFT CEKİRDEK

ne yaptın arkadaşım iddiayamı girdin 250 fps alırım diye
    yok hayır almam icin o yüzden alıyorum hemde mw2 icin
  • 250 fps alınca bunun sana bir getirisi olacağını mı zannediyorsun? Eğer öyle bir fikrin varsa benden duy 250 fps'yi göremezsin. Kullandığın monitörün sunduğu değerde fps görürsün. Ha kart gösterir mi, olabilir. Ancak senin gözün 60 fps'den yukarısını zaten algılamayacaktır. Ki monitörün yenileme hızı da büyük ihtimal 60 veya 70 hertz olduğuna göre sorun yok.

Diğer bir konu da CoD2'nin optimizasyon sorunu. Açıkcası o oyunda dx9 modu açılınca 100fps bile görmek hayaldir, 9600gt gibi bir kart için en azından. Genel olarak 70-80 fps ile oynanır ki zaten bu değer mükemmel oyun deneyimi sunar. Ancak oyun gereğinden fazla kasmaktadır. Ayrıca ilginç şekilde CoD2'de sli modunu aktif ettiğimizde, c2d işlemci kullanıyorsak, fps'de artış olmaktadır. Yani oyun motoru sorunlu.

Size tavsiyem 9600gt almak istiyorsanız alın. Ancak dikkat edin ddr2 bellekli olmasın. Birçok 1GB 9600gt'de ddr2 bellek kullanılıyor ki bu durum kartın performansını oldukça düşürüyor. 512MB olsun gddr3 olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: mamad

250 fps alınca bunun sana bir getirisi olacağını mı zannediyorsun? Eğer öyle bir fikrin varsa benden duy 250 fps'yi göremezsin. Kullandığın monitörün sunduğu değerde fps görürsün. Ha kart gösterir mi, olabilir. Ancak senin gözün 60 fps'den yukarısını zaten algılamayacaktır. Ki monitörün yenileme hızı da büyük ihtimal 60 veya 70 hertz olduğuna göre sorun yok.

Diğer bir konu da CoD2'nin optimizasyon sorunu. Açıkcası o oyunda dx9 modu açılınca 100fps bile görmek hayaldir, 9600gt gibi bir kart için en azından. Genel olarak 70-80 fps ile oynanır ki zaten bu değer mükemmel oyun deneyimi sunar. Ancak oyun gereğinden fazla kasmaktadır. Ayrıca ilginç şekilde CoD2'de sli modunu aktif ettiğimizde, c2d işlemci kullanıyorsak, fps'de artış olmaktadır. Yani oyun motoru sorunlu.

Size tavsiyem 9600gt almak istiyorsanız alın. Ancak dikkat edin ddr2 bellekli olmasın. Birçok 1GB 9600gt'de ddr2 bellek kullanılıyor ki bu durum kartın performansını oldukça düşürüyor. 512MB olsun gddr3 olsun.
    dx9 da o kart 70 fps mi alio emin misin benim kendi ekran kartim x1550 asus dx9 50 fps aliyo nedense

• quote:

dx9 da o kart 70 fps mi alio emin misin benim kendi ekran kartim x1550 asus dx9 50 fps aliyo nedense

Peki ayarlar ne durumda? Yalnızca dx9 api'sini açmakla bitmiyor iş. Tüm görüntü ayarlarını sona getirip üstüne bir de 4x AA ve AF açın. Bakalım performans ne durumda?
  • quote:

quote:

Peki ayarlar ne durumda? Yalnızca dx9 api'sini açmakla bitmiyor iş. Tüm görüntü ayarlarını sona getirip üstüne bir de 4x AA ve AF açın. Bakalım performans ne durumda?

Alıntıları Göster
    1024 x 800 4x te oynuorm bu elimdeki kartla

• quote:

Anlatamadım sanırım. Görüntü özellikleri derken, karakterlerin ve çevrenin doku kalitesi, ışık kalitesi, gölgeler ve yüksek çözünürlük. Bunların üstüne AA ve AF açın yine ortalama 50 fps alıyorsanız zaten o karttan 9600gt'ye geçmenize gerek yok demektir.

Tabi bu durumda bilgisayar dünyasının selameti için sizden ekran görüntüsü istemek durumunda kalacağım.
  • quote:

quote:

Anlatamadım sanırım. Görüntü özellikleri derken, karakterlerin ve çevrenin doku kalitesi, ışık kalitesi, gölgeler ve yüksek çözünürlük. Bunların üstüne AA ve AF açın yine ortalama 50 fps alıyorsanız zaten o karttan 9600gt'ye geçmenize gerek yok demektir.

Tabi bu durumda bilgisayar dünyasının selameti için sizden ekran görüntüsü istemek durumunda kalacağım.

Alıntıları Göster
    Benim yasim 18 cogu arkadasima ve abilerime sordum zaman toplasan 10kisi filan 10dan en azindan 7si alirsin dedi 3üde sen gene bilgisayarcilara sor dedi ve ben bu karti sadece cod2 deil cikcak olan mw2 icinde alcam suanda oynadim oyunlar arasında cod2 ve cod4 oldugu icin alcam kartla fps kıyastırdım hepsi bu..

• quote:

quote:

O görüntüyü bende merak ettim şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 13 Ekim 2009; 17:55:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    O sordun görünteleri bi tamamen sakince sölermisin

• quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    mamad in soyledikleri dogru, 1280x1024 de oynuyosan monitorunun o cozunurlukteki frekansi senin tepe noktan.

• quote:

Orijinalden alıntı: caneker

mamad in soyledikleri dogru, 1280x1024 de oynuyosan monitorunun o cozunurlukteki frekansi senin tepe noktan.

Alıntıları Göster
    Nası yani beyler fazla anlamiorm monitör filan tam acıklama yapsanız 17 philips monitör rezil etceniz beni
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Benim yasim 18 cogu arkadasima ve abilerime sordum zaman toplasan 10kisi filan 10dan en azindan 7si alirsin dedi 3üde sen gene bilgisayarcilara sor dedi ve ben bu karti sadece cod2 deil cikcak olan mw2 icinde alcam suanda oynadim oyunlar arasında cod2 ve cod4 oldugu icin alcam kartla fps kıyastırdım hepsi bu..

9600gt CoD2 ve CoD4 için çok iyi bir karttır. Orada sorun yok. Çünkü o kartı bizzat o oyunlarda denedim. Hem de ayrıntılı şekilde. Ancak fps takıntın olmasın güzel kardeşim.

250 fps'nin sana bir getirisi olmayacak. Düşük ayarlarda 250 fps de alırsın orası ayrı. O bilgisayarcı abilerin hangi ayar ve sahneleri kasdediyor bir de o var. Ayrıca onlar için 9600gt çok iyi bir ekran kartı olabilir ancak sana kötü bir haber vereyim, 9600gt dediğimiz ekran kartı 21 Şubat 2008'de piyasaya çıkmış olup dönemi için orta sınıf bir ekran kartı olarak tanıtılmıştır. Yani 2 seneye yakın bir süre önceki orta sınıf ekran kartı. Bu gün için o kart giriş seviyesidir. Hâlâ iyi midir? Evet. Çıktığı dönemde zaten efsane olmuş bir karttır. Yoksa ben almazdım! CoD6 (MW2)'yı oynatacak mıdır? Evet. Ancak hangi ayarlarda oynatabilir, oyun çıkmadan bilemeyiz. Yine de 9600gt hâlâ iyi bir fiyat/performans oranı sunmaktadır. O nedenle bu kartı alarak zarar etmezsin. Ancak öyle uçacak kaçacak cinsten bir kart değildir. Dediğim gibi eski bir karttır ancak, birçok kişi ve birçok oyun için yeterli seviyededir hâlâ.

• quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    tek çekirdek 3.0ghz +9600gt=1280*1024 full ayarlar 90 fpsden fazla alıyordum..

• quote:

Nası yani beyler fazla anlamiorm monitör filan tam acıklama yapsanız 17 philips monitör rezil etceniz beni

Alıntıları Göster
    Monitorun devamli goruntu vermiyor, 80hz ise saniyede 80 kere yanip sonuyo diyelim,
    Monitorun saniyede 80 goruntu veriyosa, sen oyundan saniyede 120 goruntuyu alsan bile nasil goreceksin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0245653D0

tek çekirdek 3.0ghz +9600gt=1280*1024 full ayarlar 90 fpsden fazla alıyordum..

Alıntıları Göster
    BEYLER BENİM ÖZELLİKLERİ GENE SAYİM ALICAM KART 9600GT ZOTAC 1024MB 256 BİT

PC :

ÇİFT CEKİRDEK

2.66Ghz İşlemci

1GB RAM
  • quote:

PC :

ÇİFT CEKİRDEK

2.66Ghz İşlemci

1GB RAM

Alıntıları Göster
    kac liraya alacaksin.
  • quote:

PC :

ÇİFT CEKİRDEK

2.66Ghz İşlemci

1GB RAM

Alıntıları Göster
    Mamad benim fps takıntım yok sadece dedim öle 250fps alırmı die takıntı olduk şimdi ben desemki ekran kartı tavsiye edin bi sürü kişi yazcak 9600gt de cogu kisi bana iyi dedi şuana kadar bi cok ekran kartını söledim aralarından bana uygun fiyatıdır falan filan 9600GT cok cok iyi deil cok cok kötüde deil..

• quote:

Crt monitör ise açıklaması daha kolay. Monitörün çalışma prensibi her saniyede belli sayıda resim gösterebilmektir. Bu sıra sıra yatay noktasal taramaların, üst üste dizilmesi ile oluşturulur (Evet biraz karışık oldu). Buna yenileme denir. Monitörün izin verdiği belli çözünürlükler ve bu çözünürlüklere bağlı olarak yapabileceği yenileme hızları vardır. 17" crt monitörlerde genel olarak en yüksek 1280x1024 çözünürlükte 60 hertz (60 kez yenileme) oranı bulunur. Yani o çözünürlükte monitör ekrana saniyede 60 kare oluşturabilir. Yani ekran kartın 250 değil 100000000 fps bile yakalasa monitörün göstereceği 60 fps (kare/saniye)'dir.

Çözünürlüğü düşürerek yenileme hızı yükseltilebilir. Ancak 60 hertz'den sonrasının pek bir anlamı yok diyebilirim. Çünkü gözün algılamayacaktır. 60 ve üzeri bir fps değerinde oynadığın bir oyun, sana film kalitesinde bir akıcılık sunacaktır zaten.

Monitör LCD ise söyle. Şimdi çay doldurmaya gideceğim için yazmak istemiyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.