Şimdi Ara

9800 pro problemi yardım!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 9800 pro fiyatlarının düşmesi ile gaza gelip bir tanede sapphire (9800 pro@xt) ben aldım.
    Kartı sistemime takmam ile birlikte problemlerde beraberinde gelmeye başladı.
    Önceki sistemimde gigabyte 128 mb 8500 vardı.Driverları silip kartı aygıt yöneticisi bolumunden kaldırıp kapadım makinayı.
    Büyük bir zevkle 9800 u takıp driverlarını yukledim.(ati 4.3)
    tum benchmarkları aldım rahatca 3dmark03;01 sisoft memory vs.
    yaklasık 2 saat far cry ve underground oynadım.herhangi bir problem gozukmuyordu.
    Ertesi gün başladı problemler pc durup dururken reset atmaya başladı.
    Hatta 1-2 kezde kilitlendi fakat monitordeki yeşil ışık sönmedi.
    Zaman zaman 3-4 saat hiç reset atmazken bazende 1-2 dk arayla arka arkaya reset atıyor.
    reset atması belli bir duzende değil.Benc alırkende olabiliyor veya masaüstündeykende olabiliyor.
    Sistem
    aopen h600b 300watt
    kt 266 agp 4x azza mainboard
    oem ddr 2700 ram@1600
    celeron 1700
    zoltrix nightingale
    56 k modem
    win xp+sp1

1 reset atma problemini engellemek için catalyst 4.1-4.3-4.7 ayrı ayrı denedim fakat değişen bişey olmadı.
    2 9800 proyu sokup 8500 u taktıgımda problem olmadı fakat cok uzun denemeden tekrar 9800 u taktıgımda ılk benchde tekrar reset attı.
    3 win xpyi format atmak istemiyorum sorunun bu oldugunu dusunmuyorum.(en son cre bunuda deneyeceğim)
    4 9800 u başka bir bilgde inşallah 1-2 gun içinde deneyeceğim.
    5 son olarak aynı kart sahipleri cevaplarsa cok iyi olacak.Kartı windows aygıt yöneticisinde 2 kez gösteriyor alt alta.Önce RADEON 9800 PRO hemen altındada RADEON 9800 PRO(SECONDARY) olarak goruyor.Herhangi birini kaldırıp yeniden başlattığımda ilk başa dönüyor.
    Çok uzun oldu biliyorum ..Yardımlarınızı bekliyorum.Tşk.

• Daha güncel driver diyecem zaten yeniymiş.
  • Ati 9800 prolar bildigim kadarıyla çok ısınıyor .Bu durum büyük ihtimalle sistemin ısısınıda yükseltiyor.Anakartın ve işlemcinin aşırı ısınması resetlere neden oluyor olabilir.Ati 9800pro yu XT yapanlar ekstra sogutma için vga slincer veya tt giant3 alıyorlar.
  • sistem sıcaklık bilgilerinden sadece işlemciyi görüntüleyebiliyorum desktop 40-42 arası load 50-52 arası max.
    evet 9800 pro cok ısınıyor işlemci ve ramlere elle dokunuldugunda 3-4 snden fazla tutunca canın yanmaya baslıyor.
    henüz kartı pro@xt yapmadım
    öncelikle sistemin oturmasını ve kartın problemsiz olduguna emın olduktan sonra sogutucu ıle bırlıkte yapmayı dusunuyorum.
    şuan orj cd ile gelen driverları yuklu(4.3) yaklasık 2 saattir problemsiz kullanıyorum.(aman nazar değmesin reset atmasın.)
    ayrıca bu driverlar 3d03 puanını 4950 den 5100 e cıkardı. :))
  • arkadasım aynı karttan kullanıyorum kart felaket ısınıyor bence sorun bundan kaynaklanıyor gercı sen daha xt yapmamıssın ama sıcaklıgı dıkkate al
  • son olarak aynı kart sahipleri cevaplarsa cok iyi olacak.Kartı windows aygıt yöneticisinde 2 kez gösteriyor alt alta.Önce RADEON 9800 PRO hemen altındada RADEON 9800 PRO(SECONDARY) olarak goruyor.Herhangi birini kaldırıp yeniden başlattığımda ilk başa dönüyor.
    TANSEL sende de bu şekildemi gözüküyor.?
    Karta üfleyecek şekilde 1 8cm fon yerleştirdim sıcaklık biraz düştü...
    Dün akşam problem yaşamadım.Bakalım bu akşam neler olacak.Format atmamak için direniyorum.
  • evet bendede 9800xt ve 9800xt secondary olarak gorunuyor benımkınde xt bıosu yuklu.ben sogutma ısını zalman zm80d ve op1 fan ile hallettım ama kasa ıcı hava sırkulasyonuda ıyı olmalı bu arada
  • kasa içi sıcaklığı cok artıyor dıye yan kapağı açtım.
    Sıcaklıktan kaynaklanmıyor gibi geliyor ama geriyede 2 seçenek kalıyor gibi.
    Temiz bir win ile tekrar deneme veya karta hiç oc yapmamış olmama rağmen extra soğutucu..
    fsp 300 watt psununda rahat rahat yetmesı gerektıgını dusunuyorum.
  • sıcaklık kaç derece gpu nun
  • tansel xt yapmadığım için ölçemiyorum.
    Kartın arkasından gpuya elimle temas ettiğimde 3-4 snden sonra canımı yakmaya başlıyor.
    Acaip bir sıcaklık ölçme biçimi ama durum bu. :((
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.