Şimdi Ara

A2 Sürücü Belgesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, benim B sınıfı ehliyetim var. Motor ehliyeti almak istiyorum, neler gerekiyor, ücretlendirme nasıl olur ?. Ankara' da öğrenciyim tavsiye edebiliceğiniz sürücü kursları var mı?

• Bide arkadaşlar, derslere gitmek yada pratik eğitime katılmak zorunlumu? Bu ikisinide çok rahat hallederim çünkü.
  • Bilen birisi yok mu bende düşünüyorum.
  • gecen sene A2 almi$tim.
    surucu kursuna 150 vermi$tim
    150 de kart basim felan
    sinav icin de 50 vermi$tim sanirim. Yani otu .oku derken yine 500 tuttu.
    gerekli belgeleri goturmu$tum, parayi verdim. Opsiyonel derse gittim bir kere.
    sonra zamanini mekanini soylediler, sinava gittim, scooter ile labutlarin etrafindan 8 cizerek gectik, tamam dediler. Ehliyeti verdiler.
    istanbulda mecidiyekoyde safacan a gitmi$tim ben. Bir problemle kar$ila$madim.
  • konuyla alakasız ama bişey sorucam şimdi ben yazılı sınavı geçtim ama hayatımda 1 kez bile motor kullanmışlığım yok sürücü kursuna sordum a2 nin direksiyon dersi olmaz dedi direksiyon sınavında napıcam ben şimdi.teoride biliyorum ama pratikde sıfır
  • ayni durumda idim.
    istanbul icin konu$uyorum. ayazaga - kemerburgaz yolu uzerinde imtihanin yapildigi bir bolge var. yolun kenari, cimento fabrikasi gibi bir yerin onunde idi.
    surucu kursundaki elemanlar 1 tane skutir getirmi$ler idi. orda bi eleman soruyor, binen varmi felan diye, sinava girmeden herkese 2-3 tur attiriyor.
    Yani ben onceden bisiklete biniyordum. o yuzden cok problemli gecmedi. Bir kere du$en kizlar di$inda cogu ki$i pek problem ya$amiyor.
    Fakat bazi kurslar vitesli motor ile imtihana sokuluyormu$ sanirim. o durumu bilmiyorum. Fakat cok tirsmayin, her makine ayri, dolayisiyle ali$mak icin zaman gerekiyor azicik. Sizden makineyi kontrol edebilmenizi bekliyorlar, ustasi olmanizi degil.
    Benim sinavda, duz bir$ekilde siralanmi$ 5 tane labut vardi. Imtihani yapan yetkili, bu labutlarin arasindan 8 cizdirtti, once kendisi gosterdi. Sinyal felan vermeyenler de gecti.
  • anladım teşekkürler:)
  • sürüş sınavı artık vitesli motorlar dışında yapılmıyor diye biliyorum. yinede motora ilk olarak vitesliyle başlamakta fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufhouck -- 11 Mayıs 2010; 17:39:09 >
  • pazar günü a2 direksiyon sınavına girdim daha öncede söylediğim gibi hayatımda hiç motora binmemiştim,hurda bi scooter kullandık.sınavdan önce bi kaç tur attım ama motoruda biraz parçaladım genişliği 5-6 mt. olan yoldan dönmeye kalktım tam dönmeyi bitiriyodumki elim kaydı gaza asıldım bank a çarptım ön taraf biraz parçalandı.sınavda sakin ve yavaş gitmeye çalıştım başardımda 85 ile geçtim sınavı
  • 2008' de B' den A2 ehliyeti tüm masraflar(100TL kurs ücreti) dahil 265TL' ye aldım. Derse girmek mecburi değil. Sürücü kursuna bir defa kayıt olmak için son defa sertifika almak için toplamda iki defa gittim.
  • 350 ytl patliyor simdi bana
  • Bendede B sınıfı ehiyet var neymiş olmazmiş şu devlet cok saçma sapan iş yapıyo o parayı veripde almam sonuna kdr kaçarım nerelere gittim geldim bişey olmadi allah büyüktür
  • Ya bu çocuk çocuk fikirleri bırakın. A2 ehliyeti almak basittir. Vitesli diye bir mevzu da yok. Ben kaçarım diyor ya, ya kaza yaparsan ne olacak, on dakikalık ehliyet alma sınavına girmedin diye hapsi boylarsın. Saçmalamayalım, herkes ehliyetini alsın. Bunun başka yolu yok, kaza bir yana, geçen polis rastgele durdurdu ( hadi kaçta göreyim nereye kaçacaksın) her zaman önünden geçtiğim adam, dur bakalım kaptan şöyle bir bakalım neyin var neyin yok dedi. Bak şimdi bende ehliyet olmasaydı tam 1000 lira bir kere ceza ödeyecektim. Mahkemede emniyette bağlanan motoru almak için çekeceğim çile de cabası. Değer mi ya?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustf9 -- 14 Mayıs 2010; 10:23:35 >
  • Merhaba, B sınıfı ehliyete sahip olduğun için sadece Motor dersinden 20 soruluk Test usulü sınava katıacaksın. A2 ehliyette direksiyon Eğitimi tabiki alabilirsin ancak en kötü ihtimalle bisiklet kullanmayı bilmen gerekiyor.
    İşin duygusal kısmına gelince; Üniversite öğrencileri için; 150 peşin 200 taksiti fiyatıdır.
    Kurs ücreti nin dışında 40 Teorik sınav harcı 20 Direksiyon sınav harcı (diresksiyon sınav harcı kursdan kursa farklılık gösterir) ödenir.
    emniyette de 145 ödenir.
    Diğer sorularınızı cevaplandırmak için sabırsızlıkla bekliyoruz..

Kurs yetkilisinden aldığım cevap. 355-400 e mal oluyor A2.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.