Şimdi Ara

ACEMİLERE 3D TELEVİZYON VE İÇERİK REHBERİ VE LG LW SERİSİ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
346
Cevap
9
Favori
113.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ferdikasikci

peki hard diskimi tv ye hdmı kablo ile bağlama olanağı var mı??? hard diskten izliyorum ben fimleri ve normal kendi usb bağlantısıyla bağlanıyorum...

hayır, harddiskler tv'nin USB girişine bağlanır, tekrar ediyorum; HDMI kablosu ile ses ve görüntü aktarımı yaparsınız, oysa USB Harddisk'in kendisi dosyayı oynatmadığından, film dosyasının bilgisi TV'ye aktarılır ve oynatmayı TV yapar.
  • arkadaşlar tv siyle internete bağlanıp video izleyebilen var mı???
  • tesekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: desperado73

3D NİN KRALI KESİNLİKLE PANASONİC - 50 GT 30 E VAR BENDE,ÇOK MEMNUNUM ZATEN 3D İÇİN EN UYGUN SYSTEM PLAZMADIR , O DEDİĞİNİZ LG HEPSİ FİLMİ YANSITIRKEN ÇÖZNÜRLÜĞÜ DÜŞÜRÜYOR YANİ 1080P GÖRÜNTÜ ALMIYORSUNUZ, AYRICA TELEVİZYON BELLİ BİR MESAFEDEN İZLEMENİZ GEREKİYOR YOKSA 3D GÖRÜNTÜ BOZULYOR. BENDE İKİ TANE SHUTTER VAR NE BAŞ AĞRISI NE DE BULANTI YAPMIYOR SADECE RESİM BİRAZ KOYU GÖSTERİYOR O KADAR . LG LERDE HIZLI SAHNELERDE GHOSTİNG YAPTIĞI ZATEN BİLİNEN BİRŞEY

Evet ne yazık ki PASSIVE 3D LG TV'ler 1080p kabiliyetlerine rağmen hem sağ hemde sol göz için aynı anda iki resmi ekranda gösterdiğinden çözünürlük yarıya düşüyor arkadaşın daha önce bahsettiği gibi...

Bu durumda pazarlama açısından çok başarılı ancak teknik olarak Active Shutter gözlüklü modellere göre dezavantajlı.

Bence evlerinde çocuk olan aileler için hem ucuz hemde kullanım kolaylığı açısından tercih edilmeli.

Ancak 3D 'den büyük beklentileri olan meraklılar için dezavantajları bilinmesi gerekilen bir sistem...

• quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

quote:

3D NİN KRALI KESİNLİKLE PANASONİC - 50 GT 30 E VAR BENDE,ÇOK MEMNUNUM ZATEN 3D İÇİN EN UYGUN SYSTEM PLAZMADIR , O DEDİĞİNİZ LG HEPSİ FİLMİ YANSITIRKEN ÇÖZNÜRLÜĞÜ DÜŞÜRÜYOR YANİ 1080P GÖRÜNTÜ ALMIYORSUNUZ, AYRICA TELEVİZYON BELLİ BİR MESAFEDEN İZLEMENİZ GEREKİYOR YOKSA 3D GÖRÜNTÜ BOZULYOR. BENDE İKİ TANE SHUTTER VAR NE BAŞ AĞRISI NE DE BULANTI YAPMIYOR SADECE RESİM BİRAZ KOYU GÖSTERİYOR O KADAR . LG LERDE HIZLI SAHNELERDE GHOSTİNG YAPTIĞI ZATEN BİLİNEN BİRŞEY

Evet ne yazık ki PASSIVE 3D LG TV'ler 1080p kabiliyetlerine rağmen hem sağ hemde sol göz için aynı anda iki resmi ekranda gösterdiğinden çözünürlük yarıya düşüyor arkadaşın daha önce bahsettiği gibi...

Bu durumda pazarlama açısından çok başarılı ancak teknik olarak Active Shutter gözlüklü modellere göre dezavantajlı.

Bence evlerinde çocuk olan aileler için hem ucuz hemde kullanım kolaylığı açısından tercih edilmeli.

Ancak 3D 'den büyük beklentileri olan meraklılar için dezavantajları bilinmesi gerekilen bir sistem...

Çözünürlüğün yarı yarıya düştüğü bilgisi yanlış. Neden yanlış olduğu aşağıdaki konunun ilk mesajında var.

LG Cinema 3D TV / LG FPR Gözlük Teknolojisi - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU]

• D'de LG'nin -'leri
    --------------
    1-1080p bir video izlerken görüntü her göze ikiye bölünerek geliyor.Bu da videoyu 540p olarak izlediğiniz anlamına gelir.Yani full hd 3d değil bu arkadaşlar.En büyük negatif özelliği bu.Fakaaaaaaaaaaaat öyle full hd değil diyip atmak olmaz.Görüntüyü beynimiz birleştirip 3d yaptığı için gözümüz 540p-1080p arası bir değer olarak algılanıyor.Sonuç:Özellikle dikkat etmezseniz çözünürlük anlamında bir fark göremezsiniz ama böyle bir fark kabul etsek de etmesek de var.

Yani çözünürlük yarıya düşmüyor mu diyorsunuz yoksa göz hissetmiyor mu diyorsunuz?
    Ben pek anlamadım.

Teknik olarak 1920 x 1080 panelde aynı anda iki farklı imaj göstermek ne anlama geliyor?
  • quote:

D'de LG'nin -'leri
    --------------
    1-1080p bir video izlerken görüntü her göze ikiye bölünerek geliyor.Bu da videoyu 540p olarak izlediğiniz anlamına gelir.Yani full hd 3d değil bu arkadaşlar.En büyük negatif özelliği bu.Fakaaaaaaaaaaaat öyle full hd değil diyip atmak olmaz.Görüntüyü beynimiz birleştirip 3d yaptığı için gözümüz 540p-1080p arası bir değer olarak algılanıyor.Sonuç:Özellikle dikkat etmezseniz çözünürlük anlamında bir fark göremezsiniz ama böyle bir fark kabul etsek de etmesek de var.

Yani çözünürlük yarıya düşmüyor mu diyorsunuz yoksa göz hissetmiyor mu diyorsunuz?
    Ben pek anlamadım.

Teknik olarak 1920 x 1080 panelde aynı anda iki farklı imaj göstermek ne anlama geliyor?

İki yerine 4 görüntü verilerek iki ayrı 1080i yollanıyor ve 1080p algılanıyor 3D görüntü. Ama mağazada bunu görmeyebilirsiniz zira firmware update lerini yapmıyorlar.

Yani şöyle;
    http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1304582822

• ANLATIMIN İÇİN TEŞEKKÜRLER 42 LW 4500 3D LED TV ALDIM AKŞAM PİRANALAR FİLMİNİ İZLEMEK İSTEDİM ANCAK BİR TÜRLÜ 3D GÖRÜNTÜ ALAMADIN GÖRÜNTÜ BULANIK RESİMLER ÜST ÜSTE YADA YAN YANA ŞEKLİNDEYDİ 3D DE SOL SAĞ AYARI SAĞ SOL YAPTIM YİNE DEĞİŞEN BİŞEY OLMADI YARDIMINI BEKLİYORUM.
    BU ARADA HARİCİDEN DİREK TVYE TAKIP İZLİYORUM AYRICA SCART KABLOYLA TV BAĞLANTISI VAR. ACABA HDMI KABLOYLA 3D GÖRÜNTÜYÜ ALABİLİRMİYİM. BU ARADA FİLMİN GÖRÜNTÜ RESMİ TEKTİ UZANTISI DVX.
  • ARKADAŞLAR DÜN GECE YAZILIM GÜNCELLEME YERİNDEN GÜNCELLE DEDİM YENİ SÜRÜM YOK DEDİ. BUNU YAPTIKTAN BİR SAAT SONRA FALAN SMART TAN YOUTUBE A GİRMEK İSTEDİM YAZILIM SÜRÜMÜNÜZ ESKİ YENİ SÜRÜMÜ YÜKLEMEK İSTER MİSİNİZ DİYE SORDU. YÜKLE DEDİM AMA ÜMİDİM YOK BASTIM ANAAA Bİ DE NE GÖREYİM YAZILIMI YÜKLÜYOR 04.00.18 SÜRÜMÜ. NEYSE YAZILIMI YÜKLEDİM YOUTUBE FACEBOOK HEPSİNE GİRDİM VİDEOLARI DA ACIO HATTA YOUTUBE DAN 3 BOYUTLU VİDEO ARATTIM. (AMA KUMANDANADAN KLAVYE KULLANMAK TAM İŞKENCE VE COK TAKILIO YOUTUBE DA, DİĞERLERİNDE İYİ) 3 BOYUTLU VİDEO İZLEDİM MÜTHİŞ Bİ DENEYİMDİ...
  • KARDES FİLM ACILDIKTAN SONRA KUMANDADAN 3D TUSUNA BASTIN MI. ORDA 3 TANE SECENEK VAR 1. 2D>3D YE CEVİRME 2. YANYANA OLAN EKRANI 3D YAPAR 3.ALTA ALTA OLANI 3 D YAPAR...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferdikasikci

ARKADAŞLAR DÜN GECE YAZILIM GÜNCELLEME YERİNDEN GÜNCELLE DEDİM YENİ SÜRÜM YOK DEDİ. BUNU YAPTIKTAN BİR SAAT SONRA FALAN SMART TAN YOUTUBE A GİRMEK İSTEDİM YAZILIM SÜRÜMÜNÜZ ESKİ YENİ SÜRÜMÜ YÜKLEMEK İSTER MİSİNİZ DİYE SORDU. YÜKLE DEDİM AMA ÜMİDİM YOK BASTIM ANAAA Bİ DE NE GÖREYİM YAZILIMI YÜKLÜYOR 04.00.18 SÜRÜMÜ. NEYSE YAZILIMI YÜKLEDİM YOUTUBE FACEBOOK HEPSİNE GİRDİM VİDEOLARI DA ACIO HATTA YOUTUBE DAN 3 BOYUTLU VİDEO ARATTIM. (AMA KUMANDANADAN KLAVYE KULLANMAK TAM İŞKENCE VE COK TAKILIO YOUTUBE DA, DİĞERLERİNDE İYİ) 3 BOYUTLU VİDEO İZLEDİM MÜTHİŞ Bİ DENEYİMDİ...

HEEE BU ARADA LG ÇAĞRI MERKEZİNDE ÇALIŞANLAR ORAYA NASIL GİRMİŞLER ORDA NE İŞ YAPARLAR BİLMİYORUM. YAZILIMI YÜKLEMEDEN ÖNCE TV DEN WEB TARAYICI ÖZELLİĞİYLE FACEBOOK A GİRDİM VİDEOLAR ACILMAMISTI. YOUTUBE DA ACILMAMISTI. ARADIM BİLGİ ALAYIM DEDİM. BANA NE DESELER BEGENİRSİNİZ. TV DE FALSH PLAYER YOK FLASH PLAYER BİLGİSAYARDA OLDUGU İÇİN TV DEN VİDEO İZLEYEMEZSİNİZ. ŞAKA GİBİ YAAA... KOSKOCA LG NASIL ALIYO BUNLARI İŞE ANLAMIŞ DEĞİLİM...

BUGUN DE GUYA YAZILIM YÜKLEMEYE SERVİS GÖNDERECEKLERDİ. GELEN GİDEN YOK. SHOW TV HALA YOK :( DİSEGC A YAPIORUM SHOW U BULUYORUM AMA SADECE SHOW LA ALEM FM CIKIO BU SEFER :( ÇÖZEN VARSA TAM Bİ ANLATSIN SU OLAYI YA...
    BENM MERKEZİ SİSTEM AMA KAÇ ÇANAK VAR CATIDA BİLMİYORUM. BURDA Bİ ARKADAS HOTBİRD TURKSAT EUROSAL FALAN 3 UYDU AYAR KİMLİĞİ YAP DEMİŞTİ AMA OLMADI... :(

• quote:

Orijinalden alıntı: techraven

quote:

quote:

Çözünürlüğün yarı yarıya düştüğü bilgisi yanlış. Neden yanlış olduğu aşağıdaki konunun ilk mesajında var.

LG Cinema 3D TV / LG FPR Gözlük Teknolojisi - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU]

ARKADAŞLAR SHOW TV SORUNU ÇÖZDÜM. YOUTUBE FACEBOOK GİBİ UYGULAMALARA GİRİYOR. YOUTUBEDAN VEYA HERHANGİ BASKA Bİ VİDEO SİTESİNDEN VİDEO DA İZLİYORUM. LG ÇAGRI MERKEZİNE İNAT :) YAPTIM. BU KONULARDA SORUN YASAYANLAR VARSA ÖZELDEN MESAJ ATSIN DETAYLI ANLATABİLİRİM...

• arkadaslar bişi sorucam 42lw 570s aldım bir iki hafta kadar önce alışveriş sitelerinde kontrast 5.000.000/1 diyo lg nin sitesinde 8.000.000/1 hangisi dogru acaba. tabi lg nin sitesi dediğinizi duyar gibiyim ama abi tüm alışveriş sitelerinde niye 5.000.000/1 anlam veremedim.

bu arada yeni tv alacaklara tavsiye kesinlikle teknosalara gidip gelin günlük indirimler oluyo magazaya özel... ben 42 lw570s i 2350 liraya aldım... forumda okudugum kadarıyla bu fiyata bu tv alan yok. sanırım... şimdi baktım internette en ucuzu 2650 lira. bu yüzden magazaya sık sık gitmeli ;)

• site biraz daha insaflıymış LG fazla Sallamış
  • LG TR sitesi Cinema 3D TV serisi geldiğinde LW5xxx serisine 5M kontrast yazmıştı o yüzden tüm e-satış sitelerinde öyle görünüyor şu an. Daha sonra düzelttiler 8M olarak resmi sitede. Zaten LW4500 7M kontrasta LW6xxx de 9M kontrasta sahipken LW5xxx lerin 5M kontrast olması saçma. Zira Almanya'da bizim modellerle aynı TV leri kullanıyorlar, onların sitesine 8M görünüyor kontrast LW5xxx için. Doğrusu 8M yani.
  • bence de mantıklı olan 8m olması. tv ile ilgili her türlü sorunu hallettim bir de digitürk modül cıkarsa süper olcak yoksa maclarda digitürk cihazını takmaktan baska care yok.
  • O modül olayı zor sanırım, sonuçta Digiturk reciever da satıyor. Ama bir yolu yordamı var mıdır bilemem.
  • quote:

quote:

quote:

Çözünürlüğün yarıya düştüğü bilgisi yanlış değil doğrudur. Sadece bu bilgilendirmeyi yapmak için yazıyorum. Bu işin içinde olan bir kişi olarak söylüyorum bu bilgiyi. Amacım hiçbir şekilde bir marka yada bir ürün kötülemek değildir , fakat pasif gözlükler ile FullHD 3D video izlemek şu anki sistemde mümkün değil. Çok pratik bir şekilde bunu evinizde test ederek anlayabilirsiniz. TV'nizi 3D moduna alarak pasif gözlüğünüzü TV'nizin ekranına yaklaştırdığınızda ( açık renkli alanlarda daha kolay görebilirsiniz ) bir satır video görüntüsü alırken bir satır siyah ışık alırsınız. bunu 540p+540p olarak hesaplayamazsınız , çünkü o an gördüğünüz görüntü 1080p+1080p'nin birleşiminden doğan 3D görüntünün yansımasıdır. yani gözlük gözünüzde iken gördüğünüz görüntüdür. Performans olarak ve fiyat bazında belirli bir tüketici kesimini tatmin edecek bir cihazdır , bu konuda şüphem yok , fakat pasif gözlük teknolojisi ile izlediğiniz hiçbir 3D video 1080p olmayacaktır.

• öncelikle konuyu açıp insanları aydınlatmaya çalışan arkadaşa teşekkürler. ben samsung 40d6000 almayı düşünüyordum ancak araştırdığımda 2d yi 3d ye çeviride kalitesinin pekte iyi olmadığını öğrendim. (şahsen denemedim, çeşitli forumlardaki kullanıcıların yorumlarına göre konuşuyorum). ayrıca gene bahsettiğim ürünün web browseri olmadığını öğrendim. çoğu yerde ürünle birlikte 3d gözlükte verilmediğini öğrendim. bunlar beni başka arayışlara itti. vatanın sitesinde gezinirken lg 42lw5500 ü gördüm. genel özellikleri hoşuma gitti ama çok fazla ayrıntı belirtmemişler. bende sitelerde ayrıntı aramaya başladım. 2-3 yerde yorumları okudum ve tv yi almaya karar vermeye biraz yaklaştım.bu başlığıda okuduktan sonra kesin olarak almaya karar verdim. ürün şimdi vatanda kampanyada 2500 lira. normaline 3000 tl diyor. bence iyi bi fırsat..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kalvas

quote:

quote:

quote:

Çözünürlüğün yarıya düştüğü bilgisi yanlış değil doğrudur. Sadece bu bilgilendirmeyi yapmak için yazıyorum. Bu işin içinde olan bir kişi olarak söylüyorum bu bilgiyi. Amacım hiçbir şekilde bir marka yada bir ürün kötülemek değildir , fakat pasif gözlükler ile FullHD 3D video izlemek şu anki sistemde mümkün değil. Çok pratik bir şekilde bunu evinizde test ederek anlayabilirsiniz. TV'nizi 3D moduna alarak pasif gözlüğünüzü TV'nizin ekranına yaklaştırdığınızda ( açık renkli alanlarda daha kolay görebilirsiniz ) bir satır video görüntüsü alırken bir satır siyah ışık alırsınız. bunu 540p+540p olarak hesaplayamazsınız , çünkü o an gördüğünüz görüntü 1080p+1080p'nin birleşiminden doğan 3D görüntünün yansımasıdır. yani gözlük gözünüzde iken gördüğünüz görüntüdür. Performans olarak ve fiyat bazında belirli bir tüketici kesimini tatmin edecek bir cihazdır , bu konuda şüphem yok , fakat pasif gözlük teknolojisi ile izlediğiniz hiçbir 3D video 1080p olmayacaktır.

Keşke söylediğim yeri bir okusaydınız. Mayıs ayı başında bu seriye firmware update geldi ve 3D gösterme algoritması değişti. Eski sistemde sizin dediğiniz gibi 2 resim veriliyor ve bu nedenle bir göze görüntü + siyah ekran ve diğer göze de görüntü + siyah ekran veriliyordu. Bu sistemde söylediğinizde haklısınız, gözler 540 görüntü 540 siyah satır görüyor. Yeni algoritmada ise 2 yerine 4 görüntü veriliyor TV panelinden. Bu sayede eski sistemdeki siyah ekranlar yerine görüntü oturtuluyor yani iki göz de ayrı ayrı 1080 satır görüyor.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.