Şimdi Ara

ACEMİLERE 3D TELEVİZYON VE İÇERİK REHBERİ VE LG LW SERİSİ (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
346
Cevap
9
Favori
113.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

42lw5500 tv aldım geçenlerde. herşey güzel ama sıkıntım ses ile. ac3 ses uzantılı bir mkv film var elimde, ses nerdeyse yok gibi, usb den izliyorum filmi. pc de sesde sorun yok ama tv ye usb den bağladığımda bir iki defa kesik kesik ses geliyor ama anlaşılır bile değil. yüzde 99 unda sadece görüntü var yani. lg 3d demosunu indirdim, 4 dakikalık, sbs ac3 mkv uzxantılı. dts de ses sorunu var diye okudum ama dts dedikleri ac3 değil sanırım, resident evil filmini indiridm, sbs mkv uzantılı 4gb film, onda da aynı sıkıntı var. yardımcı olursanız sevinirim...
  • tşkler....
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpson

herkese selam,

42lw5500 tv aldım geçenlerde. herşey güzel ama sıkıntım ses ile. ac3 ses uzantılı bir mkv film var elimde, ses nerdeyse yok gibi, usb den izliyorum filmi. pc de sesde sorun yok ama tv ye usb den bağladığımda bir iki defa kesik kesik ses geliyor ama anlaşılır bile değil. yüzde 99 unda sadece görüntü var yani. lg 3d demosunu indirdim, 4 dakikalık, sbs ac3 mkv uzxantılı. dts de ses sorunu var diye okudum ama dts dedikleri ac3 değil sanırım, resident evil filmini indiridm, sbs mkv uzantılı 4gb film, onda da aynı sıkıntı var. yardımcı olursanız sevinirim...

LW ana konusunun ilk mesajında DTS-AC3 çeviri programları var. O programı kullanarak bir kez daha geç üzerinden oynatamadığın dosyanın. Filmler için olan video codeclerinde de benzer problemler olabiliyor bazen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techraven -- 15 Eylül 2011; 9:13:41 >

• Selam
    Kafaya koydum bende alacam 42 LW 5500 fakat şu nedir bileniniz varmı ?
    Resim gösterim hızı 100 Hz
    MCI 600 Hz
    MCI nın anlamı nedir ?ne işe yarar yada yaramaz.
    Teşekkürler
  • TV nin araya siyah ekranlar atarak filmlerdeki ya da oyunlardaki hızlı görüntülerde oluşan ghosting efektini önlemek için olan bir özellik. Kafaya takılacak birşey değil, zaten görüntüyü yapaylaştıran birşey. Tüm markalarda öyle bir özellik var ama doğru dürüst çalışmıyor. Orjinal refresh rate olan 100Hz 3D videolar için yeterlidir.
  • ben de 47 LW 5500 kullanıyorum. usb den 2D filmlerde ne videoda ne seste hiçbir sorun yaşamadım çok memnunum.
    fakat 3D filmler indirdim half-sbs, .mkv ve ac3 hepsi (MediaInfo dan kontrol ettim ayrıca bi sorun yok)
    3D filmleri usbden izlemek istediim de film açılıyor 3D görüntüyü ve altyazıyı da alıyorum fakat ses yok :(
    emin olmak için MKV2AC3 de kullandım yine aynı.
    bugün laptopu hdmi bağlayıp denedim filmleri ses sorunum halloldu ama bu sefer de altyazı kayıyor.
    doğru düzgün 3D keyfi yaşayamadım anlayacağınız..
    Problem ne olabilir ve nasıl düzeltebilirim? media player alsam düzelir mi sizce??
  • 55LW5500 aldım geçen hafta. 1 haftadır 3d film izleyemiyorum, kafayı yemek üzereyim. Görüntü ve seste problem yok fakat altyazıyı bir türlü ayarlayamıyorum. 3d subtitler programıyla 3d altyazı oluşturuyorum ama ne tv ne de mediaplayer altyazıyı algılamıyor. mkvtoolnix programıyla altyazıyı filme gömmeyi denedim. idx formatını gömebiliyorum sadece, idx formatı gömülü olan dosyayıda tv ve mediaplayer okuyamıyor. .sub formatındaki altyazıyı gömerek sonuca ulaşanlar var internette ama ben bir türlü beceremedim .sub formatını filme gömmeyi. program izin vermiyor.

Altyazı ile ilgili kesin çözüm bulan varsa bi aydınlatsın lütfen, anladığım kadarıyla çok fazla kişi bu sorunla karşı karşıya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ely

ben de 47 LW 5500 kullanıyorum. usb den 2D filmlerde ne videoda ne seste hiçbir sorun yaşamadım çok memnunum.
    fakat 3D filmler indirdim half-sbs, .mkv ve ac3 hepsi (MediaInfo dan kontrol ettim ayrıca bi sorun yok)
    3D filmleri usbden izlemek istediim de film açılıyor 3D görüntüyü ve altyazıyı da alıyorum fakat ses yok :(
    bugün laptopu hdmi bağlayıp denedim filmleri ses sorunum halloldu ama bu sefer de altyazı kayıyor.
    Problem ne olabilir ve nasıl düzeltebilirim? media player alsam düzelir mi sizce??

DTS ses codecli film ve videolardan ses alamazsın. Bunları DTS -> AC3 çevirisi yapan programlar ile AC3 yapacaksın ya da DTS destekli bir ev sinema sistemi alacaksın.

• quote:

Orijinalden alıntı: pandorria

55LW5500 aldım geçen hafta. 1 haftadır 3d film izleyemiyorum, kafayı yemek üzereyim. Görüntü ve seste problem yok fakat altyazıyı bir türlü ayarlayamıyorum. 3d subtitler programıyla 3d altyazı oluşturuyorum ama ne tv ne de mediaplayer altyazıyı algılamıyor. mkvtoolnix programıyla altyazıyı filme gömmeyi denedim. idx formatını gömebiliyorum sadece, idx formatı gömülü olan dosyayıda tv ve mediaplayer okuyamıyor. .sub formatındaki altyazıyı gömerek sonuca ulaşanlar var internette ama ben bir türlü beceremedim .sub formatını filme gömmeyi. program izin vermiyor.

Altyazı ile ilgili kesin çözüm bulan varsa bi aydınlatsın lütfen, anladığım kadarıyla çok fazla kişi bu sorunla karşı karşıya.

LW ana konusunu takip et. Ben altyazı kullanmadığım için bilemeyeceğim ama sanırım 3D filmler için farklı bir altyazı indirmen gerekiyor 2D lerden ayrı olarak.

• Altyaziyi buldum. pcde sorunsuz calistiriyorum ama tvde altyazi gozukmuyo.
  • Film / video ve altyazı dosyalarının ismini aynı yap, altyazı dosyasının uzantısı .sub ya da .srt olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: techraven

quote:

Orijinalden alıntı: alpson

herkese selam,

LW ana konusunun ilk mesajında DTS-AC3 çeviri programları var. O programı kullanarak bir kez daha geç üzerinden oynatamadığın dosyanın. Filmler için olan video codeclerinde de benzer problemler olabiliyor bazen.

tamamdır dostum, bir deneyeyim bakayım halledebilecek miyim.

• Video ve altyazi isimleri ayni ama tv gostermiyor altyaziyi. ne yapsam olmuyor cikamadim isin icinden.
  • Altyazi icin bir cozum buldum ama tam anlamiyla istedigim gibi olmadi. Film icin uygun bir altyazi indiriyoruz ve herhangi bi converter programiyla .srt formatindaki altyaziyi .ass ye ceviriyoruz. Bu sekilde yapinca direk tvnin usbsinden filmi actigimizda altyazi duzgun oluyor. 2d altyazi olmasina ramen tv altyaziyi 2ye bolmedigi icin sorunsuz izleyebiliyoruz.
    ama bu yontem mediaplayerda ise yaramiyor. tvyi 3d moduna getirdigimizde altyazida bolunuyor.
    .ass formatinda 3d altyazi olusturmayi denedim media player icin. pc de kontrol ettigimde duzgun gozukuyor fakat media playerda acinca yine yazilar ortada cikiyor ve 3d moda alinca tvyi yine karisiyor yazilar. Pc de aralarinda bosluk gozukuyor ama mediaplayerla acinca yazilar alt alta cikiyor, aralarindaki bosluk kayboluyor, boyle oluncada tv3d moda gectiginde yine dagiliyor altyazi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: techraven

quote:

Orijinalden alıntı: ely

ben de 47 LW 5500 kullanıyorum. usb den 2D filmlerde ne videoda ne seste hiçbir sorun yaşamadım çok memnunum.

DTS ses codecli film ve videolardan ses alamazsın. Bunları DTS -> AC3 çevirisi yapan programlar ile AC3 yapacaksın ya da DTS destekli bir ev sinema sistemi alacaksın.

filmler DTS degil AC3 zaten ve emin olmak için tekrar MKV2AC3 kullanıp cevirdim..
    fakat sorun devam ediyr düzelme olmadı

• Lg5500 lw aldım vd bunu almamda %99 etkili burası oldu ..
    Önemli bı sorunum var):

Pek çok 3D filmde(yanyana 2 görüntü SBS mkv) görüntü bulanık aynı resim ornegin sahnedeku araba cift.. Yani kısaca izlenemez halde..bazıları ise avatar mesela harika... sorun ne olabilir
  • Nerden oynatıyorsun o filmi? USB, HDD, bilgisayar bağlantısı?
  • Lafınızı balla kestim arkadaşlar, 3d gözlüklerin optik gözlüklerle uyumu nasıl? dört göz yokmu aranızda:DD
  • Anlaşılan 3d tv kullanıcılarının gözleri sapasağlam:S
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim_halil

Anlaşılan 3d tv kullanıcılarının gözleri sapasağlam:S

Hocam FPR gözlüklerin optik gözlüklerle uyumu çok iyi. 3D görüntü kalitesi kesinlikle bozulmuyor. Bir de bu FPR gözlüğün çerçeveli değil, optik gözlük çerçevesine klipslenen camları var, gözlük kullananlar için en iyisi onlar.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.