Şimdi Ara

ACEMİLERE 3D TELEVİZYON VE İÇERİK REHBERİ VE LG LW SERİSİ (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
346
Cevap
9
Favori
113.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet şu an TR piyasasındaki LW ler Edge LED + local dimming. Full LED olan modelleri LW980S yakında piyasaya gireceği beklentisi var, bunlarda da FPR gözlük teknolojisi kullanılacak. Ama fiyatları çok yüksek çıkar, oturması birkaç ayı bulur. Zaten 42" boyutunda olmayacak onlar 47" ve yukarı olacak yani 4000TL den aşağı bekleme oturan fiyatını.
  • quote:

Ama hala hevesim kursağımda kalmıştı. Mağazadaki demo kalitesinde 3D deneyimi
    yaşayamıyordum. Okuduğum tüm yerli yabancı forumlarda 3D izlemek için 3D blueray player almanın şart olduğu yazıyordu.
    Çünkü televizyonlar USB bağlantıdan 3D oynatmaz diyordu herkes.

dün samsung 40d6500 montajı yapıldı, önceki günden bende avatarın 3d sini hazırlamıştım. aklımda hiç böyle player almak falan yoktu. hattaa samsungun bu özelliğinden bile haberim yoktu ama gerçekten süper bir olaymış. bilgisayara 34mb lık bir samsung programı kurdum, sonra 3d avatarı seçtim o programla o da ne?

televizyonda internetten indirdiğim 3d avatarı wireless ile izliyorum. hemde 3 boyutlu. istediğim herşeyi bilgisayardan o programla seçiyorum ve anında tvde
  • Herkese Merhaba,

Normalde pek tv izleyen birisi değilimdir fakat evlilik durumu nedeniyle yeni bir tv almam gerekince hiç araştırmadan gittim Samsung 46d6000 tv aldım. Henüz daha evlenmediğim için tv yi de açıp kurmadım. 3D film felan indireyim hazırlık olsun derken birde farkettim ki 3d olayı çok geniş kapsamlı bir olaymış. Dolayısıyla apışıp kaldım. Günlerdir o forum senin bu forum benim okumama rağmen hala anlamadığım kafama takılan birkaç sorum var. Eğer konuya hakim arkadaşlar iki üç satır birşeyler yazarlarsa sevinirim.

Bu Samsung 46d6000 TV :

1) anladığım kadarıyla usb den external hdd bağlandığında mkv, dts formatlarını oynatıyor. mu?
    2) Acaba usb den hdd bağladığımızda .iso uzantılarını oynatır mı?
    3) bu tv deki teknoloji active shutter teknolojisi anladığım kadarıyla? doğru mudur? yani pilli gözlük alıcazz?
    4) indirdiğimim 3D filmler half sbs veya fulll sbs mi olacak? hangisini bu tv ile oynatabilirim? yada farklı birşey mi indirmemiz gerekmektedir?

Ayrıca 3D teknolojisi ile ilgili :

5) Full sbs ve half sbs nin farkı nedir?
    6) ben tv 3d izlerken 1080p çözünürlük alamayacak mıyım? almam için illa full sbs mi izlemem gerek? yoksa half sbs ile 1080p çözünürlük alabiliyor muyum?
    7) bilgisayarımdan hdmi kablosu ile tv de film izlemem mümkün müdür? bunun için bilgisayarda filmi oynatıp tv ye bağlıyacağız herhalde yani tv monitor gibi olacak??

kafayı yemek üzereyim , tv yi açıp kuramadığım için deneme yanılma yöntemiylede göremiyorum hiçbirini maalesef, boşuna internetten işime yaramayacak çalışmayacak filmlerde indirmek istemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar. Lütfen forumlarda yazıyor okusana demeyin inanın herşeyi okudum ama tam olarak anlamadım herkes farklı birşey söylüyor iyice kafam karıştı. LÜtfen cevap verecek arkadaşlar bu konuda çok fazla bir bilgimin olmadığını göz ününde bulundurarak cevap yazsınlar.

şimdiden teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: koraygoksu

Herkese Merhaba,

Normalde pek tv izleyen birisi değilimdir fakat evlilik durumu nedeniyle yeni bir tv almam gerekince hiç araştırmadan gittim Samsung 46d6000 tv aldım. Henüz daha evlenmediğim için tv yi de açıp kurmadım. 3D film felan indireyim hazırlık olsun derken birde farkettim ki 3d olayı çok geniş kapsamlı bir olaymış. Dolayısıyla apışıp kaldım. Günlerdir o forum senin bu forum benim okumama rağmen hala anlamadığım kafama takılan birkaç sorum var. Eğer konuya hakim arkadaşlar iki üç satır birşeyler yazarlarsa sevinirim.

Bu Samsung 46d6000 TV :

1) anladığım kadarıyla usb den external hdd bağlandığında mkv, dts formatlarını oynatıyor. mu?
    3) bu tv deki teknoloji active shutter teknolojisi anladığım kadarıyla? doğru mudur? yani pilli gözlük alıcazz?
    4) indirdiğimim 3D filmler half sbs veya fulll sbs mi olacak? hangisini bu tv ile oynatabilirim? yada farklı birşey mi indirmemiz gerekmektedir?

6) ben tv 3d izlerken 1080p çözünürlük alamayacak mıyım? almam için illa full sbs mi izlemem gerek? yoksa half sbs ile 1080p çözünürlük alabiliyor muyum?
    7) bilgisayarımdan hdmi kablosu ile tv de film izlemem mümkün müdür? bunun için bilgisayarda filmi oynatıp tv ye bağlıyacağız herhalde yani tv monitor gibi olacak??

kafayı yemek üzereyim , tv yi açıp kuramadığım için deneme yanılma yöntemiylede göremiyorum hiçbirini maalesef, boşuna internetten işime yaramayacak çalışmayacak filmlerde indirmek istemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar. Lütfen forumlarda yazıyor okusana demeyin inanın herşeyi okudum ama tam olarak anlamadım herkes farklı birşey söylüyor iyice kafam karıştı. LÜtfen cevap verecek arkadaşlar bu konuda çok fazla bir bilgimin olmadığını göz ününde bulundurarak cevap yazsınlar.

şimdiden teşekkürler...

1 - Doğru.
    2 - Oynatmaz, .iso video ya da audio codec uzantısı değildir çünkü. Nasıl .exe yi çalıştırmıyorsa TV .iso yu da çalıştırmaz.
    3 - Kutunun içinden çıkmıyorsa ya da birden fazlaya ihtiyacın varsa evet TV modeline uyumlu SG gözlük alman gerekiyor.
    4 - Full SBS ler .iso olur yani Half-SBS indireceksin.
    5 - Full SBS 3840x2160 çözünürlüğü destekliyor diye düşünebilirsin. Full SBS 3D film ve videolar gerçek Blueray disc kalitesindedir. Ama Half-SBS yayınlar da gayet yeterli kalitede.
    6 - 1080p çözünürlük alırsın, o Half-SBS Full-SBS den bağımsız bir olay.
    7 - İzlersin ama ekran kartının 3D destekli olması gerekir. 3D medya ile ilgili ana konuya bak:

3D ( Film, Belgesel, Animasyon ve Oyun ) *** TAVSİYELERİ ANA KONU

• quote:

Orijinalden alıntı: techraven

quote:

Herkese Merhaba,

Bu Samsung 46d6000 TV :

şimdiden teşekkürler...

1 - Doğru.
    2 - Oynatmaz, .iso video ya da audio codec uzantısı değildir çünkü. Nasıl .exe yi çalıştırmıyorsa TV .iso yu da çalıştırmaz.
    3 - Kutunun içinden çıkmıyorsa ya da birden fazlaya ihtiyacın varsa evet TV modeline uyumlu SG gözlük alman gerekiyor.
    4 - Full SBS ler .iso olur yani Half-SBS indireceksin.
    5 - Full SBS 3840x2160 çözünürlüğü destekliyor diye düşünebilirsin. Full SBS 3D film ve videolar gerçek Blueray disc kalitesindedir. Ama Half-SBS yayınlar da gayet yeterli kalitede.
    6 - 1080p çözünürlük alırsın, o Half-SBS Full-SBS den bağımsız bir olay.
    7 - İzlersin ama ekran kartının 3D destekli olması gerekir. 3D medya ile ilgili ana konuya bak:

3D ( Film, Belgesel, Animasyon ve Oyun ) *** TAVSİYELERİ ANA KONU

cevaplar için teşekkürler...

7. soruyla ilgili mesela ben indirdiğim bir half sbs filmi bilgisayarda bir oynatıcı ile açıp tv ye hdmi dan bağlasam ekran kartım 3d olmadığı için izleyemicem o zaman? öyle mi?

birde şöyle bir sorum var : .iso yu hdd ye extract etsek tv ye bağladığımızda izyelemeyiz herhalde yine sanırım? çünkü bende extract edilmiş halde bluray filmde var...

• 3D filmleri izleyemezsin 3D destekli ekran kartın olmadan evet. .iso yu extract etsen de çıkan dosyalar TV nin oynatabileceği gibi olmuyor maalesef. Yani bunları MKV yapman gerekir ki o zor bir iş. Zaten yapılmışı da internette mevcut uğraşmaya gerek yok.
  • quote:

3D filmleri izleyemezsin 3D destekli ekran kartın olmadan evet. .iso yu extract etsen de çıkan dosyalar TV nin oynatabileceği gibi olmuyor maalesef. Yani bunları MKV yapman gerekir ki o zor bir iş. Zaten yapılmışı da internette mevcut uğraşmaya gerek yok.

ok
    çok teşekkürler ilgi alaka cevaplar için
    ayıp olcak ama taksit taksit aklıma geliyor son sorum affına sığınarak:)

filmlerde dual yazıyor bu çift dil manasında mıdır nedir?
  • quote:

quote:

3D filmleri izleyemezsin 3D destekli ekran kartın olmadan evet. .iso yu extract etsen de çıkan dosyalar TV nin oynatabileceği gibi olmuyor maalesef. Yani bunları MKV yapman gerekir ki o zor bir iş. Zaten yapılmışı da internette mevcut uğraşmaya gerek yok.

ok

Evet ama Türk torrent siteleri dışında pek bulamazsın bir dili Türkçe olan dual. Yukarıdaki linkte arkadaşlar Türkçeleri paylaşıyorlar. Zaten 3D film izlerken altyazıya kanalize olmak kötü birşey bence. Yeterli İngilizce yoksa ve Türkçe dublaja soğuk değilsen bu şekilde izlemeni tavsiye ederim.

• quote:

quote:

quote:

ok

Evet ama Türk torrent siteleri dışında pek bulamazsın bir dili Türkçe olan dual. Yukarıdaki linkte arkadaşlar Türkçeleri paylaşıyorlar. Zaten 3D film izlerken altyazıya kanalize olmak kötü birşey bence. Yeterli İngilizce yoksa ve Türkçe dublaja soğuk değilsen bu şekilde izlemeni tavsiye ederim.

çok teşekkürler cevaplar için;

benim ingilizce iyi, yani filmleri dublajsız altyazısız izliyorum çok rahat ayrıca zaten dublajdan nefret ederim ama müstakbel eşim için mecburen ya altyazı ya dublaj bişeyler ayarlıcaz artık napalım.

çok teşekküler tekrar artık iyice netleşti gibi bu 3D olayı kafamda...

• O yukarıda linklediğim konuyla beraber şu aşağıdaki konunun ilk mesajını incelemeni tavsiye ederim, 3D ile ilgili kafanda hiç soru işareti kalmaz.

LG Cinema 3D TV / LG FPR Gözlük Teknolojisi - 2011 LW Serisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dreazz

beyler genel anlamda 42lw5500 nasıldır alalım mı babamın işi var bakamıyor netten alcaz gidip bakma sansımız yok benim okul babamın işi önerirmisiniz uğraştırmasın beni tv

LW4500 özellikle oyuncular için direkt önerebilceğim bir panel. Keza film, video, HD yayınlar ve SD kanallarda da LW5500 ve LW5770s ile aynı seviyede duran bir TV. Ancak bu TV'nin LW5500 ve 570S'ten ayrılan özelliği smart tv olmayan bir LED olması ve USB üzerinden film oynatırken desteklediği formatların görece az olması. Tabii LW570S dahili uydu alıcısı fonksiyonuyla da ayrılıyor bu iki modelden.

LW4500 alırsanız 100-150 lira gibi bir fiyata bir media player alıpp DTS, MKV demeden her formatı sorunsuz oynatabilirsiniz. Yok MP almam derseniz de LW5500 almanızı tavsiye ederim size.

• arkadaşlar biraz çılgınca olacak ama aklıma birşey geldi.bu half-sbs filmleri 3d özellikli tv birleştiriyor bizde gözlükle 3d olarak algılıyoruz ya,diyelim ki 3d tv miz yok.ama half sbs filmimiz ve fpr gözlüğümüz birde normal lcd miz var.şimdi biz bu yanyana duran half sbs yi 3d tv nin yaptığı gibi bilgisayarda bir program yardımıyla üstüste getirebilirmiyiz?aslında böyle bir program yapılabilir,ne dersiniz?hani normal görüntüyü red-cyan yapan programlar var mesela,onun gibi.
  • Bu olsa da FPR gözlüğümüz olması bir işe yaramaz. Çünkü elimizdeki normal LED ya da LCD TV'mizin de FPR panelinin mutlaka olması gerekir gözlüğün 3D görüntü algılayabilmesi için. Yoksa o işi TriDef, Iz3D yapıyor ama 3D donanımı olmadan bir işe yaramıyor.
  • dün youtube dan half sbs videolara bakıyordum.youtube oynatırken filmler iki parça değil tek parça olarak ama bulanık gözüküyordu.sonra bu videoları bilgisayara kaydettim.kayıttan sonra açtıığımda görüntüler yanyana gözüküyürdu ve netti.peki youtube nasıl bu videoları birleşmiş şekilde gösteriyor?
  • YouTube da 3D videoları izlerken alttaki 3D tuşuna basarsan red/cyan, SBS, up/down vb 3D yayın seçenekleri var. Sen indirirken büyük ihtimalle SBS yi indirmişsindir ya da indirirken YouTube default olarak SBS yi download etmeni sağlıyordur.

Diğer soruya gelince üstüste birleştirmekte birşey yok görüntüyü kolay ama FPR teknolojili TV lerin önünde ışığı farklı dalga boylarında kıran bir panel var. Olay sadece gözlükte değil yani.
  • konu güzel yorumlarda güzel bi soruda ben sorayım ozaman ,LW serisiyle 3d plazma arasından hangısı seçilmeli,sd yayınlarda plazma daha ıyı lw serısinin tek extrası fazladan gözlükmü sadece,bu gözlükler 3dplazma da da kullanılıyor mu? youtubede pk950 yı gördüm hasta kaldım px olanı 3d oluyormuş led mı plazmamı karışık mevzular :)
  • Bu pasif (FPR) gözlükleri aktif 3D teknolojili bir TV de kullanamazsın tabii ki. LW nin artısı sadece fazladan gözlük değil daha rahat ve sorunsuz, aydınlık ve gözleri yormayan 3D izlemeye olanak vermesi. Plasmada FPR kullanılmıyor ama plasmanın da kendine göre artıları var tabii ki.
  • Half-SBS .mkv formatında 19,9GB yükledim usb den bağlıyorum ama açmıyor desteklemiyor Lg Lw 4500 var bende neden olabilir sizce mkv uzantılı aynı dosya ama pc de media playerle açıyor ..
  • arkadaşlar, biraz okudum, kafam karıştı.

cyan, half birşey, vs birkaç kavram var;
    şimdi 42LW570S alınca, bu Tv'de izlemek için 3d film indirmek istesem, neye dikkat etmem gerekecek?

aratırken ne diye aratmam gerekecek?

edit: sanırım anladım= HALF SBS olmalı, AC3 olmalı.
    AC3 olmasa bile DTS'yi sonra AC3'e çevirebiliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laider -- 31 Ekim 2011; 11:34:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: agtr

quote:

Orijinalden alıntı: yusasen

===========3D Televizyon ve İçerik Rehberi====================================================================
    1- Şu anda LG marka Cinema 3D serisi (LW5500 VE LW6500 modelleri) hariç Türkiyede piyasada satılan tüm 3D TV modelleri şarjlı/pilli gözlük istiyor.
    2- Şarjlı gözlüklerin ortalama fiyatı adet başına 250-300 TL 50-60 USD civarında. Yani üç kişilik bir ailede 900 TL. Cinem 3D gözlükleri ise maksimum
    20TL/Adet ve LG televizyonlarla birlikte 7 adet bedava geliyor.
    3- Şarjlı gözlükler baş ağrısı-mide bulantısı vs. yapıyor diyorlar. Ben sadece mağazada 5-10 dakika test ettim bilmiyorum. Ama
    Cinema 3D gözlüklerle 4-5 saat kesintisiz seyrettim hiç bir sorun yok. ben 5 aydır pilli gözlük kullanıyorum, sorun yaşamadım. sorun yaşayan varsa da ilk ağızdan duymak isterim4- Piyasadaki pek çok televizyon USB'den yani harici disklerden oynatılabilen dosya formatları konusunda sıkıntılı ve sınrlamalar mevcut. Samsunglar hariç. benim TV nin neredeyse oynatmadığı format yok. mkv, mp4, avi vs Mesela DivX ve .MKV uzantılı doysları pek çoğu oynatmıyor. Yada altyazı problemleri yaşatıyor. LG LW5500 VE 6500 serilerinde
    hiç bir formatta sorun yaşamadım.
    5- Yine şarjlı gözlüklerle izlenen 3DTV lerde televizyonu tam karşıdan izlemiyorsanız 3D görüntü doğru dürüst oluşmuyor. Ama şarjsız
    gözlüklerle hiç bir sorun yok. öyle bir şey yok. belki LD lerde vardır, samsungu 170 dereceden bile izleyebilirsiniz6- Şarjlı gözlüklerle izlenen 3DTV'lerde görüntü karanlık oluşurken şarjsız gözlüklerde kesinlikle 2D'en daha aydınlık ve keskin. bu sorunu, backlight'ı açarak çözebilirsiniz
    7- Piyasadaki televizyonların bir çoğunda USB'den 3D izlemek sıkıntılı. örnek verebilir misiniz? Bazı markalar özellikle bunu sınırlamış. Bunları aldığınızda mutlaka 3D player ve her film için orjinal 3D blueray player almak zorunda kalıyorsunuz. LW 5500 VE LW6500 modellerde ise
    kesinlikle USB'den player'de olduğundan daha stabil 3D izleyebiliyorsunuz.( Tecrübeyle sabittir)
    8- Hemen hemen Tüm televizyonlar normal televizyon yayınlarını 3 Boyutluya çevirdiği iddiasında. Tabiki Cinema3D seriside. Ama
    şarjlı yada şarjsız gözlükle izlenen hiç bir televizyonda normal yayınlar 3D'ye çevrildiğinde tatmin edici bir sonuç alamassınız.
    Benim gördüğüm sadece Kanal logoları ve alttaki yazı bantları birazcık öne geliyor ve çok az bir derinlik katıyor o kadar.
    9- USB'den izlemek için içerik formatının "3D Half-SBS" formatında ve .MKV formatında olması gerekiyor. LG için olabilir
    10- Eğer aldığınız televizyon USB'den .mkv oynatmıyorsa 3D izlemek için mutlaka bir 3D player ve orjinal filmler almanız gerekiyor. 3d ile uzantının ilgisi yok. piyasa wmv 3d film dolu
    11- TEKNOLOJİ MAĞAZALARINDA SATICILARIN "ŞARJSIZ GÖZLÜKLERDEKİ 3 BOYUT İYİ DEĞİL" GİBİ TELKİNLERİNE KULAK ASMAYIN. Mümkünse
    Avatar 3D HALF SBS filmi önceden edinin ve bir harici diskle yanınıza alıp mağazada kendiniz deneyin.

LG Cinema 3D Serisi ile ilgili Ek bir kaç Not.
    - Televizyonu bir LAN kablosuyla modeminize bağlarsanız. Direk Youtube,Daily motion gibi sitelerden video izleyebiliyorsunuz.
    - Ayrıca basit bir browseri var. (Explorer benzeri.) ve Web sayfalarında gezinip haber okuyabiliyorsunuz. Ama "Dizi İzle" vs.
    gibi sitelerdeki videoları oynatmıyor.
    - Ülke olarak Türkiye dışında ülkeler seçince Web'de yapabileceklerinizde ülkeye göre değişiyor. Sınırlama yok. İstediğiniz
    ülkenin içeriklerine ulaşabiliyorsunuz. Ama filmler falan ücretli..
    - Iphone'unuz varsa bir uygulama indirip Televizyonunuza onunla kumanda edebiliyorsunuz. Bu durumda internette gezinmek daha
    rahat hale geliyor. (Klavye-Fare anlamında)

Deneymlerim arttıkça buraya eklemeye devam edeceğim. Soruları olan arkadaşlarada elden geldiğince cevap vereveğim.

Herkese Saygılar..

selam, ben de görüşlerimi bold yazı karakteri ile, metnin içine yazdım. bu LG tv nin yaptığı çoğu şeyi, belki de fazlasını, piyasadaki çoğu 3d tv yapıyor şu an.
    siz, LG nin yeni tv modelini, muhtemelen LG nin 2010 tv leri ile mukayese etmiş olabilirsiniz. bahsettiğiniz diğer tv ler içinde samsung olmamalı. ne alt yazı sorunu, ne format sorunu, ne de diğer sorunlar, samsung serisi tv lerde mevcut değil. bu yüzden, geçen senenin dünya çapında en çok satan paneli oldu muhtemelen (35 milyon adet)
    geçen sene, donanım haberde, panasonic ekibi çok aktifti. 2010 sonu ve 2011 samsung ekibi atağa geçti, sanırım sıra LG de
    kolay gelsin
    selamlar

samsung 46d 8000 aldım, daha yeni ebay'den 2 adet daha gözlük sipariş ettim, toplam 59 dolara, 1,5 tb hdd doldurttum ve 40 tanesi 3d çoğu *.mkv formatında ve oynatmadığı film, altyazı, ses dosyası yok.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.