Şimdi Ara

ACEMİLERE 3D TELEVİZYON VE İÇERİK REHBERİ VE LG LW SERİSİ (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
346
Cevap
9
Favori
113.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ısrarla bir gözlük 300 TL yazan DTS_zedeler okumalı
  • masterfg@

Hocam ebay araştırması yapmışsınız. Şurda 3D gözlükler arasındaki uçurumsal fiyat farkıyla ilgili bir iki kelam ederseniz iyi olur. 2 tanesi 659$ olanları da var, 2 tanesi 59$ olanlar da değil mi? Fiyat konusunda laf atmanın anlamı ne o halde?

Hala anlayamıyorum aktif 3D teknolojisini neden bu kadar tutkuyla savunduğunuzu? Yeni olan beğenilir ve evet, bazen abartılır ama eski olana böylesi tutkuyla bağlanıp, yeniyi sürekli yermek bana manasız geliyor.

DTS_zede tabiri manasız olmuş zira LG'den bahsi geçen panelleri satın alanlar bu desteğin olmadığını bilerek aldılar ve buna uygun çözümler ürettiler. Hani burada oradan vurmaya çalışmak tuhaf kaçmış. Samsung'un eksisi yok diyorsunuz ama panellerinin sağlam olmaması, bulutlanma ve ışık sızması problemlerinin yüksek seviyede görülmesi ve oyunlarda yarattığı yüksek lag değeri benim için Samsung'u bitiren kriterlerdir.

TV işi özneldir hocam, aşağılamalarınızı görmezden geliyorum çoğu zaman ama öznel bir mevzuda kullanıcı tercihlerine laf söyleme hakkını kendinizde bulmamalısınız bence.

• DTS_ zede tabiri aşağılama değil, latifedir, kimsenin tercihi beni ilgilendirmez. Tv tavsiyeleri başlığı altında, "akılndan zorun mu var ...... Tv sini aldın, öldün bittin, başağrısı, mide bulantısı" yorumlarına tepkidir sadece. otomatiğe bağlanan " o zaman .... gözlüklü ... alacaksın" yorumlarına tepkidir. yalan yanlış, teknik ve piyasa bilgisinden uzak, derinliği olmayan ve yönlendirici yorumlara tepkidir
    bu tepkinizi, diğer başlıklarda da görmek dileğiyle....
  • sıkıldım teneke muhabbetinden, 1 ay yokum. iyi fprlar. sunucuları da rahatlatmak lazım hep

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agtr -- 1 Kasım 2011; 15:10:40 >
  • Açıkçası öyle çok fazla denk gelmedim "aklından zorun mu var, öldün bittin" yorumlarına TV satın alan adam için. Dahası çoğunlukla "hayırlı olsun, güle güle kullan. İzlenimlerini bekliyoruz" mesajlarına rastlıyorum ben. Sizin bahsettiğiniz türdeki mesajlar zaten bölüm kurallarına aykırı mesajlardır. Gördüğünüzde şikayet edersiniz, işlem yapılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: laider

arkadaşlar, biraz okudum, kafam karıştı.

cyan, half birşey, vs birkaç kavram var;
    şimdi 42LW570S alınca, bu Tv'de izlemek için 3d film indirmek istesem, neye dikkat etmem gerekecek?

aratırken ne diye aratmam gerekecek?

edit: sanırım anladım= HALF SBS olmalı, AC3 olmalı.
    AC3 olmasa bile DTS'yi sonra AC3'e çevirebiliyoruz.

Evet Half-SBS ve AC3 olacak ya da DTS yi bir şekilde çözdürüp oynatacaksın.
    İzlemek istersen red / cyan filmleri de izlersin tabii ki. Karton gözlük alırsın TV yi 3D moda almadan izlersin sorun değil.
  • @techraven,

cevap için teşekkürler.

şimdi LG'yi kurmaya gelenlerin yanında getirdikleri demo sanki red-cyan gibi renk bozulması olan bir görüntüymüş.
    fakat HALF SBS filmler sanki ekranı ikiye bölmüş gibi görünüyor.
    yanlış arşiv yapmadan doğrulamak istedim sadece.

bir de red-cyan film indirince seyretmek için 3dtv gerekir mi?
    normal tv'lerde de karton gözlüklerde seyredilebilir mi?
  • arkadaşlar mrb .
    ıkı hafta once samsung un 55D8000 serisi led 3d tv sını aldım . ve deneme amaclı ınternetten Şirinler(The Smurfs) | 2011 | Half SBS 1080p DUAL filmini indirdim ve seagate 1TB harddisk icine attım fakat harıcı dıskı tv ye taktıgımda ındırdıgım fılm harıcı dısk ıcınde gozukmuyor.. kayıp yanı .dıger tum cesıtlı fılmlerı goruyor fakat sadece şirinler 3D SBS filmini gormuyor .. neden boyle oldugunu anlayamadım ..acilen yardımcı olabılırsenız cok sevınırım ..
    tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: laider

@techraven,

cevap için teşekkürler.

şimdi LG'yi kurmaya gelenlerin yanında getirdikleri demo sanki red-cyan gibi renk bozulması olan bir görüntüymüş.
    fakat HALF SBS filmler sanki ekranı ikiye bölmüş gibi görünüyor.
    yanlış arşiv yapmadan doğrulamak istedim sadece.

bir de red-cyan film indirince seyretmek için 3dtv gerekir mi?
    normal tv'lerde de karton gözlüklerde seyredilebilir mi?

Evet Red-Cyan gözlüklerle 3D izlemek için panelinizin 3D olmasına gerek yok. CRT'lerde bile izleyebilirsiniz o gözlüklerle ama ne kadar iyi 3D olur onu siz düşünün

• haklısınız, bir adet red-cyan SMURFS indirdim, gözlükleri hazırladık, oturduk başına, görüntü rezaletti, gözlerimiz mahvoldu.
    ya bize denk geldi, ya da başka bir sorun vardı.

bu arada LG'nin tvleri gibi 7 tane gözlük çıkan ama öte yandan DTS çözen samsung 3d tv'ler var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laider -- 2 Kasım 2011; 15:05:29 >
  • Hayır, tüm samsunglar DTS çözüyor ama eski nesil SG 3D teknolojisini kullanıyor. Bu gözlükler aktif ve elektronik gözlükler olduğundan kutudan 7 tane promosyon çıkması firmayı batırır. FPR teknolojisindeki LG'lerde var 7 gözlük hediyesi.
  • @dusty,

cevap için teşekkürler.

ne kadar ilginç. ya DTS çözecek aktif olacak, ya DTS çözmeyecek ama 7 gözlük hediyesi olacak.

sanırım LG'ye "PHILIPS HMP3000" gibi DTS çözen bir media player ilave edilirse bütün sorun ortadan kalkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laider -- 2 Kasım 2011; 16:15:43 >
  • DTS yi çözüp ARC olarak TV üzerinden geri verebiliyorsa işe yarar o media player. Normal şartlar altında optik çıkış ile DTS çözebilen harici bir HT ye bağlanmak gerekir. WD Live Hub bunu yapar mesela ama senin linklediğin cihazı bilmiyorum.
  • Arkadaşlar mrb,geçen hafta teknosadan LG LW 5500 serisi bir tv aldım,araya bayram girdiği içinde henüz deneme şansım olmadı.Bir sorum olacak,bu tv de sadece 3D olarak HALF SBS filmler mi izleyebiliriz? yoksa dışardan harici bir kaynak ile (media player,BluRay oynatıcı vs.)FULL SBS 3D filmlerde izleyebilir miyiz? birde media player önerirseniz en uygun ve stabil çalışan marka hangisidir?
  • Full-SBS yi hiçbir TV nin MP si açmaz. Harici olarak .iso açabilen de tek tük söyleniyor ama kesin şu model açıyor demek zor. WD Live HUB a bak bir belki o açıyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty

masterfg@

Hocam ebay araştırması yapmışsınız. Şurda 3D gözlükler arasındaki uçurumsal fiyat farkıyla ilgili bir iki kelam ederseniz iyi olur. 2 tanesi 659$ olanları da var, 2 tanesi 59$ olanlar da değil mi? Fiyat konusunda laf atmanın anlamı ne o halde?

Hala anlayamıyorum aktif 3D teknolojisini neden bu kadar tutkuyla savunduğunuzu? Yeni olan beğenilir ve evet, bazen abartılır ama eski olana böylesi tutkuyla bağlanıp, yeniyi sürekli yermek bana manasız geliyor.

DTS_zede tabiri manasız olmuş zira LG'den bahsi geçen panelleri satın alanlar bu desteğin olmadığını bilerek aldılar ve buna uygun çözümler ürettiler. Hani burada oradan vurmaya çalışmak tuhaf kaçmış. Samsung'un eksisi yok diyorsunuz ama panellerinin sağlam olmaması, bulutlanma ve ışık sızması problemlerinin yüksek seviyede görülmesi ve oyunlarda yarattığı yüksek lag değeri benim için Samsung'u bitiren kriterlerdir.

TV işi özneldir hocam, aşağılamalarınızı görmezden geliyorum çoğu zaman ama öznel bir mevzuda kullanıcı tercihlerine laf söyleme hakkını kendinizde bulmamalısınız bence.

merhaba,

LG nin pasif gozlukleri aslinda aktif gozluk kullananlara yaradi. yukaridaki ornekte bahsedilen samsung'a ait urunleri satan cogu yer artik 2+2 gozluk hediyesi veriyor ust sinif paneller icin. ornegin samsung d8000 serisini cogu yer 2 gozluk kutuda, 2 de bizden seklinde satiyor. bunda lg nin hic gozluk maliyetinin olmamasinin buyuk etkisi oldu. Hatta Sony gibi burnundan kil aldirmayan bir firma dahi lg nin pasif teknolojisi ve fiyat avantajlarinin pesinden giderek rekabete girisen samsung la basa cikabilmek icin mecburen indirime gitti. hx920 serisinin 2 ay onceki fiyatlarina bakin, bir de simdiki fiyatlarina.

ben daha iyi bir cozunurluk ve goruntu kalitesi elde etmem nedeniyle aktif teknolojinin destekcisiyim. ancak pasifin getirdigi rekabet ve aktife gore kullaniminin kat kat kolay olmasi(hem sarj&pil derdi, hem bazi kisilerde yasanabilen bas donmesi sorunlari, hem de aniden basinizi oynatirsaniz yasanan senkron sorunlari), aktif teknoloji ureten firmalari fiyatlarinda mecburi indirim ve promosyona zorladi. bu durum benim dogrusu cok cok hosuma gidiyor.

bu bosuna yapilan bir kavga, benim dusunceme gore aktif-pasif cekismesi tuketiciye yaramis durumda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Namessar

quote:

Orijinalden alıntı: dusty

masterfg@

merhaba,

LG nin pasif gozlukleri aslinda aktif gozluk kullananlara yaradi. yukaridaki ornekte bahsedilen samsung'a ait urunleri satan cogu yer artik 2+2 gozluk hediyesi veriyor ust sinif paneller icin. ornegin samsung d8000 serisini cogu yer 2 gozluk kutuda, 2 de bizden seklinde satiyor. bunda lg nin hic gozluk maliyetinin olmamasinin buyuk etkisi oldu. Hatta Sony gibi burnundan kil aldirmayan bir firma dahi lg nin pasif teknolojisi ve fiyat avantajlarinin pesinden giderek rekabete girisen samsung la basa cikabilmek icin mecburen indirime gitti. hx920 serisinin 2 ay onceki fiyatlarina bakin, bir de simdiki fiyatlarina.

ben daha iyi bir cozunurluk ve goruntu kalitesi elde etmem nedeniyle aktif teknolojinin destekcisiyim. ancak pasifin getirdigi rekabet ve aktife gore kullaniminin kat kat kolay olmasi(hem sarj&pil derdi, hem bazi kisilerde yasanabilen bas donmesi sorunlari, hem de aniden basinizi oynatirsaniz yasanan senkron sorunlari), aktif teknoloji ureten firmalari fiyatlarinda mecburi indirim ve promosyona zorladi. bu durum benim dogrusu cok cok hosuma gidiyor.

bu bosuna yapilan bir kavga, benim dusunceme gore aktif-pasif cekismesi tuketiciye yaramis durumda.

Açıkçası çerçevelenip en üstlerde tutulması gereken bir karşılaştırma olmuş.

• Herkese selam öncelikle.

Bende lg 42lw4500 tv var ve teledünyanın hd receiver ını hdmı kablosu ile tvye bağladım. 3d test yayını açtığımda
    yanyana 2 görüntü geliyor. Tvnin 3d menüsünü açtığımda sadece 2d-3d özelliği aktif diğerleri değil. Yani teledünyanın
    3d kanalı izlenmiyor. Bu kanal sadece aktif shutter gözlüklerlemi izlenebiliyor ?
    Eğer öyleyse lg sahipleri ileride çıkabilecek 3d tv kanallarını izleyemeyecekmi?

Bu konuda yardımcı olabiliseniz çok sevinirim Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: justinyo

Herkese selam öncelikle.

Bende lg 42lw4500 tv var ve teledünyanın hd receiver ını hdmı kablosu ile tvye bağladım. 3d test yayını açtığımda
    yanyana 2 görüntü geliyor. Tvnin 3d menüsünü açtığımda sadece 2d-3d özelliği aktif diğerleri değil. Yani teledünyanın
    3d kanalı izlenmiyor. Bu kanal sadece aktif shutter gözlüklerlemi izlenebiliyor ?
    Eğer öyleyse lg sahipleri ileride çıkabilecek 3d tv kanallarını izleyemeyecekmi?

ayarlardan 1920*1808p yap ayarı o zaman olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: semihh95

quote:

Orijinalden alıntı: justinyo

Herkese selam öncelikle.

ayarlardan 1920*1808p yap ayarı o zaman olur

Teşekkürler bir deneyeyim. HD box bir arkadaşımın denemek için almıştım.
    3d kanal bizim tv dede izlenebiliyormu diye merak etmiştim olmayincada bayağı üzüldüm.

Yalnız benim aklıma takılan HD set up box ta çözünürlük ayarı varmi?
    Bu bahsettiginiz çözünürlük ayarını nereden yapacağız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi justinyo -- 9 Kasım 2011; 21:41:39 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.