Şimdi Ara

ACEMİLERE 3D TELEVİZYON VE İÇERİK REHBERİ VE LG LW SERİSİ (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
346
Cevap
9
Favori
113.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    garantörlük konusunda yorum yapabilir mısın demicem aslında 200-300 lira için ucuz etin yahnisini yemeye gerek yok değil mi?
    teknosada 2.999 TL + 200 TL hediye ile veriyorlar aman dikkat 3.000 olunca 300 TL alıyorsunuz.
    vatanda ise sanırım stokta yok.
    Haftaya yeni evime taşınınca almayı düşünüyorum, umarım fiyatlar çok yükselmez döviz kaynaklı olarak.
    arada yine profilodaki teknosaya ugrayıp biraz seyretmek iyi olacaktır.
    önce AC3 varyantını deneyecegim sonra yegenimin PS3'ünü ödünç alıp DTS'i tecrübe edecegim.

son olarak blueray player için tavsiye var mı? ve blue ray alırsam bi şekilde internetten indirdiklerimi de external hard diski bu playera baglayarak DTS ses formatında izleyebiliyorum degil mi?

herkese iyi tatiller!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oislek -- 19 Kasım 2011; 12:32:46 >
  • İşte Blu-ray player ın desteklediği formatlara bağlı tamamen. İnternetteki 3D filmlerin çok büyük çoğunluğu MKV dir, bu formatı desteklemesi gerekir alacağın cihazın. Ama bazı MKV profilleri çok yüksektir, bunları TV media playerları genelde açmıyor, hariciler açabiliyor.

Senin için en güzel bu açılmayan küçük kısım için orjinal Blu-ray almak, açılan geniş kısmı ise HDD ile izlemek olur sanıyorum.
  • techraven sana teşekkür etmekten sıkılmadım ama sen de cevap vermekten bıkmadın be kardeşim:)
    tekrar teşekkür ederim.

bu son sorum:
    hd live hub 500 TL imiş ki benim aklımda media playerlar 200 TL gibi kalmış.
    ancak içinde 1 T hard disk olması avantaj ve bu paraya değer bence zira external HD alırsam yine aynı hesaba gelecek.
    Ayrıca okudugum kadarıyla DTS konusundaki problemi de bu cihaz ile aşabiliyorum, teyit edebilirmısın?
    Bu yolda gidecegim ama BR Disc almayacagımı düşünürsek; bu cihaz ile torrent indirebiliyor muyuz yoksa notebook ile indirip player'a kopyalamak yoluna mı gidecegiz?

herhangi birsey almanın gittikçe zorlaştıgı bu çağda bu sorularımın herkese yol gösterdiğini umud ederek, bu fırsatla herkese teşekkür ederim.
  • DTS destekli ve optik girişi olan bir ses sistemin varsa ve HDD istemiyorsan daha basit media playerlara da bakabilirsin. WD HDD Live HUB ses sistemine gerek kalmadan DTS çözüp TV den sesi verebildiği için ve dahili HDD olduğu için pahalı. Torrent desteği bildiğim kadarı ile bunda yok, LW ana konusunda kullananlar çok var bu ürünü oraya sorarsan daha sağlıklı bilgi verirler. Ama torrent gibi bir şeyi bilgisayar ile halletmek her zaman daha iyi bence, her cihaz uzmanlaştığı işi yapmalı düşüncesi olur bende hep
  • yardım!!!
    42lw5500 tv aldım usb üzerinden firmware güncellemesi yapmak istiyorum internetim yok naasıl yapabilirim
    yardım ederseniz memnun olurum
  • [herkese mrb bilgili paylaşımların olduğu bu sitede aranızda olmak ve bilgilenmek istedım sizlere özelliklede 'dusty' ve 'techraven' arkadaşlarımdan acil yardım beklemekteyim durumum şu şekilde

42lw5500 lg tv aldırdım pedere şole bole derken aldı fakat içinden çıkamadım ben ne 3 boyutunu kullanabıldım ne kablosuz özellıyle bı modeme bağlanamadım
    3 boyutlu netten bır fılm açtımda ve tv yı 2d de 3d ye gecırdımde ole fazla bı fark algıayamadım derınlık fılan artmadı bunun içn illa blu ray gerekırmı derınlık ayarlarını fılan kurcaladım bıraz ama yıne fazla bişey farketmedı bırde pc yi tv ye normal ekran kablosu hdmı fılan deıl bunun etkısı olurmu peder coşturuyor evde ben 1.500 tl lık alcaktım aldırdın bunu fılan fısman durum kotu anlıycanız hemde baya kötü taktım usb lerı hardısklerı tanımıyo tvnın kablosuz ozellını kullanıp modeme balayıp guncelleme yapcam onuda taktım wıreles adoptorunu desteklemıyo dıyo yerel agdan baglantı yapsam guncellesem desteklermı bu olaylarda lutfen bana yardımcı olun smart olayına hiç gırmeyım zaten fazla anlamam bu işlerden ama yapılcakları solemenız yeterlı olur gercekten cvplarsanız cok sevinirim pedere yarına bi film açıyımda kurtuluyum sıkıntılı bi durumdayın yardım lutfen :d
    bırde azmayı unuttum ses alma ımkanım varmı varsa acarak anatırmısınız pc ile bağlı iken ses cıkmıyor normal olarak hd kabloda oluyor sanırım teamda var bu arada pc acer 5739g yardımlarınız için şimdıden teşekkurler herkese:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erolemre -- 1 Ocak 2012; 2:42:34 >

• kımse yokmu yardım lütfen:S
  • quote:

Orijinalden alıntı: erolemre

[herkese mrb bilgili paylaşımların olduğu bu sitede aranızda olmak ve bilgilenmek istedım sizlere özelliklede 'dusty' ve 'techraven' arkadaşlarımdan acil yardım beklemekteyim durumum şu şekilde

42lw5500 lg tv aldırdım pedere şole bole derken aldı fakat içinden çıkamadım ben ne 3 boyutunu kullanabıldım ne kablosuz özellıyle bı modeme bağlanamadım
    3 boyutlu netten bır fılm açtımda ve tv yı 2d de 3d ye gecırdımde ole fazla bı fark algıayamadım derınlık fılan artmadı bunun içn illa blu ray gerekırmı derınlık ayarlarını fılan kurcaladım bıraz ama yıne fazla bişey farketmedı bırde pc yi tv ye normal ekran kablosu hdmı fılan deıl bunun etkısı olurmu peder coşturuyor evde ben 1.500 tl lık alcaktım aldırdın bunu fılan fısman durum kotu anlıycanız hemde baya kötü taktım usb lerı hardısklerı tanımıyo tvnın kablosuz ozellını kullanıp modeme balayıp guncelleme yapcam onuda taktım wıreles adoptorunu desteklemıyo dıyo yerel agdan baglantı yapsam guncellesem desteklermı bu olaylarda lutfen bana yardımcı olun smart olayına hiç gırmeyım zaten fazla anlamam bu işlerden ama yapılcakları solemenız yeterlı olur gercekten cvplarsanız cok sevinirim pedere yarına bi film açıyımda kurtuluyum sıkıntılı bi durumdayın yardım lutfen :d
    bırde azmayı unuttum ses alma ımkanım varmı varsa acarak anatırmısınız pc ile bağlı iken ses cıkmıyor normal olarak hd kabloda oluyor sanırım teamda var bu arada pc acer 5739g yardımlarınız için şimdıden teşekkurler herkese:)

3D çeviri ile izlemişsin internetten videoyu, bu sadece derinlik verir. Senin gerçek 3D çekilmiş filmler edinip izlemen lazım, internetten ya da satın alarak farketmez.
    PC bağlı iken TV den ses çıkması için ya HDMI ile bağlantı yapman gerekir ya da ayrıca TV ye ses için kablo çıkarman gerekir.
    Güncelleme için TV nin kendi adaptörü olan LG AN-WF100 kullanman ya da modemden ethernet kablosu çekmen gerekir.
    Sen ilk önce şu konunun ilk mesajını iyice oku; LG Cinema 3D TV / LG FPR Gözlük Teknolojisi

• herkese merhaba.arkadaşlar bende lg 42 lw5500 sahibiyim.sorunum şu:bazı (harddiskten izlediğim) filmlerde tam ekran olmuyor film.ama aynı filmin öncesinde başka bir filmi tam ekran açıp terkrar o filmi açınca tam ekran oluyor. bunun sebebi ne olabilir.
  • benim lw5500 4 ay sonra arzalandı ekranda çizgilr çıktı ve servis 15-20 gün sonra değişim kararı dedi. sonra bize aynı tv diye lw4500 getirip kurmuşlar ben itiraz edip geri iade ettim, ardından yaklaşık 1 hafta sonra lw5500 geldi kurulup gidildi ama 2 saat kadar çalışıp kapandı ve bir daha açılmadı. ben yine servis çağırdım servis 2 gün sonra geldi aldı ve anakart arızası denildi. ben bu modellerdemi problem var yoksa bize tamir görmüş ürünümü, ürün değiştirmede gönderdiler şüpheye düştüm. televizyonumdan soğudum para iadesi istedim ama olmaz dendi. 1,5 aydır tv kullanamiyoruz aradaki 2 saatlik çalışan tv 30 günlük tamir süresini doldurmasını engelliyormu hakem heyetine başvurayım mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nky2000

benim lw5500 4 ay sonra arzalandı ekranda çizgilr çıktı ve servis 15-20 gün sonra değişim kararı dedi. sonra bize aynı tv diye lw4500 getirip kurmuşlar ben itiraz edip geri iade ettim, ardından yaklaşık 1 hafta sonra lw5500 geldi kurulup gidildi ama 2 saat kadar çalışıp kapandı ve bir daha açılmadı. ben yine servis çağırdım servis 2 gün sonra geldi aldı ve anakart arızası denildi. ben bu modellerdemi problem var yoksa bize tamir görmüş ürünümü, ürün değiştirmede gönderdiler şüpheye düştüm. televizyonumdan soğudum para iadesi istedim ama olmaz dendi. 1,5 aydır tv kullanamiyoruz aradaki 2 saatlik çalışan tv 30 günlük tamir süresini doldurmasını engelliyormu hakem heyetine başvurayım mı?

Çok büyük talihsizlik olmuş hocam, seri üretim sıkıntısı değil ama sizin elektronik şanssızlığınız olmuş bu maalesef. Size sıfır, açılmamış kutuda ürün göndermeleri ve hatta mümkünse ürünü kendiniz almak, seçmek istediğinizi, daha sonra da servisin kuruluma gelmesini talep ettiğinizi belirtin. Aksi takdirde hakkınızı hukuki alanda arayacağınızı da belirtin mutlaka. Size ürünü gönderen LG Türkiye değil, onlar onay çıkarıyorlar, yenisini TV'yi satın aldığınız firma gönderiyor. Firmayla iletişime geçin.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• arkadaşlar kolay gelsin bende 40c 750 war genelde bir çok film formatı çalışıyor fakat mkv uzantılı olan en son indirdiğim filmlerde ses codeci desteklemiyor özellikleri aşağıda

ID : 2
    Format : AAC
    Format/Info : Advanced Audio Codec
    Format version : Version 4
    Format profile : Main
    Codec ID : A_AAC
    Duration : 1h 40mn
    Channel(s) : 2 channels
    Channel positions : Front: L R
    Sampling rate : 44.1 KHz

destekleyen ise

Format profile : LC
    Format settings, SBR : Yes
    Format settings, PS : No
    Duration : 1h 45mn
    Sampling rate : 48.0 KHz

ne fark var da bir tvde ses çalışıyo diğeri çalışmıyor İŞİN USTALARINDAN YARDIM BEKLİYORUM TEŞEKKÜR EDERİM.

• mesajım bulunsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: selyon

arkadaşlar kolay gelsin bende 40c 750 war genelde bir çok film formatı çalışıyor fakat mkv uzantılı olan en son indirdiğim filmlerde ses codeci desteklemiyor özellikleri aşağıda

Format profile : Main
    Duration : 1h 40mn
    Sampling rate : 44.1 KHz

destekleyen ise

Format profile : LC
    Format settings, SBR : Yes
    Format settings, PS : No
    Duration : 1h 45mn
    Sampling rate : 48.0 KHz

ne fark var da bir tvde ses çalışıyo diğeri çalışmıyor İŞİN USTALARINDAN YARDIM BEKLİYORUM TEŞEKKÜR EDERİM.

Muhtemelen format profili uymadığından çalışmıyordur ama bilemiyorum. Eğer sorunu çözerseniz bu başlığa mutlaka yazın. Neden olduğunu biz de öğrenmiş oluruz.

• Merhabalar

Ben acemi bir LG 42LW4500 kullanıcısıyım. Benim sorunum; flash belleğe film atarken ".....dosyası hedef dosya sistemi için çok büyük" diyor olması. Flash belleğin dosya sistemi FAT32. Sanırım bizim LW4500 sadece Fat32de film oynatıyor. Flash belleği NTFS yapınca film alıyor ama bu seferde TV de açılmıyor. Ne yapabilirim acaba ?
  • LW4500 USB üzerinden codec desteği az olan bir paneldir. Almadan önce çok iyi araştırsaydınız keşke. *mkv uzantılı filmleri oynatamazsınız USB üzerinden, dönüştürmeniz gerekir formatını. Onun dışında fat32 formatlı belleğe maksimum tek parça 4GB veri atabilirsiniz. NTFS'de bu tip kısıtlama yoktur.
  • peki filmlerin formatını nasıl değiştirebilirim ?
  • Aşağıdaki linke tıkla, LW ana konusunun ilk mesajına gidersin. Orda MKV Merge isimli programın kullanımı anlatılıyor, o program ile yapabilirsin.

LG Cinema 3D TV / LG FPR Gözlük Teknolojisi - 2011 LW Serisi
  • Teşekkürler
  • merhabalar benim anlamadığım bi konu var.. ben 42 lw5500 almayı düşünüyorum ama lig tv izlemek için ayrı bir receiver mı almam gerekiyor?
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.