Şimdi Ara

ACEMİLERE 3D TELEVİZYON VE İÇERİK REHBERİ VE LG LW SERİSİ (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
346
Cevap
9
Favori
113.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Laptop a bağlı; temiz, CPU daralması yaşamayan orta karar bir sistem ile 0 sorun ile izlersin PC den film.
    Ses sistemin eski model sanırım, DTS destekliyor mu önce bunu öğren. Destekliyorsa eğer ve optik girişi varsa araya bir media player alırsın (100TL felan bunlar) ve DTS sesleri alırsın. Ses sisteminde HDMI yoksa hangi çıkışlar mevcut? 5+1 mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nky2000

benim lw5500 4 ay sonra arzalandı ekranda çizgilr çıktı ve servis 15-20 gün sonra değişim kararı dedi. sonra bize aynı tv diye lw4500 getirip kurmuşlar ben itiraz edip geri iade ettim, ardından yaklaşık 1 hafta sonra lw5500 geldi kurulup gidildi ama 2 saat kadar çalışıp kapandı ve bir daha açılmadı. ben yine servis çağırdım servis 2 gün sonra geldi aldı ve anakart arızası denildi. ben bu modellerdemi problem var yoksa bize tamir görmüş ürünümü, ürün değiştirmede gönderdiler şüpheye düştüm. televizyonumdan soğudum para iadesi istedim ama olmaz dendi. 1,5 aydır tv kullanamiyoruz aradaki 2 saatlik çalışan tv 30 günlük tamir süresini doldurmasını engelliyormu hakem heyetine başvurayım mı?

servis lw5500 tv getirip kurdu, şimdilik çalışıyor ama bana her an arzalanacakmış gibi geliyor piskolojimiz etkilendi. servis ısrarla değişimin lg tarafından yapıldığını ve sıfır ürün geldiğini söylüyor. ama kutusunda kullanım kulavuzu vb olmaması bana tamirli tv yollanmış olabileceğini düşündürüyor.

• Aldık biz de bir LG, koyulduk yola. Tüm 3D'cilerin yolu açık ola...
  • quote:

quote:

benim lw5500 4 ay sonra arzalandı ekranda çizgilr çıktı ve servis 15-20 gün sonra değişim kararı dedi. sonra bize aynı tv diye lw4500 getirip kurmuşlar ben itiraz edip geri iade ettim, ardından yaklaşık 1 hafta sonra lw5500 geldi kurulup gidildi ama 2 saat kadar çalışıp kapandı ve bir daha açılmadı. ben yine servis çağırdım servis 2 gün sonra geldi aldı ve anakart arızası denildi. ben bu modellerdemi problem var yoksa bize tamir görmüş ürünümü, ürün değiştirmede gönderdiler şüpheye düştüm. televizyonumdan soğudum para iadesi istedim ama olmaz dendi. 1,5 aydır tv kullanamiyoruz aradaki 2 saatlik çalışan tv 30 günlük tamir süresini doldurmasını engelliyormu hakem heyetine başvurayım mı?

servis lw5500 tv getirip kurdu, şimdilik çalışıyor ama bana her an arzalanacakmış gibi geliyor piskolojimiz etkilendi. servis ısrarla değişimin lg tarafından yapıldığını ve sıfır ürün geldiğini söylüyor. ama kutusunda kullanım kulavuzu vb olmaması bana tamirli tv yollanmış olabileceğini düşündürüyor.

Yok artık, kutusunda kullanma klavuzu vs. yoksa zaten o kutu açılmış demektir. LG Türkiye'nin bu şekilde iade modellerin geri dağıtımıyla ilgili fikri olduğunu zannetmiyorum, olsa marka imajını zedeletmez kesinlikle ama mağazalar ve servisler nasıl çalışıyor bunu iyice takip etmek zorundalar.

• 4077 Sayılı TÜKETİCİNİN KORUNMASI
    HAKKINDA KANUN'la
    ilgili olarak Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu
    Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik

Madde 5 — Aşağıda belirtilen mallar dışında kalan ve piyasada satışa sunulan tüm mallardan ithal edilmiş olanların bakım, onarım ve kullanımına ait tanıtma ve kullanma kılavuzlarının, bu Yönetmeliğin 6 ncı maddesinde belirtilen hususlara ve aslına uygun Türkçe tercümeleriyle, yurt içinde üretilenlerin ise bakım, onarım ve kullanılmasını gösterir Türkçe tanıtma ve kullanma kılavuzlarıyla satılması zorunludur
    Madde 7 — Bu Yönetmeliğe aykırı hareket edenler hakkında, Kanun'un idari para cezası ile ilgili hükümleri uygulanır.
  • bir sorum var ilgililer yardım edin please !!! Bu modeldeki internet kullanımından biraz bahsedebilir misiniz , biraz tasarruf için birazda tasarruf!! için pc yerine (genelde internet için kullanılacak) bir alet arıyorum hangi modeli önerirsiniz.
  • Smart TV yi sık kullanacaksan iOS / Android Remote application ya da Magic Motion kumanda mutlaka almalısın en başta. TV nin kendi kumandası ile sıkıntılı.
    Ayrıca Chrome performansı bekleme doğal oalrak. Smart TV li olan modeller LW5500 ve yukarısı.
  • Arkadaşlar tam acemiyim. LG LW5500 TV ALDIM PERSEMBE KURMAYA GELECEKLER... EVDE KABLO TV VAR, UYDU ALICISI VAR AMA HDMI UCLU DEĞİL... ŞİMDİ TV KURULURKEN HERHANGİ BİR APARAT LAZIM MI, TELEDÜNYAYA ABONE OLSAM BANA NE KATAR...
    SERVİS GELDİĞİNDE TV HAKKINDA YAPTIRMAM GEREKENLER NELERDİR.
  • BU ARADA İLLA HDMI KABLOLU BİR UYDU ALICISI ALMAM GEREKLİ Mİ
  • ARKADAŞLAR TELEDUNYAYA GECSEM HDMI GIRIŞLI UYDU ALICISI ALMAMA GEREK KALIR MI... YADA ŞU HALİYLE ESKİ UYDU ALICISI BANA YETER Mİ
  • Hafta sonu 32 LW5500 aldım.Usb'den mkv uzantılı Half SBS 3D filmlerden bazılarının sesini tanımıyor.Var mı fikri olan?Ayarlarla falan mı oynamak gerekiyor acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtt

Hafta sonu 32 LW5500 aldım.Usb'den mkv uzantılı Half SBS 3D filmlerden bazılarının sesini tanımıyor.Var mı fikri olan?Ayarlarla falan mı oynamak gerekiyor acaba?

DTS uzantılıysa film sesi desteklemez. AC3'e çevirmeniz gerekir mkvmerge gibi programlarla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtt

Hafta sonu 32 LW5500 aldım.Usb'den mkv uzantılı Half SBS 3D filmlerden bazılarının sesini tanımıyor.Var mı fikri olan?Ayarlarla falan mı oynamak gerekiyor acaba?

DTS sesleri tanımaz TV. 3D film / videoları indirirken dual sesli ya da AC3 sesli olanları indireceksin. Sadece DTS formatlı bulabiliyorsan AC3 e çevirebilirsin. DTS yi almak istiyorsan DTS destekli bir Home Theater alman lazım. AC3 çevirisi hakkında bilgi için ana konunun illk mesajını okuyabilirsin.

LG Cinema 3D TV / LG FPR Gözlük Teknolojisi - 2011 LW Serisi

• ARKADASLAR YOK MU BİR CEVAP VERECEK
  • quote:

Orijinalden alıntı: ktd

Arkadaşlar tam acemiyim. LG LW5500 TV ALDIM PERSEMBE KURMAYA GELECEKLER... EVDE KABLO TV VAR, UYDU ALICISI VAR AMA HDMI UCLU DEĞİL... ŞİMDİ TV KURULURKEN HERHANGİ BİR APARAT LAZIM MI, TELEDÜNYAYA ABONE OLSAM BANA NE KATAR...
    SERVİS GELDİĞİNDE TV HAKKINDA YAPTIRMAM GEREKENLER NELERDİR.

Scart ile de bağlantı yapabilirsin ama görüntü kalitesi çok kötü olur. SD yayınlarda iyi kalite için HD kutu ve HDMI kablo kullanmalısın.
  • yani ben teledünya alsam uydu receiver vs almama gerek kalmıyormu
  • Teledünya kutusu alırsan ve bunda HDMI girişi varsa uydu reciever almana gerek yok evet.
  • TEŞEKKÜRLER
  • Arkadaşlar, tv bağladığım harici diski ve flash belleği görmüyor. Yardım edin lütfen...
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemenpamukcu

Arkadaşlar, tv bağladığım harici diski ve flash belleği görmüyor. Yardım edin lütfen...

Tüm USB girişleri denediniz mi?
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.