Şimdi Ara

ACİL YARDIM!!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar iyi günler.Önümüzdeki hafta içi bir akıllı telefon alıcam.Yaklaşık 3 aydır araştırıyorum.Öncelikle maksimum 1400 tl bütçem var.Araştırmalarım sonucunda 2 model arasında takılı kaldım.LG NEXUS 5, SAMSUNG GALAXY NOTE 2.

Şimdi bu ikisi ne alaka diyeblirsiniz.Çünkü biri yeni nesil,diğeri ise eski. Ancak bir oyun kurdu olarak LG NEXUS 5 de kullanılan Snapdragon 800 ve Adreno 330 un 1080p ekranda sağladığı performans ile, GALAXY NOTE 2 de kullanılan Exynos 4412 ve Mali 400 GPU sunun 720p ekranda verdiği performanslar neredeyse aynı.(Bu arada her 2 cihazda da 2GB RAM ve 16 GB ROM bulunmaktadır.)

Şöyle bir artı ve eksi tablosu yapacak olursak:

LG NEXUS 5 GALAXY NOTE 2

2300 Mah. batarya (Değiştirilemez,yekpare) 3100 Mah. batarya(Değiştirilebilir)
    4,95 inç TRUE HD İPS FULL HD ekran(441 ppi) 5,5 inç 720p(hd) ekran fakat penthal dizilim kullanmadığı için s3 den 1-2 tık daha önde(321 ppi)
    Hafıza kartı slotu yok Hafıza kartı slotu var
    8 mp. kamera(OİS) 8 mp. kamera(karşılaştırmalara göre note 2 nin lensi daha iyi)
    Mono Hoparlör Stereo Hoparlör
    En az 18 ay daha güncellenecek 4.4.2 KitKat ı alacak ama sonrası bilinmiyor.
    1400 TL. 1360 TL. (Hepsiburada.com)

Arkadaşlar ciddi bir şekilde değerlendirmelerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim.(Daha detaylı bilgi içinhttp://specsofall.com/lg-nexus-5-vs-samsung-galaxy-note-2/) ACİL YARDIM!!!
     ACİL YARDIM!!! ACİL YARDIM!!!

• hocam benim fikrim nexus 5 ten yana. aslında note 2 çok iyi bir cihaz fakat nexus 5 işlemci olsun tasarım olsun bence daha önde.

kullanım yerine göre de değişir aslında. mesela çalışırken hemen bir not almak gerekebilir note 2 de hemen alırsın. ya da bi ekranda 2 iş halledebilirsin. ama nexus 5 te yapamazsın. son karar senin.
  • tamelma kullanıcısına yanıt
    Tasarım ve moblite konusunda zaten Nexus 5 Note 2yi adeta ezip geçiyor.Beni tek endişelendiren 2300 Mah.batarya...
    Yorumunuz için teşekkür ederim.
  • bmaotml kullanıcısına yanıt
    batarya belli kullanımdan sonra 1 gün idare edecek duruma gelir. çoğu cihaz öyle oluyor. note 2 nin de ekranı büyük old. için o da 1 günden fazla gitmez diye düşünüyorum. şarj sürelerinin çok farklı olduğunu sanmam.
  • tamelma kullanıcısına yanıt
    Bende okuduğum kullanıcı yorumlarında pil konusunda pek bi şikayet görmedim.En kötüsü kılı kılına yetiyor diyordu ancak nasıl kullanım senaryolarından bahsedildiği hakkında en ufak bi fikrim yok.Telefon daha çok yeni olduğu için etrafımda kullan bir allahın kulunuda bulamadım.2.el telefonculara bile daha düşmemiş.Vodafone,turkcell,vatan computer,teknosa vs.birçok yere gittim ancak teşir ürünleri yoktu.Dolayısıyla daha telefonu şöyle bi elime alıp daha sağına soluna bakamadım.Bu hafta içi alacağım için sağa sola saldırıyorum.Bakalım bulabilecek miyim.Yorumunuz için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bmaotml -- 31 Mart 2014; 18:56:05 >
  • oyun ıcın begendıgın donanımın aynısı +daha ıyı batarya + daha ıyı kamera +daha ıyı ses performansı ıcın bence G2 yı ekle kesınlıkle,ama yok ılla ben bu ıkısnde karar kıldım dersen nexus 5
  • stevejones kullanıcısına yanıt
    Yorumunuz için teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.