Şimdi Ara

Acil Yardim Dostlar..Ram sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    asus p5n-sli boardima 4 adet 1 gb geil 4-4-4-12 ram takiyorum,pc yi actigim zaman acildigi gibi kitleniyor, 1 slottan rami cikarinca 3 gb olarak calisiyor; ramlerde sorun yok yerlerini degistirdigimde de durum ayni; acil yardim ltf

• Anakartına baktın mı kaç GB ram Destekliyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: PcDonanimci

Anakartına baktın mı kaç GB ram Destekliyor..
    4 gb destekliyor, slotlari degistirdigimde de sorun ayni
  • quote:

Anakartına baktın mı kaç GB ram Destekliyor..
    yada 4 ramin chipleri aynı olması gerekiyo
  • quote:

yada 4 ramin chipleri aynı olması gerekiyo

Alıntıları Göster
    ramler tamamiyla ayni, aklima gelen vista 32 kullaniyorum' o 3gb tan fazla desteklemiyor ancak daha windowsa girmeden oldugu icin bu secenegi eledim sanirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: economyst

ramler tamamiyla ayni, aklima gelen vista 32 kullaniyorum' o 3gb tan fazla desteklemiyor ancak daha windowsa girmeden oldugu icin bu secenegi eledim sanirim

Alıntıları Göster
    4gb cok gelmez mi sana kardeş ne böle :D
    ben bile 512 mb ram kullanıyorum
    vista 3gb destekledigine göre sistemdende görmeye bilir.
    sen hdd ni sök ramlerin hepsini tak makinayı yeniden başlat.
  • quote:

4gb cok gelmez mi sana kardeş ne böle :D
    ben bile 512 mb ram kullanıyorum
    vista 3gb destekledigine göre sistemdende görmeye bilir.
    sen hdd ni sök ramlerin hepsini tak makinayı yeniden başlat.

Alıntıları Göster
    eger 4 gb görüyorsa vistayı sil kendine win xp kur ucarsın..
  • quote:

eger 4 gb görüyorsa vistayı sil kendine win xp kur ucarsın..

Alıntıları Göster
    vista 4 gb ram destekler xp 4 gb degil 3 gb destekler ama acilir acilmaz diyor sorun anakarttan bence.anakartinin ozellik sayfalari sunlar 667 takabiliyormussun zaten en yuksek.4 slotta dual destegi olmayabilir o ramlerin qvl dedigi listede gosteriyor.geiller birbirinin aynisi olmayabilir son secenek de oc yapiyorsan ve fazla mhz ye ciktiysan yeterli voltaj vermediysen acmayabilir 4-4-4-12 de diyecem ama 3 takinca calisiyor diyorsun uyumsuzluk akla geliyor o zaman.

http://www.asus.com/products.aspx?modelmenu=2&model=1311&l1=3&l2=11&l3=331&l4=0

http://www.asus.com/999/download/products/1311/1311_10.pdf

• quote:

Orijinalden alıntı: Jake Lockley

vista 4 gb ram destekler xp 4 gb degil 3 gb destekler ama acilir acilmaz diyor sorun anakarttan bence.anakartinin ozellik sayfalari sunlar 667 takabiliyormussun zaten en yuksek.4 slotta dual destegi olmayabilir o ramlerin qvl dedigi listede gosteriyor.geiller birbirinin aynisi olmayabilir son secenek de oc yapiyorsan ve fazla mhz ye ciktiysan yeterli voltaj vermediysen acmayabilir 4-4-4-12 de diyecem ama 3 takinca calisiyor diyorsun uyumsuzluk akla geliyor o zaman.

Alıntıları Göster
    kesinlikle katılıyorum
    quote:

Orjinalden alıntı: cyrix120

• quote:

Orijinalden alıntı: Bayern.cousen

kesinlikle katılıyorum
    quote:

Alıntıları Göster
    selam
    boardım 800 mhz destekliyor dostlar, şu an tüm ramler 4-4-4-12 800mhza ayarlı
    ramlerin chipsetleri bile sırayla herşeyi aynı
    2.1v voltaj istiyorlar çalışması için o da ayarlı durumda
    aklıma gelen psu nun yetersiz kalıp kalmayacağı oldu 500w bequiet psu var, kaliteli bişi o yüzden bu da düşük ihtimal
    ilk defa böyle bir hatayla karşılaşıyorum makina 3 gb iken çok stabil

• Ramlerin gerçek zamanlamaları nedir bilmiyorum ama sorunu çözmek için anakart biosundaki AUTO ayarını kullan. O da işe yaramazsa anakart uyum sorunu olduğu ortaya çıkar. Kingston alsaydın uyum sorunu daha az olurdu eminim.

Basitçe anakart biosuna gir ve "load defaults" yap.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SavageWarrior

Ramlerin gerçek zamanlamaları nedir bilmiyorum ama sorunu çözmek için anakart biosundaki AUTO ayarını kullan. O da işe yaramazsa anakart uyum sorunu olduğu ortaya çıkar. Kingston alsaydın uyum sorunu daha az olurdu eminim.

Basitçe anakart biosuna gir ve "load defaults" yap.
    RamLerin Mhz'leri aynımı farklımı ?
  • acmayi basardim dostlar
    3 u takiliyken 800 mhz olarak aciliyor
    4.takinca 667 mhz olarak ayarladigimda aciyor
    yeni fikirlerinizi bekliyorum
  • quote:

acmayi basardim dostlar
    3 u takiliyken 800 mhz olarak aciliyor
    4.takinca 667 mhz olarak ayarladigimda aciyor
    quote:

o zaman ya 3 unu 800 mhz kullan ya da 4 unu 667 kullan bizim de kafamizi agritma nasil?
  • quote:

quote:

o zaman ya 3 unu 800 mhz kullan ya da 4 unu 667 kullan bizim de kafamizi agritma nasil?

Alıntıları Göster
    onerin icin tesekkurler
    ayrica binbasi olacak kadar eski oldugun bu forumda o onerinden sonra yazdigin seviyesiz cevabindan dolayi seni siddetle kiniyorum dostum
    kafan agriyosa novalgin icmeni tavsiye ediyorum
    yardim eden tum dostlara tesekkurler

• quote:

onerin icin tesekkurler
    ayrica binbasi olacak kadar eski oldugun bu forumda o onerinden sonra yazdigin seviyesiz cevabindan dolayi seni siddetle kiniyorum dostum
    kafan agriyosa novalgin icmeni tavsiye ediyorum
    yardim eden tum dostlara tesekkurler

Alıntıları Göster
    hadi canim hadi selametle.kotulerin dusmani hitmandan kotu kalpli General Grievous a donustum kor musun?anakartin 4 dual 800 desteklemiyor iste ne kasiyon hala?ulen millete iyi niyetle nazik yaklastikca donup donup bir daha soruyorlar cevap verenler sap konumuna dusuyor bir de kotu polis olalim bakalim neymis?adam geldi su ram olur mu?olur kardesim.peki soyle olur mu?olur kardesim.en sonunda geldi bir ddr2 ram varmis bir de sdddr2 ram varmis bisi olmasin dedi koptugum nokta oldu anca iste bir iki gunde donustuk.

• quote:

hadi canim hadi selametle.kotulerin dusmani hitmandan kotu kalpli General Grievous a donustum kor musun?anakartin 4 dual 800 desteklemiyor iste ne kasiyon hala?ulen millete iyi niyetle nazik yaklastikca donup donup bir daha soruyorlar cevap verenler sap konumuna dusuyor bir de kotu polis olalim bakalim neymis?adam geldi su ram olur mu?olur kardesim.peki soyle olur mu?olur kardesim.en sonunda geldi bir ddr2 ram varmis bir de sdddr2 ram varmis bisi olmasin dedi koptugum nokta oldu anca iste bir iki gunde donustuk.

Alıntıları Göster
    quote:

banada birsürü pm geliyor geçen birine cevap vermedim diye bozuldu bana cevap vermek zorunda değilim ki , insanı sıkabiliyor bazen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 13 Aralık 2007; 23:31:05 >

• quote:

Alıntıları Göster
    bak arkadasim benim anakartim bu
    http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=11&l3=473&l4=0&model=1474&modelmenu=1
    o gozlerini iyice ac da bak 800 mhz i oku ve ogren biseyler benden; sen misket oynarken ben 386 kullaniyordum (386 ne diye sordugundan eminim)
    git kardesim baska topicte yaz yazmak zorunda misin buraya Allah Allah bu forum neydi ne oldu be .okunu cikardi senin gibi dusunenler bu forumun
    benim topigime mumkunse yorum yazmamani rica ediyorum

• quote:

bak arkadasim benim anakartim bu
    http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=11&l3=473&l4=0&model=1474&modelmenu=1
    o gozlerini iyice ac da bak 800 mhz i oku ve ogren biseyler benden; sen misket oynarken ben 386 kullaniyordum (386 ne diye sordugundan eminim)
    git kardesim baska topicte yaz yazmak zorunda misin buraya Allah Allah bu forum neydi ne oldu be .okunu cikardi senin gibi dusunenler bu forumun
    benim topigime mumkunse yorum yazmamani rica ediyorum

Alıntıları Göster
    sen 386 kullanirken ben commodore64 bile kullanmiyordum daha adi sani acaip atariler vardi.bak kocum anakartin 800 desteklemesi onemli degil bir de 4 slotta dual destegi var asus qvl listesi gonderdim bak en basta orada c bolumunde v yazmasi lazim.madem anliyon bu kadar o listeden cakman lazimdi okey mi?sen kiminle asik attigini zannediyon forum neymis bilmemnesi cikmis kuruldugunda vardi sanki.bu forumdan 4 sene once site yapiyordum ben bu da nette 11. senem tamam mi canim akilli olacaksan ol ben de senin basligini gormek istemiyorum mumkunse kitletelim mi illa?

• quote:

sen 386 kullanirken ben commodore64 bile kullanmiyordum daha adi sani acaip atariler vardi.bak kocum anakartin 800 desteklemesi onemli degil bir de 4 slotta dual destegi var asus qvl listesi gonderdim bak en basta orada c bolumunde v yazmasi lazim.madem anliyon bu kadar o listeden cakman lazimdi okey mi?sen kiminle asik attigini zannediyon forum neymis bilmemnesi cikmis kuruldugunda vardi sanki.bu forumdan 4 sene once site yapiyordum ben bu da nette 11. senem tamam mi canim akilli olacaksan ol ben de senin basligini gormek istemiyorum mumkunse kitletelim mi illa?

Alıntıları Göster
    yinemi ram sorunu

@cyrix sakin ol üstad kalpten gidicen bu sirnirle sonra ben kimle tartışıcam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.