Şimdi Ara

Action script hakkında bir soru.(sorular)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aşağıda yapmak istediğim tasarımı hazır senaryolar var. Fakat script dillerine yapancı olduğum için bir şey yapamıyorum. Bu yüzden bu hafta web programlama kursuna başlıyorum.

1 - Animasyon içeren movie klipleri button sembolü olarak ayarlıyorum. Bunu scene 1 de kullanıyorum ve düğmeyi Scene 2 ye bağlamak istiyorum. Bunun kodu nasıl olur?

2 - Birden fazla scene kullanmak ne gibi durumlarda tavsiye edilir. Ben giriş (dil seçimi ) sayfasını ayrı bir scene içinde veriyorum? Yanlış mı yapıyorum?

3 - Bir motion un devamlı döngüye girmesini nasıl engelleriz. stop(); işe yaramıyor maalesef.....Ve durduktan sonra ana stage de devamlı kalmasını istiyorum. Ana timeline a göre ayarlarsam animasyonun frame sayısını bu seferde bozuluyor. Bu motionları sembol sayfasında mı tasarlıyım yoksa ana stage de layerları kullanarak mı)

Lütfern yardım edin....
    Teşekkür ederim......

• ilki çok kolay tam olarak hatırlayamıyorum ama flash Action Script Kütüphanesinden de yardım alabilirsin bu konularda çok kapsamlı ve kolay bir kaynak.

on (Press) {

gotoandplay("Scene 2",1);

}

Gibi bir kodu butona tıklayıp yazmalısın.

Birden fazla scene kullanmak eğer yaptığın animasyon çok kapsamlı ve dallara ayrılması gereken bir yapıda değil ise bence gerekli değil bir web sayfası tek scene içerisinde hazırlanabilir. Farklı scene ler animasyon hızını web üzerinde etkileyebilir.

Bir motion'nun devam lı döngüye girmesini en alt objeye komut vererek durdurabilirsin..

Movie1 - Scene1 - motion1- Stop(); Bunu yazarak anlatmak biraz zor ama Motion'ı kayma animasyonu verdiğin katmanda gerekli komutu yazmalısın..

---------------------------------->*Stop(); gibi

İyi çalışmalar...

• Çok çok teşekkür ederim...
    Ellerinize sağlık..

Bir de eğer başınızı ağrıtmazsam bi kaç soru daha sormak isterim;

1 - Hani bir efekt var nokta başlıyor ve çizgi halinde resmi çiziyor? Nasıl yapıuldığını biliyor musunuz?

2 - Bu hafta sonu kursa başlayacağım.. Asp, java ve actionscript dillerini göstereceklermiş. Yeterli olur mu sizce?
    Giriş seviyesinde sanıyorum. 110 saatlik bir program?? Bu konuda düşünceleriniz nedir. Kendi kendime de günde 4 saat kadar rahat çalışabiliyorum..

Teşekkür ederim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: turu

Çok çok teşekkür ederim...
    Ellerinize sağlık..

Bir de eğer başınızı ağrıtmazsam bi kaç soru daha sormak isterim;

1 - Hani bir efekt var nokta başlıyor ve çizgi halinde resmi çiziyor? Nasıl yapıuldığını biliyor musunuz?

2 - Bu hafta sonu kursa başlayacağım.. Asp, java ve actionscript dillerini göstereceklermiş. Yeterli olur mu sizce?
    Giriş seviyesinde sanıyorum. 110 saatlik bir program?? Bu konuda düşünceleriniz nedir. Kendi kendime de günde 4 saat kadar rahat çalışabiliyorum..

Teşekkür ederim...

Bahsettiğiniz animasyon hazır bişey mi bilemiyorum ama bir kaç Motion ve Shape tween'i bir birine karıştırarak eminim kolayca yapılabilir. Flashta animasyon düzenlemek tamamen hayal gücünüze kalmış bir olay.
    Kurslar; yol göstermek için gayet güzel olur bence. Size çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.