Şimdi Ara

Adalet meslek lisesi nasıldır ? lise tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
13.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben bu sene liseye gidicem normalde derslerim iyidir fakat yeni yazılı sistemi TEOG'da puanlarım düştü normalde 500 üzerinden 410-420lik bir öğrenciyken 350lere geriledim tabi derste çalışmadım şimdi tercih yapıcaz herkez bi fikir söylüyor ve kafam daha da karışıyor adalet meslek lisesi diye bi olay varmış bunu önerirmisiniz veya başka hangi liseyi önerirsiniz bu arada Ankara'da yaşıyorum

• Yapay Zekanın Yanıtı

Adalet Meslek Lisesi: Bilmeniz Gerekenler

Adalet Meslek Lisesi, hukuk alanına ilgi duyan öğrenciler için mesleki eğitim veren bir eğitim kurumudur. Bu liselerde öğrenciler, hukuk sistemi, adalet ve kolluk kuvvetleri hakkında teorik ve pratik bilgi edinirler.

Lisede Adalet Bölümü'nde yer alan dersler arasında;

• Hukuk Bilgisi
    • Adalet Sistemi
    • Kolluk Kuvvetleri
    • Kriminalistlik
    • Hukuk Uygulamaları
    • Adli Muhasebe

bulunmaktadır.

Adalet Meslek Lisesi mezunları, adliye memuru, icra memuru, zabıt katibi, noter yardımcısı gibi mesleklerde çalışabilirler. Ayrıca, polislik, savcılık veya avukatlık gibi alanlarda üniversite eğitimine devam edebilirler.

Eğer hukuk alanına ilgi duyuyorsanız ve uygulamalı bir eğitim almak istiyorsanız, Adalet Meslek Lisesi sizin için uygun bir seçenek olabilir. Bu liseler, öğrencileri hukuk sisteminde kariyer yapmaya hazırlayan kapsamlı bir eğitim programı sunmaktadır.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • kesinlikle çok iyi bir lise şimdiye kadar tercihini yapmıssındır ama ben söyliyim dedim avukatlığa savcılığa kadar yolu var
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkansamed1999

kesinlikle çok iyi bir lise şimdiye kadar tercihini yapmıssındır ama ben söyliyim dedim avukatlığa savcılığa kadar yolu var

Yapmayın gözünüzü seveyim.Hiç düşük puanlı meslek liselerinden avukat,savcı olmak kolay mı öyle.Savcı zaten olamazsın normal liseden de olamazsın da.Sağlık meslekler içinde direk hemşireliğe gidilebiliyor diye yayıldı millete sonrasında ortaya çıktı sadece att olabiliyormuşsun sadece direkt olarak.Aynı şeyi bilişim bölümü içinde diyorlar mühendislik için birebir diye sınıftan 20 kişi mezun oluyorsa en fazla 2-3'ü iyi bir yere giriyor.
  • Bilgisayar Bağımlısı kullanıcısına yanıt
    ben zatenn yolu var dedim en iyi seçeneklerden bir tanesi bu lise tabiki 2-3 kişi gidecek yoksa herkes savcı olurdu hocam ama bu lise avukat savcı olmak için bütün liselerden 1 adım önde araştırıppta gelin sağlık meslek öldü artık herkes oraya hüçum etti bir numarası yok biz 10 parmak klavye dersi world programları excel power point dosyaama ve arşivleme ve aynı zamanda fizik kimya biyoloji matematık edebiyat gibi dersleri görüyoruz ben savcı belki olurmuyum bilmem bu lisede takdır alıyorum onu yüçe allah bilir ama karamsarda olmuyorum hedefimi yüksek tutarsam az daha düşük yerler olur ama ben icra memuru olacağım dersen belediyede çöpçü bile olamazsın kardes ve ben sınıf 1.siyim ha hukuga girermiyim girmezmiyim bilmem ama adliyeye gireceğim kesin gibi
  • quote:

ben zatenn yolu var dedim en iyi seçeneklerden bir tanesi bu lise tabiki 2-3 kişi gidecek yoksa herkes savcı olurdu hocam ama bu lise avukat savcı olmak için bütün liselerden 1 adım önde araştırıppta gelin sağlık meslek öldü artık herkes oraya hüçum etti bir numarası yok biz 10 parmak klavye dersi world programları excel power point dosyaama ve arşivleme ve aynı zamanda fizik kimya biyoloji matematık edebiyat gibi dersleri görüyoruz ben savcı belki olurmuyum bilmem bu lisede takdır alıyorum onu yüçe allah bilir ama karamsarda olmuyorum hedefimi yüksek tutarsam az daha düşük yerler olur ama ben icra memuru olacağım dersen belediyede çöpçü bile olamazsın kardes ve ben sınıf 1.siyim ha hukuga girermiyim girmezmiyim bilmem ama adliyeye gireceğim kesin gibi

İşte tam tahmin ettiğim gibi excel,power point vb. gibi gereksiz kaç ders var?Üniversite sınavında alanınla ilgili soru soruyorlar mı?Hayır tek istenilen ne?Matematik,Geometri,Fizik,Biyoloji,Kimya,Dil ve Anlatım,Edebiyat,Coğrafya,Tarih çözmek.Bu liselerin kağıt üzerinde aslında yapılması çok mantıklı ama bu okuldan en fazla katip çıkar.Hukuk bölümlerinin puanı kaç bilmiyorum ama düşük olduğunu zannetmiyorum.Tabi tercihlere,düşüncelere saygım var ama dediğim gibi nasıl ki sağlık mesleğe de aynısı diyorlardı fos olduğu ortaya çıktı aynısı diğer tüm meslek liseleri içinde geçerlidir bence.Şu meslek liseleri dediğiniz gibi gerçek olsa yani atıyorum sizin okuldan bir birey cidden hakimlik,avukatlık,savcılık için 9.sınıftan itibaren iyi eğitim alarak başlasa bir de alanıyla ilgili üniversite de çalışıp çabaladı mı zehir gibi olur alanında.

• Bilgisayar Bağımlısı kullanıcısına yanıt
    bizim en önemli derslerimizden bir taneside temel hukuk ve iş organizasyonu ben üniversite sınavıyla hukuk fakultesine girmeyi düşünmüyorum zaten çok daha zor ve kimseden pekte bir farkın olmuyor ben adalet yüksekokuluna okul puanlarına göre sınavsız geciş var buradan adalet yüksekokulunda da lisede gördüğümz gibi anayasa hukuku temel hukuk gibi dersler var yanı biz anadolu liselerine göre her zaman 1 adım öndeyiz. ben diyorumki tabiki bir fen lisesi gibi bir gelecek sunar tabiki hayır ama o zaman doğan arabayla bmv yi karşılaştırmak gibi olurdu buradaki amaç en düşük puanla en iyi liseye gitmek ayrıca puanlarıda çokta düşük sayılmaz.bir endisttrü mesleğe bir kötü anadolu liseye göre çok daha getiriisi vardır hem sağlık meslek lisesinin fos olduğunu kim söylemiş çok yüklenen oldu ondan imkanları kısıtladılar bir kaç seneye kadar bu lisede meşhur olur sağlık meslek liseleri gibi sonu olmaz temennim ama öyle olacağıda muhakkak ben çok uzattım son bir sözle bitiriyorum;önemli olan çalışıp karşılığını alabilmek ve bu da kötü bir anadolu lisesine gitmekle olmaz biz bu lisede mesleki liselerin yanında pozitif dersleri matematık (haftada 6 saat , fizik kimya biyoloji gibi dersleride görüyoruz

• quote:

bizim en önemli derslerimizden bir taneside temel hukuk ve iş organizasyonu ben üniversite sınavıyla hukuk fakultesine girmeyi düşünmüyorum zaten çok daha zor ve kimseden pekte bir farkın olmuyor ben adalet yüksekokuluna okul puanlarına göre sınavsız geciş var buradan adalet yüksekokulunda da lisede gördüğümz gibi anayasa hukuku temel hukuk gibi dersler var yanı biz anadolu liselerine göre her zaman 1 adım öndeyiz. ben diyorumki tabiki bir fen lisesi gibi bir gelecek sunar tabiki hayır ama o zaman doğan arabayla bmv yi karşılaştırmak gibi olurdu buradaki amaç en düşük puanla en iyi liseye gitmek ayrıca puanlarıda çokta düşük sayılmaz.bir endisttrü mesleğe bir kötü anadolu liseye göre çok daha getiriisi vardır hem sağlık meslek lisesinin fos olduğunu kim söylemiş çok yüklenen oldu ondan imkanları kısıtladılar bir kaç seneye kadar bu lisede meşhur olur sağlık meslek liseleri gibi sonu olmaz temennim ama öyle olacağıda muhakkak ben çok uzattım son bir sözle bitiriyorum;önemli olan çalışıp karşılığını alabilmek ve bu da kötü bir anadolu lisesine gitmekle olmaz biz bu lisede mesleki liselerin yanında pozitif dersleri matematık (haftada 6 saat , fizik kimya biyoloji gibi dersleride görüyoruz

Anladım Anadolu Adalet Meslek yani.Akademik olarak yeterli bilgiyi elde edebiliyorsanız avantajlıymış.Geçiş yolunu denemenizi tavsiye etmem yani en azından bizim bölümlerde yüksekokullardan normal okullara geçişte her üniversite 1-2 öğrencilik kontejan açıyor.

• biliyorum 1-2 kisilik kontenjan açıldığını ancak zaten hukuga girmek her halukarda zor ben direk üniversiteden hukuğu kazanmam çok zor ne kadar çalışırsam çalışayım rakibimde bir sürü sosyal bilimler liseleri tanınmış anadolu liseleri var bende zeki insanlar da var mutlaka 77 milyonluk bir ülkede yaşıyoruz ancak yüksekokuldan gecişte aşağı yukarı benim seviyemde öğrenciler var tabi torpil meselesi de ayrı bir konu onun yüzünden tek çalısma değil biraz şans işi bu iş
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.