Şimdi Ara

AdanaMu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
1.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Her yazıyı tek tek okudum. Ve uzun bir yazi yazma gereksinimi hissettim umarım okursunuz.
    Oyundakiler beni tanimayabilirler forumdaki arkadaslar da oyle benim nickim DeviLBoyS. Ama bu nicki Lee ye soylerseniz o beni cok iyi tanir ve sever. Bende ayni sekilde.

Bu serverin en eski playeriyim. Oyuna açıldığı gün başladım ve hala kasiyorum. Bir cok değerli arkadaşlarım oldu ve bir çoğu ozel hayatı nedeniyle birakti.

Arkadaşlar burada gecem bir 7 yildan bahsediyoruz. O ekip arasinda evlenenler bile oldu. Tabi ki bjnun yaninda bizi o yillardan bu yana birakmayan dostlarimizda oldu.

Ayrica sunu söyleyebilirim ki bir arkadas demiş 600 tl diye. Bu serverda hic 600 tl gibi bir rakama karakter satilmadi emin olabilirsiniz.

Oyun suanda ciddi anlamda söyleyebilirim ki Türkiye standartlarının üzerinde bir server. Gerek kalıcılık gerekse güzellik oynanabilirlik açısından mükemmel düzeyde bir server.

Serverin tek eksigi sizlersiniz dostlarim. Server sizlerde ailemize eklenince daha da büyüyecek ve hakettigi degeri daha fazla gorecek.

Lütfen gelip burada serverin aleyhinde Lee nin aleyhinde konusmayin. O kisi gece 4 de bile servera girip sorunu olanlara yardım etti. Kim yapar bunu? Lee bu işi severek yapıyor. Tabiki isyan ettigi zamanlar oldu. Ama lütfen 7 senedir ozveriyle korudugu ilerlediği AdanaMu ya ve kendisine dusuncesizce laf atmayalım.

Son olarak umarım buzlar erir ve bu mu online forumunda Adana Mu hakettigi saygiyi ve yeri bulur.

Saygilar

Adana MU - DeviLBoyS

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben zaten yorumumda belirttim 2-3 sene önceden olan bir olay diye şuan ki haliyle değerlendirsem oyunda oynamazdım. Bu aralar pek göremiye bilirsiniz Finallerden dolayısıyla. Sınavlarım bitsin İnşallah oyuna dalıcam

600TL rakamlı satış olmamış olabilir ben kesin aldı verdi Bilgehan parayı cebine koydu gözlerimle gördüm diye bir şey demedim "KENDİ GÖZLERİMLE GÖRDÜM WEB SİTEDE 600TL" gibi bir rakam yazıyordu sonra Mozilla Firefox sekmesinden bi kapattım daha dün akşam girdim. Sonra bedavamı verdi ucuzamı verdi yoksa hesabımı sildi bi fikrim yok. Ben sadece o rakamı gördüm adım gibi de eminim

Şuanda oyunu oynuyorum sağolsun EShine kasıyordu oyuna baktım genel olarak iyi CashShopta full item paketleri var oyunda 1 saat kadar durdum heralde 200 Goblin Point verdi hiç bir şey yapmadığım halde.

Bence herkes eskileri geride bıraksın yeni bir Türk Sunucusu açıldı diye oyuna başlasın derim.

• Ben de bütün mesajları okuyup cevap yazma gereği duyanlardanım..

Ben Mu'yu sanırım 14 sene olacak, 14 senedir oynayan birisiyim. Zaten bilen bilir.
    Adana Mu'yu da ilk çıktığı zaman yani 7 sene önce başlayan ve sabahlayan birisiydim. Ama bazı ... insanlar adamda speed hack var vs. diyerek beni direk banlattırmak için adminlerden birine başvurdular. (Sanırım hayatımda tek ban yediğim server) Birkaç gün sonra banım açılmıştı ama benim haksız yere ban yemem oyundan soğumama yetti.
    Şimdi bazıları nick neydi kardeş diyebilir ben ilk charda saçma sapan isimler açıp MG'yi WoMeNiZeR yapanlardanım. O yüzden SM'nin ismini hatırlamıyorum kusura bakmayın.

Şimdiki noktaya gelecek olursak ortada bir server var 7 senedir açık. Bunu Türkiye'de kaç tane server başarabilmiş bilmiyorum. Benim bildiğim en sağlam server Darklords'du ama o bile kapandı. Bu server 7 senedir açık olduğu için bence güvenebilirsiniz ama ben yeni olmayan, donate satışı olan, herkeste itemlerin FO olduğu bir serveri sevmem. VIP server falan açılmasına karşı olan biri değilim ama direk donate düşmanıyım bunu da herkes bilir.

Neyse sonuç olarak oynayan arkadaşlara başarılar diliyorum. Her ne kadar arkadaşlarım bu servere başlamış olsalar da ben donate satışı olan,insanların uçup gittiği ve geçmişte ne yazık ki hakkımın yendiği bir serverde kolay kolay oynamam. Geçmişte forumda yaşanılanlar geçmişte kalsın. Gene adminlerimiz bilir ama adamların konu açmak hakkı. Adminler hala konu açamazlar derlerse de adminlerin kararına saygı duyulmalı.

Herkese iyi günler arkadaşlar iyi oyunlar

Edit : İmla hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WoMeNiZeR_ -- 15 Ocak 2014; 9:07:53 >

• WoMeNiZeR_ kullanıcısına yanıt
    Genellikle bende donate ye karsi olan bir insanim. kendim setimi kasmak ve kendi setimi baskak isterim. kac tane item +15 de +13 de patladi aglayacak kadar duruma geldik, ama pes etmedik..sonunda ama o seti dizince, BEN YAPTIM dersin, bu bana yeterli. Ama burda bi gercek var, lisansli bi oyun ücretleri cok, ben olsam bende satardim. Adanamu Sezon 6ep3 de olan yeni setler vardi..yaw arkadas ben o setlere asigim, o yüzdende donate aldim. bugünse ise, Xshopta blood castle ve devil square de WCoins kasarak, FULL OPTION SET+15 alabilirsiniz bu sizin sadece 1 ayinizi alir. ( sürekli oynayan biri daha seri dizebilir fo seti) onun icih yani bu donate var ben alamam param yetmez diye söylemeyin, admin lee size belese degilde belese gelecek kadar kolay bi sistemde fo seti alma sansi veriyor..benim donatem oldugu halde bu sistem icin cok sevindim, böylece bi guild icinde herkes Wcoins kasar ve arkadaslarina full set dizebilir, birlik olursa, yani guild ici, herkes kolay kolay setine kavusabilir.

Benim sadece oyundan bi istegim var. Yeni bi sistem + Res. Cogu kisi derki biz okadar res kastik ettik. evet o arkadaslara acirim ama. Kalici statli bi server ve max stat olmayan bi server daha iyi inanin bana. ayrica millet oyuna bakiyor, simdi bi birlik olmaya calsiyioruz. arkadaslar 600 resli adami görüyor..aylardan beri kasan adamlar. biz bunlara nasil yetisicez ..ezerler bizi diye düsünceler cikiyor ortaya. Benim fazla resim yok, olsa bile ben kendime acimam. Beni taniyan tanir 50resli serverda 3 char ayni anda kasiyordum seri seri, cünkü zevkli oluyor. ama res basi 500puan bana ve cogu kisiye yanlis geliyor. exp nin az olmasi lazim diye düsünüyorum ve statlar max olmamasi lazim..saygilar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest4234245665 -- 15 Ocak 2014; 11:30:27 >

• AdanaMu Server tanıtım konusunu açabilirsiniz arkadaşlar. Konuyu kimin açacağına karar verdiğinizde bu konu silinir, o konudan devam edilir. Konunun devamlılığını sağlamak için sizleri uyarmama gerek yok sanırım. Fakat birkaç ufak hatırlatma yapayım yinede. Lütfen konuyla alakasız, iğneleyici, tahrik edici veya boş mesajlar atmayalım ve huzuru bozanlara cevap vermek yerine şikayet sistemini kullanın lütfen.

Forumla ilgili başka herhangi bir ihtiyacınız veya aklınıza ne gelirse ben buralardayım.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • EShine'ın da dediği gibi bu iş bağış olmadan çok zor. Şu anda bu bağış işini herkesin erişebilmesi için uçuk rakamlar yerine biraz daha sadeleştirip akla uygun seçenekler açıklamalar sunduk forum üzerinden. EShine fikrine saygı duyuyorum fakat bu server geçmişte çoğu zaman büyük bir hataya düşüp oyuncular fulledikten heyecan azaldıktan sonra oyuncular geri gelsin diye reset yedi. Bence bu çok yanlıştı. Oyuncu geldi evet ama her seferinde oyuncu da kaybetti. Artık o zihniyetle hareket edileceğini sanmıyorum. 10 Temmuz'da ENC Games'den IGC'ye geçiş yapıldığında databaseler uyuşmadığı için mecburi olarak reset atıldı. Eskiden ve birçok server in yaptığı server a komple reset atılmasının mantığı bir süre sonra oyuncunun heyecanı kalmaması ve "ee sonra?" demesi kendi kendine. Peki bunu neden diyor oyuncu? Çünkü yapacak bir şey kalmıyor. Eh burada kestirip atmak komple yeni baştan başlamak yerine bu heyecanı geri getirecek sağlam fikirler ile değişiklikler yapılsa ve kimsenin emeği gitmese kötü mü olur? Ben bunu destekliyorum, bundan sonra server a reset atılması insanların emeklerini bir çırpıda silinmesi yerine alternatif, oyunu daha cazip yapacak, zamanla kaybolan heyecanı geri getirecek değişiklikler uygulanmasını tercih ederim. Her hafta yaptığımız etkinlikler, Castle Siege ödül konması, X Shop'a eklenen itemlar, shopların spotların komple değiştirilmesi gibi birçok oyunun dengesi ile fazla oynamayan değişiklikler yapıldı. Daha önce yazdığım gibi Adana Mu'nın eksileri de var artıları da. Gelin hep beraber Adana Mu'ya destek olup aynı adreste toplanalım.

Ayrıca Big Turtle'a da ilgisi, desteği ve yardımları için çok teşekkür ederim. Elimden geldiğince açılacak konu içerisindeki tartışmaları karşılıklı atışmaları engellemeye insanları aydınlatmaya çalışacağım.

• Tabi bi cok kisi gelir bi kac kiside gider diye bi hesap yapmissiniz. yalniz su an ki oynayan kisiler zaten kalici kisiler bu servera haftada 3 kere res at yine oynarlar, ben zevki kasmakta aliyorum zaten, hani gücleniyorsun sonra spottan spota geciyorsun, daha seri kasmaya baslyiorsun. simdi oyunda söyle bi durum var. 20 reset ol rakliona git. sonra ayni spotta 600 reset kas. ben bundan hic ama hic zevk almiyorum, ve kimsede bana bu zevkli diyemez.
    demek istedigim zaten sadece res degil. sistem degismesini tercih ediyorum. ben 3-5 char kasan birisiyim. Kaleyi aldigimizda 4 tane char LoT da ancient item kasiyordu, sabah uyaninca vay hyon helm cikmis diye seviniyorduk. artik öyle bi olay yok. max stat 65000 bu sekilde balance olamaz ve olmucaktir. eski sistemde dl, sum,rf,bk,elf bile cok iyidi 50 res kasiyordu, bufflarla beraber rf cok iyi oluyordu sum ref attimi bk yatmiyordu, öyle seyler vardi. 65000 li bi serverda, gecen lorencia pvp ring de gördüm bk rf e tek atiyor, rf bk ya tek atiyor sum tek atiyor, yani ilk vuran kazaniyormus gibi geldi bana.. bu anlamsiz benim icin bi yerde :/ BK combo ile adami kesicek, summoner heroyu itmeye ve yavaslatmaya bakip uzaktan vurucak, dl adami atiyla iticek stunlucak uzaktan vurucak, rf chain drive ile adami yavaslatirip uzaktan dark side ile dalicak. ben bunlari özlüyorum, su an ki yaptigmiz sadece strl+sag tus..bundan fazla zevk alamiyorum :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest4234245665 -- 15 Ocak 2014; 12:57:00 >

• Anlıyorum fakat bu serverda maksimum 50 reset 100 reset sistemler de denendi, tutmadı. Bahsettiğiniz dengenin d si yoktu. Sum herkese tek atıyordu BK'nın tek işlevi Sum'a HP atmaktı. Sum'a ya da range i yüksek olan karakterlere combo atana kadar kendini yerde buluyordu. Maksimum resetli bir sistemde BK tamamen saf dışı kalır. Sum'un curse skill i inanılmaz bir damage veriyor ve Sum'un STR'ye ihtiyacı bile yok. BK'ya ise 4 stat birden lazım bu durumda dengeden bahsedilemez. Bu işin en mantıklı çözümü reset sistemini komple kaldırıp level + master level kasmak. Herşeyin ne kadar değerli olacağını bir düşünsenize. Mana, AG şu an bunların suratına bakan yok. Ama resetsiz bir sistemde mana çok değerli olur. Çatır çatır pot basılıyor, zenin değerli olduğunu dolayısı ile potun da değerli olduğunu düşünün. Mesela socket setin özelliklerinden "excelent damage increase +40" buradaki +40 65.535 statlı ya da maksimum 50 reset sistemdeki bir karakter için bir hiçtir. Fakat resetsiz bir sistemde o +40'ın değerini bir düşünün. Ya da master ağacında bulunan kutular. Master ağacı da baştan sona resetsiz bir sistem için tasarlanmış. Demek istediğim reset sistemi olduğu sürece oyunun birçok değeri hiç oluyor. En mantıklısı reseti komple kaldırmak. Fakat o zaman da globalden hiçbir farkı kalmaz oyunun. 10 Temmuz'dan bu yana giden bir sistem var şu anda oyunda. Duellolarda kendine göre bir dengesi var RF > BK > SUM > RF gibi. SM ve ELF de support işlevi görüyor. DL ise yarı savaşçı yarı support. MG kasarken çok yardımı olan bir karakter. Castle Siege gibi takım savaşlarında ise BK tank görevi görüyor, Sum daha çok taktiksel rakibi yavaşlatıp debuff atıyor. RF ise savaşçı, ELF support. Fikrinize oyundan zevk alış tarzınıza saygım sonsuz ben de açıkcası sizden yanayım. Bilmiyorum mantıklı geldi mi size ama olay benim gözümde dediğim gibi.

• dedikleriniz cok dogrudur ama simdi suna bakarsaniz. ex700 la gelen yeni master skill tree de suan balance yok. max 65k stat yaptik adanamu da dmgler 1milion falan cikiyor. simdi master skill treede bi özellik var 30% dmg...bu 30% 300k dmg demek oluyor.. demek istedigim buki resi biraz azaltmak bence en güzeli max stat yapamamak.skill tree maxlayamamak. atiyorum exp 10 max res 20. 20 reste atiyorum yine 30k stat geliyor, simdi bu statta her char esit olabilir, dediginiz gibi o statta bile BK tank görevi yapabilir sm full agi gidip support olabilir elf ayni sekilde, az resli serverlarda MG cok güclü olan bi hero flame strike ile direk hp cekebilen bi hero, o seviyede bypassda bastinmi cok gzl bi hero oluyor. böylece her hero mecburiyetle kullanilacaktir. simdi ise millet tek atmaya bakiyo. hatirliyorum eskiden baska serverlarda az resli serverlarda duele giriyorudk pot kalmiyordu. simdi 0 potla gir duele zaten ilk vuran aliyor ben ona üzülüyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest4234245665 -- 15 Ocak 2014; 13:32:38 >

• Bende geleyim bari
  • BENDE GERLIYORUM!!!!!
  • Server konusundan devam arkadaşlar.

http://forum.donanimhaber.com/m_86552767/tm.htm
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.