Şimdi Ara

After FX İçin Raid 0 yapmaya çalışıyorum ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uzun zamandır Raid denemek istiyordum nihayet imkan bulabildim.

Vatan bilgisayardan 2 adet WD Cavair Black 500GB disk aldım.

iki diski raid yapıp üzerine de işletim sistemini ve programları kurup devam etmek istiyorum

Böyle olurmu?

Ana kart on board raid destekliyor raid kartına kıyasla çok farkedermi. Hangi sata raid kartı mı? tavsiye edersiniz .(50-100 dolar arası)

(Ana kartım 5400 serisi intel XEON için server board)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byrsim -- 11 Nisan 2010; 18:55:27 >

• ben anakartınızı kullanmanızı öneririm. 50-100 dolar arası bulabileceğiniz kartlar tam anlamıyla üst düzey sayılmaz.

anakartınız zaten extrem bir ürün üzerinde marvell kontrolcü var buna gidipte silicon image raid kartı takarsak hiçbir anlam taşımaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ASiL35 -- 12 Nisan 2010; 23:18:19 >
  • Dün gece raidi kurdum. İntelin sitesinde anakart support bölümünde biosta ve anakarta özel bir disk yönetim ekranında raid yapmayı anlatan video koymuşlar. Adımları uygulayarak yaptım.
    Test edince 2 disk ile 160 MB/sn ortalama veri hızını gösteriyor. Benim için yeterli.
  • hayırlı olsun arkadasım .. bugun aynı ürünlerden 2 tane bende vatandan sipariş ettim raid yapmak için
    daha önce hiç raid yapmadım nasıl yapılcagı hakkıdna pek fikrim yok benim anakartda raid destekliyor. raid 0 yapması kolay bişimi??
  • Kolay bi şey.Bazı BIOS ayarlamaları gerekiyor.RAID configurasyonu belirlemek gerekiyor.Her anakart kitapçığında anlatılır.Ben oradan şekillere baka baka yapmıştım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.