Şimdi Ara

Afyon sucuk 29TL, kargo bedava! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
237
Cevap
7
Favori
27.597
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dimitradon

bende almayı düşünüyorum 1kg denemek için deneyen oldumu nasıl lezzeti ?

Ben birkaç saat önce sipariş verdim.
    Gelir gelmez "Akşam yedim zaten kiloma dikkat etmeliyim, sabaha Allah kerim" demeden deneyeceğim
  • Hangi marka olursa olsun hazır sucuk alınmaz arkadaslar. Hayvanın sakatat diye tabir edilen farklı kısımlarının bir araya gelmesiyle oluşuyor. Geçen hafta yakînen gördüm tesiste. Sucuk olmayı bekleyen parçaları görünce sucuktan soğudum. Tesise kendi kıymamı götürüp sucuk yaptirmak için gitmiştim. Süper oldu. Size önerim sucuğunuzu kendiniz yapin, hem maliyet düşük olsun hemde eti konusunda içiniz rahat olsun. Herkes tesisi nerden bulacak derseniz : yapımı çok basitmiş izledim gördüm. Bundan sonra kendim yapacam evde. Tek ihtiyacımız eti bağırsağın içine sokacak alet. 30 liraya alinabilir sanirim. Baharatı sucuk için dersek aktar ayarlar zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TuVNeRa kullanıcısına yanıt
    Yorumlarınızı bekliyorum bende diyetteyim ama arada yiyorum ne yapalım dayanamıyoruz
  • İlk gun pastiema alacaktim almadim simdi kac gundur stok yok sevmedigim site mantelitesi stok yoksa ertesi gun ekle bu ne yaa bedavadan reklam... Adam akilli marka olsa boyle islerle ugrasmaz ucuz reklam bunlar reklamin iyisi kotusu olmaz durumu sucukta neden stok bitmiyor ben almiyorum bu marka alana afiet olsun...
    Hala kocasaban ve diger manda eti olan dan haber bekliyorum kargo dahil 25 lira yapsinlar dayanicam ama afyonlu arkadaslar surada satiliyor su sucuk iyi diyene kadar yolu dustugunde gidip 2 dk gorusse hem surumden kazanacaklar hem reklam yapacaklari bir kampanyaya hayir diyeceklerini sanmam...

Rami acik gida gazarinda cumhuriyeti 30 liradan alabiliyoruZ ama bahsedilen markalari merak ediyorum acikcasi

• quote:

Orijinalden alıntı: thedeparted

quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

Peki yüzde yüz doğal ev yapımı bi sucuk 25liraya mal olurmu?

Olmaz. Evde yapılan sucuklar fermente sucuklardır. Yani en az 15 gün asılarak fermente edilir ve bu süre zarfında %50'ye yakın fire verir. Ayrıca siz eti kg'ı 25-30 TL'ye (market fiyatı) alırsınız, sucuk yapan firmalar hayvanı hayvan pazarından beğenir, pazarlıkla alır, kendi keser ve sizin aldığınız fiyatın yarısına mal eder eti. Baharatları çuval çuval alır, ucuza getirir. Marketten minicik poşet baharata 3-5 TL vermez.

Şimdi bu fabrikasyon sucuklar ise 2'ye ayrılır. Genelde satılan sucuklar aksi belirtilmedikçe fermente değil, ısıl işlemle olgunlaştırılmış sucuklardır. Üretimden sonra en az 2 saat 55-60 derece sıcaklıkta olgunlaştırılır. Bu sayede fire verme olayı da minimumdur. Ayrıca fermente sucuklardaki gibi 2 hafta bekleme ve depo etme maliyeti olmadığı için ve sucuk yapmak için ete verdiği paranın geri dönüşü anında olacağı için ısıl işlemle olgunlaştırılan sucuğun maliyeti düşüktür.

Tabi fabrikasyon olupta fermente olanlar da var. Etinde "Fermente Sucuk" ibaresi aramalısınız. Tabiki fermentasyon en az 15 gün depo etmeyi (depo maliyeti) ve et için peşin verilen paranın geç geri dönmesi (ticarette para ne kadar geç dönerse zarardır) gibi dezavantajları vardır. Fire de eklenince haliyle gerçek "Fermente sucuk"ta maliyet artar.

Fermente sucukta ise baskın bir ekşi tad olur, bu ekşi tad kimi sucuk sever için aranan bir özellikken kimi sucuk sever bunu tercih etmez. Ayrıca fermente sucuk en az 15 gün asıldığı ve kupkuru olmasını önlemek için daha fazla yağlı olabiliyor.

İlginç bilgiler veriyorsunuz bu kadar ucuza mal edilebildiğini bilmiyordum. Sucuk almıyorum pek güvenemediğim için. Şimdi biz bu sucuğu alalım mı almayalım mı

• quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

10 kilo sucuk alanların göbekleri tahmin edebiliyorum

Afyon sucuk 29TL, kargo bedava!

Kıllı kolundan sonra göbeğini de gördük. Sonu nereye gidecek korkuyorum..

+16

• quote:

Orijinalden alıntı: Ugur851

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

Orijinalden alıntı: Ugur851

hiçbir üründe net ağırlığı göremedim

• quote:

Orijinalden alıntı: muh.sar

Hangi marka olursa olsun hazır sucuk alınmaz arkadaslar. Hayvanın sakatat diye tabir edilen farklı kısımlarının bir araya gelmesiyle oluşuyor. Geçen hafta yakînen gördüm tesiste. Sucuk olmayı bekleyen parçaları görünce sucuktan soğudum.

sucuğun yapıldığı eti gören sucuk yemez
  • he_man kullanıcısına yanıt
    Olaya bu açıdan yaklaşırsanız açlıktan ölürsünüz...

Zira ekmeğin nasıl yapıldığını görseniz ekmek,
    Peynirin nasıl yapıldığını görseniz peynir,
    Tavuğa neler yedirildiğini görseniz tavuk,
    Sebzeler yetiştirilirken ne tür gübreler,ilaçlar verildiğini görseniz sebze,
    ...

yiyemezsiniz...
  • 30 liraya kıyma varken 25 liraya sucuk olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

Olaya bu açıdan yaklaşırsanız açlıktan ölürsünüz...

Zira ekmeğin nasıl yapıldığını görseniz ekmek,
    Peynirin nasıl yapıldığını görseniz peynir,
    Tavuğa neler yedirildiğini görseniz tavuk,
    Sebzeler yetiştirilirken ne tür gübreler,ilaçlar verildiğini görseniz sebze,
    ...

yiyemezsiniz...

hocam hayvanın ne kadar yenmeyecek, köpeğin önüne atılacak yeri varsa koyuyolar
    bence almayın, çok seviyosanız kendiniz malzemesini hazırlayıp kasaba yaptırın

bence yukardaki mantık çok doğru değil
  • Az önce tadına baktım.. Biz 3 kişi beğendik. anormal koku, tat vs. yoktu. Zaten yeni yapılmış sucuk, tazeliğinde de sorun yoktu. Tabiiki damak tadıdır beğenmeyen de çıkabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sayfam -- 15 Ekim 2014; 13:39:35 >
  • Biri yesin de fikrini söylesin diye bekliyordum. Şimdi alayım dedim fiyatı 29 L yapmışlar. Önce 5 kilo 100 ü iptal ettiler. Sonra pastırmayı yok ettiler. Şimdi de bu. Almıyorum ben de
  • he_man kullanıcısına yanıt
    Bana göre de çok doğru değil...Ben sadece örnekleme yapmak açısından olayı biraz abarttım...
  • Admin ler lutfen konuyu kapatsin artik sicak firsat degil reklam konusuna dondu adamlar stok bitti bahanesi sonrasi fiyatlari arttirdilar... Simdi arasan pastirma stogu icin pastirma sicaklarini bekliyoruz derler vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtasova -- 15 Ekim 2014; 14:38:57 >
  • Sucuk bu beyler...Bir dolu marka denedim, şundan doğal ve lezzetlisini bulamadım...
    Fiyatı ? Ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı...35-39 tl civarıdır. Ama dandirik Cumhuriyetlerde o fiyattan olduğu için düşünmeden alıyorum

%100 dana etidir..Bulun alın, deneyin

http://www.alucdagi.com/#Sayfa=alucdai-sucuk.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow Fox -- 15 Ekim 2014; 14:38:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Shadow Fox

Sucuk bu beyler...Bir dolu marka denedim, şundan doğal ve lezzetlisini bulamadım...
    Fiyatı ? Ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı...35-39 tl civarıdır. Ama dandirik Cumhuriyetlerde o fiyattan olduğu için düşünmeden alıyorum

%100 dana etidir..Bulun alın, deneyin

http://www.alucdagi.com/#Sayfa=alucdai-sucuk.html

Bu sabah Ankara Gimat Rize Gross'tan aldım akşam deneyip yorum yazacağım hocam.

Çok merak ettim tadını buradaki arkadaşlar çok methetti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realistspary -- 15 Ekim 2014; 14:46:55 >

• Bende yorum bekliyordum alacaktim 29 olduğunu görünce Vazgeçtim

• quote:

Orijinalden alıntı: realistspary

Bu sabah Ankara Gimat Rize Gross'tan aldım akşam deneyip yorum yazacağım hocam.

Çok merak ettim tadını buradaki arkadaşlar çok methetti.

Kaça aldınız oradan, yolum düşse alacağım bende, ucuz diyorlardı o markette...

Kart vs istemiyor değilmi alışveriş için ?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.