Şimdi Ara

Agp 8X anakarta 2Xlik ekran kartı takılır mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben aşağıdaki öezllikleri taşıyan bir anakart altım ve 8mb S3 ekran kartı takarım diye ekran kartı almaya gerek duymadım ama kart uymadı. acaba 4x bir ekran kartı alsam uyar mı, bilgisi olan varmı.

ASUS K8U-X ULI M1689 SOKET 754 ANAKART
    Chipset : ULI M1689
    CPU Desteği : AMD Athlon64 Soket754
    RAM : 2 DDRAM, DDR400(PC3200) Max:2GB
    VGA : -
    Expansion Slots : 1*AGP8X, 4*PCI
    Ses : AD 1888 6 Kanal, S/PDIF Out
    Diğer Özellikler : 2*Serial ATA RAID 0,1, AMD Cool''n'' Quiet (CPU hızını ve voltajını uygulamaya göre değiştirme), 10/100Mbps LAN, 4*USB 2.0, 1*SATA Data ve Power Kablo
    Yapı : ATX
    FSB (MHz) : 800

• Destekleyip desteklemediğini DX yolu ile öğren yoksa havaya uçurma ihtimalin var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xinu

Destekleyip desteklemediğini DX yolu ile öğren yoksa havaya uçurma ihtimalin var
    dx dediğin nedir dostum, biraz açarmısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ftyasar

dx dediğin nedir dostum, biraz açarmısın

Alıntıları Göster
    1.5 volt ile çalışan bir ekran kartı uyar.

AGP 4X/8X destekli olması yeterli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker.d

Alıntıları Göster
    uyma promlemi dediğim kart agp yuvasına normalde oturmuyor. ama ters takınca oturuyor, yoksa agp yuvası mı ters...........anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ftyasar

uyma promlemi dediğim kart agp yuvasına normalde oturmuyor. ama ters takınca oturuyor, yoksa agp yuvası mı ters...........anlamadım

Alıntıları Göster
    nasıl ters takınca? kartın monitör çıkışının olduğu kısım kasanın içinde kalıyorsa o iş olmaz baştan söyleyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PHaLaNX. -- 1 Şubat 2007; 18:26:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: marlo

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    arkadaşım benim bi makinede AGP8x kartim bozuldu ve servise gönderdim onun yerine en fason makinemdeki Radeon 8500 ü taktım, AGP4x bu kart ve gayet rahat çalışıyor, ama biostan AGP veriyolu kaç x gösteriyor ve kart kaç mb onu gösteren yerleri bi kontrol et,

çunku ben taktıgımda bi kaç kere reset attı makine fln anlamadım, sonra biosa girdiğimde AGP hızı 4x ti tamamdi ama kart 64 MB olmasına ragmen memory size de eski akrtımın memorysi yaziyordu yani 128. onu düzelttim sorunsuzca çalışıyor maşalllah

• quote:

Orijinalden alıntı: marlo

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    kardeşim şuna gidip birtane TNT2 al 10 ytl ye, antik kuntik işlerle uğraşmayın.
  • mesajını görünce kendi agp 8x anakartımda s3 trio denedim kart yuvaya oturmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakakb1

mesajını görünce kendi agp 8x anakartımda s3 trio denedim kart yuvaya oturmuyor
    uydurmaya çalıştığınız kartlar pci olmasın?? yuvaları tam tersi şekilde de o yüzden sordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

uydurmaya çalıştığınız kartlar pci olmasın?? yuvaları tam tersi şekilde de o yüzden sordum

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Piêr Dé Sans

+1

pci bence de.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: burakakb1

S3 Trio, PCI girişli değil mi?
    Daha geçen gün bilgisayarıma nostalji olsun diye S3 Virge taktım. Athlon x2 3800+, 1GB DDR2-533 ram, S3 Virge muhteşem üçlüsü ile oynayabildiğim oyun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: olivier_kahm

quote:

Daha geçen gün bilgisayarıma nostalji olsun diye S3 Virge taktım. Athlon x2 3800+, 1GB DDR2-533 ram, S3 Virge muhteşem üçlüsü ile oynayabildiğim oyun yok.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: olivier_kahm

quote:

7 yıldır bilgisayar toplayan biri olarak agp ekran kartı ile pcı ekran kartı ayırabilecek güçteyim
    sana muhteşem üçlünle hayatta başarılar

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: olivier_kahm

quote:

7 yıldır bilgisayar toplayan biri olarak agp ekran kartı ile pcı ekran kartı ayırabilecek güçteyim

Alıntıları Göster
    quote:

....

Ne dedim ki şimdi... S3 Trio ların AGP versiyonlarının da olduğunu bilmiyordum.

• quote:

Alıntıları Göster
    evet delakitir arkadaş 100% haklı ,peki bu ne anlama geliyor
    1-Kullanacağınız ekran kartı agp 4x yada 8x olacak (s3 tnt2 vb kullanmaycaksınız)
    2- 1.5 volt olacak (agp 2x 3.3 volt çekiyor agp portundan)
    dua ettki anakart üreticisi üniversal agp port koymamış yoksa anakartın agp slotuna veda etmiştin(elindeki s3 agp 2x) ati 8500 ve yukarısı nvidia geforce gts ve yukarısı agp olarak işini görür sanırım

Kısaca agp 8x anakarta gp 2x ekran kartı takılmaz takılırsa ya anakarta yada en iyi ihtimalde agp portuna veda edilir

quote:

Orjinalden alıntı: delakitir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azmo -- 1 Şubat 2007; 23:24:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: azmo

evet delakitir arkadaş 100% haklı ,peki bu ne anlama geliyor
    1-Kullanacağınız ekran kartı agp 4x yada 8x olacak (s3 tnt2 vb kullanmaycaksınız)
    2- 1.5 volt olacak (agp 2x 3.3 volt çekiyor agp portundan)
    dua ettki anakart üreticisi üniversal agp port koymamış yoksa anakartın agp slotuna veda etmiştin(elindeki s3 agp 2x) ati 8500 ve yukarısı nvidia geforce gts ve yukarısı agp olarak işini görür sanırım

Kısaca agp 8x anakarta gp 2x ekran kartı takılmaz takılırsa ya anakarta yada en iyi ihtimalde agp portuna veda edilir

quote:

Alıntıları Göster
    Biraz eskimiş konu ama ben de yorumda bulunayım.

Ekran kartının anakarta oturmamasının nedeni kartın 3.3 volt ile çalışması.3.3 voltta çalışan agp 2x kartlar ile 4/8 x kartların slot kısımları farklıdır.Birinde bağlantı kısmı üzerindeki boşluk bir tarafta,diğerinde öbür taraftadır.Eğer kartta her iki boşluk da varsa (örn. Radeon 9500/9700) 3.3 volt dahil tüm agp slotlarında çalışabilir demektir.

• quote:

quote:

+1

pci bence de.

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

+1

pci bence de.

+2
    pci slotuna takmayı deneyin

• quote:

Orijinalden alıntı: bonano

quote:

quote:

+1

pci bence de.

+2
    pci slotuna takmayı deneyin

Alıntıları Göster
    geçen gün ben elimdeki ekran kartını 9600 xt yi dandik bi anakarta taktım görmedi asrock marklalı 478 pin olandı.Ama şimdi tnt2 takılı çatır çatır açtı

• quote:

Orijinalden alıntı: teac

geçen gün ben elimdeki ekran kartını 9600 xt yi dandik bi anakarta taktım görmedi asrock marklalı 478 pin olandı.Ama şimdi tnt2 takılı çatır çatır açtı

Alıntıları Göster
    [Deleted by Admins]

• quote:

Orijinalden alıntı: Deleted User

[Deleted by Admins]

Alıntıları Göster

eski nesil agp ler 3,3v ters takarsan olur da anakartı yakarsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NuKe_MaNia -- 30 Mart 2007; 21:51:25 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.