Şimdi Ara

AGPnin kaderi DIRECT X10a BAĞLI ya SİZCE?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Vitsa ile birlikte AERO arayüzünü tam analamıyla kullanabilmek için directx 10 destekli ekran kartı gerektiği söyleniyor.

Eğer directx 10 destekli agp ekran kartı çıkmazsa agpnin ömrünün biteceğini düşünüyorum.
    Aslında AGPnin ömrü dolmuş durumda ama oyun performansıyla ilgilenmeyenler için VISTA pci expressli bir sisteme geçiş için bir sebep olabilir.

• agp öldü diye biliyordum bilgisayarıma yeni donanim bulamıyorum, sistemi değiştirecem
  • büyük ihtimalli dx10 lu agp kartı çıkartırlar
  • AGP Vistayı görür ama ondan sonraki işletim sistemini biraz zor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yoga

Vitsa ile birlikte AERO arayüzünü tam analamıyla kullanabilmek için directx 10 destekli ekran kartı gerektiği söyleniyor.

Eğer directx 10 destekli agp ekran kartı çıkmazsa agpnin ömrünün biteceğini düşünüyorum.
    Aslında AGPnin ömrü dolmuş durumda ama oyun performansıyla ilgilenmeyenler için VISTA pci expressli bir sisteme geçiş için bir sebep olabilir.

aero için dx9 ve sm3lü bir kart yeterli diye okumştum bende
    hangsi doğru acaba
  • quote:

Orjinalden alıntı: TRQX

quote:

Vitsa ile birlikte AERO arayüzünü tam analamıyla kullanabilmek için directx 10 destekli ekran kartı gerektiği söyleniyor.

hangsi doğru acaba

Zaten öyle yani bende öyle biliyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: F@ruk

quote:

Orjinalden alıntı: TRQX

quote:

hangsi doğru acaba

Zaten öyle yani bende öyle biliyorum

xp ye devam ederiz 2008 e kadar sonra vista belki oda

• 128mb belleklı
    dx9.0 desteklı kart yeterlı
    sm3 e felan sart dıgıl,
    geforce 6200 aero teması ıcın yeterlı
  • Vistaya özendirme için Dx9c şart, oyunlar için olur ama bir arayüz için kaç kişi ekran kartını değiştirir ?.. zaten şuanda microsoftun sayfasında sistem sınayan bölümler var ve benim imzamdaki gibi bir sistem için sadece dual core tavsiye ediliyor, ekran kartı uyarısı vermediğine göre demekki bu ekran kartlarıyla devam.
  • AGP zaten miyadını doldurmuş bir standart. Yeni üretilen boardların hiç birinde bu slot yoksa olay bitmiştir.
  • dx10 şart diye bişey yok şart olan sm 2.0 vede agp ye dx10 lu kart çıkacaktır ayrıyeten.bu vista ve dx 10 çok abartılıyo ikisine ilk etapta fazla ihtiyaç yok. teknolojide her zaman bunun gibi birsürü değişiklik yaşanıyo.
  • dx10 olayına gıcık oldum, eğer yeni oyunlar zorunlu kılmazsa ne vista kullanırım ne de dx10 destekli bir kart alırım
  • Directx 10 çıkana kadar oyunlar directx 10 ile uyumlu olana kadar sanırım 2-3 sene geçer.O yuzden kart alacak olanlar ve düşünenler bunu düsünsünler daha sonra ya beklesinler yada ekran kartlarını alsınlar.
  • abi sen ne 2 3 senesinden bahsediyon bak çıksın anında oyunlar aadapte olurlar ..He ama şuda var sen dx9 la oynarsın aynı oyunu medium a alıp..
  • xp içinde aynısını dediler ama halen 98 kullanan var vede memnun ben şahsen xp den memnununm kolay kolayda vistaya geçecegimi sanmıyorum
  • bildigim kadariyla yeni dx10 destekli ekran kartlarinin AGP versiyonlari cikmayacak.Ama genede iyi bir AGP kart 1009 a kadar idare eder bence mesela dx9c sm3 destekli 7800gs ve 7950gs gibi.
  • ewet
  • agp'ye dx10 kartlar çıkacaktır, agp'yi öldüreceklerini sanmıyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.